Shimano exage kapanma sorunu

Konu, 'Makineler' kısmında korayandroid tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. furunotr

furunotr Haluk

Şunu net bir şekilde söyleyebilirim; ben o iki taraftan biri değilim.

Her iki marka da dünya liderlerinden; çok güzel ve spesifik birtakım modelleri var; ancak bunlardan biri olan Shimano'nun sürekli olarak haksız ve asılsız yere karalanmasından rahatsız oluyor ve buna karşı sürekli yazmak durumunda kalıyorum...

İş öyle bir hale geldi ki; sürekli bu markayı karalayanların iyiniyetinden şüphe eder oldum...

2. furunotr

furunotr Haluk

seni kurtaracak en ucuz makine, 300 TL, o da dayva

Senin önce bir sikletin, cüssen filan şey olsunda, ondan sonra çıkalım senle meydana

180gr kurşunu 100m öteye atıp, 8 nat akıntıya karşı çekmeye başladın, o zaman buyur gel, bir düşünürüz.

Hayatında bir takıma 5 kg'cuk bir kurşun takıp atmamış olan

Valla bilen bilir, teknede 4.20 kamışa 400 gr kurşun takmışlığım çoktur. Gerçi ortalamada 200 gr filan takarım daha çok.

Neyse 40 fırın daha tam et gel, sonra neler yapacağına yol gösteririm sayın abim. Hürmetle kal

Polemik; demagoji; işte Serdar Köylü; sanki 300 liraya birtek makina var alınacak ve iş görecek...

Benim sikletim de cüssem de var bana göre; ufak tefeğimdir; ancak "Karamürsel Sepeti" değilim... Kaç kere davet ettim meydanlara; hep bir şekilde yan çizip kaçtın; gene diyorum; yiyorsa gel...

180 gr.da atarım; 250 gr.ı da; hem de bu halimle... Sen buyur gel bakalım... Yeri gelir 8 nat akıntıda da atarım; attığım da oldu Kandilli Burun'da; Şemsipaşa'da...

5 kg.ı da iyi sıkmışsın; sen attın mı acaba 5 kg.???

Tekneden 400 gr.ı geç okka bıraktım aşağıya zamanında Serdarcığım...

Sen bir 40 fırın ye de öyle gel gelirsen...

Hakikaten iyi niyetinizden şüphe etmeye başladım; herifçioğlu 1000000 adet (Yazıyla BİRMİLYON ADET) satmış geçmiş oldu; üstüne daha satmıştır; en azından bendeki ile BİRMİLYONBİR oldu; 13900 klavuz şikayetine mi rastladın nette; demekki 13900 kişi makinasına bakım yapıp yağlamamış; o yüzden sorun olmuş; olması da gayet doğal; makina hatalı olsa bile yüzde 1,3 gibi düşük bir orana tekabül eder sayın hesap uzmanı; hala ...ok atıp durmanın peşindesin markaya; aslında bu markanın ne kadar kaliteli olduğunu kabul ettin de itiraf etmiyorsun bir türlü...

3. furunotr

furunotr Haluk

"Hodri Meydan" ben dedim; Tevfik bey beni kastetmiş; kendisi öyle bir iddiada bulunmuyor; ama ben iddialıyım; canınız çekerse buralardayım atış için; ancak balık yok; dilerseniz Ekim-Kasım gibi yaparız birkaç atış; hem spine; hem surf-spine...

4. furunotr

furunotr Haluk

Öyle bir suda 15 liralık noname Çin işi makina iş görmez...

Hele ki Exage ile kıyaslamaya hiç gelmez böyle bir makina...

Exage iyidir; iyi....

Sanırım 9 kere spine gittim; 5 saate yakın duruyorum; her gidişte ortalama 250 kere at-çek yapsam ki molaları falan çıkarsak oldukça makul bir rakam; 2250 kere at-çek yapmışlığım; birkaç ufak-tefek balık almışlığım; biraz dal parçası, terlik tabanı falan çekmişliğim var ve makinada en ufak bir problem yok; sağa-sola kayaların üzerine attığımdan dolayı meydana gelen kozmetik çizikler hariç...

