Son iki günümün dikey seğirme avları (Trançalar,sinagritler ve Fangriler)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Palazmı biriki eskiden ilk heves alıkoyduyduk.Ama şimdi asla olmaz hepsini sever salarım.

2. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Haklısın sevgili Bora,tebrikler artık bana inanıyorsun değilmi.

3. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sinagritler ve fangriler deniz kestanesiylede beslenirler

4. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    İnşallah birgün oda olacaktır sevgili Emrah,teşekkürler

5. simendifer

simendifer Sennur

Estağfurullah Vedat ağabey, ben ne dersem o olur diye bir şey yok. Bu sitenin kuralları var ve o kurallar ne diyorsa onlar olur. Bu konuya da müdahil olmuş değilim, zira jigging hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim. İlgi alanıma da girmediğinden, hakkında bilgi edinmedim şu ana dek. Burada tartışılan şey tebliğ v.s. de değil. Burada tartışılan, yöntemin doğru ya da yanlış tarafları. Yazmış olduğum mesajların seninle de bir ilgisi yoktur. Bilirsin ki ben kimsenin tarafını tutmaktan hoşlanmam, site kuralları ne diyorsa ona göre davranırım. Diğer arkadaşlarım da öyle. Ama konuya bakıyorum, yapıcı eleştiriler ve seviyeli bir tartışma yerine, "Vedat abi çok yaşa" diyenlerle "kral çıplak" diyenlerin yarışına dönmüş, faydalı mesaj yazan yok ve hala da devam ediliyor. Normal seyrine döner diyerek konuyu kontrollü olarak açık tutuyoruz ve umarız döner. Buna istinaden, beni üzmüş olmadığını belirtmek isterim.

6. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Haklısın sevgili Turgay,teşekkürler.

7. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Off,lütfen bu satış meselesini neden ve nereden çıkarıldı biraz daha araştıırın ve anlayın.
    Ah şu Muaharrem bir gelsede buzluda olsa balıkların resmini bir çekip yollayabilsem.

8. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    İlgi ve yorumlarına çok teşekkürler sevgili Bilent.
    Hakikaten seni tanımak isterdimYediğiniz mekanın sahibinde telefonum vardır.>Keşke alıp bir arıyıverseydiniz,koşarak gelirdim.
    İnşallah bir dahaki sefere.
    Sevgiyle kalınız

9. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Eriş
    Hata yapmak insana mahsus birşeydir.Hatasız insanda olmaz.Ancak hatayı anlama,geri adım atma ve bir daha aynını yapmamaya özen göstermekte lazımdır.
    Murat ikilem içindedir.Bir taraftan beni soru yağmuruna tutup anaç balıkların tutma gayesi ile yerlerini öğrenmeye çalışırken,bir taraftanda bilinçsizce tenkitte bulunmaktadır.
    Ben bir kaç kere limit aşımı meselelerinden tenkit aldım ve hata yaptım.Partnerlerimin adedi şuydu falan demedim.Ancak artık özen göstermekteyim elimden geldiğince.
    Yaşadığım bölge güzel av veren bir bölgedir.Dolayısıyla kullandığım güzel takımlara tecrübemide katarak başarılı avlar yapıyor,resimliyor,en ince detayına kadar anlatarak raporluyorum.
    Gerçekte olağan bir av olsada kimi avcılarca aynı itina,mevsim,zaman takım düzeni kavramları gözetilmediği için yapılan av çoğu kere kısır kaldığından,benim gerçekleştirdiklerimle ters orantılı olabiliyor.
    Kimi insanda hayli kıskanc olduğundan sadece güzel ve pahalı takımlar elde ettiğinde kendisininde usta mertebesine erdiğini sandığından,ortalığı karıştırıcı mesajlar yollayabiliyor.
    Resimde gördüklerin benim takımlarım değildir.Bu konuda emsalsiz usta pozisyonuna erişmiş Muharrem Kürümoğlu kardeşimindir.
    3 senede kendisini o kadar güzel ve doyurucu yetiştirmiştirki,ben dahil onun fikirlerini almaktayız.Yani o ustasını geçmiştir.
    Kendisi forumlarda yer almak istememektedir.Zira başıma gelenleri iyi bilmekte buna üzülmekte ama katılımda bulunmakta çekimser kalmaktadır.
    Sevgiyle kal

10. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Hiç açmasaydın daha iyi olurdu sevgili Murat.Bak sonucta beni kırdın.

11. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Evet baklava ah şimdi olsada yutuversem.Baklava gerisi boş,illaki baklava.
    Maalesef hayatta her insana değer veriririm işte bu durum benim en büyük zaafım ve beni yıpratmaktadır.
    Gelmeni bekleyeceğim sevgili Kadem.

12. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Gerçekten Üzülüyorum

Arkadaşlar ben bu sitenin hemen hemen kurulumundan beri üyesiyim
    Acısıyla tatlısıyla bir çok konu açtım veya açılan konulara elimden geldiği kadar yorum yapmaya akıl danışmaya çalıştım.
    Bir çok arkadaşımızda benim gibi paylaşımda bulunmak bilgi vermek bilgi almak amatör balık avı ruhunu taşıyan diğer üyelerle anılarını üzüntülerini öfkelerini sevinçlerini paylaşmak için birarada Hani derler ya bilgi paylaştıkça büyür
    Ama ;
    Burada farklı konularda paylaşım amaçlı yazı yazan arkadaşlarımızla herkes aynı görüşü düşünceyi paylaşmak zorunda değildir buda gayet doğaldır
    Herkes kendince açılan konulara aynı gözle bakmak zorundada değildir buda doğaldır
    Fakat burada ince bir konuya parmak basmakta yarar var hiçbirimiz diğer arkadaşlarımızın yazılarını müsbet veya menfi olarak eleştirirken saygı sınırlarını aşmamalıyız
    Tartışmanında eleştirmeninde bir adabı uslubunun olduğunu unutmamalıyız kimse kimseyi yok sen bucusun sen bunun adamısın diye suçlayıp guruplaşma yapmamalı
    inanın bu sadece site içinde huzur kaçırmaktan başka bir işe yaramaz Kimsede bundan karlı çıkmaz
    Her ne olur ise olsun beyfendilikten ve hanfendilikten ödün vermeyelim Biz biz olalım sonradan pişman olacağımız öfkeyle karar alıp öfkeyle hareket etmeyelim
    Haddim olmayarak ve affınıza sığınarak Herkesi aklı - selim olamaya davet ediyorum burada hepimiz abi kardeş abla bacı baba oğul ilişkisi içinde huzurla paylaşımda bulunalım
    Eğer sürçi lisan ettiysem affola amacım kimseye ukalalık yapmak değil sadece siz dostlarımın huzurlu bir şekilde paylaşım içinde olmanızı temenni etmektir
    Sağlıcakla kalın

13. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Çok kere yazdım.Buraya benimle avlanmak için senede yüzü hayli geçkin balıkcı gelir.Ben nekadar sevdalı gelirse o kadar sevinen birisiyim.Onlar için elimden geleni yaparım.Burada en az harcama ile kalmalarına yardımcı olmaya çalışırım.Kendilerine verdiğim balıklarla çok sevinirim.Böylece hiçö olmazsa benzin paraları çıkıyordur diye düşünürüm.
    Şu tekne ve motorlarımı çaldırmasaydım şimdilerde rahat edebilirdim diye düşünmekteyim.Neyse bir taksit kaldı.Hanımda emekli gül gibi geçineceğiz inşallah.İnşallah bu kadar düşmanlıktan sonra birde teknemi yürütmezler.Doğrusu bundan hiç çekinmezdim ama şimdi korkuyorum.

14. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Ben hergün balığa cıkmıyorum sevgili Ergir.Maalesef çalarlar korkusundan(4.defa)motoru söküp eve taşıyorum.Elbette 61,5 kg çeken motorumu tek başıma ne takabiliyor nede taşıyabiliyorum.Partnerlerim geldiğinde onlar seve,seve üsleniyorlar.
    Bak gece saat2,30 geldi.Saatlerdir sizlere yazıyorum.
    Çoğu kere karadanda avlanıyorum bu aralar.Her gelene giderken bir dolu balık verme gayretindeyim.Bilmem anlatabildimmi.Yani ben kaptırmıyorum resmen veriyorum.
    Sevgiler

15. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Anlaşılan sen kafayı FF'lere takmışsın.Basit ha gel hele buraya bir çıkalım şu jige.Belin kasığın oran buran ağrırsa karışmam ha.Üstelik Yunana yakalanmakta var bu işte.Yüreklimisin görelim.

16. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Yetişirim sevgili Şenol sen merak etme.

17. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Ya Kayabalığı kardeşim ne olur mantıklı düşün.Bunca katliamlara bitirmedide birkaç iiri balıklamı bitecek buiş.Ya sen balıkcılığı ne kadar kolay sanıyorsunBak teklifimi yeniliyorum.Gel buraya tutulan balıkların hepsi tabiiki senin.Balık bulucum falan hepsi var.Al cikciklerini bir dene bakalım.Hiçbir forumda bu iş bukadar uzamadı bukadar tenkit almadı.Anlamıyorum sebebini.Onlarca koınu yazdım,çizdim sorulan herşeye cevap verdim.Davet ettim balığa çıkardım.Siz nasıl insansınız böyle.Avatarındaki gibi yan gözle bakmayın bu işe.

18. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Şenol
    Bir mesajımda iğnetilmiş Tekeye Seyis dendiğinden bahsetmiştim.O başka işe yaramayan tekenin tek işi vardır.Oda doğru yolu göstermek.Becerememeye başladığında ise doğru kasaba gider.Ben yol göstermezsem biterim.Bunun anlaşılması lazım.Yorulduğumu yada kızdığımıda sanmayasın.
    Sevgiyle kal

19. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sağol kızım ferahladım.Demin Muharrem uğradı gece,gece İstanbula tek başına dönüyor.Şu balıklar olmasaydı kitabımın son retuşları kaldıydı bende birlikte dönecektim.Buluşur güzelce anlatırdık.
    Çocuğa bağajını donmuş balıklarını açtırdım ve resimledim.Beni satıcılıkla itham edenlere ibret olsun diye az sonra yükleyeceğim.Ayrıca partnerleriminde resimlerini.
    Sevgiyle kal

20. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Ayrıca izlenirse jigging konusu sair forumlarda almış başını gidiyor.Bu son yöntem konsunda üyelerimizede belki faydalı olur diye düşündüydüm.Başıma gelenler beni üzmüş olsada az sonra gecer.
    Sevgiler

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.