Bayraklı,Karşıyaka,Gümüldür Raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında siyahca tarafından paylaşıldı.

1. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    ah su 657...:D

2. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Arkadaşlar, aşağıdaki linke girip 4982 yasa gereği ilgili birimden aşağıdaki yazım ile bilgi istedim.

http://www.izmir.gov.tr/bilgiedinme/basvuru.aspx

1 Eylül 2006 tarihinde yürürlüğe giren, Amatör Balık Avcılığı'nı düzenleyen Tarım ve Köyişleri Bakanlığına ait 37/2 numaralı Sirküler ile İzmir Körfezinde Bostanlı ve Üçkuyular iskelelerini birleştiren hattın doğusunda kalan iç körfez bölgesinde her türlü usulle balık avlamak yasaklanmıştır.
    Ancak bu güne kadar olan sürede, bu alanda sayıları birkaç yüzden fazla vatandaş hergün kimyasal olarak zehirli balıkları avlamakta ve yemektedir. Bu sayı balığın daha da bol olduğu mevsimlerde bine yaklaşmaktadır. Vatandaşların konulan bu gerekli yasaktan haberleri var mıdır? Çünkü sorulduğunda bilmediklerini, bu konuda da anılan sahil şeridinde hiç bir uyarı levhası ve ikaz eden bir görevliye rastlamadıklarını ifade etmektedirler.
    Bu yasak ilgili birimlerce etkin olarak denetlenmekte midir? Denetleniyorsa yasak avcılara ne gibi işlem yapılmaktadır? Uyarı levhaları hala neden konulmamıştır?
    4982 sayılı kanun gereğince bilgilendirilmemi ve gereğini arz ederim.

Bakalım cevap gelecek mi? Sizler de bu metni değiştirip, geliştirerek ilgili gördüğünüz adreslere gönderiniz.. Elbette birilerinin dikkatini çekecektir..
    Kolay gelsin...

3. cihangir abicim bu konu ve dilekçeyi yeni konu açsana mail bombardımanı yapalım.. adreside tam ver abi.. sesimiz duyulsun biraz..

4. AKIN74

AKIN74

Ellerine sağlık Cihangir Abi, bir kişi bir kişidir, umarım sesimizi duyurabiliriz...

5. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    bende bombaladım dilekçeyi. Bekliyorum.

6. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU FORMU

Başvurunuz elimize ulaşmıştır.

En kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Kaydınız başarı ile alınmıştır.14.12.2006 03:42:50

Uzerime dusen budur ve yaptim diyorum ama bu isi ne kadar ciddiye aldiklari konusunda bende de bir takim supheler var elbette. En basit ornegi sistem saatinin 7 saat geriden gelmesi. Acaba biz Izmir valiligi yerine New York Valiligine mi bu dilekceyi gonderdik, orada saat 03:42 de su anda:)

7. 1 saniye sonrasıda benim :d

Umarım gerekli özeni gösterirler .Şu uyarı levhalarını asarlar.

8. AKIN74

AKIN74

Eminim ki göstereceklerdir, bu maillerin arkası devam ederse muhakkak istediğimiz amaca ulaşacağımızı düşünüyorum...:)

Gerekirse daha sonra toplu olarak balıkavı.net izmir ailesi olarakta gönderebiliriz, bir cevap gelsinde...:)

9. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Koruma kontrolden kimseyi aramadılar mı daha? Ercan bey yine nöbet izninde falan heralde:D

10. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar bir mail de benden gitti hadi bakalım hayırlı ve uğurlu olsun ;) İnşallah dikkate alınır.

Sayin Sennur Uygar
    Bilgi Edinme Yasasi Kapsaminda istediginiz elimize ulasmisir.

Size en kisa zamanda cevap verilecektir.

Ilginiz için tesekkür ederiz.
    14.12.2006 08:47:47

11. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar az önce şöyle bir mail geldi (aşağıda), çizelge halinde geldi ben sadece ilgili kısmı aktarıyorum... Dilerim cevap kısa zamanda gelir...

T.C. Izmir Valiligi
    Bilgi Edinme Hakki Basvuru Geri Bildirimi

Sayin Sennur UYGAR,
    14/12/2006 tarihli müracaatiniz, 15/12/2006 tarih ve Bas.Halk./01-633/1472 sayili yazimiz ile Il Tarim Müdürlügü`ne gönderilmis olup, ilgili kurum yasal süre içerisinde tarafiniza bilgi verecektir.
    Bilgilerinize

15.12.2006

12. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Bana da aynı mail geldi. Hayırlısı inşallah birşeyler olur.

13. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Bana da geldi.. Demek Valilik İl Tarım Müdürlüğünü uyardı bu konuda... Bakalım onlar ne diyecekler...?

