marmarada yavru palamut başlıyor

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında sarızeybek tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. maligunel

maligunel mehmet ali

Abi herkesin doğrusu kendinedir , sen bize bildiğin püf noktaları yazarken yardımcı olurken , biryandanda raporlarını ve avlarını yayınlıyorsun , bizde buna itimat ederek birşeyler öğreniyoruz.

Orhan baba gibi , Vedat baba gibi.

herkes kime nasıl itimat edeceğini bilir ve ona göre davranır. burda bu konuyu takip eden abilerimize üstadlarımıza saygıdan ötürü devam etmemekde yarar var. Tabi siz daha iyi bilirisiniz.

2. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.

bu kadar cümle bana yazılsaydı kendi ayağıma taş bağlar 60 metre derinliğe atlardım. surat herhalde timsah derisinden.yada köseleden....
    (Çapari sallamak yerine kendimi yem yapardım olmayan batıklarda olmayan palamutlara)

3. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Abi boşver sen. Sinirini asabını bozmaya değmez. Kimin ne olduğunu herkes biliyor. Ortada fol yok yumurta yok, maksat dikkat çekmek... Prim vermeyelim daha fazla.

4. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -

kronik bir şekilde hastalığın devamediyor. kendi kendine yalandan bir dünya kurmuşun. aldatabildiğinide aldatıyorsun.. ama ben yemem.ben sadece kendi doğrularımı söylemem. doğru olanı söylerim. işin doğrusuda sen sadece atıp tutmaya çalışıyorsun. daha insanlarla bilgilerini bile paylaşmıyorsun ki. bu gerçek bir balıkçıya yakışmaz .ama sana yakışıyor...yazdığın avlak yerlerini bile siteden hemen silinmesini istedin. sildirdinde. işte senin karekterin burada tıslıyor..ki hepside sallama yerlerdi. daha samatyadaki batığı bilmeyen bir adamla tartışıyorum.. ha bu arada birde boğazdan geçen yük gemilerin yolunda hemde çapa atarak avlandığını sallayan biri ile tartışıyorum. adama demezlermi üzerine gemi gelse nasıl kaçacaksın diye. hangi zamanda çapanı çekip hareket edeceksin diye.. işte sana kocam bir yalan daha. sallama avlaklarını bile saklıyorsun. buda senin nasıl bir insan olduğunu ortaya çıkarıyor. dost diye muhabbet ettiğin insanlardan avlandığın yeri saklayana dost denmez. post denir. işte sen busun..benden bu kadar . eğer gerçekten tekne ile avlanmak istersen gel samatya barınağına. seni marmarada gezdireyim.. o zaman gerçekten bişeyler öğrenmiş olursun..

5. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Amma arıza adam çıktın sen de yahu insaf artık. Bir kendi raporlarına bak bir yazdığın adamınkilere. Kim sallıyor, kim denize çıkıyor açıkça ortada. Balıkçı adam tabii ki avlak yerlerini sır gibi saklar, saklamazsa orada bir daha balık bulamaz. Çok paylaşımcıyım diyorsun, ne paylaştın? Sahilden 2 km. açıktaki gemilerin altında Malta Palamudu yakalıyorum dedin. Resim yolla görelim dedik, nasıl yükleneceğini gösterin gönderirim dedin. Kaç kişi yardımcı oldu ama günlerdir resim filan gönderdiğin yok. Palavra üstüne palavra atıyorsun. Sırf laf salatası ile dikkat çekmeye çalışıyorsun.

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    İlgiyle takipe diyoruz..

7. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    oooo bu ne ya konu artık insanların birbirlerine hakaret etmesine kadar varmış şu frenlerinize biraz basın bakalım :cool:

bak ilker kardeşim iyi güzel bir konu açtın amenna millet merak etti yok resmini yükleyecem bana link verin dedin onuda verdiler ama hala ortada bir fotoğraf karesi yok yükle şu resimleri ben dahil herkez senden özür dilesin böyle bir balık ilker tarafından tutulmuş densin şayet bunu kanıtlayamıyorsanda hiç boşuna debelenme debellendikçe samatya batığı gibi batıyorsun haberin olsun :eek:

herşey iki kare fotoğrafa bakıyor ;)

8. maligunel

maligunel mehmet ali

Hocam adamın salata yaptığını kabul ediyoruz da , kaşığı çatalı almışsınız boyuna karıştırıyorsunuz . Konu salataydı karıştıra karıştıra çorba oldu . Hala devam ediliyor. Üstadların konularının olduğu başlık altında bir tartışma var , gerekli gereksiz seviyesiz şekilde devam ediyor. neredeyse , üstadların konularındaki mesaj sayısına ulaştı. Ben Bu adamın boş konuştuğunu yada yalan söylediğini şimdi farzetsem bunu çürütmek için forumda mesaj çöplüğü yaratmama ne gerek var. Adamın doğrusu kendine . Biz 40 kişi hayır öyle değil dedikde , sonradan düşüncesini değiştirdimi ? Hayır. Daha ne konuda yazılıyor çiziliyor ?.

