Karaköy'e Gidecekler !

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 1508 tarafından paylaşıldı.

1. 1508

1508

Merhaba suat. kıraçaları daha çok yem için tutuyorum ama yaprak tutmuyorum zaten tutmak istediğimiz çinekop sarı kanat, birakaç kez yok zamanda denk geldi yaprak tuttum ama sonradan pişman oldum bu balıkları niye aldımki dedim kendi kendime yaprak tutulması hakikaten dogru değil ama bildiğim kadarıyla istavritte bir boy sınırlaması yok.

2. 1508

1508

Yok çapari kaşık yada rapala hiç kullanmadım hep yemli tuttum.....

3. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    desene daha çaparilik bollukta yok.daha çok çıksın balık belki o zaman.bu haftada gidecekmisin?

4. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    istavritte boy sınırlaması var.

5. 1508

1508

Valla gitmeyi düşünüyorum hanımdan izin alabilirsem tabiiki bana kalsa hergün giderimde kalmıyor işte :)

6. 1508

1508

İstavritte boy sınırlaması oldugunu bilmiyordum hakikaten o zaman bu tabloya gore balıkçı tezgahlarındaki istavritlerin çoğu bu sınırlamaya uymuyor....

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    İstavritte 13 cm sınırlaması pek mantıklı gelmiyor bana
    olsa bile şu an levent abinin dediği gibi heryerde ihlal var.

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Lüferdede 14 cm demiş neler tutulup satılıyor tezgahlarda hepimiz görüyoruz.

9. dentstbay

dentstbay

Favori Kamış:
    olta balıkçılıgı ,serme germe ağ
    En İyi Avı:
    3 kilo sazan
    bende farklı bişeye deyinmek istiyorum ,gecen hafta sarayburnundaydım gercekten cok rüzgar vardı,yaklasık 8 saat kadar bu ruzgara maruz kaldım , eve geldıgımde yuzumun sol tarafında bır uyusukluk agrı vardı,bu uyusuklugu ıyı tanıyorum tıp camıasının fasial paraliz dediği bir olay tabi geçici bir olay..tüm balıkçı arkadasları uyarmak istiyorum sakın rüzgarlı havalarda SIKI SIKI GİYİNMEDEN BALIGA CIKMAYIN .ÖZELIKLE BERE VE YUZU IYICE KAPATACAK ATKINIZ OLSUN.Hekim kimliğimle değil ,bir dost bir arkadas olarak bu onerıyi yapmak sorumlulugunu hıssedıyorum.. hepınıze rastgele:)

10. burhansagsen

burhansagsen

Favori Kamış:
    ucuz kamış
    En İyi Avı:
    kaya balığı - 400 gr
    kıraçadaki sınır kaç cm acaba..... 3 cm falandır herhalde....

11. kabasakal

kabasakal

Favori Kamış:
    Ryobi - 3m daiwa kamış- kaşıklar ve rapala
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 7 kg.
    pazardaki balıklar

Selam arkadaşlar.Ben forumda yeniyim.Fakat uzun zamandır sizleri forumlardan takip ederek balık merakımı gideriyorum.Özellikle günlük balık raporlarınızı takip ederek son gelişmeleri her akşam izliyorum.Hepinize de rasgele diyorum.
    Benim merak ettiğim yukarıda verilen denizlerimizde avlanan balıklar listesi arasında çinekop yok.Yoksa ben mi göremedim?Kaldığım semtte her hafta iki pazar kuruluyor.Pazarda gezmeyi, izlemeyi sevdiğim yer en çok tabiiki balıkçılar.
    Mesela dün pazarda çok çinakop vardı ama hepside küçük.Çinakop yavrusu..
    Hatta kilosuda 1,5 YTL.Bunları yakalamak yasak değil mi?Bu balıkları görünce içim cızz etti valla.Bindiğimiz dalı kesiyoruz gibime geliyor.

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sayın Kabasakal (pek hoş bir tabirolmadı herhalde)

Öncelikle sorunuzun cevabını vereyim çinkop yok sirkülerde çünkü lüfer var. Lüfer için olan limit geçerli. Çinekopta lüferin boca küçüğü zaten. Aynı istavrit ve kıraçada olduğu gibi.

Sonralıkla, forumu uzun süredir takip ettiğinize göre içinde isminiz yaşınız ve nerede oturduğunuz gibi bir takım bilgileri barındıran imza ayarları tabir ettiğimiz şeyden haberiniz olmalı. Eğer ayar yaparsanız daha doğru iletişim kurabiliriz diye tahmin ediyorum.
    Saygılar rastgele.

13. 3182

3182

emre sen galatada güzel foto lar çekerdin eskiden?
    yokmu bugün dijital bişiler ortaya mırmılı palamutlu çinekoplu?

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ah abi ah
    sorma :D
    gidebilsem hepsini resimlicem ama ne mümkün büromdayım bugün tıkılıp kaldım.
    Bi işim olacakki o tarafta gidecem, yani taksimde de işim olsa eminönünde de beşiktaştada farketmiyor hemen oraya akıyorum :D

15. kabasakal

kabasakal

Favori Kamış:
    Ryobi - 3m daiwa kamış- kaşıklar ve rapala
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 7 kg.
    Sağolun arkadaşlar.verdiğiniz bilgiler için teşekkurler.Bana kabasakal diyebilirsiz.Hiç mahsuru yok.Çok sevilen bir çizgi film kahramanıdır.Profil ayarlarımı en kısa sürede yaparım.Saygılar...

16. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    dostum bilgi için sağol.gerçekten bende geçen haftasonu karaköyden attım.2 gündür sol tarafımda boynumdan omuzuma arada yoklıyan bir ağrı var.dikkat etmek lazım.
    ne de olsa boğaz sürekli esiyor

17. ekrem

ekrem

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    birkaç yüz gramlık bir çinekop.. :)
    Sirküler

Arkadaşlar, sirkülere göre kraça (yani istavrit) yemlik olarak kullanılmak üzere kişi başına 30 adet olmak üzere tutulabilir. Yemlik kraçelerin 'yemlik' olarak sınıflandırılması için 12cm'den küçük olmaları gerekir. Eğer Sirkülerdeki limitin altında, yani 13cm'nin altında kraçe tutuyorsanız ve toplam tuttuğunuz kraçe sayısı 30'a ulaştıysa fazlasını bırakmak zorundasınız. Yoksa sirkülere aykırı avlanmış oluyorsunuz.

Ayrıca tezgahlarda satılan balıklar ticari amaçlı avlandıkları için "DENİZLERDE VE İÇ SULARDA AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN 37/2 NUMARALI SİRKÜLER" kapsamında değiller. (Tezgahlardaki balıkların yetki belgeli profesyonel balıkçılar tarafından avlandığını varsayıyorum. İnşallah öyledir.)

Lütfen sirkülere uyalım. Boğazda bir günde 5-6 kilo kraça çıkaranları görünce içim sızlıyor...

18. furunotr

furunotr Haluk

19. 1508

1508

Karakoy de iri istavrit bol

Arkadaslar su anda karakoyde eski deniz otobusleri iskelesi kenarlarından bol bol iri istavrit cıkıyor ilgilenenlere duyrulur...

20. aysberg55

aysberg55

off offff... Böyle haberleri aldıkça içim içimi yiyor. 2 Haftadır balığa çıkamadım. Ya işim çoktu, ya araba yoktu... Bu haftasonu kaçabilirmiyim acaba? Alsam şöyle iri iri istavritleri....