SİVRİCE ORGANİZASYONU

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında cyhnckr tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Serkan kardeşim denizden gelen haberler güzel, dün Conta kaptan mercan ve Dülger almış, bugün ben de kolyoz ve bir kaç uskumru aldım inşallah devamı gelecektir, sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

2. coder16

coder16 Kamuran

Favori Kamış:
    Major Craft Shore Jigging
    Favori Makine:
    Daiwa Lealis 4000
    En İyi Avı:
    her avım en iyi avdır :)
    Konu ile alakalı Ceyhun beye özel mesaj gönderdim,

Vedat amcamıza da bir mesaj göndereyim dedim mesaj kutusu doluydu o yüzden gönderemedim.

Bu sebeplerden ötürü burda belirtmemde fayda var. Orhan abi ve Vedat amca gibi iki tane çok büyük ustanın olduğu yere gidip, Vedat amcamızı bu organizasyonda görmemek beni ve bir çok kişiyi üzer. Bu aynı şekilde orhan abi içinde geçerli, onu görmeseydik yine üzülürdük.

Açıkçası bende gelmek istiyorum, fakat ...

3. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Kamuran Bey,

Bursa'dasınız, öncelikle organizasyonu İstanbul'dan planladığımız için Tekirdağ üzerinden Sivrice'ye gideceğiz. Organizasyona katılan herkesin zaten amacı Vedat abi ve Orhan abi üstadlardan bir şeyler öğrenebilmek. Daha önce de Vedat abiye yazdığım cevapta olduğu gibi, eğer Vedat abimizinde vakti müsait olur bize katılırsa tabiki ona saracağımız ve öğrenmek istediğimiz çok konu var. Özellikle benim jigging hakkında soracaklarım olacak zaten kendisine.

4. coder16

coder16 Kamuran

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Lealis 4000
    En İyi Avı:
    Cevap için teşekkür ederim.

Benim Bursada olmamın organizasyona katılmam için bir engeli yok. Cuma günü işim gereği istanbulda olacağım zaten.

Şu durumda Vedat amcamızın bir cevap yazmasını bekliyelim ...

5. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Ceyhun kardeşim gelirken taze saldalyayı buzlayıp getirirseniz yem sorunumuz hallolur, sevgiler sizleri bekliyoruz.:) :) :)

6. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    Kamuran'da bizimle geliyor Orhan abi.

Herhalde sardalyaları Çanakkale'den geçerken alıcam.

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Tamam çok memnun oldum, inşallah bol balıklı avlar yaparız, sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Babamız ne derse o olur sevgili Kamuran.

Bir faydam olursa yanınızda olurum

Sevgiler

9. balikci_82

balikci_82 nusret

Favori Kamış:
    okuma salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    daiwa windcasst
    En İyi Avı:
    #direnlüfer
    hareket günü geldi çattı sizinle olamadığım için çok üzgünüm inşallah bol balıklı güzel bir gün geçirirsiniz en önemlisi sohebetniz güzel ve üstadlardan öğrendikleriniz bol olur.

10. alienderakman

alienderakman Ali Ender AKMAN

Favori Kamış:
    Shimono Vengeance AX Surf 4,20m Catana CX Spinning 240ML 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 10000 FB
    En İyi Avı:
    Karagöz 1480 gr.
    Arkadaşlar sizlerle birlikte Sivricede olmayı çok istememe rağmen vardiyalı çalışmamdan dolayı iznimi ayarlayamadım.Umarım gönlünüzce eğlendiğiniz bereketli bir av geçirirsiniz.Rastgele...

11. hakiahakia

hakiahakia Hakki

Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Levrek 2,7 Kg.
    Hiç haber veren de yok, ne oluyor ne bitiyor Sivrice'de...

12. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Hakkı kardeşim, Sivrice'de her şey gayet güzel gidiyor.
    Sevgiler selamlar.:) :) :)

Sevgili Arkadaşlar İstanbul'dan gelen sevgili dostlarım ile balık avı maceralarımız devam ediyor.