Ali kaptan 40 rapor yayınlamış , 2.500 msjı var forumda . 1000 mesajda buraya yazsa bu adamın düşüncesini yada kendi doğrusunu değiştirebilicekmi ? Hayır.

Bunlar yetmedi bide sağdan soldan yazmayın daha şu konuya.

9. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    bak ufak adam

demir 25 kg ve katlanır demirden teknede 2 tane bulunur önünde 14 lük 150 kulaç ip tamammı. (yedeğide 150 kulaç olarak 2 tanedir iplerde)

baktım üzerine gemi geliyor ucunda her zaman bir mantar bağlıdır ancak biz onu en son üzerimize gemi geldiğinde o merada zannederim tarkan(Tarcan) vardı yanımızda buyuk 5 Kg lık pet şişeye bağlayıp atmış sonrada geri dönüp almıştık. tekrar kerterize oturmuştuk

Orada demiri genelde Boğaç çeker namı değer istavrit hatta buralarda bir yerlerde videosuda var bu ip mevzuusunun ve konular altında açılmış konusuda

hatta çok karlı gunlerde tarkan la ben akıllı adamlar olarak yanımıza 2 tane ufk tüp alıp kamara onunde kebap yapıp atletle otururken

Boğaç bey o tüpleri alana kadar biz şumuyuz üşümeyiz bumuyuz der ve gözlükleri kardan donar elleri morarır.

Aslında biz sadece kamara altında atletle tutarız sarıkanatları tamammı

Sen o yollarda giderken biz dönüp balıkları ayıklamış olurduk Tarkanburda olsada sana günü videosunu eklese utanırsın belki

Ama dedım ya surat surat değilki timsah derisi

10. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    valla genel kanı gibi bende aynı düşüncedeyim. ali abinin kaç tane raporu var lüfer dolu. hatta kış gelsede ali abiden rapor okusak diye bekliyodum. o palavracı dediğin adam koordinat koordinat metre metre derinlik verebilicek pozisyonda inanmıyosan gidip ölç. benim anlamadığım bu balığı tutabilen bir tek senmi varsın senden başka var diyen çıkmadı daha. amaç saygısızlık değil en başta yaşa hürmet zaten ama ali abinin raporlar resimler kullandığı takımlar derinlikler kıyıdan mesafeler herşey ortada ve sen bu adama boğazı bilmiyosun diyosun. hangi şuurla onu merak ettim ben...

11. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    25/01/2008 tarihli boğaçın raporundan bir alıntı:

12. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Üstadım ben ona gerekeni dedim

Sözünü ispat edemeyen müfteridir dedim hala dahada devam ediyor

13. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -

çok güldüm vallaha ilahi. demek gemi geldiğinde böyle yapıyorsun ha. ahahaaa sen git bebelere anlat nasılda salladın yahu helal sana. dünya rekoru kırıyorsun anlattığınla ..( salladığınla demek istemiştim..) bizede bir rekor lazımdı zaten...bak ben sana gerçek balıkçılar ne yapar çok basit anlatayım bu konuda burda kapansın tecrübeli balıkçılar çapa mapa atmazlar. motoruda kapamazlar. rolantide orayı sabit tutarsın. tabi bu tekneye hakim tecrübelilerin işidir... . en fazla 2 litre fazladan mazot yakarsın. oda bir insanın hayatının yanında hesaplanmaz.. işin en güvenli yolu budur.... hemde sen bilmessin ama ben sana gene anlatayım. o çapanın ipini farkeden balıklar oraya yaklaşmazlar. sende avarel gibi sallar durursun oltanı... neyse işin aslı bu. gene işkembeden sallamışın. .. gene yemedi..başka bişey bul..

14. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    Okuma salina Okuma blue hawk Okuma longbow2 Okuma magic
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    ABİ sana delikanli gibi soruyorum ne kullaniyorsunda kafan böyle güzel oluyor ismini pm den atarmisin neyin kafasi bu günlerdir bi alemdesin ...

15. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Ufak adam

Tarkan bu sitede üye ölmedi yaşıyor.....
    Boğaç bu sitede üye ölmedi yaşıyor....
    Balık oltası birol Ölmedi onunla bile av yaptık bu merada yaşıyor.
    sarıkanata çinekopa. yazsınlar altına görelim. kimin attığını atmadığını......

Motoru kapamazlar denmez ufak adam rölanti üstü tutar denir o meseleye dersen kaç devir 4 silindir makinayı ben düşürmüşüm 400 dd/dak. tonoz kurmuşuz hangi rolantı hangi makina çalışması motor kapalı nedeni yukarıda yemli balıkta makina dangur dungur balıkların kafasına vurmasın diye. ah safım benim balıkçım

16. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Adam attı bir palavra çırpındıkça batıyor. Konunun 7. sayfasına bakarsanız olayı çözersiniz. O güne kadar bir sürü mesaj atılmış ama 24 Eylül'den 9 Ekim'e kadar tek bir mesaj atılmamış. Sonra İlker Bey birden konuyu canlandırıyor. Aliço'ya hitaben bu balığın aslında Malta Palamudu adıyla bilinen Naucrates ductor olduğunu açıklıyor. Madem bunu biliyordu da neden günlerce yazmadı üstüne bir de 15 gün bekledi ve o zaman yazdı?

Cevabı açık. İlk mesajları okursanız görürsünüz. Yavru Palamut dediği balığın palamutla aynı görünümlü olan ama büyümeyen, Boğaz'dan düzenli göç eden bir tür olduğunu söylüyordu. Hani Gırgırcılar 2 türlü çinekop vardır, biri büyümez ve o boyda kalır diye bir palavra ile çinekop yasağını kaldırtmaya çalışıyorlar ya. Aynı hesap işte. Bu arkadaşı da birisi öyle keklemiş. Gönderilen mesajlarda haksız olduğunu görünce sustu.

Sonraki günlerde bizim grupta popüler olan şu konuda
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=43206
    Malta Palamudu isimli bir balık olduğunu görünce, yazdı google'a. Karşısına çıktı zebra gibi desenli, gemilerin altında yaşayan, Naucrates ductor. Tamam ben bu şekilde kıvırırım dedi. Palamutla aynı görünümlü olan ama büyümeyen, Boğaz'dan göç eden Yavru Palamut gitti, Marmara'da 2 km. açıktaki gemilerin altında yaşayan Malta Palamudu geldi.

Olay bundan ibarettir. İyice batağa saplanınca da insanları sinirlendirip provakasyon yaparak ortamı bulandırmaya, palavralarını gözden uzak tutmaya çalışıyor.

17. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    Okuma salina Okuma blue hawk Okuma longbow2 Okuma magic
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    :) Aynen öyle...

18. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -

benden bu kadar. sana anlattığımı anlamamış gibi yapıyorsun. her seferinde konuyu başka yerlere kaydırıyorsun bu artık açıkça belli. ne halin varsa gör. senin seviyene indiğim yeter.ama çok güldüm şu çapa meselesine. sesin felanda çıkmadıya. o daha komik oldu..

19. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Senden bu kadarmı

sen nesinki bu kadarı olsun. bizim seviyemize inki yüksekten uçmayasın
    balonsun o balonun havasını aldım.
    birolu arayacağım şimdi ama yattımı yatmadımı bilmiyorum sana bu konu kapak olsun sağda solda kimseye ahkam kesme,

20. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    :laughing: aynı şey benim aklımdn geçti yeminle bir üstündeki mesajı okurken..

ilker bey , aliço abiyi şahsen tanımam fakat foruma üye olduğumdan beri ( ki diğer arkadaşlarımın sayesinde ziyaretci olarak da uzunca bir süre takip etmişimdir ) tüm konularını takip ederim ve balıkcılığı bilgisi beni haddinden fazla tatmin etmiştir. fotoysa foto ,balıksa balık , ıskaysa ıska. samimiyeti bende güven uyandırmıştır. fakat sizin mesajlarınızı dayandırdığınız hiçbir desteğinizin olmayışı bana çok da itibar edilesi gelmiyor hele hele bu yavru palamut hikayesinden sonra..
    size naçizane tavsiyem , benim gibi mehmet gibi osman gibi abdullah gibi siz de öğrenmeye ve yeni bilgileri bünyenize katmaya kapalı olmayın. bu esnada da var ise tecrübelerinizin genç arkadaşlara bir ısık tutması , denizde bir kum tanesi bile olsa bilgi dağarcıklarını genişletmesi herkesi memnun edecektir.

selametle kalın

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.