marmarada yavru palamut başlıyor

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında sarızeybek tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    İlker Bey çok doğru demişsiniz ben balıklar konusundaki bilgilerimin çoğunu internetten ve bu konuda yazılmış kitaplardan edinmiş biriyim. Sizin gibi böyle nadide türleri denizde görme, tanıma şansımız olmadı. Görüldüğü kadarıyla siz bu balığı gören, yakalayan, yiyen ender insanlardan birisiniz. Rica etsem daha önceki avlarınızda yakaladığınız bir Malta Palamudu, pardon Yavru Palamut diyordunuz siz değil mi, neyse işte bu balıklardan birinin fotoğrafını gönderebilir misiniz? Biz de görelim, neymiş nasıl yakalanmış.

2. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hala resim yükleyemedi mi arkadaşımız?

Halbuki sitedeki resim nasıl yüklenirin adresini de vermiştim.

3. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Ben Malta Palamudu'nun resmini bekliyorum abi, çok merak ediyorum neymiş nasıl yakalanmış:) Kafaya koydum ben de yakalayacağım. Bak aklıma ne geldi. Hani bu balık köpekbalıklarının yanında geziniyormuş ya, şöyle 3 metrelik bir köpekbalığı maketi yapsak, uygun ağırlıkla derine indirsek, Malta Palamutları onu gerçek köpekbalığı sanıp yanına gelmezler mi? Biz de oraya olta indirip şakşak istavritle filan yakalarız bu Malta Palamutlarını. Ama Malta Palamudu beni kesmez, Malta Toriği yakalayacağım ben. Sonra Malta lakerdası kurup, yanına da Malta eriği bi de ufak açtım mı ohhh. Bak şimdiden gaza geldim. Ben gidiyorum köpekbalığı maketini yapmaya abi.

4. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    avatar resmini yüklemeyi becerebilen işine gelirse yavru palamut(!) resmi de yükler reis amca ... yeterki işine gelsin

5. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Roy olum sizin orda Yavru Palamut yok diye kıskanma.

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    bende uydururum bi terim ne varki çok mu zor sen yeterki iste babaoğlu......

yavru kofana tutuyorum ben. ama defne yaprağı çinekop değil bunun türü böyle .. Allah allah boyu 10 metre.... ama yavru değil ha ismi yavru kofana:D

7. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Hey Yavrum hey be, ne balıklar var şu deryada.

8. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    anlamamak için acayip çaba sarfediyorsunuz. benim sözünü ettiğim batık samatya açıklarındadır ve derinliği 60 metredir. bana hala boğazı anlatmaya çaılışıyorsunuz. aliço kardeş sen büyük bir yalan atmışın . yada kafan karışmış.. kusura bakma isimde veriyorum. gel birgün sana göstereyim kaç metredeymiş batık. en azından bilgi edinmiş olursun. aret arkadaşada bir çift sözüm var. laga lugayı bırak bana masal anlatma. bilmiyorsa oku öğren. işine gelmediği yerde gargara yapmışın. bırak milleti kandırmayı. aret ben bu balığı köpek balıklarının altında gezer demedim. yalanın biri bin para. bu balık gemilerin altında barınır dedim. insanları şaşırtmada süpersin. ama ben yemem. hala bana boğazı anlatıyorsun. ben boğazda yakalanır demedim. marmara açıklarında yakalanır dedim... salla ya tutarsa..

9. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Artık lagalugayı bırakması gereken sensin. Senin ne dediğinin önemi yok, balığın köpekbalıkları ile gezdiği bilinen bir gerçek. Konunun ilk sayfalarında gerekli resimler var, bak gör. Haa gemilerin altında barınır diyorsun, tadı çok güzeldir diyorsun. Belli ki yakalamışsın. Gönder bu avlarda çekmiş olduğun fotoğrafları da görelim balık neyin nesiymiş. Sen haklıymışsın böyle bir balık yakalanabiliyormuş deyip, tebrik edelim. Göndermezsen de klavye balıkçısı olduğunu herkes görür, ama bazen ava giden avlanabiliyor da işte hooked

10. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    aliço hala ahırkapıdaki amatör balıkçıların balık tuttuğu batığı anlatmaya çalışıyorsun . o batık 2 km demi. değil. ben ne dedim kıyıdan 2 km açıkta dedim. bırak şaşırtmaca yapmayı.senin bahsettiğin batığa kiralık tekne tutan amatörleri balık tuttuk desinler diye götürüp paralarını alıveriyor sahtekarlar.benim bahsettiğim batık ise samatya açıklarında diyorum. ısrarla bana ahırkapıyı anlatıyorsun. ya okuma yazma bilmiyorsun yada işine gelmiyor çarpıtıyorsun..

11. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    kusura bakma ama hala anlamadıysan bendenbu kadar ozaman öğrende gel derler adama.bendede öğretecek sabır yok.herhangi bir teknesi olan balıkçıya sorsan bilir ama sen bilmiyorsun. vallaha ben ne yapayım kardeşim. çıktığımda çekerim fotosunu görürsün. ben öyle mera yer felan saklamam. onlar amatörlerin işi.

12. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Şakaysan komik değilsin, gerçeksen hiç komik değilsin.

13. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Dün gece tum mera kerterızlerını geçiyorduk az kaldı. sildim sonunda Hocam sen 60 metrelerden bahsederken el oğlu oralarda balıkları yıkmıştı. Sen o işleri git başkalarına anlat yok ilk 100 metresi bu akdar derınlıkmışte sonrası bukadarmış al sana senın anlatmak istediğin hani o 2 km dediğin yer varya orada tutulan balıkların öyküsü. anlarmısın yemli balık tutmaktan bakalım.....

Al oku ve bir dahada bilmediğin konularda yorum yapmamasınıda öpren arkadaşlarımada laf yetiştirme abık sabık laflarla. seneye bak bakalım kaçmış....... balıkçı olacak..

3 şubat 2008 de balığı yıkmışız biz orada linke gerek yok

14. saruhantaha

saruhantaha vedat

Favori Kamış:
    shimano nexave bx te surf 4.20
    Favori Makine:
    shimano alivio 10000xta
    Aliço abi özeline bakarmısın

15. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -

ne alakası var o kunu ile benim anlattığım sizin anlamamak için ısrarettiğiniz batık konusunun.hala çekiştirp duruyorsunuz. ben batık boğazdamı diyorum. samatya açıklarında. sen on sayfa önceki bambaşka bir konuyu çıkarıyorsunuz.... ama tamamdır bu iş ben anladım sizi...de siz beni kandıramadınız kusura bakmayın. çok açıkça belliki can sıkıntınızı milletle kafa bularak gideriyorsunuz. ben artık yememde gargarada yapmam... ha bu arada milletten kerterizleri saklamanın kimseye faydası olmaz. bunlar harbi balıkçı işi değil. bencil insanların yaptıkları. ben şimdiye kadar avlaklarımı hep dostlarımla paylaşmışımdır. isteyen varsa herkeslede paylaşırım. yeterki istesinler benden. öyle dost gözüküp bilgi saklamak bana gelmez...hem komik olmuş hemde çok acı olmuş..

16. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Samatya açıklarında yada samatyada en ıyı bildiğin yer neresidir?

havalara girmiş birde mera ister gibi hah ne komık (Bu metin sonradan ilavedir)

17. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -

sana yağmurlu havada su yok. ben dostlarımla paylaşırım .arkadaşlarımla paylaşırım. yada gerçekten avlağa ihtiyacı olanla paylaşırım.kendine başka bir eğlence bul.

18. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    sen oralarda ahkam keserken ben o meralarda kulaç kulaç balık tutarım.
    senın dediğin batıkta 2 şubat 2008 tarıhınde şöyle bir görüntü çıkartmışım ortaya

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=17875

sen bu yollarda giderken biz dönmüş gelmişiz mph göstergesine takılma herşeyin net olacak hali yok....

şimdi güzelce uyu bakalım sen bana yağmurda su vermezsin ama ben duvarlara isim yazarım
    dediğin meralarda bunuda soğuk su niyetine içersin...

Alico dan sevgiler.....(Not dediğin batığın içinde bulunan saçlar geçen sene ihale ile çıkartıldı. üstüne platform kurulup.tasfiye edildi yeşil erdek teknesiyle dedim ya samatya ile yada marmara ile ilgili ne bılıyorsun dıye ne bildiğini söyle bana şimdi)

19. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Zannederim artık susar ve balıklarınızı tutmaya devam edersiniz.
    buradaki arkadaşlardanda bir özrü esirgemezsiniz.....
    başka bir arzunuz.....
    öğrenmek istediğiniz mera vs gibi bilgiler olursa sizin su vermediğiniz ortamda ben size koordinat veririm Kuzey ve Doğu arası gider tonozunuzu kurar balıklarınızı tutarsınız....

20. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    çok komik olmuşun. aynı ilkokul çocukları gibi.misketlerini gösteriyorsun. benim reklama ihtiyacım yok. ben ne isem oyum. bu siteyi tesadüfen gördüm hoşuma gitti birkaç yazı yazayım dedim. ama çok komik olaylar oldu.hani anlatayım desem anlamak isteyen yok. tarif edeyim desem oda olmadı. neyse bu konu fazla uzadı kırıcı olmayıda sevmeyen bir tabiatım var. zira gerçek balıkçılar hem sakinliği sever. hemde alçak gönüllüdür. ben bu tartışmada göremedim ama ben böyleyim illa avlak yeri istemişin...eğer teknen varsa çık yenikapıdan 800 metre açığa.samayta hastahanesinin tam hizasına. boğazın akıntısının devamını suda dere şeklinde görürsün. çok kuvvetli bir nehirdir. suyun çalkantısında hemen anlarsın çık onun üzerine. biz ona boğazın nehri deriz. su kımıl kımıl dır. yap çaparini . bak bakalım hayatında tutmadığın ne balıklar çıkacak... tabi sen burayı mutlaka önceden bilirsinya. idare ediver...bak sana su yok dedim. genede bir bardak verdim..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.