Tavuk göğsü

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakibis tarafından paylaşıldı.

1. murad

murad Murat

Ben şekerle de suyunu aldım, tuzla da; pek farketmedi. Ama şeker kullandıktan sonra (suyunu alıp) tekrar bolca kalın tuzla tuzladım. Bunu yapmadan önce de yaklaşık 1 cm eninde şeritler kestim bu şekilde tuzladım. Yanında da aynı şekilde tuzladığım karidesler vardı. Aromaları birbirine karıştığı için oldukça etkili oluyor. Yaklaşık 1 aydır dolapta duruyor. Tazeliğinden de bir kayıp olmadı. Bu şekilde uzunca bir süre bekletmeyecekseniz; şekerle de suyunu alabilirsiniz.

2. Yamtar15

Yamtar15 Mustafa YILDIRIM

En İyi Avı:
    18 Ekim 2006 da 3 kg dı büyütüm 12 kg oldu.
    arkadaşlar
    bu haftasonu ben tavuk göğsünü tuz yerine şekerledim. nasıl mı? parmak kalınlığında uzun uzun dizdim gazete kağıdına altını üztünü şekerledim iice sardım gazete kağıdıyla (arada gazete kağıdını değiştirsem daha ii olacaktı yoksa gazete ete yapışıyor.) tuzlanmasından daha ii oldu. tuzladığım zaman et kuru, sert ve tuzun ayarını kaçırırsan tel tel oluyor. ama şekerlediğimde et sertleşir jelibon sertliğinde ve kesinlikle dağılmıyor ve iice pembeleşiyor et. tam istediğim gibi oluyor biraz da güneş görürse şeker içinde iiice sıklaştırıyor eti iğneye de takması çok kolay oluyor. 3 lü dip takımıma hem sübye hem de tavuk göğsü taktım tutuğum balıklar hep tavuk göğsü ile geldi tavuk varken sübyeye bakmadılar bile ne mi tuttum karagöz,alibereke,balon :mad: ,gelincik, mırmır vs. ali berekeler çifter çifter geldi.

başka bir arkadaş vardı o tuzlamış sanırım, benim şekerli tavukları görünce el koydu yemlere :D biz de Allah bereket versin dedik evin yolunu tuttuk

3. ALPER-ANKARA

ALPER-ANKARA ALPER

Peki Hocam Ankara Da Tavuk Göğsüyle Avlanabileceğim Yerler Neresi, Ve Yemi Hangi Baliğa Hangi şekilde Kullanmam Gerekir.malum Diğer Yemlerin Temini Zor,

4. metinimsi

metinimsi metin

Favori Kamış:
    1-)Master KAMIŞ 100-250 gr atarlı, kapalı boyu: 107cm 2-)REMIXON SAFARİ KAMIŞ 80-150G 360CM
    Favori Makine:
    1-)Mars makina 3 +1 bilya 4.2:1 devir. 2-)OKUMA LONBOW LBII-665 MAKİNE
    En İyi Avı:
    4,100gr TOMBİK
    tavuk göğsünü hazırladıktan sonra bir kutunun içinde bekletirken yanına birkaç tane karides koyun. karidesin konusu tavuk göğsüne siniyor ve dahada etkili hale geliyor ben denedim etkili sonuç aldım.

5. alpperr

alpperr alper

bende bu tavuk göğsünü tuzlama yerine şekerle yaptım ve cidden sonuç tuza göre çok daha iyiydi...
    Şeker ayrı bir parlaklık veriyor tavuğa bu arada...

Tuzlanmış tavuk göğsü OUT
    şekerlenmiş tvuk göğsü IN

6. ooztekin

ooztekin Özgür

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal &tesadüfen Akya....ama tartmadım..
    Karides cidden iyi koku yaratabilir ama karidesi bulamayanlar için konserve ton balıklarından çıkan balık kokulu yağı kullanmalarını tavsiye ederim..tabii ki iyice suyu alınmış ve tercihen şekerle hazırlanmış tavukta son işlem olarak..

İyi balıklar

7. eLaLeMBiaLeM

eLaLeMBiaLeM Ercan

Favori Kamış:
    Lineaeffe S-FLEX / Okuma PL 865
    En İyi Avı:
    Yakaladığımda yazacağım:)
    Raporlardan okuduğum ve "tavuk göğsü iş yapıyor" diyenlerin bölgelerinden çıkardığım sonuç olarak antalya taraflarında yani akdenizde daha makbule yem olduğunu düşünüyorum,zira Bursa Mudanya'da tavuk göğsünün her çeşidini denememe rağmen değil balık vuruş dahi alamadım.Ama hemen silip atmak çok yanlış olur,kısmet işi birazda balık avlamak.Belkide benim bölgemde,tekniğimde veya başka konularda yanlışım vardır.Şimdiye dek sadece boru kurduyla balık yakalayabildim ama boru kurdunuda taze bulmak zor oluyor. defalarca aldığım kurtlar bozuk çıktı,içleri su gibi olmuşlardı nerdeyse mümkün olmuyordu iğneye takmak,ve zaten paket içinde örneğin 8 boru kurdu varsa içinden 4 tanesi anca dolu çıkıyordu,diğer 4'ü eğerki boru içinde saklanıp beni kandırmaya çalışmıyorlarsa yok olduklarından eminim :D