Bu sabah erkenden kahvaltıda hep beraberdik,, çıkacağımız denizde yapacağımız avlar hakkında küçük bir toplantı yaptık, bu günkü avlarımızla ilgili takımlarımızı yanımıza aldık, bu arada mercan avımız için yeterli yemlerimizi de tadarik edip iki tekne halinde denize açıldık.:)

Tekneme bu sefer Sevgili Mehmet ve sevgili Kamuran kardeşim geldiler.
    İlk başta biraz sırtı çektik ve sırtıda başarılı olamadık sonra fazla vakit kaybetmeden yemli mercan avına karar verdik, 74 metre derinliklere demirimizi attık teknelerimizi de arka arkaya bağladık ve oltalarımızı derin sulara indirdik,:) mercanlar gelmeye başlayınca teknelerimizmiz bayram yerine döndü, çok güzel Kırmızı mercanlar geliyor arada sırada da kupezler yemlere saldırıyor ve onlarıda teknemize buyur ediyorduk.:) :) :)

Çok güzel bir gün geçirdik her zaman olduğu gibi çok güzel dostlarla tanıştık.:) :) :)
    Günün yorgunluğunu, Sivrice Kafe, Otel, Restorant Mavi Fenerde çaylarımızı yudumluyarak attık.

Bu akşamda tutmuş olduğumuz balıkları Eren Kafe restorantta hep beraber yiyeceğiz, Kemal hocamızın udu eşliğinde güzel bir Sivrice akşamında sevgili dostlarımızla hep beraber olacağız.:) :) :)

Balık bahane oldu yine......:) :) :)

Hepimizden selamlar, sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

13. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Av raporu yazmayacağım ama şunları söyleyebilirim.Yaklaşık 950 km yol yapıp 1.5 günlük bir av macerası yaşadık.
    Yaptığımız sadece balık tutnak değil ortak noktası balık tutmak olan çeşitli yaş ve karakterdeki insanların hem yeni arkadaşlarla tanıştığı ve yeni deneyimler kazandığı bir süreç oldu.
    Cennet gibi bir yerde iki ustanın olduğu ve çoğu kişinin balıkçılıkla hayatını kazandığı bir yerde balıkçılıkla ilgili hikayeleri dinlemek,Tutulabilecek balıkların hayalini kurmak bile insana yetiyor(balığı tutmak başka bir olay,çok deneyim ve tecrübe gerekiyor,anlatılan balıklar kılıç,orkinos,akya vs.)
    Bu organizasyonda bizden ilgisini esirgemeyen,Bizim gibi acemilere hiç sıkılmadan yem kesmeyi,iğneye takmayı,hangi balığın nasıl vurduğunu,
    sırtı avcılığının inceliklerini anlatan,bizi caddelelerinde gezdiren Orhan babaya,
    Sohbetini bizden esirgemeyen,her gösterdiğimiz takımı,sahteyi,makineyi usanmadan inceleyen fikrini söyleyip arada tüyolar veren ve bizi daha sonra tatlı su avına götürmeye söz veren Vedat abime,
    Bizi iyi ağırlayan,Güzel manzarası ile bizi büyüleyen,Güzel ve leziz yemekleri ile
    Eren konuk evine,
    Ralli pilotu gibi araba kullanan,kamyonet kullanmasına rağmen sivrice İstanbul arasında ancak 2 arabanın(biri mercedes,ötekinede acıdığı için yol verdi) kendisini sollamasına müsade eden Gökhan kardeşime,
    Co plot koltuğunda oturan ve çok hızlı gitmiyormuyuz diye soruma abi bundan yavaş gidilmez deyip sitres katsayıma arttıran Serkan kardeşime,
    Bursadan organizasyona katılıp bin bir güçlükle baş edip yılmadan aramıza katılan,teknede hertürlü işi yapan Kamuran kardeşime,
    Ve bu güzel organizasyonu düzenleyip elini taşın altına sokan,gece horultuma katlanan Ceyhun kardeşime
    Bizimle ilgilenen tüm Sivricelilere ,
    teşekkür ederim.
    Zannedersem balığın daha bol olduğu Eylül aylarında bu organizasyonu tekrar
    yaparız.

