Tavuk göğsü

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakibis tarafından paylaşıldı.

1. nazimozcan

nazimozcan nazim

yayın genelde avını su üstünden alır şamandıralı su üstü tek iğneli bi sistem olursa daha ii olur ben avlarımı genelde hep bu şekilde aldım

2. dowso

dowso ENGİN

ben antalya da boru kurdu haric hemen hemen her yemi denedim. en etkılı olan yem tavuk gogsudur....

3. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 6,350 kg. lık. Gökkuşağı alabalığı 2,900 kg.lık.
    Zarganayı ben hep Tavuk göğsü ile tutarım.Aldığım tavuk göğsünü buzluğa koyarım donmaya yakın çıkarır ince ince neredeyse solucan genişliğinde keserim.Bir kaba koyup avlak bölgesine giderim.at çek yaparım.Çoğu zaman oltayı atar beklerim ve zargana gelir.(Buzluğa koymamdaki sebep keserken )kolay oluyor.

Selcuklular00 bunu beğendi.
  4. ugursamsa

ugursamsa Uğur Samsa

Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Geçen ay yaptığımız tekne avında (Ege'de) tavuk inciği kullanan arkadaşlarım oldu ve verim aldılar. Konuda da bahsedildiği gibi dağılmaması baya iyi oluyor, yem takmakla uğraşmıyorsunuz.

5. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Kardeşs.a bu tavuk gogsununasil kullaniyosun nasil kancaya takiyosun beni biraz bilgilendirirmisin karadenizde rizede denemedigim bisey kalmadi kurt almaktanda nefret ediyorum kokusundan vs numarami versem watsabdan bilgilendirseniz dua ederim
    05519759419

6. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

S.a kardeş tavuk gogsunu karadenizde deneyen varmi? Cok acill uzun suredir arastiriyorum denizin tuzundanmidir midyede yok buralarda boru kurdu da cok pis kokuyor tiksiniyorum

7. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

S.a kardes dip oltasini nasil kullaniyosun kac kanca aralari kac cm kursunu vs yazsrsan sevinirim ya benim oltada sikinti var ya yemde yada balikmi kalmadi karadenizde anlamadim

8. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Oncelikle herkese s.a herkesin ramazani kutluyorum adim musab arkadaşlar balikavi diye bir grup kurdum watsabda 05519759419 bana watsabdan yazsrsaniz gruba eklerim sizi insallah faydali bir grup olur

9. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Tavuk göğsü ile en kolay Temmuz-Eylül arasında kıyıdan şamandıralı ile istavrit geliyor. Kıyıdan sadece 3-5 metre ileri atmak yeterli oluyor. Bazen farklı balıklar da geliyor. Geçen sene Atakum taraflarında (Samsun) kıyıdan tavuk göğsü ile istavrit almaya çalışırken lüfer bile geldi defalarca.

10. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Ustam rizede denedim de iki gun oldu tuzlu tavuk denedim balik hic yeme bile vurmadi :(

11. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    İlginçtir tatlısu da pek bahsi geçmemiş. Fakat gördüğüm kadarıyla tatlısu levreğinde tavuk ciğeri, yürek ve hatta solucandan bile daha etkli bir yem. En büyükleri 19-20 cm dolaylarında olsa da kısa av hayatımda 40 civarı perch yakaladım. Tavuk göğsü kullandığım zamanlarda hemen hemen avlakta ki herkesten daha verimli av yapmışımdır. Solucanla avlananlar olsa bile.

12. paşa

paşa talha

Dip oltasıyla mı yakaladınız

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  13. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Bu durum 2015-2016 gibiydi. Geçen yıl doğru dürüst bir şey yoktu. Bu yıl hiç yok. Canik Balıkçı Barınağı oltacılara yasaklanmış. Başka da doğru dürüst bir mekan yok.

Yok. Şamandıra...

14. SerkanBalik33

SerkanBalik33 Serkan

Çoğu kişi tavuk göğsü için olumlu yazmış. Bende okuyunca hazırladım ama dip oltasıyla 1 haftadır Mersin merkezde deniyorum lakin 1 tane bile balık alamadım. Haftaya gidersem şamandra ile deneyeceğim.