Konya'da Güncel Avlaklar

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mulkiyeli tarafından paylaşıldı.

1. yunus183

yunus183 yunus

Hocam özelden mesaj attım telefonla görüşebiliriz

2. Mcscns

Mcscns Merve Cansu

Merhaba sazan avi konusunda sormak istediğim şeyler ve yardıma ihtiyacim var dönüş yapabilir misiniz :)

3. metozik

metozik mehmet

avlak önerebilir misiniz arkadaşlar konyada bu sene için

may, gökhüyük gittik bişey yok may kurumus zaten bulumya, ketenli de bostu. altınapayı deneyecegız bu hafta

4. Murat42

Murat42 Murat önder

Ahmet mereba konuyu acali epey olmus iysallah görur yardimci olursan sevinirim 30 40 gr kurşun ufak igne solucan takip atiyorum 4 igneli köstek bazen ogle oluyorki 3 igneye ayni anda levrek geliyor yalniz yavru hani avlak yerlerini tarif ederken civi baligi diye yiyorlar dedigin balik geri birakicam ama cogu igneyi yutuyor ve cikariken solyggaclari sokululup geliyor tutugum yerde muhakak bu baligin buyuk olanida vardir diye düşunuyorum buyuk igne takiyorum akşama kadar tik etmiyor yada isreil sazani geliyor bu baligin büyügünü yenilecek büyüklükte sipn sahteyle avlamanin bi yolu varmı en azından ufak olani geri bırakırım sahte baliga pek zara vermiyor

5. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Fladen Warbird Criss Cross 3,00
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Murat abi merhaba, cevap çok geç oldu kusura bakma daha yeni gördüm mesajı. Muhtemelen erenkaya ya da malasta avlanıyorsun çünkü Konya'da solucana bu iki avlakta vuruş çok olur. Bu avlaklarda limit üstü balık binde bir çıkıyor.Balıklara zarar vermemek adına yapacağınız en güzel şey spin yöntemi ile avlanmanız. Spin ile av için altınapa haricindeki avlaklarda tavsiyem kırmızı renkli killer tail sahtesi ,hava güneşli ise koyu kırmızı renkli ve simli ince sahteleri kullanabilirsiniz , ben iki avlakta da yeşilden siyaha her rengi denedim ama bu renklerde aldığım verimleri diğer renklerde almadım. Altınapada ise herkes beyaz kullandığı ve balık buna alıştığı için beyaz renkli sahte tavsiye ederim. Son olarak ,eğer bahsettiğim iki avlaktan birine gidiyorsanız, iki avlakta da sahteye üçlü iğne atmayın çok sahte kaybedersiniz , zokadaki iğne yeter. Yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa mesaj yazabilirsiniz, iyi avlar.

Mustafa Karakuşcu bunu beğendi.
  6. Mustafa Karakuşcu

Mustafa Karakuşcu Mustafa

Ahmet abi ben Bosna hersek te oturuyorum öğrenciyim... bir ara malasa gidersen haber et tanışalım hemde bende uzun zamandır balığa gitmiyorum... ekipman yok bende ama yakıtta elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışirim...

7. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Mustafa merhaba, ben Ankara'ya taşındım ancak hafta sonları Konya'ya geliyorum genelde, 1 nisandan itibaren turnaya gitmeye başlarım haftasonları , arzu edersen yanımda gelebilirsin , yakıt olta vs. dert etme, bize muhabbet olsun yeter :) Özelden yazıyorum telefon numaramı , kendini tanıtan bi mesaj atarsan ordan haberleşiriz

Turab bunu beğendi.
  8. Mustafa Karakuşcu

Tamamdır hocam zaten bende Ankaralıyim :) abimle de tanıştırmak isterim kendisi küçük yaştan itibaren balık hastasıdır özellikle canilli tarafında tutmaya çok gider o da...

9. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    turna sezonu açılsın ben de açılışı ya çanıllıda ya da malas ya da beşgözde yapmayı planlıyodum , tabi olur tanışalım :)

10. M YILMAZ

M YILMAZ mehmet

Ahmet bey,
    Malas barajında turna için ne tür sahteler kullanıyorsunuz, avlanma zamanı konusunda öneriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim, tatlı suda yeniyim :)

11. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Merhaba, canlı yem ya da fileto balıkla günün her saati avlanabilirsiniz. Spin avı için genelde ben öğldene sonra 3 gibi başlayıp akşam ezanıyla avı sonlandırıyorum o ara verimli oluyor. Yem olarak ben orda turna için kırmızı senkli sassy ya da 10 cm savage gear cannibal shad mavi ve yeşil sırtlıyı kullanıyorum. Eğer savage gear bulamazsanız bunun çakmasını oscar markası yapıyor, o da olur ancak aksiyonu pek düzgün değil. Girişteki otluk bölge harici ben sahteye 3lü iğne tavsiye etmiyorum çok sahte kaybedersiniz.

