Makinalarda devir oranı

Konu, 'Makineler' kısmında Since1453 tarafından paylaşıldı.

1. furunotr

furunotr Haluk

Çocukken gemileri zorlayan nokta tam işaretlediğiniz yer; elinde flamalı bir adam olurdu; sanıyorum gemiler kıyıya çok yakın seyrettiği için karşıdan gelen olursa normalde göremeyeceğinden işaret veriyordu falan diye yorumluyorum şimdi; herhalde öyledir; çok da korkardım tam o noktada; gemi tamyolu verir; zaten istimli artık titremeye başlar her tarafı... Nerede ise durduğunu geri gittiğini falan zannederdim; belki öyle de olurdu çok zaman geçti hatırlamıyorum; hatta yanımızda olan yaşlı kadınlar hatim bile indirirlerdi....:D :D :D

Balığa gittiğimiz tam o burun değil kuzeye doğru bir parça daha yukarısı ama; aktığı zaman orası da nasibini alıyor haliyle...

2. furunotr

furunotr Haluk

Surf makinaları yıllardanberi kullanan biri olarak danışayım bari; Bull's Eye ile Aero Technium MGS XS-B arasında hangisini tercih ederdin???

3. balikoltasi

balikoltasi Birol

Bu konuyu bende çok düşündüm emin olun :) Bulls Eye makinem vardı. Yedek kafası olmadığı için sattım Power Aero Fliegen aldım. Bull's Eye'ın devri ideal. Ama misina sarımında ve kalite olarak Aero Technium üstün. Aero'yu denesem daha net bir fikir söyleyebilirdim ama hiç denemedim kuvvetli akıntılarda. Devri yüzünden biraz zorlayabilir.

4. furunotr

furunotr Haluk

Sanıyrum Bull's 93 cm; MGS 102 cm. sarıyor; çok fazla zorlamayabilir; MGS'nin 440 gram oluşu çok cezbetti beni; çok da güçlü istemiyorum; elimde eski model bir Power Aero var zaten 3,5 devir; kullanmıyorum pek... Kurşun koptu falan zannediyorum genellikle... Bir de balığı kıyıya çekene kadar balık bayatlıyor:D :D :D

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Eski emblem prolardan bul bir tane, kurtul gitsin şu dertlerden.

6. furunotr

furunotr Haluk

Ceyhun'un getirttiği ise eski olan ağır bir parça... 650 gr. falan; Aero Technium 440 gram; Bull ise 550; Aero ağır basıyor seçimde; oldukça hafif...

7. Since1453

Since1453 NoYaN

soncu olarak tam net bır durum cıkaramadık ortaya devir konusunda

8. furunotr

furunotr Haluk

Birşeyler çıktı ama;

Önce makina olabildiğince ve bütçe yettiğince kaliteli olacak...Sonra da tercihlerin kişilere göre değiştiğini de gözlemleyebiliyoruz; ayrıca devir tek başına pek birşey ifade etmiyor gibi...:)

9. muratbzk

muratbzk murat

Favori Kamış:
    Vercelli Spyra Ultima G2 Surf -Awa Shima Spin
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf 5000-Spro Passion 730
    En İyi Avı:
    plankton
    Aslında Birol kardeşim çok güzel özetlemiş

10. Since1453

Since1453 NoYaN

olay o zaten haluk abi kısılere gore tercıhler degısır de aynı avlak ıcın bir kısım 3.9 devir ve altı bır kısımda 4.8 ve ustu derse burda bır tez uretmeye gerek yok herkes kolayına gelen makıneyı butcesı yettıgınce alıp kullansın demek daha mantıklı herhal :D

11. furunotr

furunotr Haluk

Valla Birol çok güzel devir örnekleri vermiş ve tam da bana uyan kriterler; ama çok methederler şu Emblem'i; galiba 120 saranını; inanmasam da bir denemek isterim doğrusu...

12. Since1453

Since1453 NoYaN

Dene haluk abi birde senın gorusunu alalım eblem pro ıcın :D:D

13. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Shimano shimanodur,gerisi hik..e,siz siz olun şaşmayın shimanodan...

14. PAŞŞA

PAŞŞA Remzi

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore,Lineaeffe Fury Caster
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Z 5000,Ryobi AP Power
    Eyvah eyvah ortalık karışmasa bari :flame:

15. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Niye böyle bir şey olsunki,benim herkesin görüşüne saygım olduğu gibi,herkesinde benim görüşüme saygılı olması gerekli...

16. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Bu söz ve görüşleriniz bulunduğunuz yer için geçerlidir.:confused: :confused:

Tr. Piyasasında ise Shimano, 2 kez Shimano iken, hikaye olanda, 2 kez hikayedir..:confused: :confused:

17. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Kesinlikle..

Ama bu Shimano'nun bana göre berbat aletleri olduğu gerçeğini değiştirmez elbette.

18. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Buda kişiden kişiye değişen bir görüş,saygı gösteririm ama katılmam...

19. furunotr

furunotr Haluk

Biliyorum da Selim bey; birkaç arkadaş epey methediyor bu makinayı bir denemek isterdim gerçekten söylendiği kadar var mı??? Benim kıyaslayabilme imkanım da var zaten Shimano kullanıyorum; epey değişik makina da kullandım... Neyin nesidir merak ettim doğrusu...

20. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Kalitesinde sorun yok methedilen makinanın,her yönü ile gayet iyi makina,lakin atçek makinası değil,ağır bir makina,üstüne üstelik shimanonun aynı ağırlıkta olan makinelerine öyle ahım şahım üstünlüğüde yok,birinin A parçası iyidir,diğerinin B parçası daha iyidir,olay bundan ibaret,burada sorgulanması gereken olay,servis meselesi,makineye herhangi bir şey olursa,servisi yani yedek parça bulabilme olayı,hangi markada daha düzgün işliyor Türkiyede ona bakmak lazım,işte bence bu konuda shimano öne çıkyor sizler için,birde Türkiyede bu makinaya istenilen fiyat var,ha desinler Türkiyede bu makinayı 130 euroya satabiliyoruz,tamam bende öneririm o zaman,istenilen 600 YTL karşılığı 250euro,Eee ben bu fiyata shimanonun daha kaliteli makinasını alablilirim,niye daiwa alayımki,yok daha rahat çekiliyor filan lafları,hikayeden öteye gitmiyor bence...