Tavuk göğsü

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakibis tarafından paylaşıldı.

1. gecegezer

gecegezer Mücahit özlükcan

sıkılmadan baştan sona okudum.. yem olayı maliyet olarak külfet olduğunda bende tavuk eti kullanıyorum.. benim bütün bu tariflere ilave ettiğim bir nüans var. ilgilenirseniz,

iğnenizin boyuna göre kesip gazete üzerine tuzlamak üzere aldığınız tavuk parçalarına, çiftlik (pelet) yemini önce ezip toz haline getirip tuzla birlikte karıştırıyorum. arada sırada gazeteyi iki tarafından bohça edip çalkalayarak iyice temas etmesini sağlıyorum. yem kuruduğunda işte size aromalı etkileyici bir yem :)

bodrum gündoğanda ahşap bir balıkçı kayığım var. hemen hergün giderim. el oltasına gittiysem, mercan dahil, tüm dip balıklarında iyi iş yapar.

sağlık mutlulukla kalın

2. onerealife

onerealife Talha

Favori Kamış:
    Linefee S-Flex 4.20 15 kg - AlbaStar 3.50
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xtb
    En İyi Avı:
    Karagöz Yarım kilo
    Merhaba Mücahit abim rastgele
    çiftlik (pelet) yemi demişsiniz bu nedir nerede satılır bilgi verebilirmisiniz.

3. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Bu yem tavuk yemi satan her yerde, zahirecilerde, (buğday, mısır, arpa yulaf vs, vs) bulunur, bu yem yumurta ve etlik tavuk palet yemi diye ikiye ayrılır gerçi hangisi olduğu belirtilmemiş ama :D sanırım ikiside olabilir, veya etlik olanı da denenebilir, yada ikiside karıştırılabilir heralde, birde bu yemlerin palet olanı olduğu gibi, toz halinde olanıda var, dövmek istemeyen toz olanı tercih eder, tavuk beslediğimden biraz bilgi sahibiyim...Kg'da 1.250krş - 1.500 krş arasında değişebiliyor...RASTGELE...:)

4. onerealife

onerealife Talha

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xtb
    En İyi Avı:
    Karagöz Yarım kilo
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Ercan abim:)
    anlamadığım nokta bunu tavukla karıştırınca denize attığımızda koku yaymasınımı sağlamasımı acaba reeling

5. gecegezer

benim sözünü ettiğim pelet yem, balık çiftlikleri için olanlardan.. şu üretimde kullanılan balık yemleri.. şu sıralar tüm olta malzemeleri satanlarda bulunuyor. balık çiftliği yemi derseniz yardımcı olurlar eminim.. bizim buralarda (bodrum) toz halinde olanına rastlamadım ama, büyük ihtimal o da mevcuttur. bu balık yemini hamur yapıp levrek avında da kullanırız.. çok verimlidir.. hiç bir balık hayır demez.. sonuçta balık yemi :) sevgiyle kalın rastgele..

6. onerealife

onerealife Talha

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xtb
    En İyi Avı:
    Karagöz Yarım kilo
    Teşekkür ederim Mücahit abim
    bakalım Bursa da bulabilecekmiyim bulursam denemek isterim
    Ben dediğiniz karışımı uygulayıp birde en son sardalya yağı denemek isterim artık önümüzdeki hafta
    Rastgele Mucahit abim :)

7. gecegezer

sanada rastgele :) böyle ilgiyle takip ettiğin sürece mutlaka rasgelecektir.. sevgiyle kal

8. degazor35

degazor35 Adem

Favori Kamış:
    Bir olta
    Favori Makine:
    bir kucak sabır
    En İyi Avı:
    zargana 70 cm
    Bu günkü tecrübemi paylaşayım,

pazar günü yani 18 ekim de hem tavuk göğsü hemde sardalye aldım,bir güzel hepsini tuzlayıp sularını bıraktıktan sonra yine tuzladım ve en alta sardalya üstüne tavuk göğsü sırasıyla 4 kat yaptım ve dolaba koydum.18 ekim de Foça'daydım ve tavuk göğüsü ile sadece iri bir zargana ile 1 tane iskorpit aldım.

