mırmır yemi

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ALİ_1907 tarafından paylaşıldı.

1. Aslıhan TURAN

Aslıhan TURAN Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Daiwa Ballistic X 270 cm 14-40 gr. /Fujın Dragon 270cm 8-32 gr
    Favori Makine:
    Daiıwa Fuego 17 LT 3000 DC/Shimano Stradic 4000 XG FK
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Boru kurdu ile çoğu kez eli boş dönmedim.Bu Bandırma körfezi için geçerli ama ne hikmetse Erdek körfezinde sülünezden başkasını yemiyor.Kimi zaman daha batımızda kalan bölgelerde ise sahilin ıslak kumlu yerlerinden çıkardığımız patlak diye tabir edilen kısa küçük kurtlar da iş gördüler.Öyle sanıyorumki avlanılan bölgede bulunan yem seçeneklerini araştırıp arayıp bulmak en iyisi.Rasgele...:)

2. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Mırmır avında en etkili yem bugüne kadar boru kurdu oldu benim için. Kobra kurdu ve tekeylede almışlığım olsada boru kurdu iyi iş çıkardı hep. Akşam suyu ve gece iyi av verir.

3. iskorpit-xx

iskorpit-xx Hamit Usta

Favori Kamış:
    Dam
    Favori Makine:
    Dam
    En İyi Avı:
    1.5 kğ Minekop
    Yazdıklarınız çok doğru.:thumb:
    Mesala benim avlandığım bölgede kolay takıldığı için şu küçük kum midyelerini takar yakalarız. Hatta deneme amaçlı taktığım sizin Patlak dediğiniz Kum solucanı dururken midyeye gelmişti.Yeterki Balık olsun.
    Mesela burada kum solucanına Dil Balığı hayır diyemiyor.
    Yer İmralı Güneyi.

4. EmreA

EmreA Emre

En İyi Avı:
    Turna ( 4 Kg )
    Mırmırı genellikle kumluk bölgelerde yakalıyorum. Yer yer değişkenlik gösteren bu balığı diz ve bel hizasından dahi alabildiğim oluyor. Mırmır balığı genelde boru kurduna geliyor. Hatta boru kurdu olmasa dahi, öncesinde boru kurdu takılmış iğnelere de çarpabiliyor. Boru kurdunun kokusunu alıyor zannımca. Bunun yanı sıra Midye'nin içinde yer alan beyaz kısıma da takılıyor.

5. Ahmet_gr

Ahmet_gr Ahmet

Kullandigim en guzel mirmir yemi sudur:

Turkce ismini bilmiyorum o yuzden ne desem yalan olur:)

Kullanilisi: Bu kurt biraz fazla yaglidir.. Kaygandir.. Tutmasi igneye takmasi zordur.. Incecik olur uzar kayar gider.. Igneye takmadan 2-3 dakika once misir ununa basrtirirsan kendini toplar siser.. Rahat rahat igneye takarsin...

Dalga ile kumun bulustugu yeri kazinca cikiyor kumluk olan yerlerde.. Birde mor gibi parlak solucan cikiyor onunla karistirmamak gerek.. O parlak mor renkli solucan da mirmir icin is goruyor fakat igneye solucani.. patlatmadan takmak gerekiyor..