Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. bilge kağan

bilge kağan bilge kağan tomas

Favori Kamış:
    lineaeffe rapid cx spin 2.05, DAM 2.40, okuma V system 2,40 spin
    Favori Makine:
    okuma trio 30s, okuma avenger 30a, Okuma Raw 65, daiwa sweepfire E 4000
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg, turna 2 kg, levrek 3 kg, çipura 1,2 kg, zargana 95 cm ( 990 gr. )
  2. mertfb129

mertfb129 Mert

Favori Kamış:
    Alba Star Spin.
    Favori Makine:
    Alba Star.
    En İyi Avı:
    Hilal Sitesi Önü Levrek 1Kg.Konya Sazan 2 Kg.Dörtyol Barınaktan yakaladım onlarcası.
    Teşekkürler Abi.

3. barakuda33

barakuda33 Serkan USTUNDAG

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Tebrikler Mert güzel gümüşler almışsın.En son Ramazanda tutumustum gümüş.
    Akşam 4 gibi barınagın sagındaki lokantanın önündenm biraz at çek yaptım.Ama ne gelen ne giden var,takip falan bile olmadı.misina taıklınca patladı rover 98 de suya kaldı. Başka bi sahte taktım alırmıyım diye,gözüm sürekli suda sahteyi takarken ama gözden kayboldu gittti göremedim.Balık almamıştır herhalde.

4. serif1961

serif1961 şerif

Tüm arkaşlarımın kurban bayramını kutlar. Sevdikleri ile beraber nice bayramlar dilerim.

5. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    3.5 kg kefal, 750gr çipura,750 gr levrek
    Teskler sizinde bayramınız mubarek olsun...

6. mertfb129

mertfb129 Mert

Favori Kamış:
    Alba Star Spin.
    Favori Makine:
    Alba Star.
    En İyi Avı:
    Hilal Sitesi Önü Levrek 1Kg.Konya Sazan 2 Kg.Dörtyol Barınaktan yakaladım onlarcası.
    Bayramımız kutlu mutlu ve huzurlu olsun.

Seriye Devam...

7. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    mert bu gümüşleri sen bitiremezsen bitmeeezzzz.

8. mertfb129

mertfb129 Mert

Favori Kamış:
    Alba Star Spin.
    Favori Makine:
    Alba Star.
    En İyi Avı:
    Abi önceleri küçüklerdi ama bunlar kocaman.Barınağın girişindeki balıkçı,tezgahlarda böylesi yok dedi :)
    -Birde gümüş yakalamayı fena öğrendim.Turrut turrut turrut reeling reeling reeling

9. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    eh işte Allah ne verdiyse
    herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun. tekin özlettin. bayramda konuşmuştuk gerçi

bilge dostum
    yoktum, yani nette yoktum, yoksa barınağa bayramda üç kere gittim. sonuç yok.
    sadece bayramın üçüncü günü sabahı beş beş buçukta bi dörtyüz gramlık bir şeyi
    daiwa saltiga minnow hirame chart ile on beş metreden on metreye kadar getirdim. turna gibi patırtı
    gürültü çıkarmadı. yavaş sarıyordum karanlıktı ama alaca.
    ne idi acaba çok merak ediyorum. belki de gridaydı belki levrek, belki lüfer, belki çıplak, belki tral, belki akya yavrusu, belki vatos, belki ne bileyim işteydi. kendi gitti, yürekte sızısı kaldı.
    yani ben şimdi vuruş mu almış oldum
    aynı gün akşama doğru ise rover 98 g16r miydi, hani floramıza uygun olanı. onu attım zarganalar öyle seviyorlar ki rover ile dalga geçmeyi. wtd yi güzel yaparsan saldırıyorlar. fakat bilerek ısırmıyorlar iğneyi. sadece arkasından yatay çizgi halinde sorti yapıyorlar. iğneye saldıran yok.
    zarganalar dışında ha bir de vuruş aldım. sararken tık etti, gerisi gelmedi. ilk takılış anı gibiydi ama sonuç yoktu. anladım ki, vuruş bu. yani, sarışına bir dış müdahale. gıcık bir durum. ama heyecan vericiydi.
    zarganalardan yüz santimlik bir tane tutmak istedim. Et değil lastik olan bu kocca hayvanı suya salacak, videosunu yayınlayıp sitede büyük sükse yapacaktım.
    Allah vermedi.

