Tavuk göğsü

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakibis tarafından paylaşıldı.

1. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Tatlısuda da kullanılır, niye kullanılmasın. Tatlısudaki balıkların başı kel mi?
    Alabalık avında kullanılabilir.

2. meselaaaaaaa:confused:

3. natzukau

natzukau Bulent Deniz

Favori Kamış:
    Thetis 2,70cm
    En İyi Avı:
    1m70cm uzunlugunda 55kg Agırlıgında Eşimi Yakaladım :D
    Oncellikle herkese Slm lar Forumda ilk yazım. SOn Zamanlarda Bizim Burdaki nehirlerde Gormus Oldugum Balık Avlayan Insalardan heveslenerek bende son 2 haftadır balık Avlamaktayım. Tabi Daha emekleme Asamasındayım.

burda tavuk pek kullanılmıyor genelikle ekmek(votka veya Tomates Suyana batırılmıs) Yada Suni Yemler.Gecen lerde Bir Türk Arkadasla Gittim Kendisi Antalya-Alanyalı Ben Ekmek Aldım tabi votka ve tomates suyana batırılmadan Normal.Ama benim Arkadas Tavugun Taşlık Denilen Etten Aldı .Türkiyede cok Rahatlıkla Kasaplarda satılıyor. Fotoraflar Var ama Eklemek Nasip Olmadı ama Bir dakine Ekliyecem sonuc .
    5-adet 2-4 Kg arası Tatlı Su balıgı ben Sasırdım tabi
    benım Elim Bol dondu ekmekle .

Son düzenleme: 18 Ağustos 2007
  4. gözde86

gözde86

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kaya balığı 500gr
    evet.bende antalyaya gittigimde gördüm.ve ilk kez orada denedim.güzel bir yöntem.balık geliyor.

5. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    tavuk göğsüne yayın ,levrek gibi avcı balıklar geliyor ,çok faydalı olacağını düşünüyorum denerseniz

6. yolcu8264

yolcu8264

Favori Kamış:
    5 m kamış, 3 m makina alba,3.5 m damkamış ve bi sürü de el oltası
    En İyi Avı:
    350 gr kaya balığı
    ben çok kullandım

tavuk göğsünü çok kulandımben ve bir sürü balık aldım hem denizden hemde tatlı sudan. hatta en son kapızlı dsi kanaletinden bi kaç parça talı su levreği de aldım. özellikle mersinde herkes kullanır bu yemi çipura mercan sargoz bazen levrek gelir, tatlı sud levrek yayın kefal gelir. yine dsi kanaletinde küçük iğneye takıp şamandıralı kamışı saldım suya diğer oltaları atarken bi hengame koptu gidip çektim suyun içinde büyük bi kraltı yukarı geliyo tabii ki yayın abimiz kapmış yemi amaa iğne küçükolduğundan ağzından sadece minik bir parça alabildik balığın %99.9 u hoop suya! yani demem o ki kullanın memnun kalırsınız. bide ben tuzlamayla uğraşmam direk minik minik keserya güneşe koyrım yada fönle kuruturum sonra gelsin balıklar!!

7. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
  8. themad2

themad2 Serdar

unkapanına sadece 1 kez palamut gelmiş insanlar akın etmişler ben bu yemin çig bi şekilde palamut için kullanıldıgını biliyorum.

9. Merhaba arkadaşım,

İmza ayarlarını yaparmısın lütfen,

Daha sonrada tanışalım bölümüne ugrayıp kendini tanıtan bir konu açıverde, sana bir hoşgeldin diyelim:)

İmza detayları için TIKLA;)

Teşekkürler:)

10. themad2

themad2 Serdar

unkapanında çok mezgit tuttum ama hep midye kullanmıştım şimdi bide tavuk gögsünü denim hem midyenin kurumasını beklioduk falan uzun iş