Gökhan Cicim ve ecora bunu beğendi.
  12. M YILMAZ

M YILMAZ mehmet

At çek avı düşünüyorum
    Kullanacağım takım;
    Remixon blue star 2.70 M 5-20gr
    Ryobi ecusima 4000VI
    Örgü misin.
    Bahsettiğiniz silikonlar bunlardan hangileri, Screenshot_20170419-211326.png
    İlginize teşekürler.

13. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Takımınız gayet iyi , 31 ve 32 numaralı sahteleri tavsiye ederim, internette bu sahteler ve aksiyonlarıyla ilgili birçok video kullanabilirsiniz, özellikle turna ve sudak için dünyada sıklıkla kullanılıyorlar. Ek olarak , avfoni , avmarket, spotbalık vs. bir siteden daha ucuz alışveriş yapabilirsiniz. Bu sitelerin üçünden de sorunsuz alışveriş yaptım.

14. Mustafa Karakuşcu

peki ahmet abi özel mesaj atmayacağım başka arkadaşların da bilgilenmesi için burdan soruyorum

malasta genelde sasi mi iş yapıyor ? kaşık meps turnada iş görür mü ? yoksa çok mu takar o da .. ? ben hırsız takmadan silikonla yani tek kancayla hiç avlanmadım... Birde israil sazanı tutmak için ne gerek ben atçekten sıkıldığım zaman mantar ile israil sazanı yakalayıp bosnada apartmanımızın önündeki kedilere getirmek istiyorum :) hem de temizlik olur gölü bir kaç istilacıdan da olsa temizlemiş oluruz... :D

15. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    İsrail sazanı için yanınızda biraz kuru ekmek götürün ,baraja gelince suyla hafif ıslatıp 3-4 metre önünüze ufalayarak atın , birkaç kere 15-20 dakika aralıklarla yapın bunu, hafif şamandıralı takıma tahmini 1-1.5 metre beden bağlayın sinek kancadan biraz büyük kanca takın, 2 kanca yeterli. Kancaya da ekmek içi takın ama ekmek içini sıkmadan hamur yapmadan takın. Turna meselesine gelirsek , kaşığa pek atladığını görmedim malasta. Son olarak ,çok güçlü bir vuruş almadığınız sürece kalamanızı kapalı tutun ve aman diyim balık takılırsa boşluk vermeyin , tek kanca var zaten kalama açık olursa hayvan kurtarıyo , daha önce başıma geldi bilginiz olsun. Yardımcı olabildiysem ne mutlu

16. Mustafa Karakuşcu

sağol abi Tavsiyelerin için... :)

17. Mehmet apali

Mehmet apali Mehmet

Beysehir yeşil dağ tarafı sazan için nasıl acaba giden arkadaşlar var mi nasıl onerirmisiniz

18. mehmetartt

mehmetartt mehmet özdemir

Ahmet bey merhabalar. Yazılarını büyük bir merakla okumuş bulunmaktayım. Konya'da ikamet ediyorum kendi çapımda ara sıra balık tutmaya çalışıyorum. Fakat avlaklar konusunda ve balık tutma konusundaki tecrübesizliğim beni bu hobiden mahrum bırakıyor. Yakın zamanlarda balık avına gitmeyi planlıyorsanız gelebilirim. Aracım var ekipmanım kısmi ama temin edebilirim.

19. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Merhaba, forumdan bir süredir uzağım iş yoğunluğum sebebiyle. Yeşildağ tarafına birkaç hafta önce gittim, öncelikle şunu söyleyeyim balık fazlasıyla var, zaten Beyşehir'in diğer bölgelerine göre bakir kalmış bir alan. Ancak bu alan genel itibarla kayalık alanlardan oluşuyor ve kamp yapılabilecek alanlar genelde dolu oluyor, eğer önceliğiniz kenarında rahatça oturup kamp yapabileceğiniz bir alan değil de ne olursa olsun balık tutmaksa tavsiye ederim. Sazandan ziyade atçekle kasna ve sudağa da çalışabilirsiniz. @mehmetartt bey size de elimden geldiğince yardımcı olmak isterim, özel mesajla ulaşabilirsiniz.

20. bunyamin42

bunyamin42 bünyamin

merhaba.
    Yanlış hatırlamıyorsam ahmet kardeşle malasta tanışmıştık. Bilgileri için teşekkür ederim. gerçi gaya süre geçmiş ama olsun. temiz kalpli yardım sever arkadaşımızdan. face de ekleyelim diye sözleşmiştik ama unuttuk heralde..

mulkiyeli bunu beğendi.