Karaköy'e Gidecekler !

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 1508 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    braavo hocam

işte böyle yüreklendirelim birbirimizi. gidelim balığa . balıksız olmaz .;) :D

2. 1508

1508

Karakoy De Son Durum

Arkadaşlar az once geçtim çok fazla bir sey yok bazıları bikaç çinekop bazıları ise eh işte denecek kadar kıraça almış yemli atan hiç yok bvence atılsa ispari ve izmarit alınabilir...aslında ben biliyorum balıklar yarını bekliyor ben gidecem ya :)

3. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    ne güzeldi:eek:

:eek: arkadaşlar dü karaköydeydim hava da çok güzeldi balık da çok güzeldi hava kararana kadar kıraça tuttum sonra çinekopa döndüm. 17 tane çinekop tuttum sonra hanım eve çağırdı gitmedim:D sonra gene çağırdı bu sefer kös kös gitmek zorunda kalldım:D :D ama olsun üzerimdeki balığa gitme hali kısa bir süre için bile olsa dindi...:eek:

4. 1508

1508

Karaköy Bugün Süperdi :)

Arkadaşlar yeni dondüm karaköyden bugünde çok güzeldi fotoluk vakit bulamadım ama mutlaka koyacağım 5 kg. kadar kıraça 8 tane çinekop aldım 10 kadar yaprağıda suya geri yolladım ...güzel bir gündü yorgunluğa değdi açıkçası....Ayrıca çapari ile çifter çifter palamut alanları gördüm hemen yanı başımda ama takımım yoktu uğraşmadım kıraçaya çok fena kaptırmıştım çek çek bitmiyorki geldikçe hadi bidaha hadi bi daha ...saat 5 gibi kıraça kesti ve herkez çinekop a döndü ama havada sertleşti bende bu kadar yeter deyip bıraktım.... diğer köprüde ise hakikaten çok iri mırmır alanlar vardı kısacası bugün karaköy yine herkezin yüzünü güldürdü......

5. 1508

1508

Karaköy Bugun Bomboş !

Arkadaslar az once gectim karakoyden hiçbir şey yok bugun ,dun inanılmaz kalabalıktı ama bugun kıraçadan bile eser yok yarın ben gidecem ya bugun yine istirahate cektiler kendilerini galiba. Ama gercekten hayret verici bir durum dun çinekop kıraça ne kadar boldu bugun kimseler yok ortada tabii balıklarda....İnşallah yarın iyi balık yaparda hafta sonumuz bosa geçmez geçen haftada aynı olmustu cuma hiç balık yoktu... genelde boyle oldumu ertesi gün çok iyi balık yapıyor...

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Ali abi geçen hafta 2 defa akşam gittik 12 ye kadar kaldık karaköyde ne hikmetse bizim gittiğimiz günler hiç balık yapmadı kıraçadan başka halbuki gitmediğimizi günler süper balık yapmış yemliye anlamadım gitti ya.

7. 1508

1508

valla emre bak mesela bugun hiç balık yok yarın bi gidicem ben full cekecek gorursun pazartesi :) hep boyle oluyo ....

8. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Yarın Karaköydeyimmmm. Kısmet olursa çinekopa ve izmarit, ispariye niyetliyim. Gidenler varsa buluşalım. Benim üstümde kahverengi deri mont, elimde turuncu bi çanta olacak. Görenler bir ıslık çalsın ordayım

9. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    selam kardeş.ispari ve izmarit için ne takım kullanıyorsun.iğne,beden,köstek vs.

10. Emin Ali

Emin Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Istavrit 14cm :)
    Ali Bey ben elimi kolumu sallaya sallaya gelsem yarın,
    1 sizi nasil bulurum :D :D saat kaçta gidiyorsunuz ?
    2 bir iki tüyo verip banada balık tutmayı öğretir misiniz ?

Murat senide görebilirsem acaip bi ıslık çalarım kulağının dibinde :)

11. 1508

1508

Arkadaslar cumartesi giremedim nete girseydim keske her kez gelecekmiş haberim olsa hepimiz toplanırdık...Cumartesi pek fazla bolluk yoktu kıraça aldım 1 kilo kadar, çinekopa atamadım tam geminin onundeydim cunki atacak baska bir yerde bulamadım ama atanlar çinekop ve sarıkanat aldılar.Fakat ispari ve izmaritten eser yoktu koprude alanlar vardı sadece .Haftaya gelmek isteyen arkadaslarla toplanalım derim hep beraber bir organizasyonumuz olsun ne dersiniz ?

