Hepinizi Bolu Aladağ Gölüne Davet Ediyorum!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Phenomen tarafından paylaşıldı.

1. konevii

konevii veysel

Türkiyede balıkçılar pek meralarını açıklamayı sevmezler. sebebi düşünülünce aslında pek haksızda sayılmazlar. doğaya saygısı olmayan, anı yaşayan, geleceği düşünmeyen bir sürü insan doluşuyor; doğa katliamı gırla gidiyor. maalesef tecrübe edilmiş avlaklar olduğu için bunları söylüyorum. Mesleğim icabı azda olsa bahsettiğiniz gölle ilgili bilgim var. evet görülesi bir yer ama; inşallah bahsettiğim yerlerin akibetine uğramaz...

İçten davetinize samimi olarak teşekkürlerimi sunarım..

2. serkanbey78

serkanbey78 serkan

Favori Kamış:
    3 adet olta (üzerindeki terimleri çözemedim)
    En İyi Avı:
    13 cm istavrit
    merhabalar, aladağ göleti hakkında güncel bilgi varmı :)

3. İsmail YILDIRIM

İsmail YILDIRIM İsmail YILDIRIM

Arkadaşlar Bolu Aladağ gerçekten çok güzel bir kamp, balık ve dinlenme alanı öncelikle bunu belirtelim, buraya ne amaçla geleceğinize karar verdikten sonra, sizlere bir iki tüyo vereyim.
    1- Kamp için gelmişseniz gölün karşı tarafına Göksu tabiat parkı denir, oraya giriş ücreti ödedikten sonra ağaçların altında kendinize çadır kuracak güzel bir yer bulabilirsiniz hatta yanında piknik masası olan, tesislerin cafe bölümü var yani yiyecek içecek sıkıntısı yok, vc var ama duş faal mi bilmiyorum, yaz mevsimi bile olsa oralar çok soğuktur ona göre gece için tedbirinizi alın.
    2- Balık için gelecekseniz yine gölün karşı tarafı olan göksu tabiat parkından girin, biraz ilerleyin kamp alanı civarlarında gölde çok ot vardır rahatça olta atamazsınız, yaklaşık gölün orta hizasına doğru otlar sadece kenarlarda kalır ve oltanızı atabilirsiniz, ama olta attığınız yer ağaçlık değildir bu yüzden şemsiye vs güneşten yağmurdan korunmak için tedbirli olur,
    3- Yine balık veya kamp için ben para vermem göksu tabiat parkına girmeden gölün kuzey tarafında yani yolun kenarından çamlığa girip oradan olta atarım diyorsanız atabilirsiniz ama orası köyün mera alanı, sabahtan büyükbaşlar sürüler halinde gelip sizi rahatsız edebilir, birde yaz döneminde malum orman yangınları sebebiyle ormanlara giriş yasaklandığında bu alana giremezsiniz, sadece göksu tabiat parkına girebilirsiniz haberiniz olsun.
    Her halukarda inanın çok mutlu bir şekilde Boludan ayrılacaksınız,
    Bolu merkezden gelip Gölcük yolundan doğru gitmeyi düşünüyorsanız, Karacasu'da köfteci ismail var oradan hazır çiğ köfte almanızı tavsiye ederim, (tavada değil mangalda yapma şartı ile) süper güzel bir köftesi vardır.
    Merak ettiğiniz başka şeyler varsa yazın, yardımcı olmaya çalışırım.

4. Linux

Linux Uğur

Davetiniz için teşekkürler. kim bilir inşallah bir gün hocam.