mırmır yemi

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ALİ_1907 tarafından paylaşıldı.

1. ethernet

ethernet Ahmet GÜL

Favori Kamış:
    340 hafif kamış Gama 50 makina 0.35 misina
    En İyi Avı:
    80cm zargana
    Ben geçen pazar 1 mırmır yakaladım çok güzeldi takımda 4 adet siyah çapraz 7 numara mustad iğne 75gr kurşun boru kurdu vardı

2. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    CORMORAN BIG BEN 7Pi 5000
    En İyi Avı:
    Sargoz 1050 gr. Eşkina 1350 gr.
    hocam mırmırı nerede yakaladın? biraz bilgi verirmisin?

3. Amateur Hunter

Amateur Hunter

Favori Kamış:
    3-5 tane kamış ve 3-5 tane makina , meps , sahteler , çelik teller vs vs
    En İyi Avı:
    en iyi avım çanıllıda 65 cm uzunlukda turna , YeniFoça 450 gr. Mırmır .
    abicim mırmır ege ve akdenizde oluyor diye bilyiorum bu mırmır kumluk alanlarda kumu eşeleyerek yemini bulur yani oltanı kumluk alana atıp birde yem oalrak boru kurdu takarsan mırmır emin olur gelir mırmır gelmesse ot balığı gleir o gelmesse yılan balığı gelir :D oda gelmesse çupra gelir :D

4. gumanardal

gumanardal güman

sevgili balık avı severler mırmır avı son derece zevkli bir av çeşididir.En sevdiği yem ise kaya kurdu diyerek tabir ettiğimiz ufak midyelerle kaplanmış kayalarda spatulayla kazınma yöntemiyle çıkarılır midyelerin altı hafif kumluk olursa daha verimli kurtlar çıkarabilirsin.Birde lağam suyunun denize karıştığı yerin 100 - 200 mt yakınında tulumla bu aramayı yaparsanız daha verimli yemlere ulaşırsınız.Bu kurtlar kumdada bulunmasına rağmen avda sağlık vermezler çünkü kumda yetişen kurtlar kaya kurtları kadar sert olmadıklarından dolayı iğneye takıldıklarında sülükümsü bir görüntü verirler ve iğnenin üzerinde slikonmuş gibi dururlar.Kaya kurdu solucanın kırk ayaklısına benzer iğneyi ağzının olduğu yerden değilde kuyruk kısmından yukarı ağız kısmına doğru takarsanız balığın yemi iğneden söküp alması daha da zorlaşacaktır birde iğneye taktığınız kurdun bir kısmını iğnenin arkasında serbest bırakırsanız serbest kalan kısım hareket edeceğinden balığı daha fazla cezbedecektir.Hareket eden kurta mırmırın yok diyeceğini zannetmiyorum.Ben bu şekilde sarayburnunda 33 tane mırmırı bir gün de aldım.İğnelere gelirsek mustand 6-7 numara iğne çok uygun.Diğer bilgiler ise abilerimiz yada diğer balıkçı arkadaşlar tarafından zaten sitede paylaşılmış.Birde bu bence bir püf nokta lodosun ertesi günü mırmır avına gidersen çok daha randımanlı oluyor.Bu olayı tecrübe ettim.Rastgele.

Son düzenleme: 6 Eylül 2008
  5. gumanardal

gumanardal güman

Sevgili balık avı severler mırmır avı son derece zevkli bir av çeşididir.En sevdiği yem ise kaya kurdu diyerek tabir ettiğimiz ufak midyelerle kaplanmış kayalarda spatulayla kazınma yöntemiyle çıkarılır midyelerin altı hafif kumluk olursa daha verimli kurtlar çıkarabilirsin.Birde lağam suyunun denize karıştığı yerin 100 - 200 mt yakınında tulumla bu aramayı yaparsanız daha verimli yemlere ulaşırsınız.Bu kurtlar kumdada bulunmasına rağmen avda sağlık vermezler çünkü kumda yetişen kurtlar kaya kurtları kadar sert olmadıklarından dolayı iğneye takıldıklarında sülükümsü bir görüntü verirler ve iğnenin üzerinde slikonmuş gibi dururlar.Kaya kurdu solucanın kırk ayaklısına benzer iğneyi ağzının olduğu yerden değilde kuyruk kısmından yukarı ağız kısmına doğru takarsanız balığın yemi iğneden söküp alması daha da zorlaşacaktır birde iğneye taktığınız kurdun bir kısmını iğnenin arkasında serbest bırakırsanız serbest kalan kısım hareket edeceğinden balığı daha fazla cezbedecektir.Hareket eden kurta mırmırın yok diyeceğini zannetmiyorum.Ben bu şekilde sarayburnunda 33 tane mırmırı bir gün de aldım.İğnelere gelirsek mustand 6-7 numara iğne çok uygun.Diğer bilgiler ise abilerimiz yada diğer balıkçı arkadaşlar tarafından zaten sitede paylaşılmış.Birde bu bence bir püf nokta lodosun ertesi günü mırmır avına gidersen çok daha randımanlı oluyor.Bu olayı tecrübe ettim.Rastgele.

6. sedatk

sedatk Sedat

Bilgiler için teşekürler Güman bey,size ek olarak ta Boru kudunu ilave etmek istiyorum.Boru kurdu özellikle izmir ve çevresinde bulunan bir yem türüdür.Sitemizde bu yem ile ilgili detaylı bilgileri forum üyesi arkadaşlarımız okuyabilir.Boru kurdunun en önemli özelliği kıyıdan gece avcılığında çok fazla verim alınmasıdır.Mırmır balığının en çok sevdiği yem diyebilirim.

