Cumartesi Sarayburnu...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında skoylu tarafından paylaşıldı.

1. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    geçen ay başımıza gelen bir olayı anlatayım. akşam yemekten sonra hatunla birlikte falezlerdeyiz. karagöz , sargos , melanurya peşindeyim. 45 metre uçurumdan :)

hatunun çığlıyla fırladım , noluyor demeye kalmadı. ayağına bişi dolaşır gibi olmuş , ot sanmış. ayağını çekince iğne baş parmağının altından girmiş palasına kadar nerdeyse.

bozulan takımı öylece oraya atıp gitmişler , buyrun burdan yakın. kardeşim yanıbaşında çöp kutusu var en azından oraya at dimi.

Özel lara hastanesine gittik acile. iğne biraz daha ittirilerek diğer tarafından çıkarıldı , kargaburun vasıtası ile, pansuman filan. 1 saat oradaydık. Hesap çıkardılar 435YTL Evet arkadaşlar yanlış görmediniz, bu küçük operasyonun bedeli 435Ytl istendi. Öder miyim kıyameti kopardım.

Operasyonu yapan doktor İzmirliymiş sağolsun egeliyiz ikimizde filan muhabbetine , o da geldi muhasebeye başladık pazarlık yapmaya. En sonunda olmadık cümleler kurulmaya başladı. 300Ytl de anlaştık, ve ben içten içe söylenerek ödemeyi yaptım ve evimize döndük. (yani bir gün yolunuz antalyaya düşerse ve lara taraflarında hastane işiniz olursa , allah göstermesin. sakın ha o hastaneye gitmeyin)

Serdar abi ,sana da büyük geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın ...

2. manblue60

manblue60

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüferlerrr
    slm

evet cumartesi bende oradaydım sabah erkenden biraz tırsi biraz istavrit yaptı haftasonu gitmemek gerek sarayburnuna çok kalabalık oluyor ve tehlike boyutlarında oluyor.ben burun tarafındaydım o kazayı duydum çok üzüldüm .büyük geçmiş olsun...kazasız belasız herkese rastgele

3. 300 YTL'de çok hocam seni keklemişler...:D :D :D

4. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    biliyoruz hocam kazıklandığımızı , yanlız dikkat ettiysen olmadık cümleler kurulmaya başlandı demiştim :mad:
    hani gidersin bir bar a , hesap gelir itiraz edersin sonra , beli silahlı elemanlar gelir "istersen ödeme gardaş, biz tahsil edecez nasıl olsa" derler ya. buna yakındı muhabbet :mad:

5. manblue60

manblue60

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüferlerrr
    slm

bunlar hastahaneden çok ticarethane zaten:mad:

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Çok kötü bir şey ya. Geçen bir büyüğüm kalp krizi geçirdi. Bir özel hastaneye kaldırdık. Uzun süre kalması gerekti sadece 3 gün için 8 milyar çıktı bizde mecburen bir yerden torpil vs. bulup devlete nakil aldırkık. Rezalet bir durum parası olmayan ölsün politikası bu resmen.

7. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    aynen öyle dostum, aynen öyle...

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    birde adamı ambulansla hastaneye götürüyorsun gece gece kalp krizi geçirmiş belki hala geçiriyor. Yoğun bakıma almadan önce kağıt imzalatmışlar bunu imzalamazsanız tedaviye başlayamayacağız diye çok kötü.

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Kendi adıma hiç iğne yememiş değiliz. Kendiniz olunca, sorun değil, biraz homurdanıyorsunuz, bir şeyler edip çıkarıp (iğneyi ve çığlıkları) atıyorsunuz ki, benim 3-5 defa yaptığım iş. Amma velakin, başkası sizin yüzünüzden böyle bir sıkıntıya düçar olunca o zaman insanın hali daha bir başka oluyor.

Ama şimdi sorsam, kimin çantasında biraz baticon, tentürdiyot, yara bandı, sargı vs. var diye, sanırım kimseden ses çıkmaz. Bende dahil netekim :(

Demekki, müsibetten ders çıkarmak, ufak bir ecza çantası gibi bir kaç acil ihtiyaç malzemesini çantada bulundurmak gerekiyor aslında ...

10. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    hayır asıl kızdığım şey, tedaviye başladıklarında sordum da. aşağı yukarı ne kadar tutar bu . akşam akşam yanımda pek param yok diye.
    hemşire dedi ki , "biz bilemeyiz , muhasebe bilir" . o an kıllandım zaten kızın bakışlarından , acır gibiydi . olsa olsa 100-150 isteyecekler , vereyim onu da dedim. çünkü iğne kendi imkanınla çıkarılabilecek bir yerde değildi. mutlaka hastanede yapılması gerekiyordu.

11. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    nasılsa kucağa düştün bir kere...
    Tamam ben özel hastane fiyatlarının devlet gibi olmasını çok ucuz olmasını beklemiyoruz zaten ama böyle basit bir tedav için alınacak maksimum fiyat 100 falan olmalı bence ne bu 450 ler 300 ler yazık yani. 100 ytl desen tamam hadi özel ayrı vs. ama bunlar olur gibi değil. Sonuçta orasıda bir ticarethane. Ama bu bişey almak satmak gibi değilki can sözkonusu burda tedavi için gidiyorsunuz daha doğrusu en yakın yere gitmeyede mecbursunuz işte sorun burada yani geldi kucağıma diye.....

12. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    keser döner sap döner, gün olur devran döner ....

13. qosmo

qosmo

Favori Kamış:
    banax makina
    geçmiş olsun.

abi büyük geçmiş olsun bu arada imzanıda değiştirmeyi unutma ist.boğaz esmer mehmet adlı bir arkadaş diye........ geçmişl olsun................:(

14. deep ocean

deep ocean

Favori Kamış:
    SURF Kamış
    En İyi Avı:
    kefal : 1,100 gr. Eşkine: 1 kg.
    Serdar abiyle buluştuğumuz güne ait bir iki resim..

Serdar abi : o kötü güne anımsatacak sana kusura bakma abi.

serdar abiyle beraber
    serdar abi çayını yudumluyor
    hehe bunlardan serdar abiden (bu izmaritler küçük diye denize atıyordu:D
    abi bu kalabalıkta kaza yaşanması içten bile değil baksana işi olanda orda olmayanda
    Sarayburnu' nda galata kulesine bir bakış

15. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    serdar abi bu kadarı ile geçmiş olsun allah daha büyük kazalardan hepimizi korusun inşallah

16. kerempek

kerempek kerem

çok geçmiş olsun.

17. drclnie

drclnie Cihan Gumrukcu

bogazda balik tutmak can pazari zaten her an tehlikedesin hele bide balik coksa felaket.

18. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Serdar abi rapor yayinlarmis meger :D ilk kez gördüm.
    Sarayburnu palamut çaparisine iyi homosaphien yapmis masallah. Tebrikler abi :D
    Görünmez kaza geçmis olsun :)

19. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Geçmiş olsun Serdar bey dikkatli sallamak lazım.

20. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Serdar üstad rapor mu yazmış diye merakla hemen sayfayı açtım :eek: neden sonra tarihi görünce hayal kırıklığına uğradım:D

Bu hikayeyi Serdar üstadın kendi ağzından bizzat dinlemiş biri olarak, canlı anlatım ve mimikleriyle (olay ne kadar hazin olsa da) dinlemeye doyamazsınız:rolleyes:

Sahillerde o kadar çok kaza ihtimali var ki, çok şükür hep teğet geçiyoruz.Tüm amatör kıyı balıkçılarının bu konuda çok dikkatli ve hassas olması gerekiyor.reeling