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    kiyaslamadim ki is görür dedim :) niye is görmez Haluk abi ? 10binligine gerek yok 3binden büyük olsun yeter. akinti yok, basinç az, 50 metre sonuçta. hepi topu 100 gram. hergün kulanacaksan eyvallah is görmez de, senede bir gitmissin bir haftalik bir av, isini görür bence.

dal parçasi, terlik tabani, bir kaç da balik çekerek mi bir makinanin iyidir veya kötüdür olduguna hükmedecegiz idk ben de sweepfire ile 1 metreye 60 cm civari bayrak çektim, içi çamur dolu kulplu saksi çektim ( çikardigimda lazimlik sandim da saksiymis :D ) dal parçasindan kalin kütük çektim; epeyi de iri balik çektim. 9 degil 99 spin avi yapmisimdir. her biri 3 saat desem 297 saat sirf spinde, onun 5 10 kati kadar da feeder kamisinda kullanmisimdir. bakim falan hak getire, bir kez klavuz silindirini degistirdim o da pert makineden çikma silindir ile. simdi sweepfire için puehhhh muazzam alet mi diyeyim. makinadan az buçuk anlayan herkez laçka lambur lumbur bir makina oldugunu ilk eline aldiginda anlar oysaki. bütün mesele kullanmasini bilmekten geçiyor. dogru yerde dogru sekilde kullandiginda olay biter. onu da avcinin takima hükmetme becerisi belirler.

exage bakim mi istiyor ? yapacaksin. klape teli kumpasla ayarlayip öyle atis mi istiyor ? ayarlayacaksin. bunlari göze alan için iyi makinedir. ben ugrasmam aga koyveririm gider diyen için kötü makinedir.

ha bak ben diyorum ki, o parayi verecegime koyverdigim halde isimi gören su su su makineler var, hemi de ucuz. hemi de ugrastrimiyor. daha neyi tartisiyoruz ki :)

6. furunotr

furunotr Haluk

İyi de Exage langır lungur bir makina değil; ve klepe telini kumpas ile ayarlamaya falan gerek yok; öyle rastgele 2250 civarı at-çek yapmışım bir kere bile kapanmadı; bunu; yani 3000-4000'lik bir makinayı ortalama 20 gr. sahte ile kapayabilene ben salak derim ancak...

Yakaladıklarımı bir kenara bırak; atışta sorun var denmiyor mu bu makinada??? İşte ben de onca atmışım sorun yaşamamışım... Çekmesini bilen 3-5 kg. ve daha fazlasını çekebiliyor bu makina ile...

O paralar ile Exage gibi iş gören pek makina bulamazsın buralarda... Eh nihayetinde Anavatan'a dönecek ve avlanacaksın; o zaman tespitlerini yaparsın; ne de olsa tuzlusuda avlanıyoruz...

O merdivenaltı Çin makinaları gerçekten iş görmez; bizim akıntımız var; arada iri gelen balığımız var; suda tuzumuz ve bir sürü kimyasal bileşiğimiz var...

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Hep ayni terane malesef. ESKI EXEL VE YENI EXEL

8. furunotr

furunotr Haluk

Polemik veya demagoji yapma!

Ben elit falan değilim; öyle bir beyanatım yok ama bu model 1000000'dan fazla satmış; bu da bir gerçek...

Bir grup makinada üretim hatası varmış; olabilir dedik; herhangibir üründe olabilir böyle durum; Mercedes'te de olabilir demişiz zaten; bütün makinalar hatalı demedik; öyle bir durum olsa idi zaten 1000000 üzeri satış yapmazdı bu makina; demek bu kadar tutulan bir model...

Arkadaş makinayı kapatıyorsa yapacak birşey yok; biryerlerde yanlış yapıyor; sadece benim makinam düzgün çalışmıyor pekçok örnek var gözlemlediğim; sen iddia ederken neye hangi delile dayanıyorsun??? Kafadan karala gitsin mantığı...

Ne görüyorsun??? Ne yaşıyorsun??? Kaç tane Shimano veya makina gördün hayatında; kaç tanesi elinden geçti de böyle öngörülerde bulunuyorsun??? Biz "Hodri Meydan" dedik; gelir ve görürsün kapanıyor mu??? Kapanmıyor mu??? Kendimize, sözümüze güvenmesek böyle bir iddiada bulunmayız; ancak bir cevap alamıyorum bu konuda; hemen geçiştiriliyor; demek ki bu makinanın atışta kapanmayacağını idrak etmiş durumdasın...

