Minekop Avi

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında özgün ceylan tarafından paylaşıldı.

1. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    şov yapmışşın abi:) tebrikler

2. özgün ceylan

özgün ceylan ÖZGÜN CEYLAN

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    8 kilo Minekop, 1.9 çupra
    SEVGİLİ BÜLENT BEY HERŞEY NASİP ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

3. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DARISI BAŞINIZA RASTGELE

4. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    TEŞEKKÜR EDERİM HAKAN KARDEŞİM SENİN DEDİĞİN GİBİ HER ŞEYİN BAŞI SABIR SİZEDE RASTGELE

5. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM SİZEDE RASTGELE

6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Hayatimda oltayla yakalamayi dusledigim bir kac baliktan biridir minekop. Bir kez
    kirginda kepceledim.Seneler once. Insaallah kirgin baliginin otesinde anilir adi.
    Aviniz muhtesem. Ancak aviniz kadar karekterinizin buyuklugu de goz kamastiriyor. Muhtesem av, muhtesem sunum, muhtesem avci.. Daha ne densin.
    Saglicakla kalin. Rastgele...

Son düzenleme: 1 Mayıs 2007
  7. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    ALP BEY ÇOK TEŞKKÜR EDERİM İNANIN DEDİĞİNİZ GİBİ BİR AV MİNEKOP AVI ÖNEMLİ OLAN O BALIĞI KIYIYA ALABİLMEK HELE O KAMIŞIN BALIĞIN YEMİ YUTMASI ANINDA KAMIŞIN YERE EĞİLMESİ VARYA O HİÇ BİR ŞEYE DEĞİŞİLMEZ BİR DUYGU O KADAR GÜÇLÜ BASMASI VE SUYUN İÇİNDE YOL ALMASI VE ONA HÜKMEDEBİLMEK İŞTE İNANIN AYAKLARIMIN TİTREDİĞİNİ HİSSEDİYORUM DARISI BAŞINIZA RASTGELE

8. cakall

cakall Burhan Sait

Bunu daha büyüğü oluyormu :confused:
    Oluyorsa daha büyüğü rastgelir inşallah.

9. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    sevgili kardeşim tabiiki var ama biliyorsun ki yanlış avlanma teknikleri ne yazık balığın büyümesine izin vermiyor geçen hafta balık tezgahında 10-15 tane minekop gördüm 900 veya 1 kilo civarında inan dayanamadım belki yanlış yaptım ama balıkçı ile kavga ettim.Eğer balıkçıdan talep olmasa balık tutan kişide ona getirmez arz talep meselesi inan çok ama çok üzüldüm tamam para kazanmak için çalışıyorlar buna karşı çıkmıyorum ama bunların tutulmaması lazım
    ki bu balık 20 kg civarına kadar oluyor yinebaşka balıkçıda erkek ahtopot gördüm bunada isyan ettim.bildiğim kadarı ile 10 dan fazla dişiye 1 erkek düşüyor sonra diyoruzki balık yok işte sebebler bunlar işte bizler bunlara karşı çıkıyoruz sağlıcakla kalın

10. giritli

giritli

Özgün bey trofenizi ve özelliklede duyarlılığınızı tebrik ediyorum...sahilevlerinde tuttum demişsiniz...sahilevlerinde askeriyenin yan tarafından mı tuttunuz acaba...?şayet öyleyse daha öncede ordan minekop tutan ya da kaçıran arkadaşlarım veya abilerim olmuştu...minekop oradan belli dönemlerde geçit mi yapıyor yoksa yerleşik olarak mı bulunuyor...?

11. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    Onur kardeşim aslında esas askeriyenin yan tarafı 6 evlerin önü daha güzel ama şu an balık yok denecek kadar az ben 10 yılı aşkındır buraya gelirim eski tat yok şu an nasip diyoruz ve bekliyoruz az önce dediğim gibi bilinçsiz avlanma balıkları yok ediyor görüşmek üzere rastgele

12. giritli

giritli

Teşekkürler abi...dediklerinize aynen katılıyorum...özellikle hafta sonları menemen testisi gibi askeriyenin yanından limana kadar belki yüzlerce insan oraya diziliyor ve allah ne verdiyse gözünün yaşına bakmadan tutuyor...tabi gelenlerin pekçoğu çoluk çocuk piknik yapmaya geldikleri için ve yine çoğunluğu bu işe yeni başlayan kişiler olduğu için adam bit kadar ısparozu-karagözü tuttumu sevinçten çığlık çığlığa havalara zıplıyor ve langırt köy sandığı yapıyor...adama yazık desen,sirküler desen bön bön yüzüne bakıyor, "lan git kardeşim,hafta sonu çoluk çocuk eğlenmeye geldik,tadımızı kaçırma" diyor...ama bilmiyorki maalesef belki bizim çocuklarının geleceğini çalıyor...BEN GELECEKTE ÇOCUKLARIMA DA RASTGELSİN DİYEBİLMEK İSTİYORUM...saygılarımla...

13. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    Sevgili Onur Kardeşim şu An 14 Yaşinda Allah Bağişlarsa Umut Adinda (baliği Tutan) Bir Oğlum Var Inan Bana 5/6 Yaşindan Beri Benimle Baliğa Geliyor Ve Ban Balik Tuttuktan Sonra Baliği öperek Denize Birakirdim Beni Devamli Izlemiş Durmuş Ve Hiç Unutmuyorum Sen Biliyorsun O Sahildeki Kalabaliği Ogün Ona Takim Yaptim Inan Oltasina Kaba Bir Lidaki Geldi Ben Onu Uazaktan Izliyorum Herkez Başina Toplandi Aynen Benim Gibi Yaparak Baliği öptü Ve Denize Birakti Inan Ki Oan Gözlerim Yaşla Doldu Etraftakiler Ya Atilirmi O Diye Bağirdilar Seninki Aynen Cevap şu Abisi O Büyüyecek çupra Olarak Gelicek Dedi Bende Dayanamadim Gittim Kucakladim Anlindan öptüm.şimdi Daha Bilincli Amaç Doğanin Dendesini Bozmadan çevreye Zarar Vermeden Avlanmak Inanki şu An çok Mutluyum çünkü Oğlum Bu Sevdanin Bilincinde Hepinize Selamlar

14. giritli

giritli

Özgün abi sizi bir kere daha tebrik ediyorum....vatana millete hayırlı,doğa bilinci ve sevgisiyle dolu bir evlat yetiştirdiğiniz için....keşke bütün ana-babalar sizler gibi evlat yetiştirebilseler çünkü butür davranış kalıplarını maalesef ki hiçbir yerde öğrenmenin imkanı olmuyor...bende sizin ellerinizden öpüyorum böyle bir evlat yetiştirdiğiniz için...saygılar...

15. özgün ceylan

Favori Kamış:
    kamışlı olta takımı
    En İyi Avı:
    Sağol onur kardeşim bilmiyorum şu an evlimisin çocuğun varmı ama benim yaptığımı yaparsan mutlu olursun ben.eşim ve oğlum hep beraber balık avlamak için beraberce bu eyleme katılıyoruz.Bu eylemin amacı paylaşmak oğlum çevremize gelenlere (acemi ise ler) bunlara takım bağlamaktan tut takım vermek dahil hepsini tek tek anlatıyoruz ve gelip gitmelerine kadar elimizden gelen bilgilerimizi aktarıyoruz önemli olan o katliamın önüne geçmek senin dediğin gibi ufacık balıkları poştin içne koyuyorlar o güneşin altında balıklar mundar oluyor giderkende ya unutuyorlar yada çöpe atıyorlar işte bunu elimizden geldiği kadar anlatmaya çalışıyoruz balık ufaksa tut tutma zevkini yaşa ve denize bırak tabiiki hepsi anlayışlı değil kavga ettiğimiz günlerde oluyor ama olsun biz onları adam edene kadar kavgamıza devam ben im yetmediğim yerde oğlum gelecek ve tabiikide sizinkiler yetişecek hoşçakal

16. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Bi ben kalmışım galiba abi

17. giritli

giritli

Özgün abicim şuanda bekarım ama sanırım çok kısa bir süre sonra evli olucam inşallah...çocuk olayına da en kısa zamanda el atmayı düşünüyorum malum yaş geçiyor...bu arada simanız çok tanıdık geliyor...eminim sahilevlerinde defalarca karşılaşmışızdır...birgün biryerde tanışmak dileğiyle...saygılar...

18. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    tebrikler güzel bir av olmuş inşallah daha iyi avlara diliyelim:)

19. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Bu ne yahu,buna balık demek hakaret olur.
    Bu bir canavar...:D

20. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    he masallah,
    (hem baliga, hem size, hem de oglunuza)...:D