Paragat Amatöre yasak mıdır? Serbest midir?

Konu, 'Tebliğler' kısmında N@mık tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

Bu durumda Hamdi bey de yasaklarda bri eksiklik olduğunu kabul ediyor ancak, şu cümlesinde ''Ancak avcılık için izin verilen iğne ve takım sayısı dkkkate alındığında parakete kullanmak mümkün görülmüyor'' belirttiği üzere yasak olduğunu söylüyor Aşkın ım.
    Yeni tebliği yayınlandığında daha anlaşılır olması için bunu açıkça belirteceklerini yazmış.
    Yani paragat kullanmak amatör balık avcıları için yasak.

2. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Demek istediğim bu zaten kardeşim madem yasaklanacak yeni tebliği beklemeye gerek var mı yani;)

3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Yasaklanacak değil Aşkın ım, şu anda da yasakmış ama yeni tebliğde yasak olduğu daha açık olarak belirtilecekmiş.;)

4. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Anlamadım kardeşim çünkü gelen mesajda seninde alıntı yaptığın yerde ''avcılık için izin verilen iğne ve takım sayısı dkkkate alındığında parakete kullanmak mümkün görülmüyor'' '' ifadesi kullanılmış , bu ifade ucu açık bir ifadedir kesinlik bağdaştırmaz. Çünkü parekete için olta düzeneğinden farklı bir avlanma yöntemi denirse gene karışıklık çıkar ki bunun örneği çaparidir ve çapari pareketeden farklı olarak tebliğde isim kullanılarak belirtilmiştir. Ama sen ayrıyetten başka bir mesajdan yada kendi bilgilerinden dolayı kesin yasaktır diyorsan o ayrı.

5. balikci

balikci

KKGM'den amatöre serbest mi, yasak mı sorusuna cevap

Sevgili arkadaşlar,

Bir önceki mesajımda konuyla ilgili KKGM'de görevli su ürünleri mühendisi sayın Hamdi ARPA'ya eposta attımı ve cevap beklediğimi belirtmiştim. Şuan itibariyle cevabı bana ulaşmıştır ve sizlerle paylaşıyorum.

Benim sorum:

KKGM'de görevli Hamdi ARPA beyin cevabı:

Kısacası tebliğde gözden kaçan bir madde eksiliği olduğu ve amatörün paragat kullanmasının mümkün olmadığı, yeni dönemde hazırlanacak tebliğde de buna yer verileceği belirtilmiş olup, amatörün paragat düzeneği kullanmasının yasak olduğu görülmektedir.

Konu sahibi Namık abiye, böyle önemli bir hususu gündeme getirdiği ve açıklığa kavuşmasını sağladığı için şahsım adına teşekkür ederim. Tüm amatörlere rast gele.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.