9. furunotr

furunotr Haluk

Bunu anlamadım...

10. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Bu nasıl bir konuymuş üşenmedim hepsini okudum.
    Hiç Shimano makine kullanmadım en son LRF için exage alayım mı dedim ama sonunda abu garcia cardinal 5 stx aldım neden mi derseniz gerek burada gerekse başka forumlarda Shimano makine/kamış arız(a) daha denmeden kullanıcı hatası damgası yeniliyor bu gerek kullanıcıları gerekse bu işin içindekiler tarafından oluyor.

Konun başında arkadaş benim makinem FD ''( önden kalamalı D segment en son segment ) Bunları forumlardan öğrendim.'' de bir hata var demesi bunu video ile göstermesine lakin yıllar önce alınmış artık a segmentmı b mi c mi olduğu belli olmayan makineler ile kıyaslanıp sen bilmiyorsun denmiş hep bunun neticesinde başlarda benimde makinemde böyle hata var diyen arkadaşlara ek olarak diğer kişiler aman bana da sen bilmiyorsun sen ne bileceksin vsvs laflar derler diye şikayetlerini yazmamış olabilirler kanısına girdim.

Şunu ekleyeyim ben spro kullanıyorum çokda memnumum ama bir kişi çıkarda kardeşim benim makinede şöyle bir sorun var derse olabilir derim ( Yİnede sro öneririm çünkü daha başından hatalı olmazsın :) ) makine sonuçta üretimde bir hata gayet tabi olabilir bunu diyorum çünkü shimano sanki TANRI eli değmiş gibi kusursuz yada yapan kişiler tanrının elinden nasibini almış ta kusursuz iş yapıyormuş gibi körü körüne savunma anlayışını bunun sonucunda her seferinde hakaretlere varan tartışmalar olmasına anlam veremiyorum.

Bu durumumda iki şey yapılabilir 1) Shimano nun Tanrı tarafından yapıldığını kabul edip her zaman kullanıcı hatalı diyeceğiz 2) savunanlar bunun insan üretimi olup hatalı üretilebileceğini.

Gözlemlerimi ve burada gecen yazılara göre duygularımı yazdım. Herkes düşüncesinde özgürdür. Hakaret olmadan düşüncelerim hakkında yorum yapılabilir.

11. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bir üst mesaji yazan arkadasimiz gayet güzel anlamis Haluk abi :)
    Eski exagelerde bu sorunlar olmayabilir. Dolayisi ile 25 senedir mutlu mesut kullaniyor olabilirsin. Ammaaa... Son senelerin serileri. Ispartanin I si ile tirt, tiriska, dandik, banal siradan. Vahim

12. furunotr

furunotr Haluk

Siz olayın detayını bilmiyorsunuz ve ona göre kendinizce bazı yorumlarda bulunmuşsunuz...

Normalde makinada herhangibir hata yok; sözkonusu arkadaş birkaç ay evvel gidiyor; hem sözkonusu makinayı hem de yanında Shimano'nun düşük serilerinden bir spin kamışı satın alıyor...

Kamış kırılıyor; bana olayı gözüyle gören birinin aktarmasına göre maksimum 50 gr. atarlı spin kamışı 75 gr. kurşunla yemli takım atarken kırıldı bilgisi geliyor; neyse... Markanın yetkili ithalatçısı bir şekilde kamışı tamir ediyor sanırım; bu süreçte zaten gerek bu sitede; gerek başka sitede epey bir yazışmadır oldu gitti...

Gene sözkonusu makinanın sarımından şüpheye düşüyor bu arkadaş; net üzerinde fotoğraflayıp bu bir sorunmudur falan diye soruyor... Sanırım öncelikle ben makinanın problemli olduğunu beyan ediyorum kendisine; hatta bana gönderirse bu problemin net olarak ne olduğunu tespit edebileceğimi; yapılabilecek birşey varsa da gerekeni yapıp sorunu düzelteceğimi; ancak makinayı aldığı yere götürmesin falan tavsiye ediyoruz...

