gümüşyakada mırmır avı.....

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kilicbey tarafından paylaşıldı.

1. ş.ceylan

ş.ceylan m.şamil ceylan

İsmail bey pazar gününden sonra deneme fırsatım olmadı. Kısmet olursa hafta sonu denemeyi düşünüyorum. Pazartesi kısmet olursa gelişmeleri bildiririm.

2. molgun

molgun Mustafa OLGUN

En İyi Avı:
    Mırmır
    sela arkadaşlar,

bende yarın ve pazar günü karadeniz ve marmarayı yoklayacağım mırmır için....inşallah iyi bir av raporumu yazarım.....

3. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Merhaba arkadaşlar, cumartesi akşamı ve pazar tam gün yaptığım tüm denemeler maalesef olumsuz sonuçlandı , pazar günkü yaptığım av sonunda 2 ispari 1 kefal ve 1 ispendek harici hedeflenen avdan yine esr yoktu. Açığa giden teknelerde de ufak birkaç mezgit ve istavritten başka bir şey yoktu, teknelerin hemen hemen hepsi 7 . 8 adet balıkla döndüler. Aynı noktada veya yakınlarında av yapan arkadaşlar sizlerde durumlar nasıl.

4. duzensizifade

duzensizifade Hüseyin

bende semizkumlar-maviyelkende oturuyorum daha bu sezon olta atmadım mırmıra ama mırmır istiyorsanız kum solucanını deneyiniz. garantisi var desem yeridir.

aşağıya linkinide ekledim. ilgili konuda bildiklerimi paylaşmıştım.

http://www.balikavi.net/forum/showpost.php?p=606405&postcount=34

5. ş.ceylan

ş.ceylan m.şamil ceylan

İsmail bey, hafta sonu Güzelce sahilinde deneyen arkadaşlar malesef vuruş dahi alamadıklarını söylediler. Bir hafta sonra denemeye devam.

6. molgun

molgun Mustafa OLGUN

En İyi Avı:
    Mırmır
    Geçtiğimiz c.tesi ve pazar günleri özel bir sebepten dolayı ben av yapamadım fakat Marmara'da bir kaç tane mırmır tutan olmuş kayde değer büyüklükte olmadığı için tekrar denize bırakmışlar. bir iki haftaya kadar eminim daha irilerini avlayacağız inşallah. Bu bölgede bol miktarda mezgit var....bir iki saat içinde 3-4 kilo kadar tutanlara bizzat şahit oldum.

7. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Şamil bey ben maalesef artık pes ettim , yıllar yılı böyle bir balıksız sezon geçirmedim adeta suda kıtlık başladı.

8. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    ismail abi hemen çekmişsin beyaz bayragı. hiç gece denedinmi ? 03 / 04:00 gibi mesela

9. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Vallahi Ercan kardeşim sen yerimde olsan ne yapardın denemediğim saat ve mekan kalmadı, beyaz bayrak çekmeyi bıraktım yelkenleri suya gömdüm.

10. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    abi marmaradan güzel mırmır haberleri alıyorum ve oldukcada iri hatta bir kaçını bizzat gördüm. balık geç saatde yapıyor.

avlandıgın düzeneği bir deyiştir istersen, şamandıralı at mesela ve kaya kurdu kullan;)

11. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Kardeşim her türlü düzeneği deniyorum yem olarak zaten kaya kurdu kullanıyorum isparilerin canı sağolsun yemleri çatır çatır yiyorlar birde marmaranın neresinden haber alıyorsun , Gümüşyakada normalde akşam 7 de başlar saat 10 kadar devam ederdi geçtiğimiz hafta gece yarılarına kadar denemelerde bulunduğum halde sadece tek bir kere mırmır vuruşu aldım oda vurmasıyla bırakması bir oldu.

12. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    abicim mırmır normalde bu zamanlarda seyrek ama iri boylarda av vermeye başlar eylüle gibi bollaşır fakat boyları küçülür( bizim buralarda) bu sezon biraz geç başlıcak gibi fakat böyle oluncada iri mırmır alma şansımız dahada artacaktır.bence ara vermeden devam et denemelerine. haberler daha çok körfezden geliyor ama . geçen hafta bizim mekandada gösterdi kendini balık. hemde çapariye takılmış karidesle

13. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Peki kardeşim seni kırmayacağım ve bu seferki gidişim sırf senin için olacak.

14. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    hadi inşallah abi. ne zaman ve neyle gideceksin acaba ?

15. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Hafta sonu ve çocuklar ile gideceğim , hayırdır sanki bir teklif alacakmışım gibi geliyor.

16. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    olabilir aslında:) günübirlikmi gideceksin? ne zaman gideceksin ? sadece çocuklarlamı gideceksin ? ne zaman döneceksin ? :p

17. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Genelde cuma günleri gidip pazartesi sabahı dönüyoruz .. Günübirlik gitmeyi düşünürsen olabilir .

18. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    tamam abi yarın bir görüşürüz. hayırlı geceler

19. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    hayırlı geceler kardeşim.

20. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Merhaba arkadaşlar . Cumartesi akşam saat 8 den gece 02 ye kadar yaptığım tüm denemelere rağmen saat 9 da tek vuruş aldım , oda ispendekti bütün gece boyunca yapılan av neticesinde kovada bir ispendek oldu. Pazar günü yaptığım denemelerde ise sadece 3 ispari yakalandı, netice itibari ile aranan mırmırlardan hala eser yok benimle birlikte olta atan gerek gümüşyakada sabit kalan gerekse hafta sonları olta atan arkadaşlardan henüz kimse mırmır yakalayamamışlar. 10 yıldır ilk defa mırmırsız bir sezon geçirdim.