Uluslararası balıkavı yarışmasında ilk kez bir Türk takımı

Konu, 'Genel Konular' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Nihayet beklenen gün geldi çattı :) Yüreğim gümbür gümbür atıyor heyecandan !!! Allah işinizi rastgetirsin inşallah . Cidden çok heyecanlanıyorum ve sabırsızlıkla sonucu bekliyorum :) Ama sonuç ne olursa olsun bizlere bu heyecan ve gururu yaşatan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim :) Rastgelsin diyor ve arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum :) Bilinki biz hep yanıbaşınızda olacağız :)

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Cok tesekkür ederiz, ancak elimizde olmayan bazi olumsuz etkenler var.

Su anda Isvec te havalar cok kötü ve firtina var. Ortalik savas alani gibiymis :( iki kisi ölmüs devrilen agaclar yüzünden.

Biz yinede yola cikiyoruz. Insallah 19 na dek hava düzelir umu ile :(

Dua etmeye baslasak iyi olucak :eek:

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Aman Ercan dikkatli olun ne olur !!! Asla üzücü haberlerle karşılaşmak istemeyiz . Önce siz lazımsınız bize .Ama inşallah şansınız yaver gider ve hava şartları istediğiniz gibi olur :) Herkese selam söyle bizden :) Şimdiden tezahürata başlıyoruz :) Türkiye ! Türkiye ! Türkiye !!!

4. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Hay hay,selam sizden iletmesi benden.Eksik olmayin, elbetteki önce güvenlik önlemlerimizi alicaz. Eh takimin yarisi yarin Köln de bulusuyor, ben bir gün sonra ulasicam oraya :)

Dananin kuyrugunu tutmus sekildeyiz ve birakmayada hic niyetimiz yok. :D

Ya kismet :rolleyes:

5. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Aman ercan abi bol bol fotoğraf ve video çekmeyi unutmayın lütfen. Bizi de o güzelliklerden mahrum etmeyin. Sanki ben yarışacakmışım gibi heyecanlıyım valla :D

6. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Sennur kardeşimin izni ile yukarıdaki yarışma kurallarına ilaveten mükafatların da neler olduğuna dair birkaç ilave yapmak istiyorum.

Yarışma rekoru olan 25,3 kg lık morina dan (Cod, Cabilleaud) daha ağırı bu yarışmada yakalanırsa yakalayana 150.000 isveç kronu yani 30.000 ytl para mükafatı verilecek. Eğer bu rekor geçilemezse bu yarışmada tutulacak en ağır balığın avcısına 50.000 kron, yani 10.000 ytl ödül var. Ayrıca en çok balığı ( ağırlıkça) toplam olarak tutan yarışmacılara ( erkek, bayan, genç) fert ve takımlara ve bu ödüllü avların yapıldığı tekne kaptanlarına çeşitli para mükafatları veriliyor.. ( 1nci,2nci,3ncü sıralamalara)

( 1 isveç kronu = 0.2 ytl dir)

Peki katılım ücreti ne derseniz:
    Yarişmaya katılan her birey( büyük) : 410.ytl ye ilaveten
    3 kişilk takımlar : 30.ytl takım başına
    4kişilik takım (kurra ile belirleniyor) : 50.ytl fert başına
    2 kişilik takım : 50 ytl takım başına

ödeme yapmak zorunda. Balığa çıkılacak hangi gemiye bineceğiniz, gemide nerede avlanacağınız, her av günü ayrı ayrı kura çekilerek tesbit ediliyor. Tutulan balıklar her av dönüşü karada tartılıp kayıt altına alınıyor. Değerlendirme 3 günün sonunda yapılıyor ve kazananlara ödülleri av sonu partisinde veriliyor. Bu partiye katılım ücreti de ( içki hariç) 46.ytl..
    İkamet için yurt veya otel ücretleri çok çeşitli..
    Geceliği 22.ytl ( 6 kişilik yurt odası) ile 140.ytl (tek kişilik yıdızlı otel odası )arasında değişiyor. (Yemek hariç, otellerde kahvaltı dahil.) Orada en az 4 gün kalmak gerekiyor. Yol parasını da siz ilave ediverin..

Evet ne dersiniz? Seneye katılıyormuyuz?:D :D

7. arkadaşların hepsine bol şanslar. gönül birinci olmalarını istiyor ama böyle bi organizasyonda bulunmaları bile fazlasıyla gurur verici.

ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanarak hepsine rastgele diyorum.

8. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Tüm ekibe iyi şanslar. Kalbimiz sizlerle....

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Organizasyon ile ilgili

Evet sevgili Balikavi.net üyeleri, organizasyonumuz Atilla abi ve Tuncay in Türkiye den hareket etmeleri ile birlikte baslamis sayilir. Biraz evvel kandileri ile telefonda görüstüm hayirlisi ile Almanya ya varmislar.Mürsel abi ve Hasim tarafindan havaalanindan alinip eve dogru yola koyulmuslar. Her ne kadar Mürsel abi bana telefonda firca atsada, her sey yolunda gidiyor simdilik. Sanirim yarin kulaklarim biraz uzuycak ama saglik olsun :D Bundan böyle organizasyonla ilgili her seyi bu baslik altinda bulabilirsiniz.

Ercan GÖCER...

10. Yarışma Organizasyonu için emeği geçen herkese teşekkür ederiz...

11. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Ercan sana ve bütün takım arkadaşlarına canı gönülden başarılar dilerim,sevgiler,bol şanslar.

12. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hamdi sagolasin, bende herkes adina tesekkür ediyorum sana, insallah bir dahaki sefere senide aramizda görücez artik.

13. İnşallah...:)

14. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Selametle gidin Ercan,
    şansınız bol olsun. merakla bekliyorum gelişmeleri.

15. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sagolasin Ahmet bey, eksik olmayasin. :D
    +
    Namik bu yazdiklarini Mürsel abi okudugunda ,Sanirim kulaklarini cekmek icin kalkip Antalyaya gelicektir :) Benden söylemesi.

16. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Takımca yarışanlar ayni zamanda bireysel de yarışıyor.. Birey olarak birinci olanın takımıda iyi ise takım halinde de birinci oluyorlar.. Yani gün sonunda toplam av bireysel tartılıp kaydediliyor.. Yarışma sonunda (3 gün) takım bireylerinin toplam tutarı takım halinde birinciliği, bireylerin toplam tutarı, bireysel sıralamayı belirliyor..
    Bunun dışında en ağır tek balığı tutan da ayrıca ödül alıyor..

17. Teşekkür ederim merak ettimiştim...

18. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Ercan sana ve takımdaki herkese başarılar dilerim. İğneleriniz keskin şansınız bol olsun inşallah.

19. kbülent

kbülent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ıldır levrek 1 kg
    Haydi arkadaşlar kolunuza yüreğinize sağlık canı gönülden başarılar dilerim tüm takıma.

20. afet

afet

Ercan şansınız bol olsun, güzel haberlerini merakla bekliyoruz. rastgele, :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.