Sonuçta makina ithalatçısına kadar geri gidiyor; burada ithalatçının hatası bu arkadaşı bir-iki ay oyalamak oluyor; efendim makina Hollanda'ya; belki Japonya'ya gidecek ve sorun ne ise orada halledilecekmiş; hatta bu hatalı sarım sorun olmayabilirmiş falan... Halbuki bana göre ithalatçının yapması gereken ya aynı ürünün kusursuz olanından bir tanesinin arkadaşa verilmesi; veya bu arkadaş başka bir model beğeniyorsa duruma göre para iadesi veya üste para alarak o makinayı vermeleri; veyahut bu arkadaş bunların hiçbirine taraf değilse parasının ödenip makinanın iade alınması gerekirdi; neyse...

İşte o birkaç ay sonra sorunun bir grup makinada olduğu; başka makina dişlisinin takıldığı ithalatçı firma tarafından beyan edildi ve maalesef geç de olsa hatasız; yeni bir makina arkadaşa temin edildi...

İşte hadiseler bu noktada başladı; "Zurnanın Zırt Deliği" dedikleri şey bu olsa gerek; bu güzel kardeşimiz tam bu noktadan sonra ne zaman Shimano ile ilgili bir yazı yazılsa yalnızca ve yalnızca bu sitede; tekrar ediyorum bu sitede Shimano markasının tü-kaka olduğunu; makinalarının bilhassa bu yeni Exage'nin çok kötü olduğunu; bunun gereksiz yere övüldüğünü ve bunun gibi birçok olumsuz şekilde bu makinayı gereksiz ve haksız yere yermeye başladı; hatta bahsettiğiniz gibi bir video da çekti; ancak bu videoda hiçbirşey anlaşılmıyor ve aslında bu videonun hiçbir önemi yok; sadece belli bir noktada aşağı doğru sertçe çarpılan bir makina; bir el ve kapanan klepe telini görebiliyoruz; yani bu hiçbir şekilde makinanın kapanma gibi bir kusuru olduğunun da ispatı değil; bu durumda ben bu arkadaşın iyiniyetinden şüphe etmeye başladığımı da beyan ettim; siz dilerseniz herhangibir makinayı bana yollayın ben size onun nasıl kapandığını videoya çekip yayınlayayım... Kaldı ki tekraren gene bu sorun var dediği makinayı görmek istediğimi ondan sonra tespitte bulunabileceğimi gene burada yazdım...

Ayrıca bu markayı kullanan tek bu arkadaş değil; ben dahil kullanan pekçok arkadaşım var ve binlerce atış yapmama rağmen ne kapanma ne de başka bir sorun yaşamadım; şimdi ben bunu beyan ederken inandırıcı olmuyorum; bir video koyan bu arkadaş mı sizin için inandırıcı oluyor...

Etrafımda kapanmayan kapatılamayan onlarca yeni veya eski Exage mevcut iken benim bu arkadaşı makina kullanmayı bilmemekle itham etmekten doğal bir durum da olamaz... Ya bu arkadaş makina kullanmayı bilmiyor; ya da işin içinde başka bir iş var...

Bakın ben hayatımda ilk defa makina kullanmıyorum; yalnızca Shimano'da kullanmıyorum; elimden kendi kullandığım onlarca makina; bakım ve tamirini yaptığım yüzlercesi geçmiş durumda; burada insanları inandırmak için takla atacak durumum falan da yok...

Son kez üzerine basarak söyleyeyim sözkonusu bu Exage bu paralara alınabilecek en iyi ve sorunsuz makinalardan birisidir; ama tercih edersiniz; ama etmezsiniz bu başka bir konu...

Exage'nin kapanmaya meyilli olan serileri ki o çapta pekçok makina o durumda kullanıldığında kapanmaya meyillidir 6000-10000 gibi büyük çapta olanları...

Kapanma meyili olan makinaların kullanıldığı yer Istanbul Boğazı... Atış yapılan ağırlıklar 150-250 gr. arası ve gün boyu at-çek yapılır Istanbul Boğazı'nda ve balık olduğu sürece günler, haftalar hatta aylar boyu ardı ardına durmaksızın kullanılır; ve sadece Exage değil Daiwa ve Shimano'nun belli orta-üst serileri hariç geri kalan diğer tüm markalar kapanmaya meyillidir... Ama kapanırlar ama kapanmazlar ama her zaman bu risk mevcuttur ve malzeme kalitesi ile ilgilidir... Kaliteli bir makina almak için 750 Türk Lirası ve üzeri bir bedel ödemek gerekmektedir (bu rakam kesin değil; 3 aşağı 5 yukarı)...