By imageshackmakca at 2012-06-11

Ekip vedat Abi ile Ceyhun camdan gözüküyor.

İkinci tekne,arkadan geliyorlar.Biraz sonra yakalayacakları balıklar için şimdiden zafer işareti yapıyorlar.

Teknede öğlen yemeği.Köfte,patates,mücver vs.Hepimiz kurt gibi açız.
    Resim çekildikten iki dakika sonra ortada bir şey kalmadı.

Orhan baba ve ben.

Serkan ve Kamuran Sivrice barınağının önünde

Restorant Mavi Fenerde çay içiyoruz,çaylar her zaman taze,
    Biraz sonra takım bağlayacağız,Hedef sinarit.

Eren konuk evinde sabah kahvaltısı.Arkadaki ağaçtan erik yemek serbest.

Bu kaldığınımız yerin manzarası

Buda başka bir manzara.Eren konuk evi restaurantı.Akşam yemek burada yeniyor.

Gökhan tuttuğu trofe kalamar ile poz veriyor.

Serkan kaçırdığı kalamarın anısına poz veriyor.

14. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Tebrikler çok güzel avlar....Ben gelemedim ama o sırada çeşmede levrek yakaladım hemen ceyhuna haber verdim ,işallah bundan sonra katılacağım.selamlar

15. hakiahakia

hakiahakia Hakki

Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Levrek 2,7 Kg.
    Aracın hızlı kullanılması dışında herşey mükemmel. bir de o güzelim havuza girilmemiş sanırım. Resimlerden sonra katılmadığım için pişmanlığım daha da arttı. Eylül'de 3-4 günlük bir organizasyon olursa kaçırmam diye düşünüyorum. 2 gece çok az geldi çünkü. Ama bu organizasyon gelenekselleşecek gibi duruyor..

Katılan, paylaşan herkese teşekkürler.

16. coder16

coder16 Kamuran

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Lealis 4000
    En İyi Avı:
    çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik, herşey için herkese çok teşekür ederim.

Cuma günü aksilik üstüne aksilikler yaşadım, işyerindeki sorumlukluklarım, olmayan deniz otobüsü seferleri, 1 saat rötar yapan otobüs, yemek yememe bile fırsat vermeyen şansızlıklarıma rağmen azmettim ve bu organizasyona katılmayı başarabildim.

bu organizasyonda çok şeyler kazandım, en önemlisi yeni dostlar kazandım. Mavi doğanın tadını balık avıyla çıkardım.

güzel balıklar yakaladım, yanıma hiç birşey alamama rağmen hiç birşeyin eksikliğini hissetmedim. (bunun içinde arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim)

Tahmin ettiğimden de daha babacan çıkan Orhan babaya bize olan sevgi ve ilgisinden dolayı çok teşekür ederim. Ordaki Sivrice halkına oranın güzel insanlarına çok teşekkür ederim.

Sivrice Assos, buralar çok güzel, diğer arkadaşlar evlerine döndüler ben bir otelde tatile devam ediyorum. Bugün bir kaç saat mavi sulara dalış yaptım, malenur, mırmır, karagöz balıklarıyla birlikte yüzdüm, sudan çıktığımda şenzlogda uyuya kalmışım her tarafım yandı :)) akşam üzerini dinlenerek geçirdim, sabah yine o balıkları ziyaret edeceğim.

Şehir hayatının stres ve gürültüsünden uzak devam ettiğim tatilim bittiğinde, bu organizasyonu tekrar değerlendireceğim.

17. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Perşembe günü (07.06.2012) organizasyonu ayarladıktan sonra daha fazla dayanamayıp sabah erkenden Sivrice yoluna düştüm. Saat 12:30 gibi Sivrice'deydim.