12. 1508

1508

Forsa izmmarit ve ispari icin 0.25 beden 0 16 kostekler ve 10 ve 11 no iğne kullanıyorum duruma gore iğneyi kaya balığı durumuna gore ayarlıyorum yoksa kaya balıklarından izmarit ispari tutmaya zaman kalmıyor iğne biraz buyukçe olunca az verimi düşsede kaya balıklarından bir nebzede olsa kurtulmus oluyorum.

13. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bende cumartesi oradaydım.senin dediğin yerin biraz ilersinde.vapurun galataya bakan ucunda.çok kıraca vardı.bir kaç kişi iyi çinekop aldı.yanımda esmer bi arkadaş vardı.20-25 tane çinekop çekti.şakşak yapıp 3 lü hırsız iğne ile aldı çoğunu.adam usta olmuş valla.atçek yaptı bir ara.kurşun yere iner inmez ufak ufak çeke çeke aldı hep.ben 2 taneyi takamıyorum şak şaka:)
    tam usta işi yani.kıracalar çok ufaktı.yemlik kadar tuttum.verdiğin bilgiler içinde sağol bu arada.

14. 1508

1508

Evet forsa o adamı bende gordum az ilerimdeydi cok balık aldı hakikaten.Gercekten işi iyi biliyor sen hiç alamadınmı çinekop ? Yakınmısız meger bi dahakine beraber de gideriz inşallah ....

15. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    sağolasın levent birde ben becerebilsem şu kıyı avcılığnı :)

16. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    gideriz inşalah.yalnız çok zor orada tutmaküstüste attık hep.zaten ileride atamadım.ben tam sağındaydım o arkadaşın.sabah 8 den 15 e kadar attım.tutamadım.ben ikinci kez attım çinekop a.adam süper yem takıyordu valla.kokusunu alıyor ya:)

17. 1508

1508

Ahhhh ah bende bir tekne olsada su teknede balık tutma keyfini yasasam
    :(

18. 1508

1508

Ya bakma aslında sans da var bu işlerde biraz..Tabii yem takmak balığı vuruşları hissetmekte onemli ama sans da var bence...Gecen sene aynı yerde bende cok tuttum 10 dan asagı dusmedi sayım...Bu sene daha atmaya hiç fırsat bulamadım ve ben şak şak falanda takmıyordum allah ne verdiyse kıraçayı komple bir bastan iğne birde ortadan saplayıp butun sallıyordum ...Ama yeni bir yol daha öğrendim az uğraşlı basit ve gerçekten çok verimli bayağı eskilerden bir amca öğretti en yakın zamanda bende uygulayacam.Orta boy kıraçayı karın kısmından hafifçe keserek açıyor boyuna doğru içine iki igne sıgacak kadar sonra mantari cıkarıyor sadece iğneler kalıyor misinada, misinayı bir yorgan ignesine geciriyor sonra kestiği yerden sokup balıgın agzından cıkarıyor iğneleri uçları iceride kalacak sekilde hafifce balıgın içine saplayıp saklıyor ortada ne misina var nede iğne gorunen.Sonra mantarı tekrar yerine geciriyor eger üsenmezsen küçük bir iğne iplikle balıgın karnına bir iki dikiş at dedi boylece iğneyi içine saplamayada gerek kalmazmış... ....Tecrubesini izledim hakikaten bu yemi ısrıran balık hiçbiryere gidemez mutlaka denemeni tavsiye ederim....Ben işleyişini gordum ve hayran kaldım.

Son düzenleme: 20 Kasım 2006
  19. Suatreis

Suatreis

selamlar dostlarım, bu konuda bahsedilen yaprak kıraça vb terimleri, varsayılan kabul gören boyları bi izah edermisiniz rica etsem. Hani yanlış anlaşılma olmasın haberi olmayan arkadaşlarmızı sirküler dışında kanunsuz avcılığa sevketmiyelim. Ben 20 yılı aşkın süredir bu kıyı avcılığı ile iştigalim bilmdiğim birşeyi öğrenmekten de mutlu olur öğretenede müteşekkür olurum. Haklı olabilecek tepkilerinizide şimdiden saygı ile kabul ediyorum.

20. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    doğru diyorsun şansta önemli.harbiden güzel bir yönteme benziyor.20 tane kıraca taktım yine de tutamadım.yalnız 3-4 defa yemin sadece kafası geldi.demekki iyi taksaymışım tutacakmışım birkaç tane.peki çapari ile tuttun mu geçen yıllarda?