Eşkina Yemleri Hakkinda

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında mavruş tarafından paylaşıldı.

1. Semih_1

Semih_1

arkadaşım eşkina'nın en iyi yemi çalı karidesi yani teke'dir.ve iğneye kuyruk kısmından canlı olarak takacaksın.Eğer bulunduğun yerde eşkina yatakları varsa,dediğim gibi tekeleri kuyruğundan canlı olaraktan takıp istediğin kadar yakalayabilirsin.Rastgele...

Son düzenleme: 27 Nisan 2007
  2. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle hoşgeldiniz :) Bilgi için de teşekkürler...

Bir de profilinizden imza ayarlarınızı yaparak isim, doğum tarihi, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız, hem sizi tanımış hem de hitapta kusur etmemiş oluruz ;) Keyifli paylaşımlar...

3. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    Sanırım biraz daha beklemelisin:( tuzla , gebze civarında daha eşkina alan yok bildiğim kadarı ıle.... yalnız, pendik'te tek tük cıktıgını duymustum....

4. mcm

mcm

Şu anda Pendik'ten 1,5 kiloluk canavarlar geliyor. Ama her akşam 1 tane, 15-20 oltadan şanslı olan hangisi ise.

5. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Arkadaşlar demin 1 tane 1 kiloya yakın eşkina aldım şimdi ayıkladım içinden 3-4 tane ufacık yengeç çıktı haberiniz olsun bense tekeyle aldım.

6. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    Resimdeki eşkina,İstavrit,lüfer,zargana,meszgit
    Profil resimdeki eşkinaları ben istavrit kancasından ufak sinek kancadan büyük bir kanca ile tuttum no'su aklımda degil bu eşkina takımla attım ama tutamadım hiç hep bu yontemle atıom ve tekeyi canlı filan degil o an ki psikolijime göre takıyorum tekenin kafasını koparıyorum takıom 3lü sistem yapıyorum hepsinden takıyorum kuyruktan canlı takıom içini takıom öle yani en ideali teke

7. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    Eşkina avı

Eşkina ile tanışmam çocukluk yıllarıma rastlar. Trabzonda Küçük liman diye tabir ettiğimiz Faroz limanının iç mendireğinde kaya balığı peşinde koşarken görüp aşık olduğum bir balıktır. Güzelliğiyle denizlerin prensi, prensesidir kanaatimce. O zamanlar mavroşgil diye çağırırdık kendilerini. Eşkinada yem tercihim hep teke olmuştur. Trabzonda ganzilis diye tanıdığımız bu yem İstanbul da teke adı ile anılır. Teke kuyruk kısmından iğneye, ikinci boğumuna denk gelecek şekilde takılır. Böylece tekenin iç organlarına zarar verilmez. Zira tekenin canlı olması önemli bir avantajdır. Yem cazibesini korur böylece. Hatta bir tavsiye olması açısından, iğnelere teke aynı şekilde 2 şer tane takılırsa, teke daha hareketli olacaktır. Birbirine dokunan tekeler hareketliliğini her daim korurlar. Bunu denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Son zamanlarda yozuri nin teke sahtelerini çok beğenir oldum. Bir sahte, gerçeğine bu denli benzer olabilir. Bir defa dışında bu sahteyi deneme fırsatım olmadı, ama ısrarla deneyeceğim.
    Eşina avcılarından bir de ricam olacak; 30cm min altında ki eşkinaları suya iade etmenizi rica ederim. Zira üreme olgunluğuna bu boylarda ulaşıyorlar. Her eşkinaya bir kez üreme şansı verirsek, bu balığı uzun yıllar denizlerimizde görme şansımız olabilir.

Rastgele

8. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    promap hoşgeldiniz. yazdıklarına katılıyorum özellikle boy konusunda hem fikiriz. imza ayarlarını düzenlermisin nerelisin kaç yaşındasın adın nedir ;) .

9. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    Merhaba Avcı Yılmaz;
    Barış DEMİR ben, 32 yaşındayım, Trabzonluyum, yarışmaya İstanbuldan katılıyorum :)

10. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Başarılar :) Diğer arkadaşlara da başarılar dilersiniz sanırım :)

11. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    Gerçekçi olmak gerekirse...

Merhaba;
    Gerçekçi olmak gerekirse, diğer yarışmacılara başarı dilemek ne kadar doğru olur bilemem :)

Bu arada önceki akşam eşkina denemesi yaptım, balık istikrarsız, her zaman eksik olmayan çorbalık 3-4 iskorpit ve bir gelincikle akşamı kapadım. Yan tarafta bir şahıs 35 cm civarı bir balık aldı sadece... Başka vuruş olmadı...