Bir baktım Orhan abi ile Vedat abi çay bahçesinde muhabbet ediyorlar. Birer çay ve bir süre muhabbetten sonra Orhan abi sabredemedi ve hemen balığa çıkalım dedi. İlk gün Çanakkale'den aldığım sardalyalar ile çok güzel mercanlar yakaladık.

Akşam kalacağımız yere geldiğimizde (Eren konukevi) bir kez daha anladım burası gerçekten cennetin yeryüzündeki hali. İşletme sahibi Kemal abimizede çok teşekkür ediyorum. Balığa pek çıkmasada özellikle balıkavı.neti devamlı takip ediyor. İkinci gün (Cuma günü 08.06.2012) çapari ile kolyoz peşindeyiz, uskumrular ve kolyozlar beraber oltamıza geliyor. Orhan abi video yayınlamış konu ile ilgili. Martı Osman peşimizi hiç bırakmadı :)

Ve beklenen gün geldi. Mehmet abi, Serkan, Gökhan ve Kamuran Sivrice'ye cuma gece saat 02:00 gibi ulaştılar ve hemen odalarına yerleştiler. Sabah erkenden Orhan abi ile birlikte kahvaltıdan sonra Vedat abimizin yanına giderek 1 saat kadar sormak istediklerimizi sorduk ve Vedat abimizin tavsiyelerini dinledik. Ve sonunda balığa çıktık, herkeste tatlı bir heycan. Arkadaşlara hazırladığım takımları dağıttım ve mercanlar gelmeye başladı. Benim kullandığım teknede tente olmadığı için kollarım hala acıyor :)

Akşama tuttuğumuz balıkları masamızda misafir ettik. Mehmet abi güneş ile arası iyi olmadığı için biraz rahatsızlandı ama sabaha daha iyiydi.

Son gün (pazar günü 10.06.2012)

Benim kollarım yandığı için ve Mehmet abi kendini pek iyi hissetmediği için biz balığa çıkmadık ama tüm gün Vedat abi ile sohbet ettik. Balıktaki arkadaşlar Orhan abi ile geri döndüğünde 2 tane büyük kalamar tutmuşlar ama telefonda bize söylemiyorlar :). Yorgunluk atmak için avcılar kendilerini denize attılar ve yol ortasında duş aldılar :D. Orhan abimize teşekkür ve veda edip toparlanıp Vedat abimize uğradık. Hemen bizi evinin bahçesine davet etti. Kediler :) çok tatlı devamlı oyun isteyen çok tatlı kedilerrrr :) Vedat abimizle biraz sohbetten sonra yola çıktık.

Şu an raporumu Altınoluk'taki Halikarnas balıkçılıktan yazıyorum. Çok eskiden tadığım arkadaşlar, bütün avı merakla dinlediler benden ve forumu takip etmeye başladılar. Altınoluk civarında yem sıkıntısı çeken avcılar için buraya her gün akşam üzeri canlı mamun, boru kurdu ve sülünez gelmekte.

Konuyu takip eden, organizasyona katılan herkese, Orhan abimiz ve Vedat abimize çok teşekkür ederim. Dilerim böyle organizasyonlar çoğalır ve herkes balıkçılık hobisini doğru kişilerden tam anlamıyla öğrenir.

Herkese rastgelsin.

18. vpn

vpn Kenan

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Lineaeffe furrycaster, Okuma Carbonite, Okuma V System, Bluefish jig
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem Pro 6000, Daiwa Emblem Pro 5500, Okuma Raw, Daiwa Crossfire 3500
    ah ah orda olmak vardı be.

