Daiwa Emcast Plus'ın Hazin Sonu

Konu, 'Makineler' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. furunotr

furunotr Haluk

Yatay jig yaptım; benim tuttuklarım bebek çinekop değil; sirkülere veya tebliğe uygun; hatta orada verilen ölçülerin çok üzerinde; kural dahilinde...

Kedi uzanamadığı ciğere pis mi dermiş ne???!!!

2. furunotr

furunotr Haluk

Bu tartışılabilir sanırım; ve her zaman çıkrık kullanılmıyor; sabit makaralı makinalar da kullanılıyor jig avlarında...(2.kısım bir alt mesaja)...

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    O kuralların, 12 cm olanı da tutmaya cevaz verdiği günleri hatırlıyoruz biz.

Senin o tuttuğun şeylerin bebek olmayanı şu:

Hal buyken, seninkiler bebek değilse ne peki?

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Tabiki kulanıyorlar,ama tercih önemli..sene 2014 geçmiş senelerde kulanım zorluğu yada alışkanlık nedeniyle fazla tercih edilmiyordu çıkrık makinalar,şimdiki zamanlarda tercih edilen daha çok çıkrık tipi makinalar,tabiki hedef balık önemli...

5. furunotr

furunotr Haluk

Burası Amerika değil Serdar; burada çıkan balık boyu belli; biz de yasal çerçeve içinde olan ne ise onu tutuyoruz; 12 cm. olanı cevaz verildi mi bilmem; ben hiç 12 cm. tutup alıkoymadım; ancak senin gibi polemik yapan birine oturup yazmak caiz mi ona da kuşku ile bakıyorum...

Hal bu değil tabii; milyon dolarlık tekne yok; tekne olsa da o okyanusa açılamayız haliyle... Bu örnek olmamış hiç; böyle bir örneğe ne deneceğini yazmayacağım...

6. korayandroid

korayandroid Koray

Bugün makineyi çıkartınca başıma toplandılar Beşiktaş sahilde. Shimano exage kullanan bir adam uzaktan makineye bakıp yanındakilere şöyle dedi, içimden gülmeye başladım. Makineyi görüyormusun kafası nasılda ileri geri yapıyor :D
    İkinci bombayı amca patlattı. Ya bana güzel hafif bir makine lazım. Arkadaşlara sordum 3 milyarlık makine kullanıyorlar, shimano alma sakın kötü falan dediler sen ne dersin dedi. Abi o arkadaşların kim bilmiyorum ama bu işten anlayan birileriymiş heralde dedim :D
    Bunları duycağımı bilsem evvelden alırdım heralde bu makineyi.

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Abi lafı bu kadar gevelemenin faydası yok. Zira bunlar, hala senin bebek lüferleri tuttuğun gerçeğini değiştirmiyor.

8. furunotr

furunotr Haluk

Geveleyen sensin; 22 cm.den başlıyor tuttuklarım ve yukarı doğru gidiyor; yasal ve kimsenin bunun etiğini tartışma hakkı veya durumu yok... Limit altı veya limit fazlası tuttuğum zaman konuşursun; bunun dışında konuşmak anlamsız; polemikten öteye gitmez...

Pekçok avcı da benim durumumda; vakti zamanında 2-2,5 kg.ı vardı onlardan da tuttuk...

Sen sorunun çözüm veya kaynağını amatörde arayacağına yasal düzenlemeleri ve bunları uygulamakla mükellef olan kurumlar ile ticarilerde arayacaksın...

Onlar belli kurallar içine girer ise biz de 22 cm.lik olanları tutmaktan kurtuluruz...

Benim bireysel olarak 22 cm.lik balığı tutmayı bırakmam herhangibir çözüm getirmez bu gayet iyi biliniyor zaten...

Salt alt limit bu kadar tutulsa ve yasak daha geniş bir aralığa yayılıp uygulaması yapılırsa sorun çözülür zaten...

9. saltiga

saltiga ÜMİT

Serdar abi yazilarini takip ediyorum devamli hani nasil diyim shimano daiwa falan filan degilde yani soz konusu malzeme degilde uslubunuzdan gercekten cok zeki bir insan oldugunuz acikca belli bir hafta sonu uskudarda size bir cay ismarlamak isterim bu sebeplede sizinle tanismis olurum gelseniz sevinirim .

10. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Hala geveleyip boş atıp dolu tutmaya çalışıyorsun sevgili abim.

Zaten sana limit altı tuttun filan diyen olmadı, farkında mısın?

Ama bir makine tartışmasına getirip o bebek çinekopları asıyor, sonra da ahada ben böyle balık tutarım moduna giriyorsan, orada bir durman lazım. Eğer bana balık tuttum diyeceksen, en azından yaşını başını almış, askerliğini filan yapmış bir şeyler getir koy ki, kaale kifayet etsin.

11. furunotr

furunotr Haluk

Balıklar askerlik yapmaz sevgili Serdar...

Bu arada eski konulara bakarken Çinekop takımları ile ilgili konlarda "küçük şeker kız"ı gördüm; herhalde 6-7 yaşlarında olmuştur şimdi; benim küçük ile aşağı yukarı aynı yaşlarda herhalde...:)

Bu arada Üsküdar'a gelirsen bir çay da benim borcum olsun; hem son model Vercelli'lere falan bakarsın; sen pek severdin Vercelli'yi... Yanılmıyorsam 13 çeşit 3 parça; 3-5 çeşit te teleskobikleri mevcut şu an; 3 parçalar Enigma, Spyra, Power ve Ultima serilerine ait...