Levrek en çok ne sever??

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında svr0607 tarafından paylaşıldı.

1. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    iyi fikir Nuri abi:):) aslında bu sabah farkettimde yemleme yapmaya gerek yok gibii..Ya inanılmaz levrek var...

2. turkkan74

turkkan74 Efkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sapan 4.5kg...karakulak 500 gr... levrek 800 gr
    bence sardalya. Keza en iyi koku yayan ve etini bir çok avcının beğendiği bir balık. bir fikir olarak, Levreklerin yaşamak için nasıl bir fiziki mekan seçtiklerini araştırıp çevresel bir iki düzenleme yapabilirsin bence. Örneğin, avlağın kumluksa, bir kaç taş yada kaya parçası midyelerin yengeçlerin yuvalanmasını sağlayabilir, bu sayede balıklar için bir uğrak yeri haline gelebilir.:rolleyes:

3. mertdikici

mertdikici

Favori Kamış:
    malzeme çok
    En İyi Avı:
    hayatımda yakaldığım en büyük balık oğlum :)
    anılcım levrek avcı bir balıktır bildiğin gibi bana kalırsa levreği yemlicene levreğin avlanacağı balıkları yemlersen daha iyi bir sonuç alırsın levrek herzaman için canlı yemi tercih eder senelerdir avlandığım şekillerde herzaman canlıyı tercih etmiştir mesela canlı karidesle avlanıp levrek tutarken aynı anda daha yeni ölmüş veya sersemlemiş karidesi almıyordu canlıyı ve hareketliyi istiyordu.şimdi sen orda kefal,sardalya,karides gibi hayvanları yemlersen levrek zaten bunları avlamak için oraya gelecektir karides denizlerin çöpçüsü gibi çlışır ve ölü balıkları yer kefal malum herşeyi yer küçük yengeçlerde aynı keza ama yemlicen balığı bilirsen atacağın yemide bilirsin ve levrek yakalama şansın artmış olur aynı zamanda çipurada yakala şansın yükselir benim görüşlerim böyle ne kadar yemlik küçük balık olursa o kadar onları avlamaya gelen levrek ve avcı balık çeşidi olur besin piramiti mantığı.sana rastgelsin umarım işine yarar......

4. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Teşekkür ederim...Biraz önce bir haftadır sabırsızlıkla beklediğim şeyi yaptım..Halden aldığımız yarım kilo sardalyayı bazı yerlerinde ufak bıçak yaraları açarak 2 poşetin işinde üzerine birde büyükçe birtaş koyup iyicene bağlayıp suya attım...Ama batmadı:(:(:(poşetlerde delikde bol sanırım birsüre sonra batacaktır ama umarım istediğim yere yakın biryerde batar..Tabii bu benim için biraz moral bozucu oldu..

5. ayavlal

ayavlal ayhan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kayda değer büyüklükte bir şey tutamadım maalesef
    Birdahaki sefere naylon torba yerine soğan filesine koy hani şu delikli olan birkaç parça taşla rahatça battığını göreceksin

6. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Levrek encok canlı balıga gelir.Dalgalı denizde olu sardalye yi de butun olarak takıp kıyıdan 5-10 metreye atarsan gelme ihtimali vardır..

7. serdar43

serdar43

Favori Kamış:
    Orta kalite kamış.
    En İyi Avı:
    Levrek- 1,750 gr
    en iyi yöntem sanırım sardalye
    Gecen sene edremit - fenerde her zaman avlandığım bölgede havanın soğuk olması nedeniyle cevremde 1kaç balıkcıdan başka kimse yoktu. Yıllardır levrek avlamak için denemedik yöntem bırakmadım:) o gün yanıma 2 kilo sardalye almıştım sabahtan başlayarak akşama kadar sardalyeleri oltama takarak denemeler yaptım 2 defa sağlam oltama basan balık oldu alamadım.. Akşam üzeri kalan tüm sardalyeler kokmuştu ve oltamın olduğu bölgeye atarak ailemle birlikte yemek yemeye başladık o anı unutmam tam güneş batmış ve hava kızıllaşmıştı.. Yemeğimizi yedik çayımı yudumlarken oltanın ucunun bir anda kıvrıldığını gördüm elimdeki bardağı atıp koştum oltamın başına darbe verdim inanılmaz bir güc çekti o anda kendine ve sonra salı verdi tam kaçtı derken suyun uzerinde çırpındığını gördük. Eşimi ve biraderimi aldı bir telaş yavaş yavaş ve zevk alarak çekmeye başladım yaklaşık 15 dk keyfini çıkartarak çekmiştim eeee nede olsa yılların özlemi vardı suyun kenarına geldiğinde alıp ilk işim foto çektirmek olmuştu..
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    o günden sonra levrek avlamak için 1 numaralı yemim sardalyedir. Özellikle kokmuş sardalye ama dikkat gazeteye sarmayın gazete kokusunu aldığında yeme yaklaşmıyor ve mumkunse yem takarken elinizi deniz suyunda yıkayın kokunuz sinmesin unutmamak lazım levrek çok kurnaz ve zeki bir balık ;)

8. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Peki Soğan filesinden yapacağımız yemleme torbamızın
    içerisine kanlı kanlı Tavuk ciğeri koyup bıraksak nasıl olur acaba?

9. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.

O zaman levrek dişileri bırakın o bölgeye :D
    Şaka şaka levrek benim bildiğim kadarıyla kefal ve gümüş yavrularına bayılıyor imkanınız varsa bir miktar bulur o bölgeye salarsanız levrek akını olur diye düşünüyorum.;)
    Rast gele...

10. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    Ya kefal çok var..Gümüş yavrusuda dolu ama bilmiyorum son bi haftadır levrek yok..Bakalım bu hafta varsa vururum gene..Cuma akşamından beri poşet içinde yarım kilo sardalye suyun içinde bekliyor..Perşembe günü anlayacağız..

11. bu yazdığınız sadece levreğin çiftleşme zamanında uygulanan çok az kişi tarafından bilinen ve genelde zıpkın ile yapılan avlarda kullanılan bir yöntemdir yani gerçektir.Dişi balık vurulup kösteğe takıldığında erkek levrekler suya yayılan fenomenleri izleyerek yakınınıza kadar gelir..ancak bu tür av etik değildir.Bu nedenle su içinde ki levrek sürüsünden hangisinin dişi olduğunun nasıl anlaşılacağını yazmayacağım;)

Bu 220V'u biraz açarmısınız nedir???:cool:

12. themad2

themad2 Serdar

bi bilgim yok ama site büyük bilenler çoktur

13. themad2

themad2 Serdar

valla abi bi kaç kişiye sordum:sardalyayı atman yeterli olur-muş zaten kokulu balık extra bişiler e ne gerek var

14. birkan

birkan

Favori Kamış:
    .2.40 remixon & 4.50 alba star
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    bu sardalyeyi konserve alsak nasıl olur:confused: :confused:

15. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    olmaz:D sardalye yi balik hallerinde cok rahat bulabilirsin neden konserve almayi dusunuyorsun ki hem dahali pahaliya gelir...konserve baliklar bir sekilde pismis ete sahip olur yani suya attiginda cok caik dagilir ve avru baliklarca didiklenir...;)

16. birkan

birkan

Favori Kamış:
    .2.40 remixon & 4.50 alba star
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    bende tek olarak iğneye takarım diye düşündüm :confused: demek pişmiş et olmuyomuş bunuda öğrenmiş oldum ;)

17. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :))))
    günaydın arkadaşlar

18. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :))))
    arkadaş bu iş bayağı zormuş her balığın yemek menüsü ayrı bunlarla başa çıkmak bir hayli zor hepsinin ağız tadı farklı o kadar çeşidi nerden bulcaz anlamadım gitti

19. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    dogada hepsi mevcut yemlerin:Dyerterki bulmak isteyin....levrek icin illa sardalye olacak diye bir sey yok kefal yavrusu,kupes,ispari,atherina,yengec,karides-teke,sulunez, bircok cesit var her ava gittiginizde bulabileceginiz..takim birini avlayin...
    :)

20. deePblue

deePblue na

bu menüyü büyüten yine biziz gibime geliyor..
    balık alamadıkça çeşit çoğalıyor:D
    ama deneme yanılma yolundan da geçmek zorundayız.
    hepimize rastgele..