19. ssozkan

ssozkan Serkan Özkan

Favori Kamış:
    Vega Potenza Moon Star 4.25, Ryobi Kaiyoku 4.20, Okuma V System 2.70 10-40 gr.
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Surf Z5000, Ryobi Proskyer Nose Power, Ryobi Exucima 8000VI, Daiwa Crossfire 4000X
    En İyi Avı:
    Boşver karıştırma orasını.
    Kenan sende geleceksin diye bekledik hep ama kısmet gelemedin. Bir dahaki sefere beraber gideriz inşallah.mrsparkle

Bu arada göstermiş olduğu yakın ilgi, babalık, tecrübe aktarımı için tekrar Orhan abimize teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Dostluk, balık ve muhabbetle dolu mükemmel bir haftasonuydu. :) :)

Vedat abimizede verdiği bilgiler için çok teşekkür ederiz.:)

Cuma akşamı İstanbul'un keşmekeşinden Mehmet abi ve Gökhan'la çıktığımızda güzel bir haftasonu olacağını tahmin ediyorduk doğrusu ama belki bu kadar mükemmelini değil.

Gece 02:00 de değerli Kemal abimizin sahibi olduğu Eren Konukevine vardığımızda sabahleyin karşılacağımız mükemmel manzara, kuş cıvıltıları ve enfes kahvaltı sofrasını tahmin edememiştik tabiki.:) Kendilerine ve enfes lezzetleri bize sunan çalışanlarına burdan teşekkürlerimi iletiyorum.

İlk gün avımız biraz daha bereketliydi. Mercanlar, küpesler, hanos ve adını bilmediğimiz ispariye benzer bir balığımız vardı. Hanosları martılar hüpletti. Diğerlerinide akşam biz. :) :)

Tabi teknemizde tentemiz ve yeterli suyumuz olmadığı için Ceyhun, Gökhan ve ben bir ara buharlaşıyoruz zannettim ama sonunda kıyıya çıkabildik. Madem o kadar sıcaktı neden denize girmediniz dediğinizi duyar gibiyim. Bu soruyu bende kendime hala sormaya devam ediyorum maalesef.:) Başımıza güneş geçmiş ve bizi bizden almıştı sanırım ki 20 cm ötemizdeki deniz girmeyi düşünememiştik :) :)

Zaten kıyıya çıkar çıkmaz kendimizi su şişelerine verdik. Bundan sonraki zaman dilimini akşam yemeğine kadar hatırlamıyorum. Sızmışım. :)

Akşam tutulan balıklar, mükemmeler tadlar ve eşsiz muhabbetle geçti. Ortak paydası balık ve keyif olan insanların toplanmış olmasıydı bunu sağlayan. Gecenin ilerleyen saatlerinde Kemal abimizde udu ile eşlik etti bize. Mehmet abimiz sıcakla ilgili ufak bir rahatsızlık geçirmiş olmasaydı takımımız eksiksiz olacaktı. O akşam odada kulaklarımızı çınlattığına emindim Mehmet abi. Sen bizden yemek beklerken biz bir türlü bi tarafımızı kaldırıp sana yemek getirememiştik :) Neyseki ertesi sabah hasta olunca iştahının kapandığını öğredikte içim biraz rahatladı.:) :) Aç bıraktıysak seni özür dilerim tekrar.:eek:

Ertesi sabah 2 fire ile yola devam ettik. Orhan abi, Gökhan, Kamuran ve ben. Kısmetsiz bir gün oluyor diye konuşuyoduk ki mercana attığımız oltalarımız Gökhan'ın trofe, benimde normal boyutlarda olan kalamalarlarımızla şenlendi. Daha sonra bir mercanla avımızı bitirmek zorunda kaldık. Rastgelmeyince gelmiyor yapacak birşey yok. Darısı gelecek aylarda yapmayı istediğimiz avlara artık.:)

Dönünce denize girmeyi ihmal etmedik bu sefer. Ceyhun'un dediği gibi yol ortasında duşumuzu bile aldık.:)

Ve işte maalesef veda vakti. İlk başta Orhan abi ile dönüş yolunda Vedat abimizle vedalaştık. Dönerken hepimiz ne işimiz var İstanbul'da diye diye geldik.

Ama bunu derken kesinlikle tekrar Sivrice'ye geleceğimizi biliyorduk.

20. erdus

erdus ERDOGAN

çok güze ya kacırdık avı bir dahakine inşallah bende gelirim