Rapala ile Sinarit avı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. giyim16

giyim16 fezail ulukaya

sevgili orhan abi hem yeni üye sayılırım hemde çok amatör üm balık avları konusunda ama sizin gibi büyüklerim ve bu işi itina ile yapıp bilgilerini paylaşan kişiler sayesinde bende inanıyorum ki güzel avlar yapıçam.çok teşşekürler bizmle paylaşımlarınız için

2. lidaki_35

lidaki_35 mustafa

Favori Makine:
    shamana
    En İyi Avı:
    levrek 9.5 kilo
    slmm.. abi ben yeni üye oldum ben sırti ile levrek avcısıyım cok sayılabilecek balıklarda alıyorum.. sinarit bilgilerin için saol sinaritte yakalasak kötümü olur dimi amaa:))

3. lidaki_35

lidaki_35 mustafa

Favori Makine:
    shamana
    En İyi Avı:
    levrek 9.5 kilo
    abi bu siteye av videoları gönderemiyozmu levrek avlarımdan göndereyimm. biraz

4. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Mustafa Bey foruma hoşgeldiniz.

Öncelikle tanışalım başlığında yeni bir konu açıp kendinizi tanıtırsanız daha sıcak bir yaklaşım olur.

linki :

http://www.balikavi.net/forum/forumdisplay.php?f=27

Bunun dışında forum sitelerine doğrudan video yüklenemez. youtube yada izlesene.com gibi video paylaşım sitelerine yüklediğiniz videonun linkini kopyalayıp forum mesajı içinde yayınlayabilirsiniz.

5. giyim16

giyim16 fezail ulukaya

orhan abi yılların tecrübesini ve degerli bilgilerinizi içtenlikle paylaşıp bizleride aydınlattığınız için çok teşşekkür ederim.allah tüm sevdiklerinizle uzun ömürler bol bereketli avlar nasip etsin.saygılar

6. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Teşekkürler Mustafa kardeşim, biraz geç kalmış bir mesaj, elimden geldiğnce cevap vermeye çalışsamda bazen aksamalar oluyor, kusura bakmayın,:)
    Seni gene Sivrice'ye bekleriz, geçen seneden tuttuğum sinaritlerden bir kaçını gönderiyorum, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

21 Nisan 2010 Sivrice

11 Mayıs 2010 Sivrice

29 Haziran 2010

14 Temmuz 2010 Kuzey Ege Sivrice.

7. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Orhan abi merhaba güzel avların için tebrikler kounun en başındaki birinci resim benim sevgili askerlik arkadaşım Yusuf Azuz mu yanındaki yoksa yanılıyormuyum:) :) rastgele abi

8. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Sevgili Ertan, o yanımdaki komşum Selim kardeşim, benziyor olmalı, hoşçakal.:) :) :)

9. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Bekir kardeşim, hem tellerden hem de kesik yerlerden, o zaman gam yapmayacaktır, sevgiler.:) :) :)

Kullanmış olduğum takım denizin derinliğine göre ağırlık ekleyerek veya ağırlık kaldırarak ayarlıyorum.

Son günlerde kullandığım sahte ile güzel balıklar aldım, tavsiye ederim.

Son düzenleme: 12 Mart 2011
  10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sinarit takımını çizilmiş halde gönderiyorum, bu takım benim takımım, diğer değişik takımlarda iş görüyordur, ben Sinaritler bu takımla tutuyorum, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

Kullanmış olduğum takım denizin derinliğine göre ağırlık ekleyerek veya ağırlık kaldırarak ayarlıyorum.

Son düzenleme: 12 Mart 2011
  11. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Doğan kardeşim, her balık avını bilirim diyemem ama sırtı avı diyince o işi çok iyi yaparım, Torik, sinarit ve Barakuda avlarım en çok savdiğim avlardır, Sinarit daha ziyade kadırga'dan başlar ve Baba kale'ye kadar devam eder, daha fazla bilgi için bana sorabilirsin, Takım ve sahte yem hakkında sorularını bekliyorum, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

12. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Suat ağabeyciğim, Mersin 'desin orada çok akya olduğını biliyorum, canlı yemle akya yakalayan Hamdi arkadaşım var, sevgili ağabeyim sırtı avı ile hangi balığı ve nerede tutacağını biliyorsan birazda vakit harcarsan tutarsın, balık tutmak o kadar çok zor bir iş değil, ama balık merada varsa, salarsın takımını iki saat dolaşırsın, oltana bir balık takılır, ama daha detaylarına inersen birde çeşitli balıkları tutmak istersen Sinaritin haricinde, takım ve yemide ona göre ayarlarsın ve başarılı olursun, güzel balıkları yersin, sırtı takımlarımda kullandığım rapalalarımı ve takımı sana gönderiyorum, sevgiyle ve sağlıklı kal.:) :) :)

Son düzenleme: 13 Mart 2011
  13. kimerya

kimerya Murat

En İyi Avı:
    Levrek 5 kg
    Orhan agabey oncelıkle merhaba Bu sırtıyı kac metrelerde gezdırıyorsun 10 metre cıvarında takılmazmı sık sık Yanı Babakale cıvarında bu metrelerde buyuk kayalar var

14. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    :) :)
    Günaydın sevgili kardeşim, sırtı avı ilgili soruna şu şekilde cevap vereceğm,
    Ben balık avladığım merayı çok iyi biliyorum, birde balık bulucum var oradan balıkları ve derinliği görebili yorum, dediğin gibi 20 metrelerde aniden 5 metre bir sığlıkla karşılaşabilirsin, Sırtı avında sinaritin genel olarak nerelerde olduğunu, daha evvelden yapmış olduğum avlarımdan ve tuttuğum sinaritlerden tahmin ederek o yol üzerinde avımı arıyorum, tabi kayalık ve taşlık alanlarda, birde dibe yakın gezerken her zaman rapalanın dibe takılma riski vardır, benim sinariti aradığım derinlikler 8,10,11, 14, metreler, sinarit için ön misinanın çok önemi var, şağlam bir misinadan 030 veya 035 ten fazla kalınlıkta misina kullanma, giderkende geniş zig, zag lar çizerek dolaş, hızında rolantide olsun, ,son aldığımız sinaritinde raporunu ve kullandığım rapalayı gönderiyorum, başka sorularınıda beklerim.
    Babakale'de sana bol balıklı avlar dilerim, hoşçakal.

Sinarit, Sinarit hemde kocaman.... 3 Mart 2011 Sivrice

Sabah kahvemi yudumlarken aniden gelen bir telefon, Conta kaptan arıyor,
    - Yahu bu saate kadar uyunurmu , haydi deniz çok güzel vakit geçirmeden çıkalım,:):):) bende,
    - Tamam kaptan hemen geliyorum,
    kahvaltı bile yapmadan biraz meyva biraz kurabiye ve limandayız, Conta kaptan tekneyi hazırlamış bile, motoru çalıştırıyoruz takımlarımızı denize sarkıtıyoruz ve avlak yerindeyiz, bir iki tur atmadan hemen bir palamut, sonra ikincisi derken, Conta kaptan kullandığı sahteden şikayetçi oluyor,
    - Sen bana yanlış sahteyi vermişin deyince,
    hemen sahteyi onun takımına taktık ben de Yozuri tobimaruyu taktım aniden gene benim oltama bir balık daha geldi, fakat ne olduysa hemen bıraktı, derken 20 metrelerde dolaşiyoruz, Conta kaptandan bir bağırış,
    - Tamam, aldım aldım.....
    Hemen motoru istop ettim, takımımı içeri aldım ve sordum,
    - Kepçeye gerek varmı.......
    - Var, var çok büyük bir şeye benziyor, al sen takımı bende kepçeyi çıkartayım, ben takımı çekmeye başladım gerçekten güzel bir parça olduğu belli ben çekiyorum kaptanda kepçe ile bekliyor, balığı ilk gören kaptan,
    - Sinarit, sinarit hemde kocaman.
    İşte hayat bu gerisi faso.....fiso.........
    Sivrice'den slamlar, sevgiler, hoşçakalın.

Son düzenleme: 14 Mart 2011
  15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Mert bizim buralarda şu anda sinarite bakan yok, yemli yem ile alan da yok, bizlerde rapala ile sırtıya bakıyoruz, Palamut, torik, sinarit bazen rastgeliyor, sana da bol balıklı avlar dilerim, hoşçakal.:) :) :)

16. murat kayadelen

murat kayadelen Murat Kayadelen

Orhan abi, raporlarını ve paylaşımlarını hayranlıkla takip ediyorum. Emeklilik hayallerimi tüm güzelliğiyle yaşıyorsun, hoş biz emekli olana kadar bu sularda bu balıklar kalırmı bilinmez ama hayalini kurmak bile güzel. Tadında avların, hoş sohbetlerin daim olsun, rastgelsin...

17. izmir3535

izmir3535 ibrahim

orhan abi verdiğin bilgiler mukemmel

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Tamer çok kıyıdanavladığın belli, en az 300 metrelere kadar gitmelisin, taşlık ve ralarda otluk yerleri bulmalısın, kullandığın rapalalar sinaritin o gün yediği balılara benzemeli, kolyoz, sardalya, gümüş veya kefal gibi, truncu renkli rapala X Rap 9 veya 12 dene, birde aşağıda yolladığım rapalaya bek, en son sinariti onunla aldık, seni arayacağım , sana şimdiden büyük sinaritler dilerim, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

[​IMG][/QUOTE]

19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teiekkürler sevgili Murat kardeşim, benim de çok kereler taşa girip takımımı kezmişti bu bizi balıkçı olrak kaderimiz, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

20. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Fezail kardeşim, bizler de senin gibi başladık, :) :) :)
    kimse anasının karnından balıkçı olarak dğmuyor, herkes kendine göre balıkçıdır, zaman gelecek seninde balık avlarını burada heyecanla izleyeceğiz, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)