Midye tarifi...

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında olcay tarafından paylaşıldı.

1. turna

turna

Noyan kardeş 5 taneden fazla yemeyeceksin.kaide bu. Geçmiş olsun.

2. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    midye yiyosanız cırcır olmayı göze alacaksınız arkadaşlar çünkü bunlar pis şartlarda yapıldıkları için bir sürü bakteriyi bünyelerinde bulunduruyolar :D bi kereöss öncesinden önce arkadaşla tepsi kapatmıştık alsancakta sonra 5 gün mahvolmuştu neyseki sınava 2 gün kala düzeldi :D

3. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Bulduuuuuummmmm...

Evvet arkadaslar nihayet "temiz denecek midye" buldum.
    Hatta daha az once yedim.
    Buyrun link
    http://www.pinar.com.tr/product/product_subgroup.asp?productsubgroupID=17&navID=42

Daha az once hanimla eve geldik. Soylemesi ayip derler ama paylasmak istiyorum. Denizli'de Belediyenin arkasindaki balikcilarin karsisinda "Pinar Balıkevi" buldum. Taze deniz baliklari da satiyorlar. Pisiriyorlar... Sunuyorlar...
    Hanimla beraber gayet iyi boyda 4 adet uskumru yedik. Midye dolma superdi. Kalamar tava da iyiydi. Yesil salata muazzam. Fiyat ise muhtesem iki kisi 27ytl.
    Pinar deniz urunleri isinde insallah muvaffak olur da kaliteli ucuza mevsiminde deniz urunlerinden yeriz.
    Iyi geceler...

4. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Evrim, tabii Alsancak'ta tenekeli mahalle imalatı midyeleri hele bir tepsi yerseniz siz o kadarla kaldığınıza şükredin. İyi ki hastanede kolunuzda serum bağlı uyanmadınız...:mad:

Olcay Kardeşimin gösterdiği çitlik üretimi midyelerden başkasını tüketmeyelim. Teşekkürler Olcay.. Afiyet olsun..:)

5. Spider

Spider Mert Eren

salmonella?
    midyede???

bir yanlışınız olmasın?
    kanatlılarda ve yumurtada olur..
    salmonella.. ben midyede duymamıştım..

6. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    Abi haklısında ama bidyede öle 2 3 tane yiyip bırakılcak bişey değilki :) Yazlıkta balık çiftliklerinde bidonların altından bi çuval toplar yerdik o yüzden alışmışım abi az yiyip bırakamıyorum :D ayrıca izmirdede temiz midye bulmak imkansız gibi bişey ancak olcay abinin dediği gibi hazır pakette alıcaz..Ama onu tadıda sokaktaki gibi olmuyo be abicim :) Ben gene cırcır olmayı göze alacam :D:D

7. Bi keresinde Güzelbahçe balık halinden Balık alıp bi mangal yapalım dedik,
    balıkçıyla sohbet ederken leğendeki midye içlerinden bahsettik biraz,adam elini suya soktu bi tane attı agzına çiğ çiğ.Banada teklif etti bitanede ben attım agzıma tadı fena değildi ,sonra bi tane daha attım agzıma hakkatten değişik bi tatdı .Ertesi gün ıyyyyyyyyy nasıl yedim len onlanları ben diye kendi kendime güldüm:D

(Belkide kafam güzel oldugu için bana öyle gelmiştir tadı:D )

8. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah

Kaç sene önce bu fiyat Olcay :D Baştaki biri yazmayı unuttun sanırım :eek: :D

9. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Sevil Hanim,
    Ben de sizin gibi cok sasirdim. Ama bu fiyat gercek. Sadece 27ytl. (Gerci bu biraz goreceli konu ama) Hatta biraz da suphelendim :confused: odedikten sonra. Ozellikle isyeri sahibine sordum. Fiyatlar bu sekilde bana biraz garip geldi diye.
    Adam aciklamasini yapti. Buraya ogrenciler de geliyor beyefendi dedi. Bizim milletce bu baligi tuketmemiz lazim dedi. Icim bir acayip oldu o oyle deyince. Zaten o gunden beri de icimde kaldi bir musait zamanda yeniden gideriz.

10. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Gerçekten çok şaşırtıcı .İnşallah Pınar bu hizmeti İstanbul' a da getirir :) Afiyet olsun sizlere :)

11. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Kipa'larda balık bölümünde ayrı bir tezgahta satılıyor. İstanbul'da Kipa yokmu acaba?..

12. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    arkadaşlar denizde tek adet gören canlının midye olduğu doğrumudur bunun içinde sakıncalı olduğunu duymuştum

13. bekr

bekr

Favori Kamış:
    Serpme.Çırpma.Olta çeşitleri
    En İyi Avı:
    Kefal. 7 kg
    Wallahi bu forumdaki genclerin bilgilerinin bukadar teferruata inerek helalı ve zararsızı ayırmadaki bilinç seviyelerine hayranım...:) Rabbım hepsinden razıolsun

14. Bekir Hocam,bu sitedeki gençlere imkan verilse midyelere orkid üretimine bile başlarızda , o imkanları sağlamıyolar:D .Nerde bu devletttt:D

15. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    merak etme abi tek öyle midyeyi çiğ deniyen sen değilsin :) bizde yazlıkta midye topladıktan sonra deniz kenarında bi ateş yakardık büyük kazanın içine midyeleri doldururduk sonra deniz suyunu katardık ve kaynatırdık..(Normalde direk bıçakla açıyoz fakat çok olunca böle yapmak mecburiyetinde kalıyoruz)kaynattıktan sonra açılan midyeleri hemen ağıza atardım ayıklarken :D 3ünü tabağa 1 ni ağzıma :) bence en az tavadaki kadar güzel oluyor...

16. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Evrim, sende kendi çocukluğumu, gençliğimi buluyorum be oğlum. Asıl sen süpersin valla..:D Biz de Karşıyaka'da Alaybey Tersanesi'nin duvarının kenarında teneke üstünde pişirip yerdik midyeleri. Deniz midye ve çipura kaynardı o zamanlar. (1960-65 yılları) Kıyıdan olta atıpta çipura tutamayanı denize atarlardı.. :D Hey gidi günler..
    Yanlız şunu da belirteyim. Bir denizde midye ve yeşil yosun başlarsa kirlenme de çoktan başlamış demektir. :(

17. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    abi o zaman senin anılarını çağırışım yapacak bi fotoraf eklemek istiyorum..Çok beğeniceksin :D eminim.

18. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    :):) Evetttt..Dediğim aynnen budur...:) Gerçekten süpersin.. Teşekkür ederim. Hemen masa üstüne indireyim...:):)

19. bekarbey

bekarbey

Favori Kamış:
    Olta:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer
    elveda midye dolma

neeee:eek: tüh ya:( nerden okudum şimdi bu yazıyı. abiler bende midye dolmasını pek bir severim hani:) ama bu yazıyı okuyunca içim bir kötü oldu ne yalan söyleyeyim. şimdi ben midye yerken artık önceki gibi zevk alamam. sağlık için zararlı olan bişey insanlara neden hep böyle güzel ve çekici gelir ki:( ne yapsak şimdi bilmiyorum ki:D elveda midye dolma:(

20. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    Yapma abi midye dolma bırakılırmı..Sen takma ona bakarsan kokoreçte pis..SEn bunları aklına takama abi yemene devam et ama fazla kaçırma ve mümkünse her zman yediğin yerlerden yemeye çalış önüne gelen yerden yeme abicim..ne demek istediğimi anlamışındır umarım :D:D Günahı bana :D:D