Rapala ile Sinarit avı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm
    Herkese SELAMLAR.Kusura bakmayin bilmedigim yada anlamadidigim bir markanin yahani sahte bir baligin adi RAPALA benim bildigim Rapala cok iyi bir marka belkide birinci siralarda olan bir marka .Benim dememek istedigim rapalayla at cek balik tutma anlamina mi geliyor yoksa Türkiyede balikci arkadaslar hepsi rapala markasi mi kulaniyorlar.Bende burda Rapalayla avlaniyorum ama bendeki olan sahte baliklar yüzde doksani baska bir marka cünkü Rapela cok iyi bir marka parasida cok pahili olan marka yahani herkesin bu markayi kulanmasi beni biraz düsündürüyor .Kusura bakmayin basinizi agritmak istemezdim,Türkiyeye selamlar,,,Almanyadan Yücel.... Bilgilerinize TESEKÜRLER...

2. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Rapala Türkiye'ye yıllar önce ilk marka olarak girdiğinden, genelde sahteler rapala olarak adlandırılıyor,

Yani genel olarak rapala adı altında, tabiki bizlerde değişik marka sahteler kullanıyoruz, strike-pro, jig, storm, yozuri, maria princess, ama hepsinden rapala olarak bahsediyoruz :)

3. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm

4. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.

5. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Yücel kardeş,
    Ağzımız alışmış, her halde ilk çıktığında kutunun üzerindeki yazı ile anıldığı için olacak, ama en doğrusu sahte balık, rapala markası gibi, hoşçakal.:):):)
    bundan sonra ben de böyle yazacağım.:):):)

6. Onur Özben

Onur Özben Onur Özben

Orhan abi merhaba

Merak ettiğim birşey var.Mesela sinarit avlamayı kafaya koyduk.Senin bahsettiğin takımı hazırladık çıktık yola.Bu takıma sinarit dışında başka hangi balıkların atlama ihtimali olur.

Ayrıca kendi adıma sorayım teknemde 2 adet kamış tutucu var.Aynı anda 2 takım gezdirmek istiyorum.Senin sinarit için anlattığın takımın yanında 2. kamışta nasıl bir takım kullanmamı ve hangi balığı hedef almamı tavsiye edersin.

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Onurkardeşim,
    Tabii, sinarite sırtı çekerken, aynı anda diğer balıklarıda alabilirsin, çıpra olabilir, her ne kadar ihtimali az olsada, melanur olur,akya ve barakuda da olur,
    hatta torik bile yakalama şansın olabilir.
    teknein sağ ve sol köselerinde kamış tutucuları olduğuna göre iki takımı rahatlıkla atabilirsin, biri sinarit diğeri orta suda torik barakuda veakya için,
    hoşçakal bana sırtı avı ile balık avları hakkında her soruyu sorabilirsin, bekliyorum, hoşçakal.:):):)

8. ausar

ausar Orhan

sizinle tanışmak isterim, sinarite sırtı hiç çekmedim.

9. guitaristanbul

guitaristanbul Adnan Cemre Aksoy

En İyi Avı:
    10 kg Orfoz
    Saygıdeğer üstadım 15-18 metreler arasında yazın sinaritin olduğu meraları zıpkın ile dalarken gördüm.Acaba bu meralarda tobimaru sahtelerim (c44-c58) iş yaparmı? ve bu derinlikteki kurşun miktarı ne olmalıdır rölantide giderken tabiki.

Saygılarımla üstadım..

10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Orhan, inşallah tanışırız, zaten sende fazla uzakta değilsin, Sivrice'ye gelirsen beklerim, hava ve benim durumum müsaitse balığada çıkabiliriz.
    Güzel Biga'ya selamlar, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

11. yaşko

yaşko nazmi

haftaya pazar günü ceşmealtında tekneyle balıktutmaya gidicez nasipse sinairt yakalayabilmek için neyapmamgaerekiyor.bana yardımcı olursanız coksevinirim.TEŞEK KÜRLER

12. mehmetcelik33

mehmetcelik33 mehmet celik

merhaba

murat arkadasim merhaba silifke tasucunun yerlisiyim ve saka limanina haftada 2 kez en az uzun menderege turnaya at cek yapmaya giderim.o bolgede arap yani orfoz var bence arap kapti baliginizi cunku bizim baliklarada cok saldirir.

13. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    sayın orhan ağabey, yazılarını dikkatle ve keyifle okuyorum. verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
    Merak ettiğim bir nokta var; Altınolukla Küçükkuyu arasındaki bölgede sinarit avı tecrübeniz var mı acaba? ya da bu konuda deneyimi olan başka bir arkadaş fikirlerini paylaşabilir mi? şimdiden teşekkürler.

14. hidalgo

hidalgo mustafa yarapsanlı

En İyi Avı:
    15.600 gr levrek 29.500 gr orfoz
    selam orha abi siteye yeni katıldım.yalnız seninle assos tatilimde bundan 4 yıl evvel tanışmıştık.o günde iri bi sinaritin vardı yanlış hatırlamıyorsam asso misine kullanıyordun o dönemler.lakin ben sinaritte en iyi randımanı yo-zuri tobimaruda aldım abi bana önerebileceğin başka rapalalarda varsa memnun olurum abi gerçi 2700 grdan büyük sinarit tutamadık ama neyse inşallah değerli bilgilerinle onuda başarırız abi kendine ii bak
    bol avlar.

15. başkasuatyok

başkasuatyok hasan suat karakaya

selam arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza ama hep sizleri okuyup takip ediyordum.sırtı için en az ve en çok ne kadar olta takılmalıdır, ve kurşun ağırlıkları ne olmalıdır bir şema ile gösterilirse çok sevinirm.Ha bu ara benmersin bozyazı da ikamet etmekteyim.23-01-1943 doğumlu 67 yaşında genç bir amatör balıkçı olmak istiyorum, arh + hepinize selam lar ve de rastgele diyorum.

16. bekirburakkatirci

bekirburakkatirci Bekir Burak

Sevgili Orhan abi
    Bu sinarit sırtısı düzeneğinde kullanılan telli kursunlar ana bedene iki ucundan bağlanarak mı takılıyor yoksa hiçbir düğüm olmadan kursun üzerindeki yarıklardan geçirilerek mi?
    Saygılar

17. soldier1969

soldier1969 hakan

merhaba orhan abi bu kurşunların arasındaki mesafeler ne kadar olacak

18. mertoralar

mertoralar Mert

Merhaba Orhan Bey Sivrice'de canlı balıkla Sinarit alan varmı bu aralar?

19. Tamer kalkan

Tamer kalkan Tamer Kalkan

merhaba
    ben ayvalık altınovadan tamer kalkan
    kıyı bölgelerde sinavrit yakalmaya uğraşıyorum benim yakaladığım sinavritler 250-300 gr mı geçmiyor.bu balıkların büyükleri ki vardır ben neden yakalayamıyorum Saygılar.
    telefonum 05322231691 çağrı atsanız yeter teşekkürler.

20. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    orhan hocam merhaba, antalyadakı kayalıklardakı sinavrit avlarım oldu tabiki bukadar büyüğünü yakalayamadım. bir kaç kere denk geldi malesef kesti misinami 40 lık sufix , gerçekten tebrik ediyorum sistemi kafama yazdım çok güzel bir av olmuş bilgilendirme için teşekkürler sizin bu yakaladıgınız kadarını ben misinamda hissetdim ama malesef kayaya girip kesti cekemedim nasip. avlarınızın dewamını diliyorum maşallah RASTGELE