neden sazan vurmaz !!!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında angelcafe41 tarafından paylaşıldı.

1. nickotin54

nickotin54 Engin BAYCAN

En İyi Avı:
    Yayın 12 kg aynalı sazan 8 kg
    Hiç düşünme hemen gel....

Birgün fırsat bulupta benimle beraber ava gelebilirsen ...
    Sazanın ne kadar olta ve takım seçtiğine şahit olursun ...
    Şayet sabahın erken saatlerinde geceden güzel yemlenmiş bir avlakta uykundan feragat edersen ....
    Sazan tutmaktan illalah bile edebilirsin ....

2. barajcı

barajcı selim

sazan tutacağınız yerde gümüş balığı ve dere balığı varsa küçük balık hamuru ekmegi solucnı yumuşak yemleri sazana bırakmaz kuru mısır ile yemle kuru mısır tak
    beyaz yerinden kancya geçir kancanın ucunu boş bırak dip yap yada şamandiralıysa şamandıra yatacakd erinliği iyi ayarla süt mısır dayanmaz termiye denen bakla gillerden bulursan onu tak on numara sazan yemi fazla kimse bilmez silikon mısır mutatnt vanilya kokulu diğerleriyle ben iş yapamadım ikindi vakti akşama doğru iyi vurur lodos varken hç balığa gitme hem bunlırsın hem balık tutamazssın sessiz ol sessizlikten kasıt titreşim yoksa ben son ses müzikte çok sazan tuttum kancaya tek mısır ikinciyi takma oltada tek kancalı olsun rig biliyorsan onu yap boiliye alıştıtıktan sonr baya yemledikten sonra vuruyor oltanı ıyı bağla sağlam olsun misina kalınlığı dip takımda önemli değil kaliteli misina kullan örgü misinada iyi sağlamdır ama ileri fazla gitmez makinanın kalamasıaçık olsun kurşunu ben fırdonduye takıyorum gölün dibi temiz ise gezer kurşun kullan yemleri yaım saatte bir kontrol et ara sıra yemleme yap sazanın alt dudağını hedefleyen kancalardan kullanırsan kancayı boş bırak yanına tesbih gibi diz yemleri bunları yaparsan buyuk balık tutulur diğer türlü küçük tutarsın bir kaç kiloyu geçmez
    gölge derin saz ot yanlarını seç kıyıdan derise fazla uzaga atma ama balığın gönlü olmazsa hepsi boş aynı yerde ılk gün defalarca tuttugum halde ertesi gün hiç alamadığım olmuştur ras gele

Modelci, huntaka41 ve AhmetKurt29 bunu beğendi.
  3. Sinansinan

Sinansinan Sinan

Aslında nasip biraz da... Bugün baraja gittik 12 de attık 7 olta... Mısır hamur solucan beee yavru balık (en çok sevdiği yavru balık) 5 saatte tık demedi.. Geçen hafta 7 kiloluk sapsarı Sazan almak üzereyken elimizden kaçırdık... İğne elimize battı kepceyi almadık yanımıza maalesef kaçırdık... Ondan önce 2 kiloluk ve ha onda birkaç tane ufaklık çıkardık... Yaz ortalarında toplam 8 kilo Sazan aldik..
    Bizim burada en sevdiği yem oncelikle
    Yavru balik
    Solucan
    Misir
    Ekmek içinden hamur
    Bezelyeyi de severmiş ama hic denemedim deneyen var mi aceba