Rastgele...

12. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    O eşina bu eşkina...

İlgili linkte mevzu konu balığın resmi var, yalnız resim kalitesi düşük. Cep telefonu ile çekildi ve telefon da biraz sarsılmış :)

http://imgnation.net/images/gckn.jpg

Rastgele

13. denizler_fatihi

denizler_fatihi

biz arkadaşlarla genelde teke ile avlanıyoruz bayramoglu civarında bolca bulunuyor eşkinada tabiki

14. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    mavroşğil

kardeşim bu bizim karadeniz balığı olan eşkina trabzon dan yola çıktıkdan sonra bir acayip oldu çıktı balıkcığaz trabzon da mavroşğil geldi giresuna oldu
    lendonoz zongulak da oldu kaya levreği vardı istanbul a tabi olduya büyükşehirli olsu ismide sosyetik eşkine ne de olsa artık o bir avrupalı
    kardeş gelelim yem işine haziran travla(boru kurdu) temmuz ağustos travla pisbiyik(ğancilis Teke ) ağustos dan kasın a kadar travla pisbıyık ve pamuk yenğeç pamuk yenğeç de levrek alma ihtimalin yüksek dir
    yem için satıcıların allah gözünü doyursun paket 10 luk hazırlanır ama ğelir ken borudan çıkanları alırlar yerine boşu koyarlar 2,5 ytl
    travla trabzo limanın dan liman için den çamurlu yerlerde inşaat küreği ile dibi kürekleyerek çıkarta bilirsin
    gülburnuna ava ğeliyorsan size eylül ekim aylarını öneririm az ileri de fener de de fena balık yapmaz uluburun altıda fena değildir eynesil kalesini de tavsiye edebilirim tam fenerin alt tarafı saat 11-12 ye kadar iskorpit tutarsın kefal dahil eynesil kale limanının poyraz mendereğide dişli ispari levrek yapar il sınırı altında denizli köyü martı kayası denilen kayada ispari mavroş alabilirsin küçüklerini denize bırak fındıktan sonra ben tutarım
    rastgele

15. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    kimse deyinmemiş ama asıl kambur denilen çalı karidesin dişileri iyi av verir.tezgahlarda satılan karideslerin hepsi erkektir.manyatta ağ çekildimi dişi yumurtalıları ayırır sadece erkekleri kasalarlar.şite bu yeşil yumuralı kamburlara bayılır eşkina yumurta çeker balığı.teke ile avlanıyosanız gene yumurtalı tekeleri tercih edin.

16. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK - AKYA - MIĞRI - MÜREN - KEFAL - USKUMRU
    tekenin bol olduğu zaman midye ile denesek ne olur :?
    teke çok bolken eşkine yine tekeye atlarmı yoksa farklı yem kullansak daha mı iyi :?

17. silentfisher

silentfisher emre

Favori Kamış:
    lineaffe 390 spirit surf kamış
    Favori Makine:
    alba star kk 60, okuma avenger 45 lik
    En İyi Avı:
    kasna 700 gr, irice zargana,istavrit kovayla vs vs
    dün gece liman içi denedim acemice yapılan bir olta takımı olduğundan ağır bir kardeşimiz paçayı sıyırdı tavaya girmekten.tek tük ufak aldım onlarıda saldım.yemim borukurdu idi.ama balığın tadı yok fazla olmamasından dolayı.bazı seneler akıyor balık oltaya kimi zaman hiç gelmiyor.sebebi ise hatalı avlanma.60 tane eşkina alan oluyor yeri geldi mi.bence yiyecek kadar avlanmalı.neyse konuya dönersek yem borukurdu iş görüyor.
    yer :giresun liman içi
    tarih:19 haziran 2007
    yem: boru kurdu.

18. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    alıyorum bu hafta boru kurtlarını deniyorum samsunda :) geçen hafta bozduk hayvanları taze taze yetiştiremedik :)

19. silentfisher

silentfisher emre

Favori Kamış:
    lineaffe 390 spirit surf kamış
    Favori Makine:
    alba star kk 60, okuma avenger 45 lik
    En İyi Avı:
    kasna 700 gr, irice zargana,istavrit kovayla vs vs
    tarih:13 temmuz cuma
    yer :giresun liman içi
    adet:12 .....:)boy ortalama karışlık.ama keşap taraflarında bi abi 4 kglık almış.saygılar iyi avlar...

20. v@g@bond

v@g@bond ali

Bencede eşkineee