7. ACARALPER

ACARALPER ALPER ACAR

Favori Kamış:
    KASNAK OLTA
    En İyi Avı:
    500 gr ÇİPURA
    Katılıyorum .Boru kurdu mırmır için ideal bir yem. Ayrıca deformasyonu az bir yem. Tavsiye edilir. Rasgele.

8. murad

murad Murat

Birde tavuk göğsü var. Tuzlanıp kurutulunca kolay alınamıyor balık tarafından. Ancak genelde Antalya tarafında mırmırın tercih ettiği bir yem. Bende bu yemi kullanıyorum, belki de kurt tarzı yemleri elime almaktan huylandığım içindir. rasgele Murat.

9. volkan151

volkan151 volkan toksöz

arkadaşıma katılıyorum.Tavuk gögsü çok iyi iş yapar mırmır için.Bide ince misina kullanılacak.çünküü ürkek bir balık

10. ŞANSLI

ŞANSLI ZİYA

Merhabalar ben siteye yeni üye oldum antalyadayım burada biz mırmır için tatlı su karidesi kullanıyoruz gece avlanıyoruz özellikle dolunaylı gecelerde herkese rastgele

11. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Takım: 1m beden 0.25, köstek 0.20, iğne 6-7-8 numara singapur veya kısa pala sırtlı çapraz bronz. Kurşun 50-75gr. Yemlerinizi minareler yemesin diyorsanız kısa köstek ucunda mantar ucunda iğne. hatta hırsızlı bile yapabilirsiniz. lüfer takımının minisi) singapur iğnelerle daha iyi sonuç aldım. Hatta 9-10 numara singapurla bile aldım. ama ideali 7 numara.
    Avlak: Kum, taş, yosun karışık bölgeler daha iyi. sadece kum olan yere büyük boy girmiyor. Gece şehir ışığı yeterli. Çok aydınlık bölgeye de girmiyor. Derinlik 2-7m.
    Yem:Sülines, kurt, kum midyesi, teke, kara midye ( bunların hepsiyle yakaladım. herkes kurt der ama ben en iyi sonucu canlı kum midyesiyle aldım. Kum midyesi buzdolabında canlı kalır. açmasını bilirseniz canlı takabilirsiniz.) Sülinesi mısır ununa bulayarak atarsanız daha iyi sonuç alırsınız.
    Avlanma sezonu: Ben buna akıl erdiremedim. Şarköyde atıyorum. bir sene kova doldurduğum ayda bir sene sonra tek bir tane yok. yaz ve sonbahar uygun. ama hangi ay derseniz benim avlarım tutarsız oldu.

800 gr yakaladığım en büyük boydu. kiloluk tutmadım tutanı görmedim. var diyorlar. Genelde akşam ve gece av veriyor. saat 11:00 gibi kesiliyor. saat 01:00 den sonra tekrar hareketleniyor.

Çok güçlü bir balıktır. Çekerken kösteği koparması muhtemeldir. Suyun üstünden çekmeyin. ama çok da sallanmayın. çünkü kurşun murşun onu zor tutar. sağ sol, ileri geri gezer ve kopartır gider.

Yeme şekli: tava, ızgara. Izgara yapacaksanız marine ediniz. Lezzeti orta.

Tutması süper. ne levrek ne eşkina ne istavrit ne karagöz... Mırmır bambaşka...

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010
  12. Kirve

Kirve Caner

Favori Kamış:
    Alba Star Member 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Atomic 65
    En İyi Avı:
    Belone belone 60 cm
    yosun solucanıda baya iş yapıyor mırmır avında özellikler gece avlarında

13. bazalika

bazalika mehmet can

benim mırmır avındaki vazgeçilmez yemim sülünestir herzaman verim almışımdır...

14. uslan007

uslan007 ÖZGENÇ USLAN

mırmır her mevsim avlanabilen bir balık türüdür kumluk yerde gezer ve göç etmez en iyi yem mamun dur ben onunla iyi netice aldım ama diç yem bulamazsanız tavuk göğsü de kullanılır herkese rastgele

15. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Sülünes ve boru kurdu karışık kullanıp kelle mırmırları 2şer 3er çektiğimiz günler oldu.

16. azazel85

azazel85 uğur açıkgöz

Favori Kamış:
    shimano vengeance spin
    Favori Makine:
    shimano exage rc 4000
    En İyi Avı:
    1500gr civarı kasna ırak sınırı habur çayından
    çanakkalede boru kurdu gece çok iyi iş yapmıştı.ayrıca bi abimzin dediği gibi gece 11 sularında ne hikmetse balık bıçak gibi kesiliyor.sabaha karşı tekrar vurmaya başlıyor

17. waybe

waybe Yusuf

Favori Makine:
    Misina
    En İyi Avı:
    1,5 KG Mezgit
    teşekkürler.

18. defjay33

defjay33 Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Alivio AX 10000- Shimano Catana CX 240
    Favori Makine:
    shimano EXAGE 3000 fb
    En İyi Avı:
    3 kg Karakulak, 1 kg levrek
    karides ve midye ile akıllara zarar mırmır avları yapmıştık

19. strolch

strolch mehmet

en güzel yem mırmır için kurtdur eline küreği al kaya diplerinde bulabilirsin.. yada güzel bi kaya kırabilirsen altından güzel kurt cıkar

20. çılgın69

çılgın69 ali yıldız

kaya kurdu süperdir denemeni aviye ederim havalar biraz durulsun bak sen o zaman