İlk denemem

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Leon tarafından paylaşıldı.

1. MERCAN34

MERCAN34

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    -0 :)
    kısmet bakalım ne olacak. Düşe kalka öğreniriz herhalde bizde

2. MERCAN34

MERCAN34

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

3. MERCAN34

MERCAN34

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    İnşallah

4. MERCAN34

MERCAN34

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ben ortalığı dağıttım galiba peki bu fazla mesajlarımı nasıl silicem :(

5. Leon

Leon

Silme işlemini bilmiyorum ama imzanı hala eklememişsin. İmzanı aktif hale getirip adını soyadını yaşadığın yeri ve kan gurubunu yazarsan iyi olur. Bildiğim kadarıyla bu forum kuralı, yönetici arkadaş hatırlatmadan ben söyliyeyim dedim.

6. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    bırak dağınık kalsın. :D ;)

7. MERCAN34

MERCAN34

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Tamam isim soy isimi anladımda bu kan grubunu anlamadım. Yapıtım oldu galiba, bu arada teşekkürler leon hatırlatman için. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler...

8. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    olmuş tebrikler :D

9. Leon

Leon

Kan gurubu olayını bende bilmiyorum Arzu :)

10. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    Selamlar aramıza hosgeldin hayırlı ve uğurlu olsun.Aynı saatlerde Sarayburnunda millet kıraça koşturuyordu biz de titreye titreye bir tavalık gümüş almaya çalışıyorduk Allah'tan aldık da :)

Hemen herkes biliyordur ama bilmeyen vardır tam da yeridir diye hemen anlatayım fıkrayı.

Genç bir kız evlenmiş gitmiş.Aradan zaman geçmiş kız babasına "baba çok mutsuzum kocam at yarışına başladı" demiş.Babası geçer kızım üzülme kızım teselli etmiş yollamış geriye evine.Zaman geçmiş Kız gelmiş tekrar "Baba tam at yarışından kurtuldum şimdi de kumara başladı çok mutsuzum". Babası üzülme kızım yapma kızım düzelir kızım yine teselli etmiş yollamış evine.Ardan zaman geçmiş kız yine "baba delireceğim kumar bitti içki başladı boşarım ben bu adamı" Babası geçecek kızım düzelecek kızım yine teselli yine ikna etmiş göndermiş evine.3-5 ay geçmiş kız yine gelmiş baba içkiden kurtulduk bu sefer de balık tutmaya başladı bu adam diye söyleyince Babasının gözleri süzülmüş son derece sakin ve emin bir sesle "Git hadi eşyalarını topla kızım". :)

Nacizane tavsiye bundan sonra alacağınız bir sürü balık malzemesini ve eşyanızı bir arada bulundurun hatta mümkünse ekstradan bir odası olan bir eve tasının ki o malzemelere yer bulursunuz :p :p :p
    tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun rastgelsin livarınız boş kalmasın ...

11. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ercan ustam balıkla ilgili hevesiniz öğrenmiştik yeni olta aldığınızı falan
    ve siftahınızı açıp balığa gitmenizde ayrı bi güzellik inşallah bidahaki sefer dahada güzel bi gün geçirmeniz dileği ile :)

12. Leon

Leon

Mert fıkrayı eşime yolluyorum bakalım ne tepki vericek :)

13. Leon

Leon

İnşallah bir dahaki sefer daha iyi olur Mustafa, bakalım görücez. Bu hafta sonu niyetliyim :)

14. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Geçmiş olsun diyemiyeceğim, ne yazık ki geçmiş olsun demekle geçmiyor bu hastalık :D Allah sana ve çevrendekilere sabır versin diyorum sadece, çünkü hepimiz için gerekli ve geçerli temenni bu bana göre ;) Bu arada kan grubunun yazılma sebebi de ihtiyaç anında birbirimize ve yakınlarımıza bu anlamda yardımcı olabilmek :) Forumlara bakarsanız ,bu konuda hayli girişimci olduğumuzu görürsünüz :)

