rus kefalleri

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında CİHAN55 tarafından paylaşıldı.

1. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Ya ben şimdi baş kısmı okudumda bu çarpma ne yahu ne zevk alınır bu işten bu zevk değil zevk değilse hobi değil hobi değilse amatör işi hiç değil

Şimdi çıkar bir iki kişi derki ben bundan zevk alıyorum yavvv bunun neyinden zevk alınacak onuda bir açıklasanız da bizde belki bir tekne alır çarpma yaparız :D:D:D:D

2. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    öncelikle kendi adına konuştuğuna sevindim,demogoji'mi?değil,ki olsabile bende kendi adıma çarpma olayını desteklemiyorum çarpma ile alınan hiçbir balığın olurya geriye salındığında yaşama şansı hiç yoktur,eğer arzu edersen demogoji konusunu bilare konuşuruz,iyi avlar diliyorum, sağlıkla kal.

3. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    başta da dediğim gibi arkadaşım sen ondan hoşlanırsın ben ondan kimse kimse ye karışamaz neticede hepimiz avcıyız ve herkesin kendi stilleri var sen kefali farklı yakalrsın ben farklı bu bir alışkanlık olsa gerek arkadaşım ayrıca çarpma yapman için tekne alman gerekmiyor:D :D :D

4. caylak

caylak

Favori Kamış:
    kamıs olta
    En İyi Avı:
    :=)
    asurlular

Sanırım asurlulara fazla bir sey olmadı.
    altı ustu bir asma bahçe iki ufak saray felan,
    iktidarda oldukları 1000 yılın kalanını dicle kıyısında balık avlayarak geçirdiler.

5. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:

çaprma yapan tekne almayacağım ki teknesiyle çarpma yapan bir adam bulmak lazım :D:D:D

Bu türlere ender rastlanır abicim artık bulmak zor... :D:D:D

6. Selam
    Ben Fransız kaldım biraz şimdi
    Konu çarpma mı ?
    Kefal mi ?
    Tekne mi ?
    Çarpma ise biz o konuyu hallettik sanıyordum
    Kefal adı üstünde her türlü yem ile alınır
    Tekne ise benim yok Namık'ında yok Numan senin varda bizim haberimiz mi yok yoksa...:D :D

7. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    konu şu tekneyle çarpma yaparken kefal ölürmü ölmezmi ve bunu izlerken kimler zevk alır tekne sahipleri her seferinde kaçar kilo balık yakalamk sorunda :D :D :D

8. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Yok Ahmet abi tartıştığımız asıl meselenin özü şu....

1) Ya teknesi olan çarpma yapan bir tür bulacağız ? (Bu zevki tatmamak için) :eek: :eek:

2) Yada ben kıyıdan tutumam teknede öyle bir iki kumru için zaten kamış mı höööö :eek: :eek: oda ne diyecek çarpma işine girip bir tekne alacağız....

Alırız abicim tekne itin köpeğin olsun kapında sürünsün tekne dediğin neki ahşap parçası işte. ;);)

9. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    her tekne ahşap deyildir:D :D :D

10. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Hadi yaaaa :D:D:D

Peki kaç çeşit tekne vardır kullandığın tekne hangisi ve en iyi tekne hangi malzemeden yapılır. Dünyada suya gömülmeme garantisi verilen tekne hangisidir.

Son olarak şuan ki teknenin fiyatı ne kadar ?

11. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    ankarada deniz varmıydı yaaaaa:D :D

12. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Madem bunları bilmiyorsun dünyanın en iyi Motorsailer projesi çizen adamı kimdir ? Tek soru bunu bilmen lazım. :D:D:D

13. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    valla ben bunları BİLMİYORUM ayrıca işmde olmaz ben vermişim paramı almışım tekneyi kim yaparsa yapsın :) :) :D

14. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Arkadaşlar konuyu biraz soğutalımmı?:mad: :mad: :mad:

15. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Güzel o zaman bence biraz daha tekneler konusunda araştırma yap Hocam teknem var demekle olmuyor inan bana yazdıklarımda ciddiyim yanındaki insanlara güven aşılamalısın. Eğer beden konusunda kesimler konusunda birşey bilmiyorsan denizle şaka olmaz kendinide riske atarsın yanındakileride bunları neye dayanarak söylüyorsun dersen 2 yıl kendi ROBERTS 434 mü kullandım. 1 yıl kadarda bir arkadaşımla birlikte Voyager 542 kullandık. 1 yıl önce Türkiye'ye döndüm ne yazık ki iş gereği Ankara'dayım ama gelecek yazda 5 ay bir motorsailer alıp Marmaris'te olacağım o zaman mutlaka Antalya'ya gelirim tanışırız. ;) ;)

Sen bana çarpmayı öğretirsin:eek: bende sana tekneler konusunda birşey umarım olur.

Ama şunu çok iyi düşün yanlız senin için diyorum Hocam tekneni çok iyi tanı ve teknenin yarısı kadarda başka tekneleri...;) ;)

16. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    bak güzel kardeşim tekne işinde bilgim olmadığımı söyledim güveniyomusun dersen hiç düşünmeden HAYIR cevabını veririm umarım senden güzel bilgiler alırım çarpma işi ise sadece bir tavır senin bilgine güvenim vardır elbette tecrübe herşeyden önce gelir biz balığa hezaman gitmeyiz ilk önce hava şartları iii olacak ikincisi 12dedinmi ben denizde durmam kaçarım çünkü korkarım denizden ben balık tutmayı bazı arkadaşlar gibi ciddiye almam sadece hobi olarak bu forum gerçekten güzel bir forum değişik insanlar var genç arkadaşlar var ama iii balık yakalıyorlar adı üstünde amatörüz bizler bilmiyoruz forumdaki çoğu arkadaş çarpmaya karşı ama ben deilim çünkü bir av yapıyosun kara avcıları var mesela onlarda kaçma şansı bırakmıyor senin tutduğun balık küçümseme olarak algılamayın bunu oda bi canlı

17. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Tamam çok iyi anladım Hocam en doğrusunu yapıyorsun zaten...

Ama şu çarpmada gel sen bir daha düşün. ;) Diğerinin zevkini alırsan zaten bir daha çarpma ile uğraşmasın. Ama ben zevk alıyorum diyorsan sirkülerde serbest ondan ben bunu tartışamam sitemizin çok daha deneyimli insanları var balık konusunda benim balık mazim pek yoktur.

18. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    onu zamna bırakalım saat şaka maka 1 30 oldu umarım yolun düşerde konuşuruz enine boyuna amacımız balık arkadaşlığı yani birbirimizi anlayabildiğimiz tek nokta şu an için size iii geceler

19. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    :) İyi geceler... Güzel sohbetti.. Ben bu gece nöbetçiyim Reis amca bıraktı :D:D:D

20. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Tek iğneli takım, o kayaların kuytuluk bir yerine oturacaksın. Aha da kefal millet diyeceksin ama çok uzak oralar bana...