KENE tehtiti!!!!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında MELİH_REİS tarafından paylaşıldı.

1. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar tüm iyi dileklerinize sevindik arkadaşımın bilgisayar gibi kötü bir alışkanlıgı olmadıgından beraber cevaplıyoruz. Bu gün kendimiz gittik azda olsa piknik için gelen aileler vardı hatta bir aile reisine bakın bizim başımıza öyle bir olay geldi dikkat edin diye uyarıda bulunduk o arkadaşımızın direk tepkisi şu oldu KKKA varmı dedi şükürler olsun yok dedik hiç oaralı olmadı ha orada KKKA olmayabilir fakat tedirginligi kötü oluyor. Tüm amatör balıçılardan ve ülkemizden İNŞALLAH uzak olur. KKKA :mad:

2. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar bu kene gerçekten çok öncelerden de vardı ve halen var köyde yaşayanlar bilirler küçük ve büyük baş hayvanların kulaklarında olurdu bizler bunları kopararak atardık. Bu hastalık o zamanlarda yoktu biyolojik bir savaş gibi düşünüyorum ben bunu :mad:.

3. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Sezon açılışı için Vezirköprü Altınkaya'da idik ve oralardada böyle kenelerin çorap üzerinde olduklarını gördük.Lütfen paçalarınızı çorap içine sokun.Zaten oralar yayla sayılır ve sıksık tepe lambası olanlar çoraplarını kontrol etsinler.Mutlaka gece kalınacaksa tepe lambanız olsun çok işe yarıyor.Bende çıkmaz demeyin,sizede çıkabilir Allah korusun.Önlem,önlem önlem.!!!!!

4. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    saat 11,00 da kene tespit ettiniz,
    saat 19,30 da oradan ayrıldınız.:confused:

yorum yapmıyorum ama ben olsam
    derhal orayı terk ederdim. ;)

5. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Salih bey ilk gördügümüz kene yere sermiş oldugumuz kilim üzerinde idi her hangi birisinin üzerine yapışmamıştı gördügümüz keneyi imha ettik. Evet o keneyi gördügümüz halde yine orada kaldık bir daha gelmez diye düşündük sanki bilemiyorum o anda neden terk etmedik o mıntıkayı yani keneyi davet etmiş gibi olduk haklısınız.

6. Çankırılı Ali

Çankırılı Ali Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kg, turna 60 cm.
    Çok çok geçmiş olsun Vedat bey. Umarım ufaklıkta herhangi bir sıkıntı olmaz.

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Geçmiş olsun işallah bir şey çıkmaz.

8. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Çok geçmiş olsun.Acil şifalar dilerim...

9. desdemona

desdemona

Kene Kovucu Sprey - KENKOV

Haber vermek amacıyla birçok foruma bilgi vermeye çalışıyorum..
    Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı Kene Kovucu sprey çıktı..İsmi KENKOV..Dünya Sağlık Örgütününde tavsiye ettiği ABD ordusunun yıllardır kullandığı bir ürün..Yerli olarak üretiliyor..Kıyafetlerinize , çanta, uyku tulumu vb. malzemelerin üzerine püskürtülerek uygulanıyor..Nemlenen kıyafet ve eşyalarınızı kuruduktan sonra kullanabiliyorsunuz..Eczanenizden temin edebilirsiniz..Keneleri uzaklaştırdığı gibi üzerinize gelen kenelerin de ölmesini sağlıyor..SAdece kene değil sivrisinek gibi diğer ısıran haşereleri de kendinizden uzak tutuyor..
    Bilgilerinize..

10. ozan

ozan Ozan

vedat ve serdar arkadaşlar tahlillerin temiz çıkmasına çok sevindim. çocuklara ve kendinize iyi bakın

11. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna kilosunu tartamadım :)
    Çok geçmiş olsun, sağolasınız uyarılarınız çok yerinde oldu.

12. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar ben bu konuyu açmamdaki sorun bizlerin başına gelen bu sorun bir başkalarının başına gelmesin diye idi sizlerin de duyarlılıgınızdan dolayı çok sevindim. Gölet ve göller bölgesine bilhassa ufak çocukları götürmeyelim savunmasız olduklarından dolayı en ufak böceklerin dahi peşinden gidebiliyorlar.

13. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Anladıgım kadarı ile (KOV) sanırım bazı firmalar bu sprey başına (ken) koymuş olabilirler meslegim icabı bunları çok kullandım sinek ve sivri sineklere karşı. Bu arada ben AB ülkerine ve aday ülkere çalışan bir şoför idim emekli oldum şu an ÜLKEMDE amatör balıkçılık ile ilgileniyorum.

14. balıkadam

balıkadam ibrahim

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    1 kiloluk aynalı sazan ve 1 kg 900 gr lık alabalık
    kene

bugün atabeye ava gitmiştik pek verimli olmadı ama az daha kene tarafından ısırılacaktım üstümde gezinirken yakaladım ve öldürdüm yarın hastaneye araştırmaya götürücem işallah kırım kongo kanamalı ateşi değildir:( herkes bundan sonra tedbirini almadan avlanmaya gitmesin ufacık bir keneye hiçbir balıkçı arkadaşımı kurban vermek istemem herkese rastgele:D

15. Arkadaşlar pardon, kene konusu daha önceden açıldığı için diğer konu ile birleştiriyorum.Bilgilerinize

16. jally

jally

bu sprey ilacın çıkması çok iyi olmuş... Şu durumda Türkiyede böyle ilaçlara ihtiyaç var. Demek ki, pikniğe, kampa, ormana vs giderken yanımıza KENKOV alırsak daha güvende olucaz...

17. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Arkadaşlar bende geçtiğimiz cuma günü baraja giderken tanıdığım zirai ilaçlar satan birine gittim ve bu kenkov denen ilaci sordum,arkadaş ithal olan daha iyi bir ilaç vereceğini söyleyerek Chrysamed isminde bir haşere ilacı verdi elbiselerine hatta açık kalan kollarınada çekinmeden sıkabiliyorsun kene karınca ve sivrisinek gibi haşereler yanına yaklaşmıyor.kumaşlarda 3 aya kadar etkili kalabiliyormuş.Bir öncek,i hafta aynı yere gittiğimde çorabımda bir kene yakalamıştım.Bu hafta tüm arkadaşların ayakkabıları dahil giysilerine sıktım ve sivrisinek dahi bizi rahatsız etmedi fiatıda 8,5 ytl ve en az 15 sefer kırsal kesimde balığa gidebilirsiniz.Herkese kazasız ve belasız avlar diliyorum.

18. jally

jally

chrysamed isimli ilaç keneye karşı sağlık bakanlığından ruhsatlı olmadığı için toplatıldı... ve piyasada keneye karşı satışı yasak diye bilyorum... Kenkov adlı kene kovucu sprey ilaç ise ruhsatlı... kenelere karşı etkili olduğunu sağlık bakanlığı onaylamış ve ruhsatı vermiş... üstelik de fiyatıda 6 ytl eczanelerde... hem daha ucuz hem bakanlıktan onaylı... sizi bilmem ama sağlıkla ilgili bir konuda sağlık bakanlığından ruhsatlı bir ilacı kullanmak daha mantıklı... hayat bu şakaya gelmez... şunu da belirteyim.. sivrisinek ilaçlarını da kene için satıyorlardı... millet uyanana kadar bayağı ir ilaç sattılar..ama keneye karşı çıkmış spesifik bir ilaç dururken başkasına ne hacet... benim tercihim Kenkov... Güzelde bir slogan bulmuşlar "siz durun keneler kaçsın"....

19. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Ben kenkovu Samsundaki bir çok eczanede sordum ama bulamadım.benim dediğim ilaç değil haşereler için sheltoks gibi bir şey.Oğlumda ilaç sektöründe çalıştığı için depocu arkadaşlarına sordu ama ilaç depolarındada yoktu.İlaç olmadığı için bakanlıktan izin alınması gerekiyormu bilmem.Bu hususta bilgim ve iddiamda yok sizin dediğinizde doğru olabilir.

Son düzenleme: 11 Temmuz 2007
  20. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    arkadaşım biraz okuması zor oldu ama bizi epey bilgilendirdin çok sağol selamlar