İçel/Mersin-Merkez, Kıyıdan Rapor Lazım (Haritaya Bakın)

Konu, 'Bölgeler' kısmında merkury33 tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Levrek tamam da çupraya da mı rapala? Bir takımda yemli at bari, kendi desteğin kendinden olsun kardeş. Yine yenildim lakin daha güzeldi dersin.:)

2. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    nebilim valla Balli Nuri Abi, karıştırdık gene

3. fuat33

fuat33 fuat

Ben yazarım girsemde ayda yılda bir giriyorum. Zaten suan Ankara'dayım yazları ve 15 tatillerde gelebiliyorum ancak. 15 tatilde denemediğim yer kalmadı ama karakulak alamadım. Hiltonun ordada çok attım. Burası tam önü sanırım dimi o direklerin orası değil. Hasan o çupracının kerteriz merkezdemi? Genelde avlak paylaşılmaz ama özelden paylaşırsan memnun olurum. Saygılar kolay gelsin...

4. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    Hiltonun önü dediğimiz iki direk var orası. balık zamanı orada olta atacak yer bulamıyoruz. denizden 50 metre ilerisi kayalık. çok kefal toplar, karakulakta yapar. Gerçi yukarıdaki videoda arkadaşlar tam hiltonun önündeki kumsaldan atmışlar. çuprayıda merkezde bulduk. valiliğin orda.
    Bugün suda çok sıklıkla oynama vardı. sağımda solumda balıklar uçuyordu. bende atıp çekiyordum habire yine nasip olmadı

5. fuat33

fuat33 fuat

23 nisanda gelebilirsem o çupra bulduğun yeri deneyeceğim. O zaman daha ayrıntılı konuşuruz umarım. Kendine iyi bak...

6. levrekçimetin

levrekçimetin metin oktay can

Favori Kamış:
    shimano blue romance
    Favori Makine:
    Daiwa saltiga
    En İyi Avı:
    levrek- 7 kg kofana-4,800kğ
    hasan sabah 5 te bloklarda ol yanında pervaneli tabir ettiğimiz sahte olsun muhakkak fleto yapabileceğin taze sardalya kefal zargana bul takıl lüferini yakala git. ha hepsi kilo üstü ona göre tedarikli git buda benden sana güzel bi tiyo olsun
    bide sana güzel bi tavsiye kendi meranı arıyarak bulman hem daha zevkli ve güzel olur merkezde balık kalmadıki kim sana nereyi söylesin.blokları sakın kaçırma bu 2 haftadır güzel balık yapıyor kaçırma pişman olursun

7. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    heberim var levrekçimetin, son dalgalardan sonra başlamış 1 haftadır duyuyordum kapan kapıyormuş. Lakin oraları pek bilmem. hangi tekne bloklara bırakıyor onuda bilmiyorum işin birde bloklardan geri dönüşü var

8. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Tüm hemşerilerime selamlar. 9-10 günlüğüne Mersin'e geldim. Daha önceki kendi meralarımda şu an balık var mı yok mu bilemiyorum. Vakit kaybetmemek ve bir an önce balıklarla buluşmak için siz kardeşlerimden yardım bekliyorum. Şu an Mersin'de nerelerde ne balık tutabilirim? Bu sayfadan veya özel mesajla bana bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Metin kardeşim bloklar dediğin yer neresi? Bilgi verirsen sevinirim.

9. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    bloklar limanın arka tarafında. bu hafta gittim kapalıydı. serbest bölgenin arkasından demir, ilerdende tel örmüşler. tekneciyi bulup kaptanla gitmek lazım. ama hangi saatlerde gidiyor o da ayrı bir mevzu. Geçen haftada serbest bölgedeydim çok balık vardı. bu hafta husranla dondum, karaduvardan yunusların geçtiğini görenler olmuş. Mersin merkezde de nerede kanalizasyon akıyorsa balık oraya yaklaşıyor ama tutabilene o da tektük. En iyi yer mersinidman yurdu meydanının kenarında küçük bir kanal akıyor akşam olmadan o yöne doğru atmak. akşam olunca şampuan ve sabun kokuları geliyor kanaldan o da balıkları kaçırabilir. onun dışında mersin merkezden çıkıp silifke taraflarına gidiyorlar ama balık tutan varmı bilmiyorum
    belki sizden iyi bir rapor gelir, iyi balıkçı hep balığı bulur

10. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler Hasan. Serbes bölge taraflarını pek bilmiyorum. Tanıdığım bir tekneci de yok. Bu durumda o taraflara gitmem zor gibi. Gelir gelmez hemen eski dostları arayıp balık hakkında biraz bilgi aldım. Ama durum pek iç açıcı değil. Herkes denizde balık yok diyor. Bakalım benim kısmetime neler çıkaçak?

11. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    Hemen ekleyeyim gördüklerimi SedatMert abi.
    nerelerde avlandığını bilmiyorum ama ben merkezdeyim (pozcu). açıkçası merkezde balık yok dedirttirecek kadar az, sadece ben değil kıyıdaki bütün balıkçılar bundan şikayetçi. Tektükte olsa işin sırrını çözmüş balıkçılara rastlıyorum, sanki balığın kokusunu almış gibi zaman zaman gidip balık tutuyorlar (şu aralar Levrek, kefal, karakulak, sargoz.). mümkün mertebe onları takip etmeye çalışıyorum ama yetişemiyorum.
    Bu aylarda kefal ekmeğe gelmiyor. çarparak çekiyorlar, oda bana göre bir yöntem değil. kefal filato yapıp büyük liman kayalıklarından lüfere bırakıyorlar
    oda herzaman denk gelmiyor. tektük yumurtadan çıkmış levrek saldırıyor sahteye, zaten şu ara çoğunlukla yumurtada olduğu için canlıya bile bakmıyor. Bu dönemde çok dalgalı havalarda iyi surf kamışla iri karakulaklara rastlıyorum. güneşli durgun havada ve gece hilali yapabilir. yine akşamları tektük dil yapıyor o da kurtla ve kumluk bögelerde (t iskele) yine gündüz tektük mırmırlara rastlıyorum. akşamları havanın kararmasıyla tüy, silicon ve sardalye yavrusuyla kayış balıkları başladı. istavrit henüz gelmedi, açıklarda orkinos palamut sürüsü denk gelirse alan oluyor bu mevsimde, serbest bölgenin arkası kayalık bölge olduğu için sargos kaynıyor. kupez başladımı bilmiyorum hiç denk gelmedi buay. bunlar merkezde rastladıklarım ama tektük ve başka başka balıklarda rastlıyor barbun gibi ve başkada unuttuğum olduysa ekleyenler olur herhalde

12. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler Hasan kardeşim.
    Bugün 2 paket kurt alıp şansımı deneyeyim dedim. Rotam Hiton'un önüydü. Oraya vardığımda oradaki tekne sahiplerinden biri buradan 3 ay olta atsan dahi birşey çıkmaz dedi. Bana büyük limanın iç tarafından (eski lunaparkın ilerisi) balık alındığını söyledi. Ben de soluğu tarif edilen yerde aldım. Orada olta atanları görünce demekki burada balık varmış diye düşündüm. Saat 19 a kadar oradaydım, oltama bir defa şitteli bir vuruş oldu ancak balık iğneyi yutmamış olduğundan balığı yakalayamadım. Orada kaldığım müddetçe bir kişinin el büyüklüğünde bir çupra yakaladığını görüm. Kefale atanlar, sahte atanlar hep boş çektiler.Kısmet olursa sabah erkenden serbest bölgeye gideceğiz. Bakalım kısmetimize ne çıkacak?

13. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Mersin de şu aralar bloklar dediğimiz yerde kofana avı yapılıyor.Duymadığınıza şaşırdım.Millet kayış balığını yem yapıp bayağı iri kofanalar yakalıyor.Sabah erken saatlerde aynı yerden pervaneli sahtelerle de kofana alıyorlar.Ben 3 arkadışımın aldığı balıkları gördüm ve çok beğendim.

14. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    doğruda kayış yarımsaat içinde ölüyor. bende cuma günü sabaha kadar pervaneli attım bişey yakalayamadım. yakalayanda görmedim. demek bize nasip değilmiş

15. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    Sağolsun Hasan arkadaşımız bahsetmişti. Ama yine onun yazdığına göre orayı kapatmışlar. Yine de yarın sabah şansımızı deneyeceğiz.

16. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    düzeltiyorum SedatMert, gördüğüm kadarıyla balıkçılar yasak olan kısma demirlerden tırmanarak geçiyorlar sonra ilerdeki bloklradan tellerden atlıyarak ilerliyorlar. gidebilen varsa gitsin

17. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    ATATÜRK'ÜN 'CEVAP VEREMEDİĞİ' TEK SORU

(Alıntıdır) Arkadaşlar bu hikaye alıntıdır, bende yeni duydum, ekleyeyim dedim.

ATATÜRK'ÜN 'CEVAP VEREMEDİĞİ' TEK SORU

Gazi Mustafa Kemal Paşa, 17 Mart 1923, 20 Ocak 1925, 10 Mayıs 1926, 19
    Aralık 1936 ve 20 Mayıs 1938 yıllarında Mersin'e ziyaretlerde bulunmuştur. Mersin gezilerinin birisinde şehri gezerken gördüğü büyük binaların kimlere ait olduğunu etrafındaki topluluğa sormuş.
    Bu köşk kimin? Kirkor'un. Ya şu koca bina kimin? Yargo'nun. Ya şu?
    Solomon'un... Atatürk sinirlenerek sormuş. 'Onlar bu binaları yaparken
    siz neredeydiniz!?' Toplananların arasında bir köylünün sesi duyulur.
    Aksakallı İhtiyar Köylü, "Biz Yemen'de, Tuna boylarında ve Balkanlar'daydık, Arnavutluk dağlarında, Kafkaslarda, Çanakkale'de savaşıyorduk Paşam!" dediği duyulur.
    Atatürk bu hatırasını anlatırken, 'Hayatta cevap veremediğim yegâne insan bu 'Aksakallı İhtiyar' olmuştur' demiştir. Atatürk'ün ömründe tek bir soruya cevap veremediği, tek soru buydu. Atatürk, "Yazıklar olsun!. 'Aksakallı İhtiyar' kadar olamadık" dedi. Bu gün ise cevap bulamadığımız birçok soru var!

(Alıntıdır)
    http://www.edremittv.com/index.php?news=32

18. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler Hasan kardeş. Bir haftalık Mersin-Bozyazı seferini 3 mırmırla kapatarak dün gece İstanbul'a döndüm. Şimdilik kısmetimizi buralarda arayacağız. İnşallah yazın Mersin'e geldiğimde eli boş dönmem.

İlgi ve alakana tekrardan teşekkür ederim.

19. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Hevesle açtım konuyu 3-5 bişey çıkar diye ama yine fukaralık almış başını gitmiş bizim Mersin de. 3 günlük tatilin belki 1 günü atçeke giderim hilton t iskele arası levrek için. Gidersem yazarım sonucu.

20. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    bu aylarda mırmır alanlar oluyor, sargoz çıkmak üzere, levrek yanaşmak üzere, lüfer gitti gidecek (bulabilenlere), akşamları yine dil zamanı
    öf sıkıldım ya balıktan . mersinlinin dediği gibi merkezde balık yok (eylül hariç, kefal hariç)