Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    *** üstatlar dün iskenderun barınağında bi arkadaşla avlanmaya gittik beni arkadaş işyerinden aldığı için takımlarım evde idi arkadaşta bu işe yeni başladığı için yanındaki kamış kıytırık ve bir çürük sahte yalnızz vardı fakat tam önümüzde bir avcı balık kefallere saldırdıki tam kıyıda kefal nerdeyse kayaların üstüne fırlayacaktı aramız 4-5 metre bile yoktu avcının sırtını gördüm görünen kısmı sadece 30-40 cm rahat vardı tamamı kaç cm idi ve hangii avcı idi tam göremedim kovalamaca bitti takımlarım yanımda değildi diye hiç bir şey yapamadım diye arkadaşa toplan gidelim dedim moralim çok bozuldu ama o anı görmekte harikaydı bu aralar felaket saldırı var bilginize.

2. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    eh işte Allah ne verdiyse
    Bilgisayar sorunum hallolunca tekrar aranızdayım.
    Bilgisayarındaki sorunu gideren herkese ve kendime hoşgeldin der
    Balık tutanlara tebriklerimi kaşe yaparım
    Sevgili Mehmet geçen sene bugün, öyle deli saldırılar gördüm ki, kefallere. bizim turgay kefal yüzdürdü, çupra yüzdürdü. Alamadı. Ben sahte attım çektim alamadım. Silikoncular attı çekti alamadı. Sadece saldırı çoktu, o kadar. Turgay lüfer zamanı dedi. Nasipte yoksa vurmaz dedi

3. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    sahtelere gelmesi için biraz kıyıda yavru balıkların azalması gerekiyor sanırım canlı varken sahteye vurmaz kolay kolay

4. bilge kağan

bilge kağan bilge kağan tomas

Favori Kamış:
    lineaeffe rapid cx spin 2.05, DAM 2.40, okuma V system 2,40 spin
    Favori Makine:
    okuma trio 30s, okuma avenger 30a, Okuma Raw 65, daiwa sweepfire E 4000
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg, turna 2 kg, levrek 3 kg, çipura 1,2 kg, zargana 95 cm ( 990 gr. )
    arkadaşlar iskenderun'daki bacanağım, dün yatılı misafirimdi. onunla birlikte bu sabah 07:30 - 08 : 00 civarı bacanakla beraber burnaza gittik. pek bir şey yakalamayı ummuyordum, öyle de oldu. tatlısuyun ağzında küçükbir levrek saldırısı oldu, bir de yan tarafımda avlanan adam yemli olta ile 25 cm civarı bir levrek yakaladı. onun dışında hiç kimse de bir şey yoktu.

az eğleşip incirliye vardık. oradaki avcılar da geceden gelmiş, sadece 25 cm civarı bir çipura yakalamışlar o kadar. orada da epeyce bir süre sahtelerle deneme yaptım, hareket olmayınca yemliye döndüm. daha yemli oltayı yeni atmıştım ki 25 -30 m solumda öyle kovalamacalar başladı ki görmeliydiniz.:eek: hemen takımı geri toplayıp oraya yöneldim ve sahte atışlarına geçtim, gene boş. sonra ima gun 20 gr. jigi taktım. kuyruğuna ahtapot ekleyerek modifiye etmiştim. taban müthiş kayalık olduğundan biraz gönülsüzce attım.

jigin takılmadan geldiğini görünce cesaretlenip uzak atışlarla devam ediyordum ki bir anda jig hafifledi. ne olduğunu anlamaya çalışırken tekrar gerildi ve balık olduğunu anladım. balığı epeyce sardım, kıyıya yakın bir yerde daha önceden takılıp kırılmış bir misina benim oltaya takıldı. epeyce bir uğraştan sonra jigi kurtardım ama ne olduğunu göremediğim balığı kaçırdım. çok büyük değildi ama çıkarabilsem jigle yakaladığım kayda değer büyüklükte bir balık olacaktı. balık nasıl becermişse iğneyi neredeyse halkadan kurtarıyormuş idk

kısa süre sonra aynı yerde kıyıya yakın bir vuruş oldu, belli belirsiz bir vuruş.reeling balığın yakalandığını bile anlamakta zorlandım, günün tek balığı 17 - 18 cm. civarı bir yazılı hani :D elime bile değdirmeden iğneden tutarak suya düşürdüm ve ok gibi gitti.

