Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. barakuda33

barakuda33 Serkan USTUNDAG

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Abi bunuda habire anlatiyoruz hic resim yok diye Sagolsun Bilgeye rica ettim yuklesin diye.Sirf levregi cektim. Yoksa cuprada, sargozda melanurda cantada.

2. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    yok estağfirullah inanamama gibi algılama sakın. bizi kendine aşık edip peşinden sürükleyen canlıyı görmek istiyor insan. imkan olmazsa gazıda yeter. eline sağlık. düşünmen yeterli dostum

3. bilge kağan

bilge kağan bilge kağan tomas

Favori Kamış:
    lineaeffe rapid cx spin 2.05, DAM 2.40, okuma V system 2,40 spin
    Favori Makine:
    okuma trio 30s, okuma avenger 30a, Okuma Raw 65, daiwa sweepfire E 4000
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg, turna 2 kg, levrek 3 kg, çipura 1,2 kg, zargana 95 cm ( 990 gr. )
    maksat gözümüz şenlensin, yoksa şaka ile bir rapor yazıp 5 kg.lık levrek yakaladım ama resmini çekemedim desen inanırız. birbirimize güvenimiz var :) ( denizlerimizden güncel av raporları sayfasında genç bir arkadaşın yayınladığı hayali raporlarda olduğu gibi :) )

4. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    ne zaman yayınlamış ben bilmiyordum bak gerçi şu sıralar pek foruma vakit ayıramıyorum ya.

ne gerek var arkadaş yahu

5. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Asil benden estagfirullah; inanip inanmama gibi algilamadim. Olurmu oyle sey, internet yok resim atamiyorum sadece. Telefonla cekmeye calisiyorum sonrada atamiyorum. Hos taaa ramazandaki 2 levrek ve cupradan sonra en verimli avim bunlar oldu zaten. Bide palamut ve azicik videoye cektigim kemane var.havalar soguyor:İsallah hepnizden guzel haberler ve raporlar gelir

6. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Cuma gecesi planladigim ava gidemedim. Dun bayram alisverisi icin carsiya ciktigimda burdaki balikci abimiz Ferhat abiye ugradim. Oylesine fazla kurt varmi diye umitsizce sordum, var demesiyle benim kafa bi milyon oldu.Vakit de super alisveristeyiz sozde;hatuna rahat rahat gez dedim.
    Alisveristen bi cok erkek gibi bende haz etmiyorum; eee isin ucunda balik olunca katlandik tabi,aksam bizimkileri ablasina biraktim ve 8,30 gibi barinaktaydim. Osmaniyede sadece sis yada toz bulutuna benzer bi hava vardi ama dortyol ve barinak fena ruzgarliydi tabi denizde acayip dalgali, nasip dedim belki dalga isimize yarar deyip klasik 75 gr kursunlu, ikili dip oltami salladim Yallah deyip.
    İlk gelen minicik bi mirmirdi. O dalgada ve okadar acikta napiyorsa artik. Yavruyu saldiktan sonra bogaz cikisina dogru tekrar salladim, kursun dibe oturdu derken cok hafif bi vurus aldim, enteresanlik ta burda basliyor zaten, cok gecmeden bi hafif vurus daha. Yine bi minik takildi diye dusunurken daha yarim tur sardim sarmadim olta sanki takildi gibi. Egildikce egiliyor resmen U oldu fena bi agirlik var, ee takilmada yok ama kamis nerdeyse kirilacak kalamayi iyce gevsetiyorum kacan gocende yok, yanlarimda bulunan 6 kisi kafama toplandi herkes biseyler soyluyor. Kalamayi sikip sariyorum gelmeye bisey geliyor ama nerdeyse misina kopacak, Allahim kafayi yicem kafa ne bileyim vurus ta yok sadece acayip bi agirlik oltayi yacacak kadar geriye cekiyorum hemen boslugu aliyorum nerdeyse kayalarin onune gelmeye basladi yine kopacak ve kayalarin korkusuyla kalamayi degil makinadan misinayi serbest biraktim, cok hafif gezinmeler basladi tekrar sarmaya basladim. Sanki suyun icinden bi genis tabaka gibi bisey cekiyorum, boylesine bi agirligi ben gecmisimde hic bi balik avinda yasamadim. Hareket var ama sanki tobee tobee ceset cecikiyorum.
    En son kayalara yaklasinca yine geriye yatarak asildim boslugu aldim tam o anda misinanin gezindigini saga sola gittigini hissettim. Enteresan bisey bilinen tum kurallari unutturmustu bana o saga sola gezinme olmasaydi baktim kayalara dogru gidiyor kalamada vermedim. Veee mutsuz sonnnn kut diye tasa surttu galiba firdondunu bi karis altindan misina koPtu.
    Benboyle bi olay yasamdim arkadaslar yorumlari bekliyorum, ve bu balik neydi hala ani yasayip bulmaya calisiyorum. Sabaha kadar 2 iri mirmirla evin yolunu tuttum

7. nihatkilic

nihatkilic Nihat Kılıç

Favori Kamış:
    2x Italcanna Combat 4.20mt
    Favori Makine:
    2x Penn Surfblaster 8000
    En İyi Avı:
    5,6 kg. levrek
    Sakın vatoz olmasın.Aynısı başıma gelmişti.Biliyorsunuz bu vatozlardan bölgemizde oldukça fazla var.

8. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Valla Nihat Bey,aklima kemane dedigimiz baligin bayagi bi buyugu geldi ama vatoz hic gelmedi olmaz diye, buyuk ihtimal dediginiz gibi vatoz olabilir,zaten her ne ise en az 7-8 kilo biseydi belkide daha fazla. Dedim ya ben boyle bi agirlik gormedim ve tepkide yoktu

9. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg, turna 2 kg, levrek 3 kg, çipura 1,2 kg, zargana 95 cm ( 990 gr. )
    kuvvetli ihtimal vatozdur, başka balıklar kafa atar, sağa sola hısla yüzer, ama vatoz taş gibi oturur. dalgalı havada keşke sahili deneseydin, sargoz alırdın.

10. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Sargoz, melanur aldim ama hepsini geri saldim en buyugu 13-14 cm ancaydi. Dun seni aradim aslinda, telin kapaliydi. Fikir danisacaktim, aslinda sag tarafa restoranin oraya gidecektim son anda vazgectim ve fenerin oraya kadar arabayla gittim. Bide cuma gitmediyseniz beraber gidelimm dicektim 8 paket fazla yem varmis ona gore alacaktim. Hos kurtlarinda tadi yoktu 4 paket aldim yari yolda birakti, hele birinden 3 tane kurt cikti oda olu ve ezik. Gecen hafta İskenderundan aldiklarim superdi 3 paket aldim hepsi doluydu ve sabaha kadar yetti

11. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    barınağın uç noktasına bakan sahil iri sargoz yapabilirdi aslında, neyse kısmet. bu kurt olayını ben de anlamıyorum. adanadan iskenderundan alanlarınkine bakıyorum parmak gibi kurtlar var, osmaniyedekiler çorba gibi .

benim turkcell hattın takılı olduğu telefonun şarzı bitmişti ama avea 24 saat açıktı idk

bu da bizim avın raporu

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=50753

12. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    vatozdur o vatos. bende iskenderun barınağından çıkartmıştım bir vatoz. makinenin sarmaya gücü yetmemişti kamış ve bel gücü ile çekmiştim. ama bu gübü durumlarda sadece çekmeyi değilde yol istediğinde ver çek ver çek 3 sefermi 4 sefermi ne gönderip gönderip çektim en son yorulunca su üstü yapmıştı. ama misinamda 0,4 lıktı

13. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Ya gultekin diyorum ya butun bilinen tum balik kurallari alt ust oldu,ne yol istiyor ne gidiyor kalamayi degil, direk misinayi serbest biraktim be var tik desin. Adete yere yapisti kaldi, bende zorla cekmeye basladim ama saramiyorum ki; makina sariyor aslinda zayif degil fakat sardikca kamis u seklini aliyor. Bu sefer misinayi birakiyorum elimle de tutuyorum gitmiyorda. Misina 35 lik takimida bu misinadan yapiyorum, yoksa elli kere kopardi. En son sara sara kayalarin onune geldi ve kayalari gordu demekki ilk kez orda kipirdadi ama kafa falan atmadi ve 10-15 saniye sonra misina koptu.kismet ama keske gorsemde kacsaydi.
    Bu vatos kuyruklu ve dekenli olanlardan mi acaba hatta ignesi zehirli falan oluyor yoksa kalkan gibi bi balikmi?

14. UZM-36

UZM-36 Mahmut Ç.

Favori Kamış:
    Okuma Alümina 240 cm spin kamış - energy carbon 3 m -lineaeffe 2.10 m spin kamış
    Favori Makine:
    Okuma Octana OT-40 8 bilyeli
    En İyi Avı:
    (CEYLAN PALAMUTU 1.250 KG) (LÜFER 1 KG) (LEVREK 1.KG ) (SAZAN 53 cm)
    Selamun aleykum arkadaşlar, bugünden itibaren haftaya pazartesine kadar dörtyoldayım barınaktan avlanan arkadaşlar son durum hakkında bilgi verirlerse sevinirim

15. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    evet, yakalarsan kuyruğuna dikkat et

16. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    en son 10 gün oldu herhalde ama sabah erken saatlerde kıyıya yakın palamut ( daha doğrusu gobene ) oynakları oluyordu. çapari ile alınabiliyordu. bir de bol miktarda zargana var. sahteye balık saldırısı ve takibi çok var ama sonuç yok. belki de ben hep su üstü attığımdan, bu aralar derin dalan sahtelerle baraküda yapması lazımdı ama geç kaldılar. belki bu yağmurlarda kıyı balık yapabilir, ama yıldırımlara dikkat.

17. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    tüm arkadaşların kurban bayramını vede 29 ekim cumhuriyet bayramını kutlarım.

18. barakuda33

En İyi Avı:
    turna 2.35 kg-eymir
    Seninde bayramin mubarek olsun Gultekin hocam.
    Bayram telasi girmeye firsat olmayabilir bu vesileyle tum arkadaslarin bayrami kutlarim. Avlariniz daim olsun

19. bilge kağan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkürler, hepinizin bayramı mübarek olsun şimdiden

20. mertfb129

mertfb129 Mert

Favori Kamış:
    Alba Star Spin.
    Favori Makine:
    Alba Star.
    En İyi Avı:
    Hilal Sitesi Önü Levrek 1Kg.Konya Sazan 2 Kg.Dörtyol Barınaktan yakaladım onlarcası.
    Herkese iyi bayramlar.
    Bayram öncesi güzel bir gündü.
    4yol sahil sana hastayım.

[​IMG][​IMG]