Üsküdar Kısık Şubesinden herkese merhabalar,

Konu, 'Tanışalım' kısmında USKUDAR tarafından paylaşıldı.

1. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)

Sayın Osman ALTUNEL,
    Böyle saçma sapan tepkiyi veren tek sensin ne demek istemeye çalıştığını anlamış da değilim. Diğer mesajlarından da anladığım kadarıyla bir şeyleri didikleyip içlerinden kendince manalar çıkarmayı seven bir yapıya sahip birisin. O yüzden sana ilk ve son kez yazıp seni senle kendi haline bırakmayı tercih ediyorum. Hiç tarzım olmadığı halde hakaret etmek isteseydim direk ederim lafı dolandırmadan. Ama kimseye hakaret etmek derdinde değildim olmadım da. Seviyesizleşmem hiçbir zaman senin gibi. Ama güzelim Türkçemize senin gibiler hep başka tarafından bakarsa eğer ona yapabilecek bir şeyim yok maalesef. Ben sadece bazı üyelerimizin daha perspektif açılardan bakmaları gerektiğini ama maalesef ki buna halen daha hazır olmadıklarını söyledim ya da söylemeye çalıştım. O kadar. Altında başka bir şey arama sakın...

Üyelik tarihimden anlamışsın senden eski olduğumu ayrıca mod arkadaşlara da sorarsın arada bir mi yoksa neredeyse tüm gün mü siteye bağlıyım. O yüzden bilip bilmeden konuşma da yaşına hürmet edelim. Herkesin tarzı farklıdır ben az yazarım çok okurum ve buradaki bir çok üstadın bilgileri den faydalanır feyz alır kendimce notlar alırım. Yine az yazarım gereksiz bir çok tartışmaya müdahil olmam ya da olmamaya çalışırım. Olayların yatışıp tatlıya bağlanmasını sabırla umutla beklemeyi yeğlerim. Ha bu yaptığım doğrudur demem hiçbir zaman. Benim tarzım bu sadece. Ayrıca buradaki kişisel bazlı saldırılardan sıkıldım iyice. Bu yüzden bir çok üye siteden ayrıldı son dönemde zaten. Sen daha yeni bir üye olarak bile aynısını yapıyorsun hoşlanmadım. Senle daha önce den sohbetimiz filanda yok. Ne demeye beni hedef almaya kalktın aklınca bilemiyorum ama hiç tavsiye etmediğimi de belirtmek isterim. Ayrıca sen gidip bastırıp parayı istediğini alabilirsin. Bana ne, bize ne…

Hoş geldiniz mevzuda daha önce bu forumda neden ve sebepleriyle tartışıldı. Zahmet edip eski konuları bir zahmet okuyuverin bilgilenin ondan sonra yorum yapın. Ben kimseyi hoş geldin dedi diye eleştirmedim. Sadece hoş geldin deme taraftarı olmayanlardan olduğum halde neden bu arkadaşa hoş geldin dediğimi açıklamak için yazdım. Esas ve gerçek eleştirimin nerede olduğunu arkadaşlar anlamışlar zaten.

Son olarak kimin önünde önünü iliklersen ilikle beni ilgilendirmez ama seviyene dikkat et ve neyi niçin eleştirdiğini daha açık ve net yaz. Dışarıdaki sorunlarını da buraya getirme. Anlamıyorum ne demeye çalıştığını çünkü. Ayrıca bol bol eski konuları da bi zahmet oku bilgilen boşu boşuna laf olsun diye yazmadan önce. Durduk yere hakaret eden sensin dikkat et... Yaşına hürmeten usturpla yazdım bir dahakine bu kadar dikkatli olamayabilirim…

Senin yaşlarında bir çok arkadaşım olduğu halde yine de bu sitenin hatırına sana ağabey demeye çalışacağım.

Hadi kal sağlıcakla ağabey,

Not: Burası senin diğer üye olduğun ve benim burada adını vermek istemediğim balıkavı forumlarına benzemez.

2. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

biz onunla kardeşiz.:D

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Serdar kardeş seninle polemiğe girmeyeceğim bu benim için artık boş laftan ileri gitmeyeceğine,sitede huzursuzluk yaratmak istemediğimden ve bir fayda sağlamıyacağını görmemden geliyor anlaşılan hiç eleştirilmemişsiniz benim seviyemide sen tespit edemezsin bu sanada düşmez ince ince giydirdiğin lafı yazmıştım bir daha tekrarını yapmıyacağım ben yanlış anlamışsam senden özür dilerim ama sende ilk yazdığın yazıyı tekrar oku neden tepki verdiğimi anlamaya çalış?
    Ayrıca benim dışarda sorunum olduğunuda nereden çıkardığını merak ettim doğrusu beni tanımıyorsun bile bu kanaate nereden vardığınıda anlamış değilim.
    Son olarakta üye olduğum diğer balıkavı forumundan bahsetmişsin eğer üye değilsen sen nereden biliyorsun madem hangi siteye üye olduğumu biliyorsun kaç mesaj yazdığımada bir bakıver?
    Yinede sen zahmet etme ben yazayım bari tüm sitedeki arkadaşlarda öğrensin balıkavı nete üye olmadan önce oraya üye oldum toplam üç adet mesajım var balıkavı netteki mesajlarımada bak ondan sonra istediğini yaz istediğini söyle.
    Oraya bir daha mesaj yazmamamın sebebinide tüm site arkadaşlarımıza açıklıyayım mod arkadaşımız barışın bilgisi olmadan resimlerini sitede yayınlamalarından dolayı ( barışa bu konuda özeldende bigi verdim.) 3 mesajdan sonra bir daha mesaj yazmadım.
    Bu konuyu burada kapatmak istiyorum yanlışım varsa tüm sitedeki arkadaşlardanda özür diliyorum sağlıcakla kalın iyi günler.

4. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Arkadaşlar hemen konuyu tartısma alanına cevirmişsiniz.
    başka bir foruma üye olmak tü-kaka birşeymiş gibi bir hava estirmemek gerekir.tabiiki başka forumlarada üye olup,oralardada paylaşımlarla birşeyler ögrenecegiz.amacımız zaten birşeyler ögrenip,bu işi layığı ile yapmak değilmidir.amaç geyik çevirmekse yeterli chat programları/siteleri var zaten.
    bence bu işin ticaretini yapanlar forumlarda olmalılar.tabii haksız rekabete yol acacak yanıltıcı tutum takınmadıkları sürece. bakınız yabancı forumlara ,hepsinde ticari kurumlar mevcuttur.
    Necati bey size sordugum surf kamışların aksiyonları ile ilgili sorumu cevaplarsanız memnun olurum

5. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Hoşgelgin Necati.sadece amatörce değil varsa profesyonel bilgilerin de paylaşımından mutluluk duyarız.profesyonel düşünüp varsın olsun amatör davranalım,saygı ve sevgiler.;)

