Tavuk göğsü

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakibis tarafından paylaşıldı.

1. Lucky45

Lucky45

Favori Kamış:
    Kamışlı Makineler
    En İyi Avı:
    MIRMIR
    tavuk göğsünü bende denemek istiyordum ne zamandır, ama nasıl yapılacağını bilememiştim. Tarifleriniz için teşekkürler.

2. laho06

laho06

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    turna 7 kg, minekop 2.2 kg, kikla 4,5 kg
    Tavuk eti yemi konusu

Merhaba tavuk eti ile balık yakalama konusunda yazdıklarınız kısmen doğru kısmen yanlış diye düşünüyorum. Bu güne kadar deneyimlerime göre balık kendi doğal ortamında yaşayan yemlere daha iy av vermektedir. Örneğin boru kurdu konusnda Bandırmada da İzmirden getirilen boru kurdu satılmakta ve bazı avcılar bunu tercih etmektedir. Ancak bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte bandırma ve civarında kumluk yerlede olan sülünez ile genelde kumlukta yemlenen mırmır cinsi balılar daha iyi avlanmaktadır. Kepezlik yerlede ise kara midye ile mırmır dahil karagöz minekop ve diğerleri daha iy av vermektedir. Yulkarıda bir arkadaşımızın dediği gibi balık çok alunca veya mezgit gibi dip balıklarının avlanmasında tavuk eti veya herhangi bir et sonuç verebilir. Herkese bol avlar....

3. balık

tavuklara çiftliklerde yemlerin içinde hep balık unu verdikleriden mi acaba balıklar tavuk tadını seviyor. Çünkü köy tavugu nedir bilen herkes aslında market tipi tavukların garip ve hafif balık kokulu bir eti oldugunda hem fikir dir herhalde.
    sonuçta balıga giderken- hiç öyle demlemeye tuzlamaya gerek yok bence - direkt alınıp yanında bulundurulsa iyi olur. balık yapmazsa sokak kedilerine verirsin.

4. karaburun

karaburun Semih

Herkese Slm,
    Bana Garip Geliyor. Nedir Diye Sorun.sordunuz Mu? Hah. Hemen Cevaplayayim O Zaman. Insan Gidasi Olan Bir şeyi Yani Tavuk Etini/ciğerini Veya Başka Baliklari Neden Balik Yakalamada Kullaniyorsunuz? Bana Hep Ters Geliyor.

Neyse Herkese Rastgelsin.

5. deePblue

deePblue na

hoşgeldiniz..imza ayarlarınızı profilinizden düzenlerseniz yanlış söylemlerin önüne geçmiş oluruz..
    bu yemlerin kullanımı size neden ters geliyor ? siz bunu bir açıklarsanız ona göre bizde bi şeyler düşünebiliriz.
    insan gıdası demişsiniz ama..doğada etçil olan tüm varlıklar da tavuk etini yer.
    sadece insana lutfedilmiş bir gıda olduğunu düşünmüyorum tavuk etinin :D

6. Çavuş

Çavuş Adnan Saraçoğlu

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Zargana-58cm
    Mezgit için Tavuk Taşlıgını Tek Gecerim..Ne Kurutmayla Ugraşıyosun Ne Tuzlamasıyla..Sizlerde Bilirsiniz Tavuk Taşlıgı Cok Serttir (kas yumagı gibidir),Kesinlikle Suda Dagılmaz.

7. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    sevgili hakan bey tavuk göğsü ilk önce çiğ olarak kullanılıyor.
    İkinci olarak kullanıldığı balık avlarını sölersek (karadeniz bölgesi) istavrit, izmarit,çinakop,mezgit,iskorpit,kaya balığı dır. Yardımcı oldu isem ne mutlu bana iyi günler .

8. fatih çekiç

fatih çekiç fatih çekiç

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    en son 9,5 kg balon
    kralın tarifi
    tavuk ğöysü bir parmak kalınlığında uzunca kesilir.üzerine bol tuz ve çok az miktarda toz şeker dökülür ve gazete kağıdı üzerinde güneşte 3-4 saat bekletilir . böylece suyu ve yağı alınmış olur .böyle bir durumda hiç kokmadığını göreceksiniz. sonra bunu buzdolabına koyun ama asla dondurmayın kullanmak istediyiniz zaman tuzlu sarımsak suyuna batırın yada üzerine sarımsak ezmesi sürün . minekop ve levrek ağızlarını şapırtadarak gelecektir. artık tutunca bizede resimlerini gönderirsiniz
    herkese sevgiler

9. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Ben tavuk etiyle yazın Altınoluk Küçükkuyu'da çok güzel ispari ve mırmır ,Trabzon'dada mezgit alıyorum.Her zamanda ava giderken yanımda bulundururum.

10. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Sevgili Dostum,
    kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.... :D :D :D

11. samsunlu55

samsunlu55 tunç

Favori Kamış:
    Elektrikli Testere, Balyoz, biçer döver, orak
    En İyi Avı:
    mustafa, 66kg :)
    valla cukkkkk oturmuş yaniii

ona bakarsanıza balıkta insanların tükkettiği bir şey. balık yemide kullanmayalım. bu şekilde düşünmeyin.

12. deePblue

deePblue na

teşekkürler ..

13. istavrit

istavrit Boğaç

tavuk göğsü ...saroz'da her derde deva :D

14. Samet Eryavuz

Samet Eryavuz Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Okuma V system 2.40 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    abi gercekten tam oturttun harikasın :)

15. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Valla dun denedim.Pek bir balık alamadım ama yanıma
    sulunes ,boru kurdu, yengec ve tavuk aldım ..Hicbirisi o gun is yapmadı.FAkat diger yemleri yokladıgı kadar tavugu da yokladı.Bende bir gun onceden igneye takacak kadar buyuklukte kestim ve bir kabın icinde bolca tuzladım.Gayet guzel dagılmayan bir yem elde ettim.Ben sonuctan memnunum.En azından acil durumlarda yemci yemci aranmaktan iyidir diye dusunuyorum..

16. deePblue

deePblue na

bilgi için teşekkürler hakan abi.
    bir sorum daha olacak size..tuzladıktan sonra etin bulunduğu kabı dolapta mı sakladınız yoksa açık havada mı ? sanırım donması iyi olmaz etin:confused:

17. bjk20

bjk20

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    uskumru ve mercan
    tavuk göğüsü hakkında

benim sormak istediğim tavuk göğüsünü tuzlayıp 1 gün bekletecekmiyiz. ve deniz avcılıgında çipura için kullanabilirmiyiz.:cool:

18. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    tavuk gogsunu hic tuzlamaya gerek yoktur o zaman yem sertlesir ve igne baligin agzina girmez...cunku tuzlanan yem resmen piser ve tel tel olur suya girince ama taze et ozellikle sinirli kismi cok iyi yem olur...kiyida veya teknede hemen hemen her balik avi yapilabilir...cupra,sargoz,mercan,melanur,ispari,isgaroz vs.
    saygilarimla

19. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bilgiler için teşekklürler

20. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    tatlisu başliği altinda tavuk göğsü topici açilmiş, heralde yanliş açildi .genelde bu yemi kullananlar denizciler galiba ben ce bu topic tatli su kismindan kaldirilsin.

zira bu baliklarda cupra,sargoz,mercan,melanur,ispari,i sgaroz vs ii sonuç veriyormuş bizim gölde bu baliklardan görmedim