kızılırmakta Sazan

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında avanospasa tarafından paylaşıldı.

1. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

yaşar abim gerçekten güzel sazanlar hele motor üstünde avlak avlak gezmek bilirim soğukta zor olur

2. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    bunlar sazanda değil kefalde değil. Filyos çayında kefalde tuttum sazanda.ayrıca bide bundan tuttum. ancak bu balığın oltaya gelmesi çok zor ihtimal.kilyos çayında maalesef yüzlerce kişi bu balığı tırıvırı ile tutuyor.herkezin elinde flama gibi tırıvırı, denetim 0. abartmıyorum bir tek ben vardım elimde normal oltayla avlanmaya çalışan.

Son düzenleme: 6 Mart 2010
  3. gokhantastas

gokhantastas Gökhan TAŞ

En İyi Avı:
    Alabalık
    tımsırık abi bu balıklar.
    saygılar ve herkese bereketli avlar.

4. eray ersoy

eray ersoy eray

Favori Kamış:
    bass pro m8
    Favori Makine:
    shimano stradic
    En İyi Avı:
    deniz levreği 2,5 kg
    Bencetatlısu kefali değil. Ama ne olduğunu bimiyorum. Moderatör arkadaşlarlar aslında balıkları resimleriyle komple isimlendirseler iyi olur

5. jaws43

jaws43 ömer

Favori Kamış:
    :) frig oltası
    Favori Makine:
    :) frig oltsı
    En İyi Avı:
    merzifon aynal avı 5.5 kg
    yok ben eminim arkadaşların yazdıklarını oku bak nerede pislik nerede olmuyacak iş var bu balık gelir karşına bu kefal değildir tatlı su kefalini iyi bilirim bunun adı sarı balık diye geçer ve yumurta düşmanı bi balık olduğuna da yaptığım gözlemlerde sabit. barajda sığ bi koya aynalılar sazanlar geliyor yumurtlamaya bunlar bi yarım saat kadar orada eğlenip gittikten 2 dk sonra bu sarılar hucum ediyor gitsin. bunu gözlerimle defalarca gördüm lezzeti falan da yoktur bu balığın

6. exelsior

exelsior Mustafa

Favori Kamış:
    En dandik olanı bile iş yaptı...
    Favori Makine:
    En dandik olanı bile iş yaptı...
    En İyi Avı:
    65 cm Gökkuşağı alabalığı, 65cm 5,5kg Sazan, 55cm Sudak.
    Bunlar siraz balığı. Oltaya kolay kolay gelmez ama gelirse irileri gelir. İn balığı da denir, birde tatsız gömük kokan sarı balık var, onunla sürekli karıştırılır.
    Eti oldukça lezzetli, sırt kısmında yenmeden önce ayıklanması gereken kılçıkları vardır. Oltaya düştümü oldukça inatlaşır....