Teknelerde M.T.V. ve Türk Bayrağı kolaylığı hkk.

Konu, 'Tebliğler' kısmında melanur tarafından paylaşıldı.

1. teknikelektronikci

teknikelektronikci murat mehmet

insallah hocam kac senedir beklioruz güzelim tekne karada cürüyüp gidiyor

2. teknikelektronikci

merhaba arkadaslar islemelri yapmak üzere belgelerimi tamamlamaya basladim
    önceikle su ana kadar ögrendikelrimi anlatayim sizlere benim gibi magdur olnalr en azindan care olur

1 teknenin ce belgs yok ise üretici firma kim ise gidip onlardan istioyrsunuz ( eger tekne ce belgesine müsait ise ) benimkisi müsait idi ve simdi gönderecekler insallah eger müsait degil ise isiniz baya bi zor
    2 motora istenen ce belges ise üretici firmadan istenmiyor ( honda jonhson v.s) ce belgesi motoru tekneye takan firmadan isteniyor benim tekneme özel bir firma montaj yapmisti onlar ile irtibata gectip belgeler ile gelin size ce belgenizi verelim dediler
    eger kendiniz takiiseniz biraz paraya kiyip gidip özel bir servise /firmaya montaji yaptircaksiniz bende inslalah önümüzdeki hafta gidecem ve u islemiyaacam

simdi bu isler bittikten sonra 1 temmuzdan itibaren yeni kanundan faydalmak üzere liman baskanligina basvuracaz 1 temmuzdan itibaren ki yasadiklarimida burada sizler ile paylasacam ve sonunda zafere ulastiktan sonra fotograflarida burada paylasacam ve ayrica yardim isteyen herkezede yardimci ollabilirim kolay gelsin iyi günler

3. teknikelektronikci

4. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Faturayla başvurmaya kalksanız da size diyorlarki "bizi uğraştırmayın sahiplik belgesiyle gelin daha kolay oluyor." O nedenle sahiplik belgenizi alıp gidin iki günde çıkartırsınız.

5. teknikelektronikci

oo güzelmis :)

ama bu sahiplik belgesi sanirim limandan aliniyor öyle degilmi ?

6. teknikelektronikci

merhaba arkadaslar bu sahiplik belgesi ve yeni vergi kanunu ile ilgili basvuru yapaniniz oldumu acaba ? ben izmirde yapamiyorum mevzuat hala gelmemis deli olaam :S umarim uzun sürmez eger yapanlar var ise tecrübelerini paylasabilirmi acaba ?

7. teknikelektronikci

arkadaslar yokmu kimsenin yorumu ? bu ötb icin basvuramiyorum simdi ne yapmam gerek eski vergi fiyatlari da olsa sahiplik belgesi ile basvuramazmiyim ?

8. 56562

56562 xxx xxxxx

Dün akşam tanıştığım birisi sizinle aynı durumda. Resmi gazetede yayınlanan kanun 01.07.2009 itibarı ile geçerli olmasına rağmen, uygulamaya ilişkin sirküler hiçbir liman başkanlığına henüz gönderilmemiş.

Bu nedenle şu an için başvuruda bulunursanız eski kanun ve MTV uygulaması kapsamında işlemlerinizi yaptırabiliyormuşsunuz. Liman başkanlıklarına sirkülerin ne zaman gönderileceği meçhul.

9. teknikelektronikci

merhaba hocam acikcasi simdi icim rahatladi ama malesef daha resmi gazete de yayinlanmadi sadece mevzuat var liman lik resmi gazetede yayinlandigi andan itibaren islemleri yapmaya baslayackmis arsiv deki resmi gazetelere baktim hic birinde bununla ilgili bilgi yok yani resmi gazete de yaynlanamsini beklememiz gerekyior sanirim ama bekle bekle nereye kadar yaz bitiyor ben teknemi suya indiremiyecem neyse artik biraz daha sabir edecez ben her gün takip ediyorum gelisme oldugu zaman bilgi verecem burdan da.

10. teknikelektronikci

11. 56562

56562 xxx xxxxx

Günaydın,

Siz lütfen dediğime kulak verin. Gidip tekneyi kayıt ettireceğiniz liman başkanlığı ile konuşun. Hem zaman hem paradan tasarrufunuz olur. Boş yere sinir sisteminizi yıpratmaktanda kurtulursunuz.

Kolaygelsin

12. teknikelektronikci

merhaba hocam günaydin

hocam daha demin kusadasi cesme zmir liman baskanligini aradim henüz bir islem yapmiyoruz dediler öte yandan forumdan bir arkadasimiz da balikesirde daha 2 gün önce cikartirdim dedi 1 hafta önce gitip bizzat konustum bana henüz islem yapmioruz (eski kanunda yeni kanunda olsa) ara ara telefon ile arayip bilgi alin dediler :( isin aksi 1 agustos da son buluyor diye biliyorum iyice kafam karisti

13. teknikelektronikci

mambuza demiski :

devir işlemlerini 10 ağustostan sonra yapmaya başlıyacaklarmış yönetmelik hazırlanıyormuş.
    ancak şu an sahiplik belgesi ile ötb çıkarılıyor ben 2 gün önce çıkardım

14. TA7R

TA7R

Favori Kamış:
    Kayığım ve çaparilerim
    En İyi Avı:
    Hamsi :)
    Bağlama Limanı Harcı

Arkadaşlar
    Yeni çıkan yönetmelik gereği , önceden her nekadar ADF sitesinde de "1mt. nin altındaki küsuratlar dikkate alınmaz" ifadesi değerlendirilerek mesela 5.90 lık bir özel teknenin harçtan muaf olacağı açıklanmışsa da , liman başkanlıkları 5.00 mt. dahil 200 tl yi gidip paşa paşa ödeyin diyor. Trabzonda durum böyle en azından. Farklı limanlarda farklı uygulamalar mı var ?

15. 56562

56562 xxx xxxxx

Hayır. O tebliğdeki yanlış anlama düzeltildi. Tüm Liman Başkanlıklarına gönderilen sirkülerlerde 4.99 metreye kadar harçtan muaf olduğu net olarak yazılmakta.

16. harbay

harbay HARUN BAYRAKTAR

Belge Hakkinda Bilgi

MERHABA ARAKDAŞLAR BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

BEN BU CUMARTESİ BİR TANE TEKNEYE BAKMAYA GİDECEĞİM.

TEKNE 5,80 BOYUNDA dızel katana 8 beygırdır MOTORU VARMIŞ

BU TEKNE KÜÇÜKÇEKMECE KANALDA BAĞLI DURUYOR.

ADAM ORDAKİ KOOPERATİFE ÜYE OLACAKSIN OKADAR DİYOR BİZ SENELERDİR BURDAYIZ NE BELGE SORAN VAR NE ARAYAN DİYOR.

BEN BU TEKNEYİ ALSAM BELGE MASRAFI BANA NEYE PATLAR

BU BAĞALA KÜTÜĞÜ RUHSATNAMESİ BU TEKNE İÇİN GEÇERLİMİ YADA ADAMIN DEDİĞİ GİBİ BELGE OLMADAN KULLANA BİLİRMİYİZ. ADAM YILLARDIR BİZ BÖYLE KULLANIYORUZ DİYOR ?

BİRDE tonilato VARMIŞ BEN BAĞLA KÜTÜĞÜ BELGESİ VARMI DİYE SORDUM ODA TONILATO NU SORUYON SANIRIM EVET VAR DEDİ :) , BU NEDİR (TONILATO) ?[/SIZE]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Mayıs 2010