15. MERCAN34

MERCAN34

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yani durum bu kadar vahimmi, gerçekten balık malzemeleri için bir oda ayırmam lazım olacakmı gerçekten ilerleyen zamanda :) bunu hiç düşünemiyorum. Ben olayı abartıp bide balık hobisi için ev kiralarmışım ay düşüncesi bile çok ürkütücü umarım bu kadar bağımlı olmam. Bide bu Kan grubu açıklaman için teşekkürler smyrna. Gerçekten büyük bir düşünce tebrik ediyorum harika yani. Gerçekten kan lazım olduğu zaman insan telefonundaki herkesi arıyor.Ve sonuç alamayınca çok üzülüyor. Bende dedem için kan aramıştım. Çok zor bulmuştuk.Umarım bu sayede insan hayatları kurtulur.

16. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Yeni bir ev kiralamanı gerektirecek kadar malzemeye gerek duyacağını sanmıyorum ama ,birlikte yaşadığın insanların her an ayaklarının misinalara takılma riskini göz önüne almalısın :D:D
    Burada balık avının yanı sıra, insan oğlunun duyarlı olması gereken her konuda birbirimize yardımcı olmaya çalışırız :) Hatta en son kocaman bir balıkavı .net ormanı bile oluşturduk .Şimdi fidanlarımızı dikme aşamasındayız :) Zamanla bu katılımların içinde seni de görmek isteriz :) Sevgiyle kal :)

17. Leon

Leon

Şu anda benim evde kamış ve makara dışında Maltepe sahilden atmak için 5 çapari ve 5 25'lik kurşun var. Bo ğaz için ise (Cumartesiki hezimet öncesi almıştım) 10 çapari ve 5 tane 75'lik,5 tane 100'lük kurşun bulunmakta tabi şimdilik bunlar odanın bir köşesine sığıyor,pek sıkıntımız yok. Ama bu hafta sonuda balığa gitme isteğimi eşime söyleyince "her hafta sonu balığamı gidicez?" şeklinde inelendim. Bende o uykudayken sabahları kaçmayı planlıyorum.

Bu arada benim birde akvaryum merakım var. Evde 80 litrelik bir akvaryumum var ve bunun yanına birde 300 litrelik almak istiyorum ama eşimi kandıramadım. Balık besle balık avla balık ye, sonumuz hayır olsun :)

18. Dalgıç837

Dalgıç837 Ergiz Esen

Favori Kamış:
    Sportex SeaStar 2,70 80-100 atarlı
    Favori Makine:
    Penn Sargus 3000
    En İyi Avı:
    Sudak 92 cm 8,5 kg
    Ercan, Arzu epey zamandır bakamamıştım yeni gördüm mesajlarınızı, hastalık hayırlı olsun, Allah kurtarmasın :) inşallah. Bu arada ben de izmaritin çekiciliğine kapılıp cumartesi Kuleli'nin önünden olta attım, ama izmarit yoktu. Önden yem almayı unuttuğum için taşların üzerinden midye topladım, hava ver su o kadar soğuktu ki midyeler iğnede donup defalarca atmama rağmen düşmeden geri geldi :) Sanırım hava cuma akşamı aniden soğuduğu için balık kesti, böyle ani hava değişikliklerinden sonraki birkaç gün balıkların beslenmesi çok yavaşlıyor diye duymuştum. Hayırlısı daha sabit havalara :)

Selamlar, rasgele

19. Leon

Leon

İnşallah bu hafta sonu hava iyi olurda bizede sahilde rahatça olta atma fırsatı doğar, tabi oltalarda boş dönmez inşallah :)

20. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    ercan
    bu işin 1. kuralı kendinden önce hatunları bu işe alıştırmak
    öyle oltayı taktı 3 iğneyi suda bıraktı falan yok. laf aramızda
    aaaa bak balık büyüktü iğneleri götürdü falan diyeceksin (coşku muhabbeti) tepki göstermeyeceksin. önemli olan hanımın balığa sen söylemeden gidelim demesi. yoksa sendeki bu zevk işkenceye döner allah korusun.
    aaahhhhh ahhh içim yanıyor:( :( :( :( :( :(
    (sitedeki hanım kardeşlerimizi tenzih ederim onlar birer üstad )