Zargana İçin Farklı Bir Olta

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Ghost-rider tarafından paylaşıldı.

1. oozzi

oozzi

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    çipura 1,5kilo
    herkeze biligiler için ty ama çarpma bence sportif balıkçılığa aykırıbirdurum çarpmasadece enfazla 1kglik balık yakalatır ama kursunsuz sadece sinek iğneyle kıyma iş görüo

2. türkay

türkay

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    kalkan kaç kg olduğunu bilemiyorum
    arkadaşlar gezer kurşun nedir tam olarak ben biliyorumdur kesin ama isim olarak çıkaramadım herkese saygılar.

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Arkadaşlar şu aralar forumun meuhtelif yerlerinde, Sarayburnunda ve boğaz içinde çarpma ile zargana avlanabildiği yazılıyor, çiziliyor.
    Lütfen daha duyarlı olalım bu mevsimde yeni yeni sulara giren zargana yemli oltaya atlamıyor pek, çünkü hayvan çok rahatsız çünkü havyar ile dolu. Bu hayvanların hepsi havyarlı, lütfen daha dikkatli olalım, gördüğümüz kişileri uyaralım.
    Çarpmanın etik yanı falan bir tarafa bu balıklara çok yazık onları rahat bıraksak yazın at çek yapacak kadar çok balık tutabiliriz.
    Hem de balık uygun zamanda yumurta döktüğü için hepsi erişkin iri zarganalar olur avlarımız daha keyifli geçer.

Dikkat..

4. YAŞAR TAŞKIN

YAŞAR TAŞKIN yaşar taşkın

Favori Kamış:
    OLTA

arkadaşım buna hiç gerek yok bir topun arkasıın ipek tak kurtuluşu yok her balık malzemesi satan yerde var hem ucuz hem zağmetsiz hemde tartışılmaz:D

5. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    ben izmirde avlanıyorum.yaz sonunda zarganalar kıyıya gelmeye başlıyor.ben bir çok yöntemle zargana avlıyorum. ak yem ipek v.s. Ama en iyi yöntemini öğrendim.yine zargana topu, çok ince beden 7 8 numara sinek iğne ve yem olarak TOPRAK SOLUCANI.

6. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    vay be ne tartışma.neler tartışılmış burda.çarpma nedir?3lü kanca.ama rapalanın arkasındakiler değil....çarpma dibinde ağır kurşunu olan neredeyse 1 2 numara 3 oltanın birleşimidir.normal oltadan daha zor kullanımı vardır.ve yem yemeyen ve mevsimi gelmiş balıklarda kullanılır.örneğin gökovada 10 çeşit kefal vardır.en lezzetlisi yem yemeyen.dipteki yosunlarla beslenen sarı kanat yada kocabaş dedikleri kefaldir.çarpmayla sadece o tutulur.günde 1 tane ve 1 kilodan fazla olur.4-5saatin bununla geçer.alıp eve gidersin.diğer balıklarda kullanılmasıda yasak değil ama etikte değl bence.saygılar

7. ozan

ozan Ozan

beş sene olta atar yediremezsen çarpma kullanmak caizdir diyelim gitsin. ama beş yıl denemeden çarpma etik olmaz:D :D :D