Bayraklı,Karşıyaka,Gümüldür Raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında siyahca tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bu sayfalarda mucizevi transformasyonlar dogmus. Darisi herkesin basina. Emegi gecen butun arkadaslarima ve egolarina tokat vurmayi secerek gercegine sahip cikabilen butun buyuk gonullu dostlara helal olsun diyorum. Sizler gibi insanlarin arasinda bulunmak bana ayri bir tat veriyor.

2. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Az önce gelen mail ve içeriği :

Sayin Burak ÇELIKKAYA,

22/05/2007 tarihli müracaatiniz, 23/05/2007 tarih ve 05-522/1012 sayili yazimiz ile Il Tarim Müdürlügü'ne gönderilmis olup, ilgili kurum yasal süre içerisinde tarafiniza bilgi verecektir.

Bilgilerinize.

3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Cevap : Sayin Serdar DEMIREL,

22/05/2007 tarihli müracaatiniz, 23/05/2007 tarih ve 05-522/1012 sayili yazimiz ile Il Tarim Müdürlügü'ne gönderilmis olup, ilgili kurum yasal süre içerisinde tarafiniza bilgi verecektir.

Bilgilerinize.

Bilgi Isteme Tarihi : 23.5.2007

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Benim de var ;)

Cevap : Sayin Sevil KURTOGLU,

Bilgilerinize.

5. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Sanırım hepimizin var :D

Cevap : Sayin Örgen UGURLU,

Bilgilerinize.

6. tugay sahın

tugay sahın

Favori Kamış:
    olta,mısına
    En İyi Avı:
    1 kg levrek
    bu kadar ıkaza ve dılekceye ıstınaden yınede oraya ıkaz tabelası koymazlarsa olmadı aramızda para toplayıp bız yaptıralım ve takalım bence:)

7. simendifer

simendifer Sennur

Bende de var :) Sayın Sennur Uygar dediler ama sayıyorum sayıyorum, trilyonlara geldim hala tabelalar yok :D

Sayın Sennur UYGAR,

Bilgilerinize

8. Arkadaşlar konu ile ilgili, tarafıma bugün gönderilen mail'i sizler ile paylaşmak istiyorum.

Umarım ki Büyükşehir Belediyesi bu konuda gereken hassasiyeti gösterip, gerekli yerlere Uyarı Levhalarını en kısa zamanda dikerler.

ercangurkan <ercangurkan@mynet.com>
    Konuyla ilgili gösterdiğiniz hassasiyete teşekkür ederiz.
    Uyarı levhalarıyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğünden yanıt beklenmektedir.
    Bilgilerinizi rica ederiz

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Dün bakmıştım yoktu :) Evet aynından bana da gelmiş.

Konuyla ilgili gösterdiğiniz hassasiyete teşekkür ederiz.
    Uyarı levhalarıyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğünden yanıt beklenmektedir.
    Bilgilerinizi rica ederiz

İBB' den gelecek cevaba göre, sanırım tekrar bir cevap gelecektir bizlere.

10. simendifer

simendifer Sennur

Bana da gelmiş aynısından. Kalıp çıkarıyorlarmış, estetik bitince bizi arayacaklar, biz de sizi arayacağız. Ama tabelalar konusunda bilgi hala gelmedi, coming soon diyorlar.

11. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    rapa.maymuncuk.kamış.olta takımı
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    yasak olayına .izmirde yaşayan bilir .daha doğrusu bunu az kişi.yani balıkçı olmayan .oltaçı olanda bilmez.bu
    Bu izmirde balık tekneçileri. bu bostanlı tekneçileri olsun üçkuylar tekneçiler olsun tuzla tekneçiler olsun hepsi daha doğrusu çoğu bu (tuzlada) balık tutarlar.
    ben izmiri gezmediğim yer kalmamıştır.çoğu yerde balık tutmuşumdur. 25 yıldır körfesi tanırım. bu balık hallerinde. restorantlarda çoğu tuzlada yakalanan balıklar satılır.ben tuzlaya çok gittim bu gediz nehrinin akıntıları sanayi akıntılarıdır tuzlaya çok yakındır.kendim tanık olmuşumdur .şunu size söyleyim bizim körfez. tuzladan daha temizdir. yani çoğu insan bu balıkların nerde tutulduğunu bilmez.ben izmirde nerde olursa olsun sadece kefal yemem + tuzla balığını yemem. körfezin temiz olan yerlerde sadece.levrek ve çupra tutarsam yerim.

12. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    sizin balık hallerinde yediğiniz çoğu balık tuzladan balıkçılar tutuyor.bu balıklar körfezdeki balıklardan daha kirli yerde yaşıyor yani orası sanayi atıkların aktığı yerdir. niye bunları şikayet etmiyorsunuz .

13. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    Niye tuzla yasak değil arkadaşlar. bir oraya gidip bakın gediz nehri nereye akıyor. gidip bir bakın. yetkili kişilere neden gediz nehrine bir arıtma tesisi yapmadıkların söylemiyorsunuz. körfezden balık yiyen belki yüz yada ikiyüz kişidir . peki bu tuzladan kaç kişi balık yiyor biliyormusunuz. nerdeyse bin kişi den fazla kişi bu balıkları yiyiyor . buna dikkat edin. ben doğayı seven bir insanım. siz yetkili kişilere şikayet ediyorsunuz. tamam sizi biraz dikkate alıyordurlar ama sanmayınki insanlar onların umrunda olduğunu .onların tek umursadığı para ve koltuk sevdasındalar. neden gediz nehrini temizlemediler. neden izmir büyük arıtma tesisini 30 yıl sanra bitirdiler .

14. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    tuzladan çıkan balıklar .kefal .levrek. çupra .ısparoz .dil balığı .mırmır . sübye.kalamar. bu balıkları satan kişileri neden şikayet etmiyorsunuz .bunu tekneyle yakalayan kişileri neden şikayet etmiyorsunuz .bunu tutan balıkçılar tuzlanın kirli olduğunu biliyorlar. ordaki balıkçılara bizim burda otururlar onlara bazen söylerim bende geleyim balığa götürmezler. daha doğrusu oraya kimseyi sokmazlar neden dersiniz orasını siz düşünün . güzel yurdumun güzel insanları

15. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    körfezden ve tuzladan midye çıkarıyorlar bunu satıyorlar.bunları neden şikayet etmiyorsunuz

16. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Siz neden şikayet etmiyorsunuz?
    Madem tüm bunları biliyor görüyor ve kendinizi bu deniz ürünlerinden yememek şeklinde koruyorsunuz da, sizin dışınızda kalan insanları korumak adına siz neden şikayet etmiyorsunuz? Bizlerin mi üstünlüğü var, sizin mi acizliğiniz?
    Ben Gedizi bilmiyorum Tuzla'yı da hiç görmedim. Bilmediğim ve görmediğim bir yer için benim mi yazmam daha doğru olur? Yoksa sizin gibi gören, bilen ve sadece kendini bu zarardan koyuyan birinin mi?
    Dilekçenizi iletebileceğiniz tüm e-posta adresleri ve faks numaraları bu başlık altında bulunuyor. Siz de bir dilekçe yazın, bizlere yazdığınız gibi onlara sorun, neden Tuzla, Körfez'den daha fazla kirlilik yüküne sahipken burada av yasağı yok deyin. Sonra da size gelecek yanıtları da bizim paylaştığımız gibi paylaşın.
    Biz de öğrenelim neden Tuzla'da yasak yokmuş...

17. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Diren kardeşim valla en güzel cevap senden.
    Ersin kardeşim sanada bir sorum olacak bukadar yazı yazdıgına göre diger arkadaşlar gibi sende bu güne kadar yazıp çizdiğin yazıların tarih numaralarınıda ver de millet ikna olsun onlara örnek ol tüm İzmirliler akabinde yazmaya başlasın..

''kaderini beklersen keder getirir ,çalışmaya gidersen sevinç getirir/Alman atasözü''

18. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    bak ben sıgacıktan gümüldüre / oradan yoncaköye kadar olan kıyılarda kefal tutarım ve yerim sana da tavsiye ederim gayet temizdir bu yüzden Üyelerimizin aklına kötü şeyler gelmesin.

19. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    oraya pek insan gitmez. ne kadar ben yetkili kişilere şikayet etsem onların umrunda olmaz . ne zaman onların umrunda olmuşki .olsaydı gediz nehri şimdi temiz olurdu.+ ben öyle maile mektupla dilekçeyle birşey yapmam yaptığın zaman ses getirmesi lazımki insanlarda bunun farkına varsın. susurlukta bir kaza oluyor. insanlar bazı şeylerin farkına varıyor.ben bir doğal gaz firmasında çalıştım bir yıl geçti paramı alamadım telefon ettim dilekçe yazdım mail gönderdim ne yaptımsa işe yaramadı. ama oraya gidip olay çıkardım altına üstüne getirdim ondan sonra işimi hal ettim. yani havlayan köpek ısırmazmış hesabı. yani biraz gerçekçi olalım

20. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    bende kefalı severim lezetli bir balıktır ben kefalı kötülemiyorum sadece temiz yerden çıkan kefalı yerim .