sense midye mucizesine inanmakta ne kadar haklı olduğunu gösterdin
    tebrikler
    kaç metre açıldın neyin hizasından acaba
    ahmet abi boynuz kulağı geçer abi
    tabi uyursan
    inşallah levrek raporlarınızı da bekliyorum

10. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    hafta sonu sen gelirsen bende bir aksilik çıkmazsa öğmeişte bir hasret giderelim derim

11. bilge kağan

bilge kağan bilge kağan tomas

Favori Kamış:
    lineaeffe rapid cx spin 2.05, DAM 2.40, okuma V system 2,40 spin
    Favori Makine:
    okuma trio 30s, okuma avenger 30a, Okuma Raw 65, daiwa sweepfire E 4000
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg, turna 2 kg, levrek 3 kg, çipura 1,2 kg, zargana 95 cm ( 990 gr. )
    kardeş alacakaranlıkta yakalayıp kaçırdığın balık muhtemelen grida - lagos türü kayabalığı ailesindendir. çünkü diğerleri nizbeten mücadeleci balıklardır. bu balığı kaçırarak benim sürekli yaşadığım duyguyu sen de tatmış oldun :)

su üstüne zargana saldırısı olduğunda önce hızlı hızlı sar, sonra bir anda duruver, zargana vurursa o anda vuruyor. bu balığın küçüklerini yediğimde bir daha yememeye tövbe etsem de geçenki canavarı doğrayıp tava yapmıştık. o zaman gördüm ki bu balığın irilerinin eti de yenebilecek lezzette ve beyaz renkli. gerçi o balıkla ilgili başka bir başlıkta bir tartışma yapıldı geçen hafta. o balık zargana ailesinden olan ama kızıldeniz kökenli bir türmüş. 4,5 kg. ve 1,5m. boya kadar büyüyen tazı balığı ( houndfish ) imiş idk

midye karadan olsun, açıktan olsun her durumda işe yarar. son avımızda da gördüğümüz üzere akdenizdeki balık türlerinden 13 tanesini kandırdı ki buna 3 adet lüfer de dahil. dezavantajı ise yumuşak olması nedeniyle iğneden kolay alınması. bu sorun içi çıkarılıp tuzlanarak kısmen aşılabiliyor. boyutu küçük olduğundan 5 no'dan büyük iğnelerde küçük kalıyor, 2 -3 adet takmak gerekiyor. sülünez gibi yem ipiyle sarmak da mümkün değil. ( bu arada bu gece rüyamda denizden sülünez çıkarıyordum, şimdi yazarken hatırladım :) )

ahmet abi gece bir yattı sabah saat 6'ya kadar, ihtiyarladı artık, ne de olsa 3 ay sonra emekli olacak.:D

levreği bayramdaki yağmurlu havalarda almışlar, 400 gr. - 1 kg. arası levrekler alınmış. avlayan kişiler yerini sır gibi saklıyor ama muhtemelen Atatürk çiftliği dediğimiz, göllerin olduğu yerden, tatlısu ağzından alındı. benim yatılı misafirim vardı, ahmet abinin de bayram ziyaretleri dolayısıyla zamanı olmadı herhalde aramadı biz gidemedik idk

12. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
  13. serif1961

serif1961 şerif

Tebrikler gültekin kardeşim. Çok güzel balıklar almışsın. Afiyet olsun. Bende pazar günü çıktım balığa 2 arkadaş ile. Çok balık aldık adam başı 4,5 Kg. düştü. Özellikle 1 tane domuz balığı aldım 1 kg. vardı, boyuda 35cm civarı. Resim yüklemeyi bilmediğim için rapor yazmadım. Balıklar karışıktı. Ağırlıklı olarak kılkuyruk ortalama boyları 20-25cm. Bolca gümüş, cerbit, istavrit, çupra ve yeni gördügüm ismide hırbıdal olan değişik bir balık 600gr. civarı. Sabah 06'dan öğlen 12'ye kadar. Dörtyol barınağının açıklarından aldık balıkları. Saygılarımla.

14. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    teşekkür ederim şerif abi. tekne işinden sırf o kılkuyruklar yüzünden soğudum zaten. birde gündüz pek vaktim olmuyor uzun uzadıya balık avı yapayım benim prensesler küçük daha ilgi bekliyorlar. gündüzlerimi onlara ayırıyorum. avların daim olsun

15. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    eh işte Allah ne verdiyse
    abi 25 diyo
    25 santime ulaşan kılkuyruk hiç görmedim
    belki de tadı güzeldir
    şerif abi tadı güzel mi ? yersen söylesene

abi hırmıdalın kilo üstünü tekin tuttu. son iki yılda on tane filan tuttu.

Konu 2.
    Atçekçilere sesleniyorum. Geçen yıl ekim ortasında atçekle ilk balığımı tutmuştum. Bir turnaydı. yarım kilodan aşağıydı ya da yukarıydı bilemiyorum.
    Yani ekim ortasında başlamıştı turna. bu sene kurban bayramında bile sabah gittiğim akşam gittiğim halde alamadım. deniz suyu sıcaklığına baktım hala 24. orhan küçükbiçmen in tuttuğu sular ise 19 derece. ha bir de, geçen sene 4 kasımda kilo üstü turna aldığımızda üzerimde siyah pantolon üstü siyah ince kazak üstü incecik siyah mont vardı iyi hatırlıyorum. ikindi-akşam arası vakitti, güneş hiç yoktu ve kayalar ıslaktı. yağmurun yağmadığı birkaç saati değerlendirmiştim.
    bu sene 4 kasımda ise atletle terlerdin barınakta eminim.
    Bu sene resmen yazı yaşıyoz. sıcaktan bunaldığımız oluyor. tekrar ediyorum kasım ayındayız
    herhalde sular soğumayacak, turnasız geçecek bu sene.

16. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Tebrikler serif abi cok guzel balik almissiniz. Hirdibal dedigini baligi bende hic gormedim. Pazar sabah barinagin ucunda fenerin altinda tek bir kisi gorduysen o bendim abi 2 mirmir 1 cupra baskada bisey yok alamadim

17. serif1961

serif1961 şerif

Alişan kardeşim gerçekten kılkuyruklar 20-25 cm. civarı. Tatına gelince benim hoşuma gidiyor kızartması. Serkan kardeşim teşekkür ederim evet barınagı ucunda bir kişi görmüştüm. İnşallah daha iyileri sana gelir. Saygılarımla.

18. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    harmadar hırmıdal dediğiniz balığın esas ismi minekop olup aşağıdaki raporda görebilirsin. eti ve avcılığı çok zevklidir

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=50043

19. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Eyvallah abi kismet nezaman nerde gelecegi belli olmuyor baligin ama ben pek gezmeyi sevmiyorum galiba. Genelde en uca barinagin cikisina gidiyorum. Enteresan cumartesi gecesi hep kalabalik olurdu ama sabaha kadar kimse gelmedi saat 8 gibi donuse gectim

20. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Aaah tamam ramazanda yine barinagin en ucundan tuttum. Minekop, evet eti cok lezzetliydi. Demekki yoresel bi ad olsa gerek yoksa minekopu biliyorum. Eyvallah Gultekin o rapordaki avini yayinladigin gun okumustum.