Levrek..at, cek.. kullandigim takimlar

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında Zeebaars tarafından paylaşıldı.

1. kALaMa

kALaMa Ferhat

Ahmet Abi çok değerli bilgiler vermişsin. Teşekkürler paylaşım için...

2. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    videoda ki görüntüde kamışı 12 yönüne doğru düz tutarak wtd yaptırmadan sarıldığında kamışın uç kısmı acayip titriyor. Çok ilginç. denemek farz oldu bu linedancerı. videodaki aksiyonlara bakıldığında çok inandırıcı yüzdürüyor sahteleri. umarım yapacağım aparat videodaki Linedancer gibi çalışır. :)

3. 4443

4443

Paylaşım için teşekkürler ...

Bu aparatı 2 yıl kadar önce kendi imkanlarımız doğrultusunda bizde (av arkadaşım ) ile yapıp denemiştik...

Başlarda av arkadaşıma komik gelsede videoyu izlettiğimde çok şaşırmıştı ve hemen bisiklet teli vs.. hallederiz kelimeleri dökülmüştü dilinden :)

Özellikle silikon ağırlıklı at çek yapanlar için müthiş ve bi o kadarda çok yararlı bir aparat ... Bunun yanı sıra keyfi zevki tamamen öldüren bir aparat :)

Ama insan bir noktadan sonra sıkılıyor (aparat eşliğinde) yapılan atçekten en azından bizim için öyle oldu sanıyorum (şartlandırıyor) ve ben bu şartlandırmadan pek haz etmiyorum sonuçta bileğimiz aksiyon verdirmiyecekse o balığı biz kandıramıyacaksak sadece balık yakalama amacı doğuyor yapılan atçek işlemi gerek aksiyon verdirme işlemi hammallık olduğu düşüncesiyle bütünleşiyor kısacası emek zayıflaşıyor vs .. sadece at aparata misinayı geçir sar aynı işlemi tekrar et dur ..

Şahsım adına ; ben bileğimi , kolumu vs .. yorarak verdirdiğim aksiyon daha mutlu ediyor ...

Ben silikon raglou vs.. at çek yaptığımda gerek dibe indirerek gerek çırparak gerek hızlı haraketlendirerek gerek yavaş yüzdürerek gerek suyun kayaya kesiştiği noktada ( alver ) ' de bekleterek vs.. balığı kandırmayı pekala başarabiliyorum aparat keyf vermiyor kısacası ve uzun süre aynı işlemi yapmak ciddi anlamda sıkıyor :)

Aparat eşliğinde yapılan at çek işleminde sadece sarım yapmanıza olanak tanıyor bunun dışına çıkmanıza izin vermiyor malesef ,ve bu beni ciddi anlamda boğdu saatlerce atçek yapan ben 30 dk ' da sıkıldım ben at çek spin avcılığını seven biriyim ve soğumamak adına bu aparatı rafa dahi değil çöpe kaldırdım ...

Yinede paylaşım içim teşekkür ederim faydalı olacaktır ...

Not ; Lütfen kişisel keyfleri zevkleri genelleştirmeyelim sadece kısaca kullanmış olduğum aparatın pek keyf vermediği kanısına vardım yorularak daha çok emek harcıyarak aldığım levrek beni daha çok mutlu ediyor sevgiler...

4. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    ben 2 çeşit yaptım hemen hemen benzerini:) kolu çecirince kamışın ucu kendiliğinden hareketleniyordu:D lakin su üstü sahte de yeterli aksiyonu alamadım.. gagalı sahteyi denedim birşey anlamadımidk suda gelgit vardı ondanmı bilemiyeceğim randıman alamadım..idk durgun suda farklı olabilir belki

5. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster 3.60 AX
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Levrek sezonu acilimi ile linedancer kullanimini video cekimine alacagim.. yeni levrek sezonu ile videoyu ekleyecegim.
    Rast gelsin..

6. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Hos buldum, begenileriniz icin tesekkur ederim ;)
    Megabass tek kelime ile harika.. hic unutmam aralikli toplam 8 kisiyiz 7si Hollandali geceden duba ile sabah ilk gun isigi ile 7 kisilik grup at ceke basladi ben de aralarindayim 7 kisilik grup bir tane dahi levrek cekemez iken ben pes, pese 5 tane aldim :p 2 kilo uzeri 45 cm 55 cm kadar 3 bucuk kiloya kadar..yanima geldi ne ile yakaladin ne kullaniyorsun diye sorduklarinda rapala ile gecistirdim :p .. diger favorim ise levrekte bi numara..insaAllah yakin zamanda 2 haftaligina istanbula gelecegim mutlak bu sahtelerin setini alacagim..
    BU SET DAIWA Tournament 14cm cok harika.. ve kasiklardan da krom 40, 50 gramlik kullandiklarim var.. Nisanda sezon aciliyor levregin en cok sevdigi canli tekedir duba ile avlanirim her zaman verimlidir..Rastgele

7. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Merhabalar efenim, gununuz aydin aviniz bol olsun..
    resimdeki sahteler de cok etkili sahtelerden o sahtelerin model ve cesitlerine
    burdan ulasabilirsiniz..
    Asura SP Burdan Giris yapin Rast gelsin :)

8. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Rica ederim, aydinlatici mesajiniz icin ben tesekkur ederim..
    At ceke yeni baslayanlar icin ve kamisi iyi olmayan arkadaslar icin bi donem icin gorusumce kullanmalarini tavsiye ederim..bi cok arkadasin kamisla aksiyon vermesi zaman isteyen is.. linedancer de sahtenin suda gelisini nasil aksiyon yapisini gordukce inaniyorum ki bu isi linedancersiz zamanla yapacaktir.. aksiyon icin kamisinda isi olmasi gerekli..linedanceri gol ve barajlarda kullanma firsatim olmadi kismet olursa Turna baligi icinde kullanmak istiyorum ne zaman kismet olur bilmiyorum..at ceklerde en az 110 metreye kadar ortalama 120, 130 metreye kadar atabiliyorum speedmaster kamisi ile bazen cok ilerilerden bazen cok yakinlardan aldigim oluyor aralikli kullaniyorum linedanceri suana kadar bi cok verim almisimdir.. silikonlarda da cok guzel aksiyon veriyor tercih arkadaslarin tabikii.. :) rast gelsin aviniz bol olsun..

9. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Rica ederim..

10. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
  11. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Genellikle malzeme ve ihtiyaclarimi internet uzerinden alirim.. bir ay sonra Utrecht te balik icin her turlu malzeme fuari kurulacak insaAllah kismet olursa orda ki bazi urunleride paylasacagim..

alis yaptigim favori sitem.. fiyatlari karsilastirmak bilgi edinmek isteyen arkadaslar icin..

Guzel bi spin makinesi

indirimde olan urunler

Ana sayfa

12. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Mangal Organizemiz Avlanma grubumuz her yil kis sezonu acilisi ve yaz sezonu acilisinda oncelikle mangal partisi veriyoruz ve arkasindan oltalarimizi su ile bulusturuyoruz.. yemli surf atislarimiz ve arkadaslarim.. toplam 8 kisiyiz.. gruptan arkadaslarim..resim cekimlerimi bana aittir.

13. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo

14. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo

15. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo

16. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo
    Yemli ve at cek atislarim..

birazda kumsala yazayim :D

17. budun 34

budun 34 NAİM

Favori Kamış:
    shimano alivio TE 390 -50/100
    Favori Makine:
    lineaeffe fd 60
    Ahmet bey değerli paylaşımız için teşekkür edrim. çok güzel resimler ve avlaklar.
    bahsettiğiz tel için piyasada ucuz hortum kelepçeleri var. kamışa zarar verirmi acaba ..

http://[​IMG]

18. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo

7 Hafta once buyuk trafik kazasi gecirdim sabah mesaiye giderken.
    Yuk tır'ı ile carpistim. Allah dusmanima dahi yasatmasin vermesin kaza, bela ( Amin) en son hatirladigim sadece oldum dedim carpisma esnasinda.. ve arabanin ne halden ne hale gelisi.. suan halen ilac tedavisi goruyorum mart ayina kadar sonra kirik ve ezik yerler masaj tedavisi yapilacak.. insaAllah at cek levrek sezonuna hazirlanirim ;) ve Allah kimseyi Hollandada ki hastanelere ve doktorlarina dusurmesin en ufak bi bilgileri varsa oda sadece kitap sayfasi acip kontrol etmeden direk ilac yazmalari ve hic ilgilenmemeleri.. Turkiye deki doktorlarimiz burdaki en kral doktora 1000 basar.. Lanet olsun burdaki saglik sistemine doktorlarina hastenelerine..

19. Zeebaars

Zeebaars Ahmet ACA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FA
    En İyi Avı:
    Levrek 4 Kilo

20. kALaMa

kALaMa Ferhat

Abi bu kadar hafif sahteleri nasıl atıyorsun 100 metre üzeri? Kamış 3.60lık kamış sanırım. Misina ne kullanıyorsun? Çok fazla değilmi 110 metre :confused:

Bu arada mesajımı düzeltiyorum fotoları hızlı hızlı geçtiğimden görmemişim. Özür dilerim. Büyük geçmiş olsun abi verilmiş sadakan varmış...