Payamlı raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

1. Sırtıcı ve Çözücü

Sırtıcı ve Çözücü

Sevgili Dostum Mutlu, akın, güven abi ve bülent kardeş sizleri tebrik eder ve kutlarım. Tüm avlarınız bu güzellikte bereketli olur. Her zaman birlik ve beraberliğiniz daim olsun.

Saygılarımla

2. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Tüm eikibi kutlarım iyi bir gün ve bereketli bir gün olmuş.Trofeyi sabırsızlıkl bekliyoruz. :)

3. AKIN74

AKIN74

Senin işin gücün yok, vatandaşla uğraş Pekmezci:p , işlerimden fırsat bulabilsem daha neler yapacağımda neyse foto geliyor, video arkadan...:)

4. AKIN74

AKIN74

Süt kuzunuz geldi...:p

5. tüm ekibi kutlarım..

bu fotoyu bekliyordum.. sirküler de belirtilen 30 cm. limitine göre uygun

görünüyor..:D :D :D

6. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    el oltası,kamış,sahte balık
    En İyi Avı:
    50 kg,benim hanım,balık burcundandır da kendisi
    Bülent Abi, evde ölçtüm 40 cm. ve 730 gr. geldi.:)

7. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    maşallah demek yeterli...
    ellerine sağlık güven abi...
    bundan sonra hep yanındayım...

8. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Balık yakalayanın değil onu kıyıya yada tekneye alanındırda aynı zamanda. Ben bu golü Mutlu'ya yazdım Güven abi:D . Artık bunu yerken Mutlu'yu da çağırmak farz olmuş sana:D . Yoksa yedin mi?:)

9. AKIN74

AKIN74

Pazar sabahı mı desem cumartesi gecesi desem saat 02:30 da başlayan günle birlikte ya nasip deyip yollara koyulduk...

Klasik buluşma ve kahvaltı zamanlarını geçirdikten sonra nihayet 05:30 sahilde ve ben deniz kenarında içime alabildiğimce iyot kokusunu çekerken, uzun haftalar sonra sevdiğim ve uğruna uykularımdan fedakarlık ettiğim denizimle buluşmuştum artık...

Sabah sahil şeridinde baharın müjdecisi papatyalar harika bir koku salıyordu, kaptan gelmesiyle birlikte güne kaldığımız yerden devam ettik, Mutlunun dediği gibi sabah suyunda yerimizi seçemediğimizden oldukça zaman kaybetmiştik, daha sonra denizin tabanında ki şiddetli akıntı ve ve olması muhtemel beklediğimiz kuvvetli kuzey rüzgarlı da denize hakim olmaya başlayınca oldukça sallantılı bir gün geçirdik tekne üzerinde...

Vasat bir gündü ama mercan ve fangrilere karagözler eşlik etti, Güven abinin ben bir tane istiyorum temiz olsun hatta 5 kilo olsun gibi nidalarına deniz kulak verdi 5 kilo olmasada bir süt kuzucuk vermişti, onu bu temiz kalbinden dolayı tekrar kutluyorum, Allah herkezin gönlüne göre versin diyerek bir kaç fotoğraf daha ekleyip konuyu kapatıyorum...

10. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    İşin esprisi bu balık sırt yüzgecinden yakalanmış.:p Hikayesi şöyle;bayağı bir dolaştıktan sonra Orhan Kaptan'ın gösterdiği bir yerde avlanıyoruz.Herkes karagöz çekiyor, bense habire hanos.Mutlu bir ara ''hadi Güven Abi'' dedi.Ben de ''olur olur, bir balık çekerim tam 5 kg, bütün gün yatarım, siz merak etmeyin:cool: '' diye gülüşürken , bir anda benim oltaya bir şey yüklendi.Allah'tan başka şey istesem verecekmiş:rolleyes: , baktım olta gidiyor, dedim ''bu büyük balık''.''Mutlu'' diyorum ''gel felaket asılıyor'', beni ciddiye almıyorlar.''Abi ahtapottur'' diyor Akın, Mutlu ve Bülent'te ona katılıyor, ''yavaş yavaş çek''diyorlar.Ben ''abicim bu büyük ve sağa sola gidiyor '' diyorum, inandıramıyorum:confused: .Bu arada ben balığı 2-3 kulaç kadar çektim.Baktım yine aşağıya çekiyor, Mutlu'ya seslendim, ''gel bu iri birşey ben kaçırabilirim, sen çek''.Neyse Mutlu geldi ve ''evet abi bu iri bir balık'' dedi.Ben de ''hemen oltaları toplayın arkadaşlar, misinalar karışmasın'' dedim.5-10 dakikalık bir uğraştan sonra balık gözüktü, kim di hatırlayamıyorum ''bu köpekbalığı'' dedi.Ama daha da yaklaşınca Akya olduğunu anladık, seviniyoruz:) .Seviniyoruz da balığı alacak kepçe yok:eek: .Ayrıca balık sırt yüzgecinden yakalanmış, yukarı çekmek çok riskli:eek: .Tekne de bir kakıç var o da 10 kg. balık çekmek için neredeyse:mad: .Bizim balığa büyük geliyor.Nasıl yaparız ederiz derken Mutlu kolunu sıvayıp nazikçe balığı tekneye aldı;) .Sonra sevinç çığlıkları.Bu arada Akın kardeşim sağolsun bizi videoya çekiyor.Tabii poz poz fotoğraf seramonisinden sonra ben neşeli, yüzüm gülüyor.Hayatımda yakaladığım en büyük balık.Nasip işte.Ve inanır mısınız akşama kadar bir tane bile karagöz ve mercan alamadım.Yok yalan olmasın bir karagöz geldi ama çok küçük olduğu için denize iade edildi.Akyada olmasa eve elim boş dönecektim.:)
    Bu arada söylemeyi unuttum, iğneler Mustad'ın yeşil renkli yengeç yakalama iğneleri, 4 numara.Kodunu unuttum.Balıksızlıktan deneme amaçlı avlanıyordum.

Son düzenleme: 17 Nisan 2007
  11. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ne demek, başımın üstünde yeri var, hepinizin aslında.Hep söylüyorum Mutlu'ya hatta annesi Dubai'deyken de demiştim gel bir akşam yemeğe diye.:) Teklifim her zaman açık, herkese.;)
    Not: Daha yemedim Pekmezci, derin dondurucuda.;)
    Reha seni de aramızda görmek isteriz, kardeşim.:D :D

12. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kolyoz,Gopez,Mercan ve DOSTLUK
    Tebrikler arkadaşlar.....:)

Yine Mutlu ve Güven abi yapmış yapacağını....;)
    Ama ben olsaydım alamazdınız çünkü bana gelirdi o balıklar.....:p :D :D :D

13. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Paylasimlariniz harika. Hele o kic ustu fotalarinin ilki var ya...aranizda olmak isterdim.

14. ogun

ogun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2006 bodrum 1/2kg levrek
    balikcilik bu olsa gerek.Okadar payamlıya gidiyorum boylesine rastlamadım.Ekip tebrik ederrim.sansınız bol olsun....

15. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    tebrikler güzel av olmuş.

16. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    bende ilk mesajı sendne bekliyordum abi :) senin onayını aldıysak gerisi hiç onemli değil bülent abi :D :D :D

17. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Sevgili polat bundan sonra haberleşiriz cebini ozelden at arada giderken haber veririm makinem sony dscp 100

18. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    bende bilmiyorum dogrusunu soylemek gerekirse ama çok fazla akıntıdan olsa gerek deniz anası gibi seffaf zincir gibi birbirine bağlı bilen arkdaslar eminim açıklar :)

19. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Teşekürler kardeşim insallah bundan sonra daha cok beraber avlanma fırsatımız olur :)

20. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Yenge bir sonraki avda hep beraber daha iyilerini cekeriz insallah