Tavuk göğsü

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakibis tarafından paylaşıldı.

1. Rehacım nasıl bulamıyorlar...
    İzmirden özel kargo ile getirtiyorlar...
    Kim mi birazdan gelir yazar zaten merak etme

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Sürekli yanımda tuzlanmış tavuk göğüs bulunduruyorum. Egeyi bilmiyorum çok ama ordada işe yaramıştı. Ancak Akdenizde pek çok balık atlıyor tavuğa. Özellikle kıyıdan avlanacaksam mutlaka alırım yanıma.

3. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Tavuk göğsü ve kaya balığı benimde favori yemlerimdendir.Eylül 2006 da Samsun liman içinden hırsızlı çinekop kancasına 2 parça(kraça boyutunda) takıp 15-20 metreye kamışla salladım.Yanımdakiler resmen benimle kafa yaptılar.Sonuç 2 sarıkanat,5 tanede Yapraktan biraz büyük çinekop.Yanımdakilerin yüzlerini görecektiniz.

4. turan

turan Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    oğlum 3,700 kg - 52 cm
    tavuk göğüsü arkadaşların dediğigibi baık varsa iş yapar. ama bır mamun yada karidesten aldığınız randımanı beklemeyin.
    ben küp küp doğuyorum iğne boyuna göre.
    birlikte avlandığımız arkadaşımız kardeşine oyalansın diye bir olta vermiştik. tavuk ile levrek aldı :)
    yanı tamamen kısmet işi.
    balığı çekmek için balık bağırsaklarının arasında bir süre bekletmenizi tavsiye ederim. ayrıca yemi cok sertleştirmeye gerek yok kanaatimce.
    tavuk göüsü haricinde tavuk ciğeride guzel iş yapar. ama gunduz sadece ufak balık alırsınız. gece avında tavuk ciğeri iyi iş yapıyor. ym bulamadığınız zamanlar balık hevesinizi giderecek iyi bir yoldur. gece avında ciğerleri iğnenin aldığı kadar takıyorsunuz. bunun için herhangi bir sistemın onemı yok. sadece iğneye iyi geçsin atarken düşmesin yeter. iğneye geçirebildiğiniz kadar cok ciğeri geçirin.iğneden taşşın hatta yemınız. ondan sonra kısmet+şans = balık :)

ama benım elımde mamun varsa tavuğun ne göğüsüyle nede ciğeriyle hiç uğraşmam.

rastgelsin

5. bluemarlin

bluemarlin

Favori Kamış:
    Olta hertürlüsü
    En İyi Avı:
    Bundan sonra inşallah Yayın ve Sinarit olacak
    Tavuk göğsüyle foçada levrek ve bolca kefal aldığımızı bilirim ancak önceden bölgeyi tavuk ve pilav artıklarıyla çok güzel bir şekilde yemlemiştik.

6. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    mercan :)
    hafta içi yaptığım araştırma sonucu ...

sübye tavuk karşılaştırması:

aynı noktadan aynı mesafeye tavuklu takımı ve sübyeli takımı attım. Gördüğüm ve gözlemlediğim şu oldu :

ilk vuruşta ikiside aynı .. yani balık kurşun dibe değer değmez iki takıma da aynı tepkiyle vuruyor.

daha sonra sübyeye ilgi azalırken tavuğa yemi alana kadar sürekli vuruyolar.

alanya bölgesinde hemen herkes bu yüzden tavuğu bolca kullanıyor. Tavuğun kokusuyla balık çekmesi konusunda tereddütlerim var çünkü denenen bütüm mekanlar zaten balığın bolca bulunduğu yerlerdi.

gelen balıklarında mırmır ve sargoz oldugunu belırtmekte fayda var ..

herkese iyi avlar

7. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Tavuk göğsünü ben ilk kez Gelibolu Saros kıyısında denemiştim.Bir tane Yazılı Hani yakaladım.Tavuk göğsünü bana Gelibolu rıhtımında ekmekle balık tutmaya çalışırken Uzunköprü Anadolu Lisesi'sinde okuduğunu belirten bir lise 2 öğrencisi tavsiye etmişti ve son kalan tavuk göğsünü de bana vermişti.Gelibolu/Yeniköy kıyısında ekmeğe rağbet yokken tavuk göğsünü taktığımda balıklar kancaları bile götürdüler.

8. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    evet bende geçen avda aynı hatayı yaptım tavuk göğsünü aldıktan sonra yaprak şeklinde kestim ve bolca tuzlayıp dolaba attım 3 gün sonra dondurucuya koydum hafta sonuda dondurucudan çıkartıp kuşadasına gittik ama ilk bir saatin sonunda et dağılmaya başladı, bence gitmeden bir gün önce tuzlayıp dondurmadan azda güneşte bekletip sertleşmesini sağlamak mantıklı,gerçektende ekonomik ve verimli bir yem..

9. turna

turna

Tavuk göğsünü her tarafını iyice tuzlayıp ince iki mermer taşı arasında iki gün serin bir yerde dursun suyunu bıraksın öyle kullanın buzdolabına koymayın mecbur kalırsanız buzdolabının enalt sebzelik bölümüne gazete kağıdına sarıp koyun.

10. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Mehmet abi tavuk göğsünü hiç kesmeden olduğu gibi tuzlamayımı tavsiye ediyorsun marketten aldığımız şekilde değilmi yanlış anlamıyorum?

11. efe09

efe09 İsmail

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    kolyoz, levrek,lambuka
    Merhaba uzun süredir görevden dolayı gelemiyordum.
    Tavuk göğsü ile ilgili fikirlerimi bende paylaşmak istedim. Ben aldığım tavuk göğsünün yüzeyinden (2mm kalınlığında) fileto alırım onuda boru kurdu kalınlığında ve uzunluğunda keserim ve taze kullanırım bu yöntemle çok verim aldım. Özellikle kaba lidaki bayılır havada kapar. Ayrıca tavuk incik veya tavuk ızgara diye satılan tavuk eti var. O biraz daha sert ve pembe olur o da çok etkili. Saygılarımla

12. alpoman07

alpoman07 Alper Yıldız

arkadaslar ben tavuk gogsunu yayın avındada kullanıyorum cok verımlı oluyor ama ava gitmeden 2 gun once sirkeye yatırıyorum gogusu oda sıcaklıgında muhafaza edıyorum hem koku yayıyor suda hemde et yayın daha ne istesin :D

13. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Arkadaşlar,bende tavuk göğsünü kırlangıça atarken yemim bittiği için kullandım ve güzel sonuçlar aldım ama mecburiyetten kullandım diyebilirim.

14. Gamlı Baykuş

Gamlı Baykuş

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Sinarit 2.5 kg
    Ben tavuk göğsünü marketten aldığım gibi, tuzlamadan ve kurutmadan kullanıyorum.
    Veriminden memnunum.
    Çimçim için ise Metrodan dondurulmuş kiloluk ÇimÇim alıyorum (kilosu 9-10 YTL). Balığa giderken buzluktan bir miktar alıp gidiyorum.
    3-5 tane çıkartıyorum eriyince iğneye takıp kullanıyorum. Geri kalanlar teknenin buzluğunda bekliyor. Bittikçe buzluktan çıkartıyorum. Güzel iş yapıyor.

15. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    Ucuzluğu çabuk bulunması ve hemen her balığa kullanılması yönünden bence bir numara tavuk eti :) yemsizlikten iyidir yanımda sigorta olarak bulundururum ayrıca sarı kulak kefal istarvit ve izmarit avında çok randımanını gördüm

16. CnKmN

CnKmN Cenk Kaman

ama bi sulınese yada boru kurduna gore daha pahalıya gelmıyomu tavuk gogsu..yeme gore daha iyi sonuc alabılırmıyız tavuk gogsunden???

17. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    2 ytlelik tavuk gögsü 5 oltaya sabaha kadar yetti arttı bile ve o gece mezgit ve istavrit bolca tuttuk

18. fedon

fedon

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kaçan balık büyük olur derler :)
    hakan abi tavuk göğüsünü ben izmarit ve mezgit için kullanıyorum benim tavsiyem mümkünse tavuk gögüsünü az kurut cunku kuru olunca yem dağılmıyo haydi rasgele...:)

19. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    selamlar aranızda yeni sayılırım hatam olursa afola bandırma körfezinde tavuk göhsü pek kullanılmıyor balıkta pek sarmıyor birgün edincik altında balık tutuyorum biri yanıma geldi sünnez istedi 5-6 tane verdim kullandı yeniden istedi fazla yemim yok dedim .kızdı gitti 10dak sonra tavuk göhsü almış geldi yanımdan attı benim 6adet kamışın bir ona birbuna çatırtı gidiyo 15metrelik alanda koştur dur.adamda tık yok ne yaptı biliyormuısunuz bir ateş yaktı tavuğu bi güzel yedi söylene söylene gitti

20. CnKmN

CnKmN Cenk Kaman

Mustafa abi adam iyi yapmıs..ben olsam aynısını yapardım....:D:D:D:D:D:D