11. antalyalı_şahin

antalyalı_şahin

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    kılıc balıgıydı ortalama 8 kılo falandı
    tavuk gosumu,yemmı avlanacagım yerde sargoz,ıskaroz,sokar,serpe,alıbereket vb. balıkl

ya arkadaslar tavuk gogsunu bu hafta bende kullanmak ıstıorum ama yarın belkı yanıc(teke)tutmayta gıdesım var teke nassı tutulur acıklama yaparsanız sevınınırım fotoraflı olursa daha cok sevınırım
    :confused:

12. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    akvaryumculardan buyuk bir kepce alin yesil renkte olsun...kayalik yosunluk dalganin vurdugu yerlerde veya kiyidaki kucuk su birikintilerindeki catlaklarda,tas altlarin ve yosunlarinda icinde gizlenirler kepceyi suda gezdirin o zaman kacismaya baslar ve yakalarsiniz..tavuk gögsude akdeniz kiyilarinda ispatlanmis bir yemdir

13. poissonbleu

poissonbleu murat

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kocaağız 4kg
    tavuk gogsunu ben hic kullanmadim fakat birgun kiyidan avlanirken yanimda 5 dakkada bir iri zarganalar ceken yasli amcanin zargana oltasina tavukgogsu taktigini gorup hayret etmistim.
    denemekte fayda var en kisa zamanda bende deneyecegim

14. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Bende hiç denemedim. Ama deneyeceğim kulanışlı gibi görünüyor. Bilgiler için herkese teşekkürler.

15. BB1750

BB1750

Favori Kamış:
    Çatal Bıçak
    En İyi Avı:
    Balıkçıdan Çupra.Kilo 10 ytl =)
    Tavuk Etinin Yem olarak Hazırlanışı

Selamlar sevgili ustalarım.yem ve yemleme forumunda araştırdığım kadarıyla tavuk etinni ne kadar avcı olduğu ve popüler bir yem olduğu gördüm.bazı ustalarımız tuzlanıp hazırlanmasından yana,bazıları ise yalın bir şekilde kullanılmasından.hem benim için ve benim gibi bilmeyenler için,tavuk etini tuzlayıp kullananlar bu işlemi nasıl yaptıklarını,inceliklerini ve tecrübelerini anlatırlarsa çok sevinirim.en azından bu konu hakkında da sitemizde bir başlık olur.şimdiden çok teşekkürler.

16. dudi

dudi

burak kardeşim tavuk bizim antalyada kullandığımız en popüler yem burda mamum boru kurdu ve sülünes bulmak zor o yüzden tavuk kullanıyoruz tavuk göğsünü bütün halde tuzlayıp 1-2 gün bekletiyorum bir kabın üstüne süzgeç koyup öyle bekletiyorum kendi suyunu salıp sertleşincede ufak ufak kesip av için hazırlıyorum yanlız işin püf noktası ne çok tuz ne az tuz çünkü ayarı tutturamazsan yem çabuk dağılıyor (birde bana kalırsa tavuk ne kadar kokarsa o kadar çok balığı cezbediyor o yüzden ben dışarda bekletiyorum dolaptada saklıya bilirsin ) inşallah yardımcı olmuşumdur

Selcuklular00 bunu beğendi.
  17. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Şu tavuk etiyle avlanma olayını hiç denemedim.Zannedersem boru kurdu,sülünez vs bulunamadığı zamanlarda mı tavuk eti kullanılıyor yoksa başlı başına bir yemmidir?

18. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Arama motorunda tavuk göğsü diye ararsan bu konuda arkadaşlarımızın yazdıklarını görebilirsin.Kolay gelsin.

19. BB1750

BB1750

Favori Kamış:
    Çatal Bıçak
    En İyi Avı:
    Balıkçıdan Çupra.Kilo 10 ytl =)
    sevgili koray abi çok yardımcı oldunuz.gerçi sizin sırrınızdır sorulkmaz ama ne kadar tuz ne kadar tavuğaz mesela :eek:

Barış abi çok avcı bir yemmiş kullananlar çok tavsiye ediyor.

20. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Ben sürekli kullanıyorum hem ucuz bir yem hemde verimli;)