14. AKIN74

AKIN74

Evet Arkadaşlar bana da bu mailden gelmiş, umarım bir sonuca varır...:)

Bilgi Isteme Tarihi : 13.12.2006
    Cevap : Sayin Akin DINEK,
    13/12/2006 tarihli müracaatiniz, 15/12/2006 tarih ve Bas.Halk./01-633/1472 sayili yazimiz ile Il Tarim Müdürlügü`ne gönderilmis olup, ilgili kurum yasal süre içerisinde tarafiniza bilgi verecektir.
    Bilgilerinize
    Bilgi Isteme Tarihi : 15.12.2006

15. simendifer

simendifer Sennur

Zaman geçiyor ama hala bir cevap gelmedi... Cevap alan arkadaşlar var mı acaba ? Şayet yasal sürede cevap gelmezse ısrarcı olalım. Hakkımızı arayalım arkadaşlar... 8 gün oldu biz başvurumuzu yapalı, kaldı 7 gün, bakalım cevap alabilecek miyiz ? :rolleyes:

16. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    cevap çıkmış abi.
    sonuç : burası TÜRKÜYE CUMHURİYETİ

zaten devlete para yok , seçim için afiş parasını zor denkleştiriyoruz.yok bir de tabelamı yaptıracağız
    bırakın milleti balığını tutsun
    bırakın milleti yediğini yesin
    bırakın milleti kalan sağlar bizimdir.

17. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar bu konuda İzmir grubundaki arkadaşlar ile de görüştük. Şu günlerde körfezin yasak bölümünde balık avlayan sadece 5-10 kişi var. Şimdi yapılacak büyük bir kampanya istenilen sonucu vermeyecektir. Zabıta veya kim ise denetleyecekler " yahu zaten birkaç kilşi var onları da ikaz ettik" diyecekler. Sahile bakan yetkili işin ciddiyetini anlayamaz bu günlerde.

Ama Mayıs- Haziran ile birlikte yasak sahil 500-1000 avcı ile dolunca yapacağımız büyük bir kampanya gerçek durumun yetkililerce daha net görülmesine neden olacaktır.. O zaman Valiliği mesaj bombardımanına tutalım diyoruz. Konu benim aklımda ve vakti gelince foruma arz edilecektir.. Müsterih olun..:)

18. Arkadaşlar göndermiş olduğumuz e-mail'ilimize,Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğünden posta ile yazılı cevap verilmiştir. Gelen yazıyı sizler ile paylaşmak isterim. İnanıyorum ki birilerini rahatsız ettik ve umarım ki vaadler yazıda kalmaz.

T.C.
    TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    İzmir İl Müdürlüğü​

SAYI: Kont.Şb.Md./530-26-1898-1518
    KONU:Bilgi edinme

Sayın ; Ahmet ŞENAL

Bilindiği üzere, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanuna göre 24 Ağustos 2006 tarih ve 26269 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Denizlerde ve İç sularda Amatör (sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2006-2008 Av Dönemine ait 37/2 Numaralı Sirkülerin 12. maddesinin 6. bendine göre, İzmir Limanında Bostanlı Saz Burnu ile Üçkuyular Vapur İskelesi arasında çekilen hattın doğusunda kalan saha içerisinde her türlü su ürünleri avcılığı yasaklanmıştır.

Şu ana kadar yapılan uygulamalarda, periyodik olarak belirtilen sahada avlanan amatör balıkçıların uyarılması bilgilendirilmesi ve avlanma faaliyetinden men edilmesi sağlanmaktadır.

Müdürlüğümüz konu üzerinde vatandaşımızın bilgilendirilmesine bir süre daha devam edecek olup, daha önceden sahil kenarındaki direklere monte edilmiş olan ve şu anda yerinde durmayan uyarı levhalarının Belediye ile koordinasyona girerek yeniden hazırlanması sağlanacaktır.

Bilgilerinizi arz ederim.

Hüseyin DÜZ
    İl Müdür Yardımcısı​

DAĞITIM :
    Ahmet ŞENAL, İrfan ÖZTEKİN, Akın DİNEK, M.Cihangir YARIZ, Ümit KARACA,Tevfik Onur OVALI, Sennur UYGAR ve bila isimli nailsarı@hotmail.com e posta adresli vatandaş.

19. AKIN74

AKIN74

Olması gerekende budur Arkadaşlar, duyarsız kalmayalım...

İmkan bulabilen diğer arkadaşlarımız abi ve dostlarımız da birer mail atarsa bu iş tamamdır...;)

Bir mail bir kazançtır, yılmayalım, söylediklerimizi hayata geçirelim...

Emeği geçen tüm dostlarıma teşekkür ederim...:)

20. simendifer

simendifer Sennur

Evet biraz daha mail yağdırılırsa denetimi daha sıkılaştırabiliriz sanıyorum. Bu konuda haklısın Akın... En azından cevap verilmiş bir mailimiz var artık. Bu da denetimsizlik sürdüğü takdirde bizim için iyi bir koz olacaktır... Peşini bırakmayalım, ama Cihangir abinin de dediği gibi, yeni mailleri Mayıs ayı gibi yağdırmakta fayda var sanırım...