Ama denemeye devam

9. karetta

karetta okan

zarganaya deniyen varmı

10. karetta

karetta okan

birde kefalde nasıl sonuç verirmi

11. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Arkadaşlar bildiğiniz gibi midyeyi hemen her balık sever ve midye balık avında iyi iş yapar.. bunun yanında tavuk göğsünü özellikle mezgit avında da kullanırız mezgit başta olmak üzere birkaç balıkta daha (lokasyona göre değişir) iyi iş yapar.. ben kendim geliştirdiğim yöntemle tavuk eti ve derisini uygun büyüklüklerde kesip hazırladıktan sonra kıyıdaki kayalardan elimle uzanarak toplayıp ayıkladığım birkaç midye ile bu tavuk parçalarını iyice karıştırıp bir buzdolabı poşetinde bir müddet birlikte bekletiyorum.. bunu yapmamdaki amaç midyenin buram buram kokusu ve aromasının tavuğa geçmesi.. daha sonra bu midye sularını emip midye aromasını çeken bu tavuk parçaları ile çok güzel avlara imza atmışımdır.. yem konusunda hemen her yolu denemekte yarar var, her türlü fikri de değerlendiririm.. bunu da sizlerle paylaşmak istedim.. hepinize rastgele..

12. murat34

murat34 Murat

Abi süpermiş valla :thumb: ilk fırsatta denicem

13. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    İnan denemeye değer.. midye aroması baığı cezbediyor ama midyeyi yem oarak kullanmaya kakarsan çok yumuşak olduğu için dağılıyor.. ama tavuk eti dağılmıyor, tavuk derisini ise çeksen bile çıkaramıyorsun iğneden.. ama asıl şovu midyenin kokusuna bürünen tavuk yapıyor :thumb:

14. alaiye

alaiye sinan

Merhaba arkadaşlar.
    Önce tavuk göğüsleri ortasından ikiye uzunlamasına kesiliyor.Tuzlanarak gazete kağıdına seriliyor.Yaklaşık yarım saat sonra ters çevrilip tekrar tuzlanıyor. Bir saat civarı havalandırılıp şerit halinde uzun uzun kendi yem takışınıza göre kesiliyor. Resmini çektim gönderebilirsem göndericem. Bu yöntemde Göğüsler küçük küçük kıyılmıyor.Şerit halindeki göğüsler öylece avlağa götürülüyor ve av sırasında oltaya göre dilimleniyor. Daha uzun süreli kullanım açısından çok faydalı. Kesinlikle küçük küçük kıyılmıyor.

15. alidag

alidag alişan

Peki suan istanbulda kiyidan tavuk gogusu ile balik almak mumkunmudur yoksa havalar dahada isinmalimi ?

16. kıyıkenar

kıyıkenar MUTLU

merhabalar hatay samandagında avlanmış olan varmı bilmiyorun ama bizim buralarda pek balık çıkmıyor balıkcı çoklugundan balıklar çok rahatsız oluyor galiba kıyıya pek balık gelmiyor özelliklede büyük balıklar bu gibi durumda balık tutmak için ne yapmam lazım bilemiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz

17. kamarat

kamarat yILMAZ

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    daiwa
    Gercekten cok guzel bilgiler . Yem problemi icin oldukca iyi yontemler tesekkurler paylasimlariniz icin

18. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Bu yeme çok güvenmeyin. Balık kıtlık dönemine girince bu yeme geliyor neredeyse.

19. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Ben bu yemi once kullandim ve verim aldim ama bir sorum var:Bu yemi kac numarali igneyle kullanmami tavsiye edersiniz sazan ignesiyle kullansam verim alirmiyim ve suda uzun sure beklese dagilir mi???Not:Verim aldigimda kucuk igneyle kullanmistim ama amac biraz buyuk balik:D

20. ozdemirfa

ozdemirfa Fatih

Dün akşam ki avımda tavuk göğsün neredeyse vuruş bile alamadım. Bir kaç kere farklı tarifleri de uygulayarak deneyeceğim. Eğer tutarsa hem maliyet hem de uygulama açısından boru kurduna göre çok daha az külfeti olan bir yem olduğundan favori olmaya aday. Ama yeter ki balık tuttursun...