Son iki günümün dikey seğirme avları (Trançalar,sinagritler ve Fangriler)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Erhan
    Bir amatör avcı olarak yazdıklarının doğru olduğunu söyleyebilirim.
    Jigging konusu limitler dahilinde yapıldığı sürece yasaldır.
    Kolayca yakalanması mümkün olmayan,özellikle bazı yeni ekipmanla yakalanma şansı artmakta olan bir durumdadır amatör balıkcılık olgusu.
    Anlatımlarda bu menfi durumun icabı halinde yeni teknik,taktik ve ekipmanla hiç olmazsa gönüllerdeki balıkcılık hevesinin sönmemesini teminen,yeni şartlara uyumun ve neticelerinin sunulması suretiyle,tatmin edici bir hale gelmesini vurgulamaktayım.
    Ancak bazen işte bu konudada açıkca görüldüğü gibi,trofe değerinde balıklar tutulduğu zaman,özellikle beğeni yerine,özellikle bazı kişilerce menfi yorumlar ortaya konulmaktadır.
    Bu şahısların hemen hepsinde emeğim olsada,ruhlarının biryerlerinde gizlenmiş,kıskançlık duyguları su üstüne çıkabilmiştir.Muhtelif bahanelerle,bana karşı besledikleri güya saygı ve sevgi tavırlarını bir tarafa bırakarak neredeyse galiz tabirlerle içlerinde gizlemeye çalıştıkları kötü yanlarını gizleyemez hale gelmişlerdir.
    İçlerinde özel konuşmalarla benden takım,teknik kerteriz bilgilerini aldıktan sonra,sadece pahalı bir takım edinip, kendilerini balıkcıdan sayanların yanısıra,
    buralara kadar gelip evimde kalan,teknemde avlandığımız,bilfiil öğretilerde bulunduklarım bile vardır.
    Artık bu şahıslara diyecek bir şeylerim kalmamıştır.Sadece allaha havale ediyorum.
    İnanılmaz bir kıskançlık duygusu sergilenmiştir.
    Sağduyu sahiplerinin müspet tepkileride ortadadır.
    Balıkcılığın ilk merhalelerinde olanlar ise abondene olmuş,bu halleriyle ama doğru ama yanlış olaya katılmışlardır.
    Bütün bu sonuçlardan sonra,zaten etrafımda hakikaten mantık ve vefa hisleriyle kenetlenmiş çok daha fazla sayıdaki kardeşimle istişarelerde bulunup,gayretlerime bu yönde devam edebilirdim.
    Ama ben böyle yapmayacağım.
    Arada bana neredeyse saldırsalarda,onlara belki birşeyler kazandırabilirim gayesiyle onlara dost ve baba elimi uzatacağım.
    Arada agresifleşsemde ruhumun derinininde yardımcı olabilmek,faydalı olabilmek,duygusu hakimdir.
    İnşallah bu durumu anlamakta zorlananlara dahi neticede anlatabilir,onlarında hakiki bir amatör balıkcı seviyesine gelebilmelerine yardımcı olabilirim.
    Bu gayretlerimin kendimi ispat,öne çıkarmak,reklamımı yapmak gibi,zaten ihtiyacımda olmayan kanaatleride ortaya çıkartabileceğinin farkındayım.
    Ama yolumun doğru yol olduğuna inanıyorum,gayretlerimide bu yönde sürdüreceğim.
    Lütfen asparagas mesajlara inanma,Yok buraya teknelerle geleceklermiş yok şu yok bu.Bunlar sadece yaşadığım yerdeki insanların bana karşı olan saygı ve sevgisini baltalamaya yöneliktir.
    Bugün muhtelif kişilerle konuştum.Aralarında mülki amirler,bazı komutanlar,kooparatif başkanımız ve ileri gelen tanınmış mahalli kişilerde vardır.
    Olayın sadece kıskançlık olduğu ve bu duyguya sahip kişi veya kişileri,iyi bildiklerini ve gereken tavır ve cevabı vereceklerini belirtmişlerdir.
    Esasen böylesine kontaklara ihtiyacım yoktur.Ortaya koymamın sebebi bir köşeye sıkıştırıldığımda çok daha vahim neticelerin ortaya çıkmasını önleme gayretimdir.
    Sevgiyle kal kardeşim.

2. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Koçum benim,yarın İstanbuldayım,arızanı tamire amadeyim.

3. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bak sevgili Orhan,devamlı sol gösterip sağ vurduğun sürece b u durum sürer gider.Ama sen bunu anlamıyorsun,anlamayacaksında.

4. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Serdar Altınbilek herşeye rağmen kendini savunacak kabiliyete ve kurnazlığa sahiptir.Bu yeteneklerini anladığın an kendi teknene transfer etmekteki gayretini ve sonucunu hakikaten takdir etmiştim.
    Hakkımda yazdıklarını hiçbir zaman unutmayacağım.Dahası bir daha buraya geldiğinde ona söyleyecek iki lafımda olacaktır.

5. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Lütfen, bundan sonra benim hakkımda artık birşey yazma.:) :) :)
    Sevgili yönetici arkadaşlar, üyeliğimin silinmesini rica ediyorum,
    Hepiniz hoşçakalın.:) :) :)

6. KemalPaşa

KemalPaşa Kemal PAŞAOĞLU

Favori Kamış:
    Century Tip Tornado LD
    Favori Makine:
    Daiwa 7HTMag
    En İyi Avı:
    Çipura - 3,620Gr.
    Sitenize üye olalı bir kaç gün olmasına rağmen, bu konu altında gördüklerim, okuduklarım beni ve yeni üye olan, amatör balıkçılığa merak sarmış, bir şeyler öğrenmek isteyen insanları oldukça üzmüştür. Kimsenin kimseye saygısı kalmamış. Gerçekten ama gerçekten çok üzüntü vericidir. Bu tarz hareketler sadece televizyon kanallarında yayınlanan magazin programlarında olur diye düşünürdüm. Reklam olsun diye.

Oysa burada kimsenin hiç bir şekilde reklama ihtiyacı olmadığını herkes biliyor.

Lütfen çocukluğu bırakalım.

İnsanların aralarında olan herhangi bir sorun yüzyüze konuşulmadıktan sonra mümkün değil çözülemez.

Çözülmediği gibi burada gördüğümüz gibi seviye de malesef düşer.

Lütfen herkes gidip bir soğuk duş alsın ve kendine gelsin.

Paylaşımlarınıza devam edin lütfen.

Dışarıda hava çok güzel. Hadi alın oltalarınızı gidin deniz kenarına, bırakın stres yapmayı, tartışmayı.

Hayatın güzelliklerine bakın.

Sevgiyle ve balıkla kalın.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.