Not: bu ahtapotun pembesinden gören olursa beni haberdar etsin ben sadece kırmızısını bulabildim.

5. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    Bilge aramıza hoşgeldin. Bu hafta ne kaçırdın anlat pakayum da !
    diyecektim ki
    yazmışsın zaten
    Bense denize hasret, yakuptan beter oldum hemşerim
    bayramdan beri deniz yüzü görmedim

6. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg, turna 2 kg, levrek 3 kg, çipura 1,2 kg, zargana 95 cm ( 990 gr. )
    bu sefer benim suçum yok. incirli'de avlandıysan bilirsin. o kayalıklarda kurşunlu oltayı atıp kırmadan çekmek mucizedir. avlandığım yerde benden öncekilerin kırdığı çok sayıda oltanın şamandırası veya misinası görünüyordu. balık gitti misinaların arasına daldı idk ben de oltayı kurtarmak isterken hem oyalandım, hem de misinaya boşluk verdim. dalga çok olduğundan denize de çok yaklaşamadım.

7. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    günaydın arkadaşlar hepinize mutlu haftalar. tesadüf olmuş 2 kişinin birden bilgisayar bozulması :D. sağlık olsun gönüller bir olsun

8. ceranımoo_ist

ceranımoo_ist Yakup BULUT

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    Favorim Shimano Sahara 3000FD , Okuma İmpact 65,Okuma Eclipz ez 65
    En İyi Avı:
    levrek,çupra,yazılı orkinos, ceylan .....
    Deplasmandayız..

Tüm arkadaşlarım şuan İzmirdeyim Karşıyakada görev yapıyorum, deniz dibimde eve 3 km. ama gel gelelim körfez kirliliği herkesin bildiği bir gerçek balık zaten yok gibi birşey balıklar tekleme çıkıyor... İnanın olta atmak avlanmak içimden hiç gelmiyor paslandım gerçektenn..

dün arabaya atladığım gibi bostanlı barınakta soluğu aldım amac kesinlikle balık tutmak değildi öylede oldu zaten birde en gözde sahtelerimden biri körfezin sularına armağan ettim.. Külliyen zarar yani...

Seneye Kısmet olursa botu alıyorum foçaya, karaburuna, çeşmeye kaçamaklar yapıcam, ne olursa olsun bizim oraların tadını hiç birşey vermiyor...

Sizleride yakından takip ediyorum... Allah hepinizin kalbine göre versin...

Ali abi benden beter kimse olamaz herşeyi unuttum reset atmam lazım kendime ama daha uzun zaman var galiba eskiye dönmem için...

9. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    duyduğum kadarıyla izmir civarında verimli avlaklar var. oraları öğrendikçe açılırsın daha ;)

10. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    yakup bende anlamadım izmirden 50 cmlik çupralar kol gibi levrek raporları gelip duruyor nasıl yani balık yok derken belkide merada sorun vardır idk başka bir mera bakabilirsinreeling

11. ceranımoo_ist

ceranımoo_ist Yakup BULUT

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    Favorim Shimano Sahara 3000FD , Okuma İmpact 65,Okuma Eclipz ez 65
    En İyi Avı:
    levrek,çupra,yazılı orkinos, ceylan .....
    Avlak il merkezde mera yok gibi birşey varsada 3-5 kişinin bildiği yerlerdir, ama Dediğim gibi Çeşme, Karaburun, Foça, Şakran, vb gibi yerlerde mevcut kara ulaşımı olarak mesafeli gidiş geliş 100-200 km bulabiliyor ... Tek gitmek tuzlu gelir açıkcası .... Balığa gidebilcek ekip arkadaşlarına ihtiyaç doğuyor ister istemez.... İlerleyen zamanlar ne gösterecek bunu hep beraber görücez...

12. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    yani inşallah. dediğin gibi izmir koca yer. kafana göre 2 3 arkadaş bulursan trofeli raporlar görürüz senden

13. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    bu akşam dörtyol açıklarında bir tekne avı var bakalım boru kurdu ve sülinez ile

tekne hakkındaki önyargımı değiştirecek bir av olacakmı bakalımreeling

14. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yıllarca ayağım toprağa basmadan balık avlamam diye direttim, sonra bir kez açıkta avlandım. o zaman dedim ki yıllardır kıyıda kendimi harap etmekten başka bir şey yapmamışım.

15. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    Katılmıyorum.

16. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    boru kurdu ve sülüneze ne gerek var. açık işte
    açıkta en iyi yem midye. Ya da tuzlanmış gazetelenmiş-suyu alınmış makul ebatlandırılmış sardine. tavuk da iş gördü.
    Midye toplamak ise zahmetli bir iş. özellikle de tekneye/bota atlamış birkaç balıketi sever arkadaş hadi hadi diyorken. karides çok var atla diyorken.

17. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    denizden uzak kalmak adamı hırçınlaştırıyor galiba

18. umutemin

umutemin MEHMET EMİN GÖKALP

Kesinlikle Alişan abi Ramazan Bayramından beri denizi göremedik çok sıkıldım izinde yok yeni yılı iple çekiyorum şubatta bir kaçamak yapmayı düşünüyorum...
    Geçmiyor zaman :(

19. umutemin

umutemin MEHMET EMİN GÖKALP

Yakup tekrar hoşgeldin... sen en azından deniz kenarındasın istediğinde gitme şansın var bizde o da yok... Sen yakında Aliağa şakran takılırsın :)

20. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    herkese selamlar dün tam gün boştum saat 11.00 gibi takımları aldım iskenderun yelken klubünün oraya gittim ve orda kefal için ekmek sarması attım ve kamışla at-çek yaptım tık olmadı saat 13.30 a kadar bekledim hiçbirşey alamayınca takımları toplayıp iskenderun barınağına geçmeye karar verdim ve tam takımları topladım baktım deniz birden coşmaya başladı içimden dedimki burda kumla kayaların birleştiği yerde at-çek yapsam slikonla acaba levrek alırmıyım diye takımları toplayıp sırtıma bulanıklaşan denize öylece baktım 40-50 saniye dediimki burdan gidersem kısmetimi tepmiş olurmuyum burda kalıp acaba güzel levrek alabilirmiyim düşüncesiyle gidip gelirken sonra ordan ayrılmaya karar verdim ve iskenderun barınağa gittim orda çırpandan başka bir şey yok bu günde boş dönecem diye aklımdan geçirirken ekmek sarmalarını bi atayım belki kefal olur dedim ve koyuldım zımba ile çırpan yakalamaya ekmek sarmalarını unutmuşum bile bi ara bir baktım kasnaklardan biri fırlamış yerinden kayaların arasına sıkışmış sonra dedimki yengeç oynatmıştır(nede olsa yengeçlere kemanilere kasnak yem feda etmeye alışmışız) çırpan avlamaya devam ettim aradan bir kaç dakika sonra bi bu kasnağı çekip ekmeği boşalmışsa ekmek takayım dedimki birde baktım ağır geliyor dedimki o zaman ekmek halen duruyor ekmek gelirken ağırlık yapıyodur derken birde baktim kafa atışları başladı çupra kafa atıyor ve biraz heyecandan sonra baktımki suda görünmeye başladı tam kıyıya çektim yere bıraktım iğne ağzından çıktı yani biraz daha geç kalsaydım yada suyun içinde kendini taşa felan vursaymış kaçıracakmışım işte bahsi geçen günün tek kayda değer balığı tabi tuttuğum 25-30 çırpanı saymıyorum