galata köprüsü

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Best2000 tarafından paylaşıldı.

?

Galata Köprüsünümü ? Unkapanı Köprüsününü Tercih edersiniz ?

1. Galata köprüsü

51,6%
  2. Unkapanı (Atatürk) Köprüsü

10,6%
  3. İkisinide

6,3%
  4. hiçbirini

31,5%
  1. rebel_pesimist

rebel_pesimist ilker Şahin

Favori Kamış:
    erma starmax 360
    Favori Makine:
    banax bn400
    Hoşbulduk sayın abim evet belliki görmemiş ama ben biraz araştırma yaptım at çek yapmak için uygun değilmiş bn400 ağırlığından dolayı kol yorarmış bende yeni başladım balık tutmaya umarım hatalarım zamanla beni ustalaştırır. Yinede konu hakkında bilgisi olan üstatlar yardımcı olursa sevinirim genelde galatada balık tutmayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum cümleten rasgele.

2. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Selam İlker,

Nuri abim konuyu biraz geç gördüm, bilgisayarın başında değildim,

Evet İlker Banax BN 400'ü yeni mi aldın? hala üretiliyor mu? BN250 benim ilk makinelerimdendi, 1994 veya 1995 yılında edinmiştim, arabanın yanına yaslayıp bağajı açmaya çalışırken yere düşüp kamışa bağlanan T bağlantıdan kırılmıştı, pik döküm alüminyum olduğu için düşmelerde bunlar yaşanabiliyor, oldukça basit, komplke olmayan, ama emekçi bir makinedir, galata avları için sana yeterli gelecektir.

Gönlündeki avlara ,

3. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Galata' da at-çek' ten kastın nedir?

4. rebel_pesimist

rebel_pesimist ilker Şahin

Favori Kamış:
    erma starmax 360
    Favori Makine:
    banax bn400
    Selam Murat abi ilgin için öncelikle teşekkür ederim makinayı yeni aldım iki hafta oldu ve hiç kullanmadım dediğim gibi banax bn400 kamış hakkında bilgim yok at çekten kastım yani tutmak istediğim balık istavrit ve zamanı gelincede kıyıdan palamut nasıl abi uygunmudur bide sana zahmet palamut için bir rapala önerin varmı varsa söylersen sevinirim saygılar abi rasgele.

5. avcı51

avcı51 ilkay

selamun aleyküm gecen hafta unkapanı köprüsündeydim felaket bir şekilde kefal sürüsü vardı adamın teki 125 adet kefal yakaladı tabıkı bızde öğleden sonra giitimiz için verim alamadık ama şu sıalar kefal çok bilginize rast gele

6. askala

askala

merhaba forum üyeleri, yaklaşık 3 aydır kolumdaki kırık nedeniyle çıkamadığım balık avına bu hafta bir arkadaş yardımıylada olsa gitmeye niyetliyim. sizlere bir iki sorum olacak. köprülerde durum nasıl? sadece çapari mi çalışıyor, geceleri falan da yemli yapıyor mu? malüm tek kolla çapari biraz zor olacak. cevaplayan herkese teşekkürler.

7. dalithy

dalithy mustafa murat dağcı

Favori Kamış:
    lıneaffee
    Favori Makine:
    ryobı escuma 80
    En İyi Avı:
    kırlangıç tahmini 1 kg
    bu topik kurumuşşşş. yazalımda biraz hatırlansın !!!!!!!!!!! degerli site sakinleri lütfen galata veya unkapanına gidenler rapor yazsın !!!!!!!!!!!
    benim raporuma gelince sabah 7 den 12 ye kadar durdum ama malesef 15-16 tane istavrit 3-4 tane sardalye ....
    haa bu arada ilginç 25-30 santim boyunda bir kalamar yakalandı. ne çapari nede yemli çalışmadı kovalar bomboştu herkese rastgele

8. ergir

ergir ergir

saat 2 den 6 ya kadar 1.5kilo sardalya istavrit karışık aldım.sardalya istavritten daha fazlaydı.

9. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    125 adet kefal mi ? kusura bakmayın artık işin cılkı çıkmış. 10 olur 20 olur da 125 taneyi ne yapacaksın be balıkçı adam :confused:

10. balikoltasi

balikoltasi Birol

Ağır metal zehirlenmesi geçirir insan 125 adet kefali yerse valla.
    Ben 1 tanesini yerken düşünmüştüm geçenlerde.

11. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Kefallerin herbiri yarım kilo olsa 62.5 kilo balık yapar. Biraz limit aşılmış :D
    Üstelik dediğin gibi o suyun kefali mazallah adamı öbür tarafa erken gönderir.

12. askala

askala

selamlar. köprülerde gece yemli birşeyler çıkıyor mu? cevaplayan herkese teşekkürler...

13. askala

askala

yok mu köprülere giden kimse yav?

14. dalithy

dalithy mustafa murat dağcı

Favori Kamış:
    lıneaffee
    Favori Makine:
    ryobı escuma 80
    En İyi Avı:
    kırlangıç tahmini 1 kg
    saat 10 dan 14 e kadar 1kg istavrit sardalya karışk aldım çogunluk sardalyaydı (çapari) yemli atanda hiç görmedim herkese rastgele

15. ergir

ergir ergir

süper sardalya akını var.galatanın her yeri sardalya pulundan bembeyaz oldu.arada bir sadece kafa geldi.i,stavrit seyrek ..

16. RAPÇİ

RAPÇİ yagmur

Favori Kamış:
    alberto sea wave 360
    Favori Makine:
    alba star pion 50
    En İyi Avı:
    m olduğu zaman yazıcam
    galata köprüsü

17. feritsolak

feritsolak ferit

02 / 05 / 2010 Pazar saat 06:30 - 09:00 arası unkapanı köprüsü ortadan çapari ile bir kilo kadar istavrit, yarım kilo kadar sardalye ve bir adet hamsi aldım.
    Balıklar suyun yüzeyine oldukça yakındı.

18. 10.murat

10.murat Mura TC an

Favori Kamış:
    Tahta
    En İyi Avı:
    48 Adet kefal
    bugün sarıyerde ve galata da balık akını vardı coğunluk sardalya vardi istavrit seyrek bilginize duyurulur o9-o5-2010

19. muhammed avcı

muhammed avcı bayramzekikayış

selamunaleyküm arkadaşlar günde 5 kilo sardalya üsküdar sardalya ile kaynıyor kimisi ben sardalya yemem diyor ama sardalya çok faydalı bir balık tam tuzlaması yapılacak zaman geliri düşük aile ler için ince capari yapın 15x 15 misine yaparak kolay gelsin

20. muhammed avcı

muhammed avcı bayramzekikayış

selamunaleyküm arkadaşlar günde 5 kilo sardalya üsküdar sardalya ile kaynıyor kimisi ben sardalya yemem diyor ama sardalya çok faydalı bir balık tam tuzlaması yapılacak zaman geliri düşük aile ler için ince capari yapın 15x 15 misine yaparak kolay gelsi :)

Son düzenleme: 10 Mayıs 2010