Amacı Shimano'yu övüp göklere falan çıkartmak değil; ben yazdığım zaman tespitlerimden gelen tecrübelerimi sizlere aktarmak için yazarım; bugüne kadar ne Shimano'dan ne başka bir oltacıdan ne kazancım; ne de bedavaya veya indirimli aldığım herhangibir ürün olmadı; alacağım ürünü parası ne ise öder alırım; ve hiçbir menfaatim yoktur... Bu durumda olmayan bir şeyi olur göstermemin de ne manası ne de mantığı yoktur...

Aslında benim arzu ettiğim ki hiç kullanmadığınızı beyan etmişsiniz; net üzerindeki bir-iki menfi yorum üzerine makinanın kötü olduğuna kanaat getirmemeniz; kullanılan bir ürün üzerinde fikir beyan etmek gerçekçi ve adil olacaktır...

Bu konuda Serdar Köylü'yü ben hiç kaale almıyorum; aklıselim; yararlı yazıları yanında pekçok işe yaramaz teorisi ve hatta bazı konularda saçmasapan denilebilecek düzeyde yazıları ve karalamaları mevcut...

Bu siteyi şöyle bir tararsanız Serdar Köylü'nün Şemsipaşa olsun; Boğaz'ın başka yerinde olsun 50-70 gr. kurşunun dibe indirilebileceği veya Sarayburnu'nda avlanmanın verimli olabilmesi için mazmoz yapılabileceği (Aliço buna acayip kızmıştı) gibi olmayacak dualara amin dediğini falan gayet net görebilirsiniz; eeee... Serdar Köylü bu... Arasıra işe yarar birtakım bilgiler versede yazdıklarını çok iyi süzgeçten geçirmek ve içinden olabilecek ve hatta gayet yararlı olan bilgileri almak; gerisini kaldırıp bir kenara atmak gerekir; Serdar Köylü klavye başına geçince ruh hali birdenbire değişir; kendisini şahsen tanımasam da biz burada böyle birbirimize dert anlatmaya çalışırken her iki tarafa da kahkalarla güldüğüne eminim...:D

Derdimi anlatabildi isem ne mutlu; sevgiler...:)

13. furunotr

furunotr Haluk

Açıklamam bir üst mesajda Roy...:)

14. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    iki üst mesajdaki açiklamalar oldukca faydali :) nexave kamislari hiç begenmem. atari max 60 olsa bile 75gram kaldiracak bir kamis degil. verdigin bilginin dogru olduguna inaniyorum zira sitede lafina itibar ettigim bir abimizssin.

bir iki ürün deneyip marka hakkinda fikir sahibi olunacagina ben de inanmiyorum. Koray arkadas nexave yerine 40-80 atar 3 metre beastmaster heavy spin kamis almis olsaydi eminim shimano favori kamis markasi olurdu.

ben 6 ay kadar önce feeder avinda browning ambition feeder kamisimi kirdim. hem de uçtan falan degil ikinci parçanin uç parçaya birlestigi noktanin 10cm altindan. 2 senedir kullaniyorum bu kamisi. çok saglam baliklar çekti. akintida feeder kafesini dipte kaydirmamak için 120 atar olan bu kamisa 100 gramlik kafes taktim. içine koydugum karisimda sezon geregi yogun kivamliydi. toplamda 150 grami geçtigini zannediyorum. 10-12 kez 40 metreye savurduktan sonra en sonu dayanamadi kirildi. Allahtan misina kopmadi da parçayi sudan çikartabildim :D akabinde 10 cm kisaltaraktan tamir ettim. ayni noktadan kirilmasina imkan yok lakin es kaza metre üzeri bir yayin veya 15 kiloluk bir sazan binerse çekebilirmi bilmiyorum. simdi bu markaya ben kötü mü diyeyim :) tek bir ürününü iki sene kullanilmasi gerektigi sekilde kullanmisim, kahrimi çekmis ve limitini oldukca asinca benim hatamdan dolayi kirilmis. av partnerlerim bile o günü bu kamisi kullanma sartlar uygun degil yüksek atarli yedek kamis var onlardan birini al kullan demislerdi :)

tabi bu durum exage hakkindaki fikirlerimi etkilemiyor :D

15. furunotr

furunotr Haluk

Son cümle için...:D :D :D

16. korayandroid

korayandroid Koray

Öncelikle şu boyalı cicili bicili büyük puntlou yazılarından bi vazgeç Tevfik abi , böyle yapman birşey ifade etmiyor, onu geçtik okurken zorluk çıkartıyorsun.