Selcuklular00 bunu beğendi.
  8. gokhan7007

gokhan7007 Gökhan Çavuşoğlu

Favori Kamış:
    KARBON-FİBER ALBA
    En İyi Avı:
    LAMBUKA 2,5 KG
    Tavuk Göğsünü tek geçerim

Ben Antalyada teknede,kıyıda,tatlı suda,denizde tavuk göğsüyle avlanıyorum başka bir yem gereksinimi bile duymadan her zaman da çok iyi verim almışımdır.Tuzlama yapmanın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum özel soslara falan gerek yok göğsü iğnenize takılabilecek şekilde kesin taze olsun yeter.Sinirli kısımlarını teknede avlanırken balığın yemediğine çok şahit olmuşumdur buna dikkat sinirinden ayırabilirseniz daha verimli olur avınız..

9. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Gökhancım Antalyada tavuk göğsu değil bacağını bile taksan bir şeyler gelir.Bursa civarı denizler oraları gibi çeşit ve verimlilikte olmadığından dolayı bizlerin tavuğa baya bir işlem yapması gerekiyor.

10. duyar

duyar İsa

Favori Kamış:
    65lik okuma makine+lineaeefe Turnafresh 3.90 kamış
    En İyi Avı:
    600 gr.Kefal
    İstanbulda tavukla; istavrit, izmarit, mezgit ve hatta kefal avladım.Bende ilk başlarda karidesle uğraşıyordum ama tavuğun etkisini görünce karidese paydos ettim.

11. claytron

claytron ALİ

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    yayın 8 kilo
    Bir kere deniyelim demiştik yayına attım ama ilk yemi taktıktan sonra çadırın arka tarafında eti unutunca köpekler yemişti neye niyet neye kısmet ama tekrar denicem

12. pentatlon

pentatlon KADİR

tavuk göğsü alabalık yağıyla karıştırılınca denizde randıman alınırmı? deneyen varmı?

13. kerkerecardon

kerkerecardon Sarper Savaşkul

Favori Kamış:
    Alba Star Best Classic 4080/450
    Favori Makine:
    Silver Star AR1065
    En İyi Avı:
    Fi tarihinde :) Mercan, 2.5 kg
    tavuk göğsünü 3lü iğneye mi takmak gerek yoksa kefal iğnesine taksak olur mu ?

14. cemmi1

cemmi1 CEM

Tavuk göğsünü tuz yerine şeker dökerek denediniz mi tavsiye ederim

15. ooztekin

ooztekin Özgür

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Alabalık bilmiyorum ama ton balığı konservesini yedikten sonra kalan yağ ile marine edin işe yarar ben hamurlarımı böyle yaparım melanurlar dayanamaz :D

16. ooztekin

ooztekin Özgür

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    tavuk jelibon gibi esnek-elastik oluyor ve iğneden çıkmıyor

tavsiye ederim

17. ooztekin

ooztekin Özgür

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Normal iğneye takmanız yeterli..takarken ince şerit halinde kesin iğneyi tam ortasından takarak iğnenin palasından misinaya kadar takın düz ve solucan görünümü elde edersiniz.. Ben standart dip oltasına bu şekilde çok sargoz-karagöz yakalamışımdır

18. db_garage

db_garage murat ileri

En İyi Avı:
    2,5 kg lüfer
    tolga bey tavuk göğsü ile çupra mırmır vs. alınabilir hazırlıksız gidilen avlarda veya canılı yem bulunamaması durumunda bulunmaz nimette diye biliriz. fakat sizin dediginiz gibi balık sürüsüne denk gelipte boş igneyle balık aldım zamanı hatırlıyorum yeterki balık aç olsun herşeye gelir

SAYGILARIMLA

19. LapinCash

LapinCash

Öncelikle merhaba ben erdekde bir av marketteki adama sordum o ana yem olarak tavuk göğsünü önermişti bende çiğmi pişmiş mi deye sorunca ikiside olur ama çiğ daha iyi dedi.

20. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Tavuk göğsü kullanacaksanız göğüs etini tavsiye etmem.Küçük balıklar kancadan kolayca alıyorlar.Tavuğun but kısmındaki sinirli sert et en ideali.