mırmır avı teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında SHARK tarafından paylaşıldı.

1. caner_1907

caner_1907 Caner Yıldırım

Favori Kamış:
    Sportex ve Shimano
    Favori Makine:
    Shimano Makine =)
    En İyi Avı:
    Haskefal(6 Kg)Ahtapot(1 Kg)Pullu Sazan(750 Gr.) 103 tane çıplak mezgit =)
    mustad 530 2 numara mırmır için nasıl sizce??

2. Cranium

Cranium

Selam Caner,
    Bence kullanacagin kancanin cinsi,boyutu ve diger ozellikleri en son dikkat edilmesi gerek nokta. Benim dikkat ettigim noktalara gelince,
    Ilk basta "AYIN DURUMU" cok onemli. Daha sonra "HAVANIN DURUMU" geliyor. Daha sonra da "BALIGIN DURUMU". Ve de kullanacagin "YEMIN DURUMU". En son da kullandigin kancanin sekli.
    Benim tecrubelerime gore tavsiyem, dolunaya yakin gunlerde mirmira gitmen , bu en azindan yaz aylari icin boyle. Tamam diger gunlerde de olur ama bu gunlerde daha cok oluyor. Ve bu gunlerde bircok kanca cesidi ile denedim, hic birsey farketmiyor. Ama kancalarinin keskin uclu olmasi avlanmani arttirir.

Mirmir konusunda o kadar cok tecrubeler dinledim ki, bende sasirdim.
    Kuflu, buyuk boyutta, kucuk boyutta, her turlu yem ile mirmir tutani duydum ve gordum. Denemedigim yem kalmadi, ama dikkat ettigim bir nokta var bazi gunlerde belirli yemlere cok istahi kabariyor. Onemli olan bulundugun bolgede sik sik baliga gidip bunlari tecrube etmen. Ama kullanabildigin kadar kucuk kanca kullanirsan bence daha iyi. Genelde buyuk boy kancalarda nedense kucuk mirmirlar oluyor. Mirmir buyuyene kadar olta tecrubelerinden sonra daha dikkat cekmeyen ve kucuk kancalara geliyor. En azindan benim tecrubelerim bunlar.

Bol sanslar.

3. caner_1907

Favori Kamış:
    Sportex ve Shimano
    Favori Makine:
    Shimano Makine =)
    En İyi Avı:
    teşekkürler ben boru kurdu ile avlanacağım.eğer bulamazsam kurutulmuş veya tavuk göğüs ile avlanabilir miyim??verimi düşermi

4. murad

murad Murat

Caner ne tarafta avlanmayı düşünüyorsun? İstanbul'da mırmır pek tavuk etine rağbet etmiyor. Ve bu zamanda mırmır olacağını pek sanmıyorum. Boru kurdu kullanırsan da sırtı tırtıklı iğneleri tavsiye ederim. Rastgelsin.

5. caner_1907

Favori Kamış:
    Sportex ve Shimano
    Favori Makine:
    Shimano Makine =)
    En İyi Avı:
    yalova fıstıklı

6. Cranium

Cranium

Sevgili Caner,
    Murad beyinde dedigi gibi, avlanacagin bolge cok onemli. Bircok forum sitesinden de takip ettigim kadariyla yemlerin verimi bolgeden bolgeye degisiyor. Tavuk gogsu ile avlanma ve verim yuksekligi daha cok Antalya bolgesinde oluyormus. Bende denedim birkac defa ama verim aldigim soylenemez. Boru kurdu yem olarak iyidir. Sana daha once de yazdigim gibi, ya bulundugun bolgedeki eski balikcilara danisacaksin ya da kendin deneye deneye tecrube edeceksin.

Eger bu zamanlarda mirmir yakalamak istersen de cok derin ve dibi kumlu sularda sansini dene. Sahillerde su sicakligindan dolayi mirmir bulma sansin cok az. Kiyidan 20 metre uzaklikta derinligi 15-20 metre olan sular var. Bu sularda belki mirmir yakalayabilirsin.

Bol sanaslar yeniden.

7. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    57 cm kefal 1,5-2kg arası
    antalya bölgesinde neden mırmırların çoğu ufacık oluyor.iri mırmıra rastlamak neden bu kadar zor.sahilde kimi görsem parmak kadar mırmırları tutuyor.nerde bulcaz biz bu iri ırmırları:( :D

8. murad

murad Murat

Orhan Bey, o küçük mırmırları geri salarsak, kesinlikle büyüyüp geleceklerdir:) .

9. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    abi ben zaten tutmuyorum tutanları gördüm ondan öle dedim.iri mırmır gibisi var mı hiç:D ben sadece antalyada ki mırmırlar neden bu kadar ufak oluyo onu merak ettim kafama takıldı.acaba farklı meralara mı gidiyorlar büyüyünce

10. murad

murad Murat

Yok üstadım ben zaten sana söylemedim. :) Ben Antalya'da Manavgat Çayı'nın denize döküldüğü yerin yanındaki kumsal'da avlanıyorum hep iri balık vardı. Mevsime göre de farklılık gösterebilir. Vakti geldiği zaman da İstanbul'da iri mırmır alabileceğin bir yer söylerim. Selamlar.

11. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    banada söylermisin abi?:D:D

12. murad

murad Murat

Müşteri çoğaldı. Vakti gelince demiştim ama:) Söz veriyorum.

13. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    çok teşekkürler ederim deiğim gibi vakti gelince sen beni bulursun biraz armut piş oldu ama yap kardeşlerine bir kıyak :)

14. caner_1907

Favori Kamış:
    Sportex ve Shimano
    Favori Makine:
    Shimano Makine =)
    En İyi Avı:
    bir şey daha soracağım mırmırda iğnenin ucunun görünmesi gerekiyormu

15. onurt47

onurt47 ONUR

Takacagın yeme göre degısır kardesım . mırmır ıcın özel bır ayrım oldugunu sanmıyorum.

16. caner_1907

Favori Kamış:
    Sportex ve Shimano
    Favori Makine:
    Shimano Makine =)
    En İyi Avı:
    boru kurdu ve tavuk göğsü kullanacağım

17. onurt47

onurt47 ONUR

boru kurdu ıcın cıkarmana gerek yok fakat tavuk göğsünu tuzladıgımız ıcın sertlesme olabılıyor .bence parmagınla hıssedecegın kadar cıkar yumusaksa onada gerek yok dıyorum .

18. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

ben size bir yer söyleyeceğim arkadaşlar:)
    riva adacıklar denilen bölgede kumlukta mırmır kayalıklarda ise eşkina çıkıyor. tabi bu mevsimde oraya gitmek ve balığı bulmak çok zor. ancak amatörlüğün de keyfi burada.:D araştırıp bulacaksın,öğreneceksin :D öğreteceksin:D :D
    iyi avlar.:)

19. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    murat abi bu aralar vakti gelmişmidir iri mırmırların ne dersin:D :D :D :D :D

20. murad

murad Murat

Kusuruma bakma geç gördüm mesajını. Yaza kadar iri mırmırı unut derim bana sorarsan:) .