Son düzenleme: 27 Mayıs 2007
  6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Arkadaslarim,
    Necati Bey'e bildiginiz gibi olabildigimce nazik olmaya calisarak, bir iki prensiptan bahsettim. Necati'i Beyi kisisel olarak tanimadigim gibi kendisinin
    niyeti hakkinda ahkam kesmek haddime dusmez. Sayin Necati Bey'le paylastigim konu ise asla iki insan arasinda kisisel polemik yaratmayi amacliyan
    bir paylasim degildir.Aksine bu konularda kendisini bilmeden gelecekte yanlis
    anlamalara surukleyebilecek polemiklerden de uzak tutmak amaciyla bu cumleler sarf edilmistir. Kisisel olarak formumuza gelen her balikci dostumuzu
    kucaklamayi bir boc bilir, bunun tum forum arkadaslarimizca , o an imkani ve geregi gorulurse bir hos geldin mesaji yazarak yerine getirilmesini desteklerim.
    Konu uzerinde bunlari soyledikten sonra bu bahsettigim prensiplerin arkasinda ki mentaliteyi sizlere acmak istiyorum.
    Bu gun dunyada hersey bir endustri ve raklam mantigiyla kirletiliyor.Cebimizdeki
    uc kurusa bakmaktan bir takim cevreler ruhumuzu birakin ,yuzumuze bile sahte.
    Bu butun dunyada boyle. Acin uluslararasi balikcilik dergi ve magazinlerini,
    adamlar bir markadan para aldiklari icin donlarina kadar o markayi baliga goturmusler.her uc cumlenin birinde samimiyetini degil elindeki markayi konusuyor. Simdi bu adam ,buraya geldiyse elbetteki buyuk bir balikcilik askiyla bunu becermistir.Ve tecrubesinden yaralanilabilecek bir insandir.Ancak bu insana verdigi bilgide, onerdigi markanin onerdigi modelinde verdigi bilgilere nekadar guvene bilirsiniz? Kendi kendinize kesin olarak ya suanda malini mi satiyor, aldigi reklam paralarinin karsiligini mi oduyor, yoksa gercekten samimi bir bilgi mi veriyor? gibi sorularinin cevabini verebilir misiniz? Peki bunun yapildigi bir forumum kaybedecegi samimiyeti, direk paylasim niteligini kaybedecegini gore biliyormusunuz?
    Ben buraya memleketimden binlerce otede , kendi insanlarimla, kendi dilimde ,
    uzun yillar zevkle yaptigim, artik hayatimin bir parcasi olan bir yonumu
    paylasmak ve boylesine kirlenmis bir dunyadan kacip sizlerin samimiyetine siginmak icin geliyorum. eminim ki pek cogumuzun buraya gelis sebebinin
    ardinda boylesi bir bilinc alti yetiyor. Bu burdaki paylasimin kalitesinide benzersiz kiliyor bu yuzden.
    Simdi bu bilgilerin isiginda , o gun siteye girdigimde rumuzu yer ve marka
    ile buyuk harflerle sabitlenmis, mesajinda yeni bir bayiligin hangi semtte acildigini ifade eden bir masaj acikca ben de samimiyetini yitiriyor. Samimi
    soyluyorum Balikevi.net bu mesaja fatura kesip , bu mesajin reklam icerikli buraya konuldugunu idda etmeye butun kanunlar onunde hak sahibidir.
    Bu rumuz burada kaldigi surece bu reklam icerigini, dolayisiyla Balikevi.net in
    ticari haklarini istismar etmeye devam edecektir. Benim cabam nazikce bunun bastan bu lakirdilara erismesini nazikce uyarmaya calismak olmustur. Ancak
    Burda insan bir ikileme de dusuyor. Necat'i Bey belki de buyuk bir iyi niyetle
    geldigi yeni uye oldugu bir site de kendini tanitiyor. Olamaz mi? olur. E neyapacagiz o zaman. Acik ve net olarak bir daha uyaracagiz ve kendisine saygi duyarak bunu yapacagiz.
    Necati Bey biz sizi siz oldugunuz icin tanimak itiyoruz.Bu ise verdiginiz emegi herhangi bir markanin golgesinde kalmadan, direk olarak sizden duymak istiyoruz. Rumuzunuzu bu sekilde kullanmaniz bir reklamdir. "Bir arkadasla su su semtte, su su markali yeni acilan balik malzemesi dukkanin da sitenizi tanidim "demeniz bir reklamdir. Bunu yapmaniz sizi ticari olarak balikevi.net e
    borclu durumuna dusurebilir. Uyeler acisinda ise "bunu herkesin yapmasi halinde
    sitemiz icinde soluk alinamayacak samimiyetsiz bir kimlige burunebilir " diyoruz,
    ve lutfen rumuzunuzu ve verdiginiz bilgileri bir de bu gozden inceleyerek, gereginin yapilmasini yuksek sahsiyetinizden arz ediyoruz efendim.
    Alalade bir uye olarak bunu ifade etmeye kendimde hak buluyorum, cunku ben
    buraya bu prensipler burda oldugu icin geliyorum, bu prensipleri korumak kendi haklarimi korumakla aynidir.
    Herkese saygilar sunarim, kimseyle kisisel bir mucadele icinde olmadigimin bilinmesi dilegiyle.

7. Aramıza hoş geldiniz.keyifli paylaşımlar.