Lutfen Dikkatle Okuyun: Tehlikeli Lüfer Avi Raporu

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında sentha tarafından paylaşıldı.

1. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Denizi seven bir öğretmen ve öğretmenler gününde denizde ölmek...

Balıkçı büyüğümüze Allah rahmet eylesin, vatana verdiği hizmetleri hatrına Allah günahlarını affetsin,

Kendisi ölümü ile bile bizlere ders vermiştir. Acı bir ders oldu bizler için.
    Bundan sonra ne olur tedbirli olmayı unutmayalım. Sevdiklerimiz, sevenlerimiz balıklardan daha önemli.

Balık avı camiası olarak başımız sağolsun.

2. karademir

karademir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lambuka 2,5-3 kg
    Adı Kaza...

İş kazaları, trafik kazaları, ve bu kaza hep başkaların başına mı geliyor?
    Gelişmiş ülkelerde kazalar sonucu hayatını kaybetme oranı bizm ülkeniz kadar yüksek mi?
    Hayatı ne kadar ciddiye alıyoruz?
    Kaçımız İstediği ve planladığı işi yapıyor?
    Bir akıntının içinde sürükleniyor gibiyiz ve bu topyekün devam ediyor.
    sonuç, aklımıza gelir ama ...

3. Spider

Spider Mert Eren

üzgünüm ama yorum yazamayacağım..

Allah rahmet eylesin

4. can1963

can1963 Recep Can

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 2,5kg
    öncelikle arkadasınızın ailesine baş saglığı dılerım sıze de gecmiş olsun
    bu olay bizlere bir ders olması bakımından bizlerle paylaştığınız için de teşekkür ederim.
    okuduktan sonra kendimin de balığa cıkarken daha dikkatli olmam için ne yapmam geretiğini bir kez daha anladım çünkü balık sevdasına bir çok önemli şeye boşver diyebiliyoruz

5. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    öncelikle hayatını kaybeden abimize Allah'tan rahmet diliyorum.Bu acı olayı yaşamak zorunda kalan arkadaşıma da sabır diliyor geçmiş olsun diyorum.Umarım herkese ders olur bu acı olay çünkü deniz tedbirsizliği affetmez.

6. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Dün akşam Kuşadası'ndan dönerken otobüste Onut anlatmıştı bana.. O zaman da ilk aklımıza gelen can yeleklerinin, hani şu hiç kimsenin teknelerde doğru dürüst yerini ve nasıl takılacağını bilmediği can yeleklerinin ne kadar önemli olduğu idi.. İki adet can yeleğinin yanlarında olması bu faciayı önlemeye yeterdi.. Tedbir, her zaman tedbir...
    Sonuç bir ağabeyimizi yitirmişiz, diğeri de ölümden dönmüş...Ölen ağabeyimize Allah rahmet eylesin... Sağ kalana da acil şifalar dileriz...
    Peki ya bizler için.... Ders almaktan başka yapacak bir şey kalmamaış maalesef..
    Benzer hataların yinelenmesi dileği ile...

7. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Çok üzücü bir durum.Ölen abimize allah rağmet eylesin,sağ kalan arkadaşımıza da acil şifalar delerim.

8. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Böyle bir durum karşısında malesefki kelimeler yetersiz kalıyor, ancak elimizden gelen sağ kurtulan arkadaşa geçmiş olsun, vefat eden abimize de Allah rahmet eylesin demek. Bize düşende bu acı olaydan üzüntü duymak ve ders çıkarmak. Gönül isterdi ki ders almak için böyle üzücü bir olmasaydı.

9. japon19

japon19

Favori Kamış:
    oltanın her türlüsü
    En İyi Avı:
    en iyi balık daha tutulmamış olandır.
    Onur kardeşim sana büyük geçmiş olsun.Arkadaşınada Allah'dan rahmet diliyorum.
    Hakikakaten çok üzücü olay yaşamışsınız.Keşke bu olaydan aldığımız ders bu kadar ağır olmasaydı...Bu trajedi hepimizin kulağına küpe olsun...

10. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    herşeyin başı insan hayatı hiçbir av için riske girmeye degmez merhuma allahtan rahmet dilerim

11. AKIN74

AKIN74

Onur kardeş bu yazılanlardan hepimizin bir şeyler çıkarması gerekir, her şeyden önce hayatını kaybeden İlhan Abiye Allahtan rahmet, Timur Abiyede başsağlığı diliyorum...
    Bizlerinde sanıyorum ki dikkate almadığı ufak tefek gözden kaçan noktalar vardır, ben kendi adıma bu olaydan da ayrı bir ders almış oldum, bunu yayınlaman ve bunu okuyan arkadaşlarımızın denizle yaşamanın vermiş olduğu tehlikeleri tüm çıplaklığı ile bizlere sunması ayrı bir değer olarak görüyorum...
    Aramızda balık ve deniz sevdasına yeni merak salanlar ve deniz ile haşır neşir olupta önemli noktalarda ufak ama büyük derecede hayati önem sahip nesne ve davranışlarda bulunmayı ihmal edenler olacağını düşünerek, forum yöneticilerinden bu başlığı sabitleyip sık sık güncellemelerini rica edeceğim...
    Lütfen daha dikkatli olalım...

12. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    Onur kardeşim!

-çok zaman teknede motor var diye kürekleri almadığımı,
    -ne varki canım açıldığımız yer 2-3 kilometrelik bir yer diyerek can yeleği almadığımı,
    -o koskoca dalgaların üzerime geldiğini göre göre biraz daha, biraz daha diyerek olta attığımı , sırtı çektiğimi
    -motordaki benzin götürür getirir diyerek yedek benzin
    almadığımı
    -benimle balığa çıkmak için çok ısrar eden ve yüzme bilip bilmediğini dahi sormadığım komşularımı tekneye aldığımı
    vs.vs.vs.vs.

ARA SIRADA OLSA yaptığım bana basit gelen sorumsuzluğumun, cahil cesaretimin sonunda nelere yol açabileceği ve başıma neler gelebileceğini, bana bir şey olmaz demenin fazla şeylere malocağını dahası denizle hiç bir zaman şaka olamayacağını bana hatırlattın teşekkür ederim.
    sana geçmiş olsun der ilhan abiye de allah rahmet dilerim.

Son düzenleme: 18 Aralık 2006
  13. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
    Çok üzgünüm...

Çok ama çok üzüldüm.Okurken tüylerim diken diken oldu. Lütfen ama lütfen her zaman en kötüsü başımıza gelebilecekmiş gibi hazırlıklı olalım. Size diyorum ama çok temkinli biri olmama rağmen 2 hafta önce yanımızda yeterli benzin olduğundan emin olmamamıza rağmen Mudanyada gitmememiz gereken bir mesafeye sürdük kayığımızı.Neyseki herşey yolunda gitti ve karaya çıktığımızda depoda hiç benzin kalmamıştı.Yani kıtı kıtına yetti. Ama olası bir fırtınada benzin sarfiyatının artacağı kesindi.
    Bazen tehlikelerin ve limitlerimizin farkında olmamıza rağmen buna benzer risklere girebiliyoruz bir kaç balık sevdasına. Bu olay bana ders oldu umarım hepimizede olur.
    Kaybettiğimiz abimize Allahtan rahmet,bu acı olayı bize anlatan abimizede sabır diliyorum. Ve ellerin dert görmesin diyorum bu gerçek ve ibret verici hikaye umarım bir çoğumuza ders olacaktır.Saygılar

14. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Timur bey bizlere bu acı olayı anlatma cesareti gösterip, acı bir hayat dersi verdiğiniz için teşekkür ederim. Allah bu olayı yaşayan tüm arkadaşlarımıza sabır versin. Çok üzücü bir olay .Kaybettiğimiz İlhan bey ' e de allah yattığı yerde huzur versin inşallah .

15. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Merhuma Allahtan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Dostlarımızın başları sağolsun. Daha dikkatli olmamız için bizlere bilgi veren kardeşime de teşekkür ediyorum.

16. c.polat

c.polat

Favori Kamış:
    olta
    çok üzücü ve çok dersler çıkarılması gereken bir olay. ölen abimize ALLAH,tan rahmet geride kalanlarına sabır diliyorum.diğer arkadaşımızada büyük geçmiş olsun..

17. afet

afet

Onur büyük geçmiş oldun sana, ve İlhan abi'ye Allah'tan Rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, su ile şaka olmaz, özellikle tatlı suda, iyi yüzerim deyip cahil cesareti vermesin Allah, bir anlık gaflet insan hayatına maloluyor, hiçbirşey bir insanın hayatından daha önemli olamaz,

18. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    inanın soluk soluğa okudum benim gibi balıkçılığa yeni gönül vemiş birine çok büyük ders olsun allah ölen ağabeye rahmet etsin.kalanlara sabırlar versin.çok üzücü bir olay.bir musibet bin nasihattan hayırlıdır derler ya ancak bu kadar iyi örnek olur.keşke acılar olmasaydı.şimdi tekne almadan önce ilk iş tekne güvenliğini sağlamak olacak.sonra binceğim tekneye.yazan abimizden çok teşekkür ederim çok ama çok önemli bir konu devamlı okunmalı

19. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    üzücü bir olay allahtan yakınlarına sabır rahmetliye merhamet dilerim

20. Mesut

Mesut

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Olunca yazarım
    ...

Allah rahmet eglesın okurken gozlerım yassardı.Rabbim Ailesıne ve sevdıklerıne sabır versın.