İlk Kez Suya İniyorum 3,40 Sea Master Q Bot ve Tohatsu 9,8 Yardım ve Öneriler

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında cbsero tarafından paylaşıldı.

1. cbsero

cbsero Serhan Aksoy

Yazan ve yardımcı oln herkese çok teşekkür ederim. Benimle paylaşmış olduğunuz bilgileri eğer botu indirdiğim yerdeki insanlardan öğrenmeye çalışsaydım ukalalık ve yanlış bilgiyle mücadele edecektim. Bu site ve sizler gibi iyi niyetli, kaliteli ve yardım sever profesyoneller sayesinde olası doğru bilgiye keyifle ulaşabildim. Umarım bot almayı yada botla yola çıkmayı düşünen arkadaşlarda bu konulardan yararlanabilirler.

2. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    serhan baslık işe yarayacaktır emin olabilirsin...okuyup yazmayan birsürü kişi vardır...senin ilk deneyim anlatımınla bizde heycanlandık...botunla keyifli günler dilerim :D

3. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Güzel bir paylaşım.Tam olması gerektiği gibi.Fotoğrafta eklerseniz çok güzel olacak

4. cbsero

cbsero Serhan Aksoy

Teşekkür ederim. Bugün fotoğraf ve video çekmeye çalışacağım. Akşam aksilik olmazsa eklemek istiyorum.....

5. cem92

cem92 cem gulbay

Ellerinize sağlık, süper bir başlık olmuş

Selam,

Ben Cem, Ankara'dan. gectigimiz seker bayramında (eylul 2009) tekne kiralayarak deniz uzerinde 3 gece gecirdik. Cok guzel koylarda denize girdik, cok guzel mekanlar gezdik.

Tabiki bunun hayatimi degistirebilecegini hic dusunmemistim. Soyle ki artik herkesin denize girdigi plajlarda degilde daha bakir koylarda daha temiz sularda denize girme planlari yapmaya basladim.

Sizlerinde forumlarda yazan yazilarinizi okuduktan sonra kendime Orca 2,70 ahsap katlanabilir bot ve 5 hp mercury motor aldim.

Suanda aralik ayinin son gunleri oldugundan yazi sabirsizlikla cekmekteyim.

Amacim Bozburun, Datca, Marmaris etrafindaki koylara gunubirlik gezintiler yaparak guzel koylarda vakit gecirmek. Tabi balik tutmadan olmayacagini soylemek isterim.

Ege-Akdeniz kiyilarinda guzel yerler (onune botumu baglayabilecegim yazlik, pansiyon vs) ve etrafinda guzel koylar olan mekanlar onerebileceklere simdiden mutesekkur oldugumu belirtmek isterim.

Emegi gecen herkese tesekkur ederim.

Saygilarimla,

Cem Gulbay cem92 @yahoo.com

505 772 96 54

Son düzenleme: 22 Aralık 2009
  6. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    hayırlı olsun Cem Bey, botunuzun hafif olması karaya almanızı da çok kolay kılacaktır bu bakımdan önümüzdeki yaz kalacak tesis sıkıntısı çekeceğinizi sanmıyorum.
    bide nacizane önerim Ankarada gölde kışıda değerlendirmenizdir (benzinli motora izin veriliyor ise) tekrar hayırlı olsun.

Son düzenleme: 22 Aralık 2009
  7. cem92

cem92 cem gulbay

Kisi degerlendirmek isterin ancak Ankara musait degil...

Oncelikle tesekkur ederim.

Botu sadece esim ve ben kullanacagimiz icin kucuk tercih ettik. Tercihimizde kolay kurulum ve tasinabilmeside buyuk rol oynadi. Sidiki dusuncemiz, oyle bir tatil yapalimki botu karaya cikarmayalim, sadece motoru sokelim, bot da konakladigimiz yerin kiyisinda veya iskelesinde kalsin. :)

Kisi degerlendirmek isterim ancak bildigim kadariyla Ankara ve cevresinde 2 zamanli motorlara izin verilmiyormus, ve jandarma yaptirimlarinin oldugundan bahsediyorlar.

Amacim bir an once botu suya indirebilmek. Bunun icin havalarin biraz duzelmesiyle Antalya-Adrasan koyu ve civarini tercih edecek gibiyim.

Bu arada denizcilik ile ilk defa ugrasan birisi olarak forumda okuduklarimla ogrendiklerim paralel ilerlemekte. Onerebileceginiz seyler olur ise cok sevinirim.

Saygilarimla

Cem GULBAY

8. fish founder

fish founder Özgür

Sevgili Cem,

bu konunun içine yazdığın mesajı tanışalım bölümüne yeni bir konu açarak bizlerle paylaşaman seni tanımamızı çok daha kolaylaştırır,
    ayrıca forum içinde genel güvenlik sebeplerinden dolayı mesajlarımız içinde cep telefon numarası ve veya email adreslerimizi yayınlamadığımız gibi pm 'özel mesaj' ile bu tip bilgilerin verilmesini daha doğru buluyoruz,

dolayısı ile aramıza hoş geldin,
    keyifli paylaşımlar dilerim

Son düzenleme: 23 Aralık 2009
  9. cem92

cem92 cem gulbay

Onerileriniz icin tesekkur ederim. Dediginiz gibi yapip Tanisalim isimli baslik actim ve ayni mesajimi orada yazdim. Simdi sizin yardimlarinizi bekliyorum.

Saygilarimla,

Cem GULBAY

10. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    sahip olduğunuz ekipman önümüzdeki yaz tatilinizi çok renkli geçirmeye fazlası ile yetecektir. belki takip etmişsinizdir Hakan Güvenç isimli bir denizci 270 bot ve 6hp motoru ile 44 yaşında Adanadan Hopaya tüm Türkiyeyi kıyıdan geçti tabii yinede ekipmanınıza gözü kapalı güvenmeyin ama yapılabilecekleride gözardı etmeyin:)
    genç bir çift olarak bi çadır edinip kıyı kıyı kampingleri dolaşarak alternatif bir mavi yolculuk önerebilirim size; kıyıdan fazla açılmadan risksiz ve hesaplı bir tatil yapabilirsiniz. kış boyunca değişik planlar üretebilirsiniz zamanınız bol:)
    eğer teknik konularda sorularınız olursa nacizane bilgilerim elverdiği ölçüde cevaplamaktan mutluluk duyarım, kolay gelsin....

11. cbsero

cbsero Serhan Aksoy

Hayırlı olsun güle güle kullanın....

12. zonguldak

zonguldak OZAN

su yesıl botdan arıyorım ama sızlere ulasamıyorum arkadaslar yardımcı olabılımısınız

13. altone

altone Altar

Usta ben suadıyeye yakın sayılırım aynı motor aynı bot dan alacagım bılgısızım ama en azından gormeye ve basıt yardımlar ıcın gelebılırım nasıl ulasabılırım sana