Şimdi yine bir çuval inciri berbat etmişsin.
    Konunun en başına bir bak bakalım ne yazmışız.

"Öncelikle şunu diyeyim hiçbir beklentim yok. Bu şekilde kullanmaya devam edeceğim. "
    Bak büyük yazdım belki senin için birşey ifade eder.

Biz bunu başta sana belirtmişiz sen hala değişik fantazilerini gerçekleştirme peşindesin.
    Biz zaten eski makineyi yolladık yenisi gelen buydu.
    O senin gönder rapor al dediğin yer yolladı zaten bana bunu.
    İlk avından beri var bu sorun. Ben koluma çarpıtığını sandım, dalgınlık dedim heralde, geçiştirdik. Olay tekrarlanmaya başlayınca anladık ki bu işte bir iş var.

Ha sen şimdi bana diyorsun ki git incelet rapor falan. Geçen olayda da baktık buradan bir iş çıkmadı, başka bir forumda ilk hata yok normal denildi, cevaplar beklendi, başka makinede de arızalar olduğunu iddaa ettik, ortalık bi karıştı niye değişilmiyor falan hala diye mağlum uzun zaman geçmişti, neticede bana yeni makine yollandı.
    İncelet dediğin yerde ilk sorun yok dedi bana :) Ne raporundan bahsediyorsun.
    Üzerine düştük varmış..

Şimdi işimiz gücümüz yok Pendikten 3 kuruşluk makine için taaa İstanbul'un bir ucuna sırf Tevfik abimizin iddiaları çürütmek için yollara düşeceğiz. Sil baştan diyip tekrar hakkımızı aramaya çalışacağız.
    Ne için bir makine için, sizin merakınızı gidermek için.
    Üstüne üstük kaç günümüzü harcayacağız daha meçhul..
    Değermi tabiki de değmez.
    Şimdi anladın mı niye beklentim yok.
    Bence sorun var.Sence olmayabilir. Geçen seferde de var demiştik.Yok denmişti. Varmış. Sen elindeki eski modelleri baz alarak konuşuyorsun. Ben farkındaysan elimdekini yorumluyorum. O yüzden sallamalarınızdan evvel biraz düşünün.
    Yoksa benim ne sen umrumdasın ne eksaje. Alacak olanın fikri olduysa biraz doğru yada yanlış yapar kendi tercihi, ben üzerime düşeni paylaşmışım. Gerisi beni bağlamaz.

17. korayandroid

korayandroid Koray

Sen sorun yaşamadıysan ve etrafındakilerde yaşamadıysa, ben ve bu forumda kapanıyor diyenler de sorun yaşadılar. Senin gözlemin buysa bizimkilerde bunlar. 5 yaşındaki çocuk gibi diretmenin manası nedir?

Sana tarabya taraflarından cevap bile geldi ama gel ki anlayana. O adamlar da mı yalancı?

Versene buna da bir cevap. Alırsın çünkü cevabını anında, oralara değinemezsin.

İşkembeden hodri meydanı herkes çeker. 5 yaşındaki çocuk bile..

18. korayandroid

korayandroid Koray

Sen olasılık kuramları üretmelerine devam et. Konuyu gereksizce uzatan 1-2 kişiden birisin. Fanatikliğini yaptığın şeylere yorum yapılınca çekemiyorsan okumazsın. Başka birşey demeye gerek varmı? Yazdığın şeyleri okuyoruz bizle alakası yok. Bana ne senin 40 yıllık makinanla yaşadığın fantazilerden. Hala yok ben şu kadardır kullanıyorum bu kadardır kullanıyorum. Bize ne..

19. korayandroid

korayandroid Koray

Sizin gibi okuduğunu iyi anlayan ve güzel yorumlayan insanları gördükçe bazı şeylerin yolunda gittiğini görmek sevindirici, burada aynı tiyatroyu oynamayı sevenleri mecburiyetten okuyanlar arasından akl-ı selim insanların da olduğunu görmek ise mutluluk verici. Kısaca özetlemişsiniz tebrik ediyorum.:thumb:

20. korayandroid

korayandroid Koray

Burada 75 gram kurşun atan arkadaş ben miyim?

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.